Topluluk Kuralları Sayfası

Birbirine saygı ve hoşgörüyü en iyi tanımlayan cümle (Senin özgürlüğün, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.” olarak kabul edebiliriz. Bir topluma girdiğinizde o ortamın kurallarını öğrenmeniz ve buna göre davranmanız hem kabul edilmeniz hem de dinlenmeniz açısından önemlidir. Girişimci Liderler ‘de bir çevrimiçi platformu olduğundan, burayı ziyaretlerinizde ve paylaşımlarınızda görgü kuralları ve nezaket sınırları içinde olmanız önem arz ediyor.

Topluluk Kuralları

Her bireyin nezaket konusunda özel eğitim almasını beklemiyoruz. Bununla birlikte Emre Dal platformunun bir parçası olmak istiyorsanız -en azından paylaşımlarımızdan yararlanmak istiyorsanız- bir topluluk içine gireceğinizin farkında olmanızı bekliyoruz. Özgürlük demek, kendi bildiğini okumak olmadığının farkında olmalısınız. Sizden tek isteğimiz platformumuzu kullanırken diğer kullanıcılarımızı rencide edecek tutumlar sergilememenizdir. Ayrıca özgür platform yapımızın korunmasında yardımlarınızı da bekliyoruz.

Bildiğiniz üzere bir ortamda düzenin sağlanması belirli kuralların varlığıyla olmaktadır. Biz de topluluk üyelerimizin sorunsuz ve huzurlu şekilde platformda vakit geçirmeleri için belirli kuralları getirmek mecburiyetindeyiz. Bu kurallar hem üyelerimiz hem misafirlerimiz için geçerlidir. Bu kurallara uyulduğunda herkesin kendi özgürlüğü sınırları içinde fikirlerin havada uçuştuğu, eğlenceli, saygı dolu ortama kavuşabiliriz.

Platformdaki huzur ve düzenin sağlanması adına kural ihlallerini ciddiye almaktayız. Konuyu detaylı araştırıp, çözüme kavuşturmaya çalışırız. Bu konuda sizin de dilek ve şikayetlerinizi dikkate alırız. Her türlü soru ve sorunlarınız için destek (@) girisimciliderler.com adresine mail atabilirsiniz. Azami bir saat içinde size geri dönüş yapılacağından emin olabilirsiniz.

Topluluk Kurallarımız

Topluluk kurallarımız, ne bir esir kampı ne de yatılı okul kurallarıdır. Sizden hoşgörü ve saygı içinde tutum sergilemenizi beklediğimiz basit kurallarımız bulunuyor. Kurallarımızı okuduğunuzda sizin de aynı beklenti içinde olduğunuzu görür gibiyiz.

1: Saygılı Olun

Hangi ortama, topluluğa girerseniz girin, oranın da kendine özgü kurallarının olduğunu bilirsiniz. Fakat saygının evrensel bir husus olduğu yadsınamaz. Nereye giderseniz gidin siz de aynısını beklersiniz. Biz de platformumuzu kullanan bütün kullanıcılarımızın birbirlerine saygı çerçevesi içinde hareket etmelerini bekleriz. Unutmayın ki saygı en sağlıklı iletişimin ilk unsurudur. Hakaret, argo, tehdit, dinsel ve cinsel istismar gibi saygı dışına çıkılacak hareketlerde devreye gireceğimizden emin olabilirsiniz.

2: Nazik Olun

Yıllarca birçok insanımız “lütfen”, “teşekkür ederim”, “rica ederim”, “özür dilerim” gibi nezaket sözcüklerini lügatlerinden silmişlerdir. Halbuki sağlıklı iletişimin ve anlaşmanın yolu bu sözcüklerden geçmektedir. Platform içinde diğer kullanıcılara karşı nazik ve yardımsever olduğunuzda ortamdaki kalite de yükselecektir.

3: İçeriklerinizi Tartın

Platformda paylaşımlar yapmak isteyebilirsiniz. İster bir blog yazısı isterseniz bir yazıya cevap nitelikte bir ileti yazın. Bu konuda sizi sınırlamıyoruz. Fakat yazılarınız hem görgü hem de hukuk kurallarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. İçeriğiniz hem yasal hem de ortama uygun olmalıdır. İsterseniz görüntü de paylaşabilirsiniz. Yalnız, görüntünün de rahatsızlık oluşturmayacağından emin olmalısınız.

4: Telif Hakkını Unutmayın

İnternet kullanıcılarının bildikleri ve bilmeleri gereken en önemli husus paylaşılan iletilerin telif hakkıyla korunduğudur. Başka bir platformdan içerik alarak bizim platformda paylaşmadan önce telif hakkıyla korunup korunmadığından emin olunuz.

5: Spamları Sitemizde İstemiyoruz

Bütün internet kullanıcıları ve sitelerinin olduğu gibi biz de spama karşıyız. Maalesef sırf spam yapmak için platformumuza gelmek isteyenler olacaktır. Sadece spam dışında spam temelli çalışmalar yürüten profilleri de sitemizde istemiyoruz. Bu tür hesapları kapatıp, bütün içeriklerini de platformumuzdan siliyoruz. Sizin de bu konuda hassas olduğunuzu biliyoruz. Spam konusunda ihtiyatlı davranmanızı bekliyoruz.

Topluluk Kurallarımızı Güncelleyebiliriz

Kullanıcılarımızın da beklentilerini göz önünde bulundurarak sade, öz ve uygulanabilir kurallarımız bulunuyor. Gördüğünüz gibi kurallarımız sizden ekstra beklenti beklemiyor. Kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız öyle davranmanız ve hareket etmeniz temel önceliğimizdir.

Kurallarımız şimdilik bunlardır. Bu demek değildir ki bu kurallar değiştirilemez birer kanun maddesidir. Platformumuzdaki değişiklikler ve gelişmelere bağlı olarak güncelleme ve yenileme hakkına sahibiz. Bilmelisiniz ki her türlü değişiklik ve güncellemeler sizlerin yararına olacaktır. Bu konudaki dilek ve önerilerinizi beklediğimizi bilmenizi isteriz.

Topluluk kuralları hakkında görüş, sorun veya eleştiride bulunmak isterseniz destek (@) girisimciliderler.com adresine yazabilirsiniz. Ayrıca öğrenmek istediğiniz ama detaylarda yer almayan konu hakkında da yazabilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yapılarak detaylı şekilde bilgi vereceğimizden emin olabilirsiniz.