Para Kazanma Yolları Ve Rehberi

25 ADET Satış Yaparak Para Kazandıran Siteler ve Uygulamalar Nelerdir?

Satış yapabileceğim uygulamalar nelerdir diye merak ediyorsanız bu makale tam size göre. Makalemde detaylı iki (2) başlık ve iki (2) video ile alım satım uygulamaları hakkında tüm bilgileri sunuyorum. Letgo gibi siteler, ürün satma uygulamaları hakkında teferruatlı bilgilere yer verdim. O zaman eşya satmak için uygulamalar için hazırladığım makaleye geçelim.

Birçok kişi alıp kullanamadığı veya az kullandığı eşyalardan kurtulmaya çalışıyor. Birçok işimize yarayan eşyalar, ihtiyacımızı giderdikten sonra ya çürür ya da başkasına veririz. Fazla eşyaları koyacak bile deponuz yoksa bazı eşyalar da yük olmaya başlar.

Bu durumda elinizdeki eşyalarla satış yaparak para kazandıran siteler ile değerlendirebilirsiniz. Ayrıca makalemiz sistematik olarak güncellenip siz değerli ziyaretçilere de satış yaparak para kazandıran uygulamalar hakkında detaylı bilgileri sunuyoruz.

2.El Eşya Alım Satımı Yapan Siteler
2.El Eşya Alım Satımı Yapan Siteler

2.El Eşya Alım Satımı Yapan Siteler Hangileridir?

Aynı zamanda onlardan kurtularak eşyaları aldığınız ücretin bir kısmını geri çıkartabilirsiniz. Bu eşyaları çevrenizdekilere satabilirsiniz. Ayrıca internetten birçok web sitesi üzerinden 2.el eşya alım satımı yapan siteler yapılabilir.

Bu sitelere üye olarak ürünlerinizi satışa çıkarabilir ve kendinize yeni müşteriler bulabilirsiniz. Bu sitelerden bazıları güven amacıyla ödemeyi site üzerinden yapar. Bazıları ise sadece insanların iletişim kurmasını sağlayarak doğacak problemlerden sorumluluk kabul etmez.

Kullanmadığınız veya ihtiyacınız olmayan 2.el eşyalarınızı satabileceğiniz gibi başkalarının sattığı aşağıda bulunan 2. el eşyaları satma uygulamaları ile başkalarına satarak da gelir elde etmeniz mümkündür. Birçok insan bu durumu dönüştürmek ister. Bu yüzden de ucuza alışveriş yapmak onlar için doğru pazaryeri olacaktır.

İşte burada yeni bir ek iş fikri doğuyor. İnsanların 2.el alışveriş siteleri ile eşyalarını satın alarak başkalarına satabilirsiniz. Bunu sanal dünyadan ve internet üzerinden yapmak artık mümkün ve daha avantajlı. Çünkü herhangi bir dükkan açmanıza gerek yok ve ekstra masraflarla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Aynı eşyalarınızı sattığınız gibi alım satımı da online olarak yapabileceksiniz. Böylece iyi bir kazan. Elde etmek mümkün olacaktır.

Satış Yapılabilecek En İyi Alışveriş Siteleri
Satış Yapılabilecek En İyi Alışveriş Siteleri

Satış Yapılabilecek En İyi Alışveriş Siteleri Nelerdir?

Satış yapmak için birbirinden farklı birçok ücretsiz site bulabilirsiniz. Bu sitelerin bazıları satıcı komisyonlu çalışırken bazıları ise alıcıdan güven bedeli kapsamında ücret alıyor. Her iki taraf için de güvenli alışveriş site tarafından sağlanmış oluyor.

Herhangi bir problem sonrasında itiraz oluşturabilir veya destek ekipleriyle görüşmeler yapabilirsiniz. Bu satış yapma sitelerinden en çok tercih edilenler gardrops, dolap ve letgodur. Bu sitelerin her birinin müşteri profili farklıdır ve size en uygun müşteri için sana uygun kitlelere senin profilini gösterecektir. Yine de ürünün uzun süre satılmadıysa müşteri kitlen diğer uygulamanın kitlesinde olabilir. Bu yüzden deneyimlemek herkes için en uygunu olacaktır.

Aşağıda on altı tane alış veriş platformları hakkında bilgiler vererek, en güvenilir ikinci el sitesi hakkında sayfamızın atına yorumlarınızı bekliyoruz.

 1. Sahibinden
 2. LetGO
 3. Dolap
 4. Gittigidiyor
 5. eBay
 6. Tutumlu Anne
 7. Arabam
 8. Nadir Kitap
 9. Gardrops
 10. BebeCruz
 11. ModaCruz
 12. Facebook Marketplace
 13. Zebramo
 14. Audiophile
 15. Gittibu
 16. Dekopasaj

1) LetGo

Birçok web site üzerinden alım satım yapılabilir. Çevrenizdekilerin eşyalarını görüp beğendikten ve yeterince ilham aldıktan sonra kafanızdaki eşyayı almak için kullanacağınız en iyi yöntem letgodur. Letgo sizin için insanların eşyalarını görüp randevu sistemiyle alışveriş yapılabilecek bir platformdur. Letgodan bulduğunuz eşyaları uygun fiyata alıp elinize geçirdikten sonra yeniden satarak siz de gelir elde edebilirsiniz.

Letgonun sıklıkla kullanılma sebebi ise birebir olarak eşyayı görme avantajıdır. Bu avantaj sayesinde eşyadaki herhangi bir defoyu veya hasarı görüp giderip gideremeyeceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca adres bilgileri sayesinde de taşıma kolaylığı bakımından düşünerek yakın yerlerden eşya bulabilirsiniz. Genellikle ikinci el eşya için kullanılan letgo ülkemizde de sıklıkla kullanılır hale gelmiştir.

2) Gardrops

Gardrops isminden de anlaşıldığı gibi giyim üzerine bir uygulamadır. Alıp daha sonra sevmediğiniz veya tamamen işinize yaramayan ürünleri burada satarak gelir elde edebilirsiniz. Birçok kişinin kazandığı miktar değişse de bu şekilde alım satım yaparak aylık 500 lira kazanmak mümkündür. Bu sayede mutfak masraflarınızı ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Hatta işi ilerletmek isterseniz toptancıdan ürün alarak hiç gerçek bir butik dükkanı açmadan sanaldan bir butik hesabı oluşturabilirsiniz. Böylece kargo sözleşmeleriyle anlaşmadan kara geçebilirsiniz. Böyle bir butik hesabıyla çok daha büyük rakamlar kazanmak sizin için mümkün olacaktır.

3) Dolap

Dolap tıpkı gardrops gibi bir kıyafet uygulamasıdır. Burada farklı olan ise müşteri kitlesidir. Dolap uygulaması erkeklerin de kullanabildiği daha geniş bir kitleye sahiptir. Bu yüzden ilginç erkek giyim ürünleriniz varsa epey ilgi toplayabilirsiniz. Aynı zamanda dolapta en çok kullanılan bir diğer bölüm ise anne çocuk bölümüdür. Burası sayesinde çocuğunuzun eskiyen kıyafetlerini veya artık kullanmadığı oyuncakları satışa çıkartarak gelir elde etmeyi sağlayabilirsiniz. Sadece satarak değil birçok ürünü yarı fiyatına satın alarak ve yeni teklifler belirleyerek de kazanca geçebilirsiniz.

Eskiden ikinci el ürünler çok fazla tercih edilmese de artık moda oldu denilebilir. Çünkü herkes daha bilinçli bir hale geldi ve ekolojik olarak giyim sektörünün tüketimi ortaya çıkmaya başladı. Bu şekilde ikinci el alışveriş yaparak da satarak da birçok kazanç elde edebilen insanlar vardır.

İster internet üzerinden para kazanmak isteyen bir girişimci isterseniz de evden çalışmak isteyen bir ev hanımı veya ister para kazanmak isteyen bir öğrenci olun internetten para kazanma işi günümüzde her zamankinden daha kolay. Bunu tam zamanlı bir iş olarak da yapabilirsiniz sadece ek gelir kaynağı olarak da görebilirsiniz.

Kullanmadığınız eşyaları paraya çevirmek istiyor da olabilirsiniz. Amacınız ne olursa olsun sadece ne yapacağınıza karar vermeniz ve hedefe uygun plan yapmanız gerekmektedir. Birçok siteden internetten kolay para kazanma yollarını bulabilirsiniz bunlarla ilgili yazılmış onlarca yazı bulunmaktadır.

Web sitemiz sayesinde sadece kolay yoldan para kazanma değil bu işin stratejik yönlerini irdeleyebileceksiniz. Size yardımcı olacak stratejiler sayesinde hedeflerinizi büyütebilirsiniz. Ne kadar kazanacağınız bu işe verdiğiniz emeğe bağlı olarak değişim göstermektedir. Hedefleriniz amaçlarınız ve günün sonundaki iş yükünüze göre yapmak istediğiniz projeye ne kadar zaman ve ne kadar emek harcadığınıza bağlı olarak değişir. Başlamak için çok motivasyon ve küçük sermaye veya satılacak bazı eşyalar size yeterli olacaktır.

Her girişimcinin becerisi farklı olduğu için siz de deneyimleyerek en uygun girişim şekillerini keşfedebilirsiniz. Daha farklı fikirler oluşturmak için de web sitemizde daha fazla zaman geçirip ziyaret ederek farklı koşullarda farklı kategorilerde iş fikirlerine bakabilirsiniz. Hatta küçük bir sermayeyle iş kurmanın stratejilerini bile öğrenebilirsiniz. Sizin yeni iş kurmanız için gereken tek şey motivasyondur. Uzun vadede başarıya ulaşmak zaman alan bir iştir bunun yanında bir de sabır gerektirir.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x