Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

Oto Yıkama Dükkanı Açmak, Oto Yıkama Maliyeti Ve Karlı MI?

Oto yıkama açma fikri ile ilgili tüm detayları uzun araştırmalar sonucunda sizin için topladım. Merak ettiğiniz oto yıkama açmak karlı mı yada oto yıkama açmak ne kadara mal olur gibi onlarca sorunuza bu makalede cevap bulacaksınız. Ayrıca oto yıkama sektörü hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarına gecelim.

Günümüzde birçok insan para kazanma yolları aramakta ve kendilerine en uygun olacak işlere yönelmeye çalışmaktadır. Çalıştıkları işte mutlu olmayan insanlar yeni iş fikirleri aramaktadır. Bu durum girişimcilik faaliyetlerine büyük bir ivme kazandırmış durumdadır. Oto yıkama açmak, bu yeni iş fikirlerinden sadece biridir. Oldukça kârlı bir iş olarak görülmesi, insanları oto yıkama açma fikrine yaklaştırmaktadır.

Günümüzde oto yıkama açma fikrine daha çok yatkın olanlar erkeklerdir. Çocukluklarından beri arabalara oldukça düşkün olan erkekler, arabalarla içli dışlı olacakları bir meslekte mutluluğu yakalayabilmektedir.

Ayrıca oto yıkama ile yüksek meblağlarda para kazanmak mümkündür. Bu ihtimal de insanları kendilerine çekmektedir. İşlek ve doğru bir muhitte açılan oto yıkamacılar her zaman kâr etmekte, yüklü paralar kazanmaktadır.

Düşük bir bütçeyle yüksek kâr getirecek bir yatırım yapmanın en kolay ve en doğru yola oto yıkama açmaktır. Günümüzde araçların bu denli fazla kullanılması, oto yıkamaya olan ihtiyacın artmasına sebep olmuştur. Dolayısıyla bu hiçbir zaman eskimeyecek ve ihtiyacı azalmayacak bir meslektir.

Oto Yıkama Açmak Mantıklı Mı?
Oto Yıkama Açmak Mantıklı Mı?

Oto Yıkama Açmak Mantıklı Mı?

Oto yıkamacılar yazın oldukça fazla iş yapmakta ve yüklü paralar kazanmaktadır. Kışın hava şartlarından ötürü işler düşse de oto yıkamacılar zarar etmemekte ve zorlanmamaktadır. Oto yıkama mantıklı mı sorusuna, oto yıkama açmanın oldukça mantıklı, avantajlı ve kazandıran bir iş olduğunu söylemek mümkündür.

Birçok insan mesleğini bırakarak oto yıkama açmaya yönelmektedir. Aynı zamanda ellerinde paraları bulunan ve bu paraları nasıl değerlendireceğini bilmeyen insanların da tercihlerinden biri oto yıkama açmak olmaktadır.

Oto yıkama açma fikri günümüz insanları için bir numaralı iş fikridir. Bir girişimcilik faaliyetinde bulunmak isteyen insanların değerlendirebileceği bir fırsattır. Zarar etme ihtimalinin çok düşük olması oto yıkama açmaya karşı olan sempatiyi yükseltmiştir.

Oto Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır?
Oto Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır?

Oto Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır?

Yeni bir iş fikri arayan ve oto yıkama açmaya karar veren insanların akıllarına düşen ilk soru oto yıkama dükkanı nasıl açılır, olmaktadır. Bir oto yıkama açmak için, öncelikle hangi muhitte açılacağının, yakınlarda başka bir oto yıkamanın olup olmadığının iyi kararlaştırılması gerekmektedir.

O çevrede buna ihtiyacın olup olmadığının iyi saptanması gerekmektedir. Muhit kararlaştırıldıktan sonra, oto yıkama için gerekli olan aletlerin, malzemelerin tedarik edilmesi gerekmektedir.

Hizmete başlarken, müşteriyi kendinize çekmek için önemli adımlar atmak gerekmektedir. Müşteriye güven vermek, kaliteli bir hizmet sunmak ve bütçe dostu olmak faydalı olacaktır. Son adım ise yanınızda çalışacak insanları bulmak ve iş yerinize kamera sistemi taktırmak, güvenliği sağlamak olacaktır.

Oto Yıkama Açmak Karlı Bir İş Mi?
Oto Yıkama Açmak Karlı Bir İş Mi?

Oto Yıkama Açmak Karlı Bir İş Mi?

İnsanlar yeni bir işe adım atmadan önce, zarar etmeyeceklerinden emin olmak istemektedirler. Ellerindeki bir miktar para ile yeni iş kurmak isteyen insanlar, ellerindeki parayı kaybetmekten çok korkarlar. Bu korku çoğu zaman insanları girişimcilik fikrinden uzaklaştırır. Ancak oto yıkama açmak karlı mı, sorusunun yanıtı her zaman için “evet” olmaktadır.

Oto yıkama oldukça avantajlı bir iştir. Zarar etme olasılığı çok düşükken, bu işe giren çoğu insan oldukça büyük kâr elde etmektedir. Oto yıkama açma fikri ile ilgili yapılan araştırmalar, bu işe adım atan insanların asla pişman olmadıklarını göstermektedir.

Oto Yıkama Açmak Ne Kadara Mal Olur?
Oto Yıkama Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Oto Yıkama Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Oto yıkama açmak oldukça kârlı bir iş olduğu için, işe girerken yatırılan paralar fazla göz korkutmamalıdır. Düşük maliyetle açılan işler başarısız olabilmektedir.

Oto yıkama açma maliyeti, ne kadar büyük bir oto yıkamacı açmak istediğinize ve nerede açmayı planladığınıza göre değişmektedir. Büyük bir oto yıkamacı açmanın maliyeti elbette çok daha fazla olacaktır. Oto yıkamacı açmak çok yüksek maliyetli bir iş değildir. İş için kullanılacak malzemelerin ve araç gereçlerin satın alınması gerekmektedir.

Malzemeler için fiyat araştırması yapılarak, uygun bir bütçe ayırmak yararlı olacaktır. Bir oto yıkamacı açmanın maliyeti, büyüklüğüne, muhitine ve malzeme parasına göre değişmekle birlikte yaklaşık ortalama 100 bin civarındadır.

Oto Yıkamaya KOSGEB Destek Veriyor Mu?
Oto Yıkamaya KOSGEB Destek Veriyor Mu?

Oto Yıkamaya KOSGEB Destek Veriyor Mu?

KOSGEB çok önemli bir kuruluştur. Bu kuruluşun amacı girişimci insanlara ve bu insanların açtıkları yeni küçük ve büyük işletmelere destek vermektir. Bu işletmelerin ekonomi içerisinde olan rollerini arttırmaya çalışmaktadır.

Oto yıkama girişimci insanlar tarafından kurulan işletmeler olarak görülebilmektedir. Oto yıkama KOSGEB desteği, iş yeri açan girişimciler için oldukça önemli olabilmektedir.

Bu destek 60 bin, 70 bine kadar varabilmektedir. İnsanların hiç zorlanmadan, yalnızca bu destek parasıyla küçük bir oto yıkamacı açması mümkündür. KOSGEB geri ödemeli ve geri ödemesiz birçok destek imkanı sunmaktadır. İnsanların bu destek fırsatlarını iyi araştırması ve değerlendirmesi yararlarına olacaktır.

Oto Yıkama Dükkanı Malzemeleri
Oto Yıkama Dükkanı Malzemeleri

Oto Yıkama Dükkanı Malzemeleri Nelerdir?

Bir oto yıkama dükkanı açmak için birtakım araç gereçlere ve olmazsa olmaz malzemelere ihtiyaç vardır. En önemli malzeme oto yıkama makinesidir. Bir oto yıkama dükkanında en az altı tane oto yıkama makinesinin bulunması zorunludur.

Bu makinelerin fiyatları 6 ile 12 bin arasında değişmektedir. Bu makinelerin dışında çeşitli fırçalara, deterjanlara da ihtiyaç vardır. Kimyasallar ve kurutucu araç gereçler bir oto yıkama dükkanının olmazsa olmazlarındandır.

Oto yıkama malzemeleri, büyük makinalar dışında elektrikli süpürge, kova, bez, hortum gibi düşük maliyetli ürünlerdir. Bu malzemeleri almak yüksek maliyetli değildir. Ancak iş kurulduktan sonra elde edilecek kâr oldukça fazla olacaktır.

​​​​​​Apartman Altına Oto Yıkama Açmak Mümkün Mü?

Eskiden apartmanların altına açılan oto yıkama dükkanları oldukça fazlaydı. Birçok sokakta bu tip dükkanların bulunduğunu görmek mümkündü. Ancak günümüzde bu işletmelere yasak gelmiş durumdadır.

Apartman altına oto yıkama, apartman sakinleri tarafından huzursuzlukla karşılanmaktadır. Apartman sakinleri gürültüden rahatsız olmakta ve dükkan sahiplerine türlü zorluklar çıkarmaktadır. Günümüzde apartmanın altında oto yıkama dükkanı açmak isteyen kişilere ruhsat verilmemektedir.

Bu nedenle oto yıkama dükkanı açmak isteyen kişiler, herhangi bir binaya bağlı olmayan, kendilerine has bir mekan bulmak zorundadır. Oto yıkama açmanın en önemli noktası iyi bir mekan bulmaktır. Bunun için iyi bir araştırma yapıp dikkatli olmakta fayda vardır.

Self Servis Oto Yıkama Nedir
Self Servis Oto Yıkama Nedir

Self Servis Oto Yıkama Nedir Avantajları Nelerdir?

Self servis oto yıkama dükkanlarında jeton ile çalışan yıkama makineleri bulunmaktadır. Zamandan tasarruf etmek isteyen ve yaşamın yoğun temposunda arabalarını yıkatmak isteyen insanlar buradan kolaylıkla hizmet almaktadır. Self servis en genel tanımıyla emekten tasarruf etmek anlamına gelmektedir. Jetonlu makineler oldukça düşük ücretlerle çalışmaktadır.

İnsanlar bu makinelerden kolaylıkla hizmet almaktadır. Bu jetonlu makineler herkesin sevdiği, faydalandığı makinelerdir. Yararlarından en önemlisi düşük enerjiyle yüksek hizmet vermesidir. İnsan eliyle yıkanan arabalar daha uzun sürmektedir.

Zamanı kısıtlı olan insanlar elle yıkamadan çok, makine ile jetonlu yıkamayı tercih edebilmektedir. Self servis oto yıkama, günümüz yoğun dünyasında insanlara tanınan önemli bir kolaylık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mesleğinde mutlu ve başarılı olan ya da kendi yaptıkları meslekten farklı işlere ilgi duyan herkesin aklında bir Karlı iş fikirleriyer almaktadır. Buna gerçekten niyet eden insanlar ise, en karlı meslekler konusunda kafa yormaya başlamaktadır. İnsanlar bir işe adım atacakları zaman, bunun para kazandıran işler arasında olup olmadığına dikkat etmektedir.

Günümüz yükselen mesleklerinden en karlı ve en avantajlı olanı oto yıkama dükkanı açmaktır. Bir oto yıkama dükkanı açmak oldukça düşük maliyetle yapılabilecek işler arasında ve getirisi çoktur. Bu meslek sadece ihtiyaç sahiplerinin değil, yatırım yapmayı düşünen insanların da yöneldiği bir iştir. Birkaç malzeme ve birkaç personel ile oto yıkama dükkanı açmak mümkündür.

Oto yıkama dükkanı için gerekli olan malzeme, araç ve gereçlerin fiyatları çok yüklü değildir. Makineler dışında birçok malzeme ev ortamında bulunabilecek şeylerdir. İşlek bir yerde açılan herhangi bir oto yıkama dükkanının zarar etmesi mümkün değildir. Zamanın en karlı işlerinden biridir.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri