Para Kazanma Yolları Ve Rehberi

Etsy Nedir? Güvenilir Mi? Mağaza Açma, Çok Satılan Ürünler Hangileridir?

Etsy’yi kimin kullandığına ve benzersiz, el yapımı ürünler bulmak için Etsy’yi nasıl kullanabileceğinize dair ayrıntılı bir genel bakış sunacağız. Bu Etsy inceleme yazısının amacı, “Etsy güvenli mi?”, “Etsy yasal mı?”, “Etsy üzerinden nasıl mağaza açılır?”, “Çok satan ürünleri nelerdir” gibi sorulara cevap arayacağız, ayrıca benzersiz, türünün tek örneği olan ürünleri dolandırılmadan nasıl satın alınabileceği hakkında bilgiler edineceğiz.

Online alışveriş söz konusu olduğunda, herkesin bildiği birkaç site vardır. Örneğin, tanınmış müzayede ve perakende sitesi eBay’i zaten biliyorsunuzdur. Duymuş olmanız gereken bir diğer popüler çevrimiçi pazar yeri Etsy. Sadece adını duymuş ve oradan alışveriş yapmamış birçok kişi bu sitenin ne hakkında olduğunu, nasıl çalıştığını ve oradan alışveriş yapmanın ne kadar güvenli olduğunu merak edebilir.

Ayrıca burada etsy para kazanma adımlarını tane tane işleyeceğiz. Makaleyi detaylı okumayı ihmal etmemenizi öneriyorum. Özellikler satış yaparak para kazanma yolları arasında bulunan bu site içerisinde; etsy dijital ürün fikirleri ile pazarlama yolu ile para kazanma yolları baya genişlemiştir.

Etsy Nedir?
Etsy Nedir?

Etsy Nedir?

Etsy, esasen, satıcılar ve alıcılar arasındaki bağlantıyı kolaylaştıran, özel, hazırlanmış mallardan oluşan bir pazar yeridir. Etsy‘nin ana odak noktası giyim, mücevher, ev dekorasyonu, tebrik kartları ve daha fazlası gibi el yapımı ve eski ürünlerdir.

Şirket, küresel pazarını “özel, olağanüstü öğelerden oluşan bir evrene ev sahipliği” dersek etsy nedir, etsy ne demek, sorularına cevap bulmuş oluruz. Görevleri, insan bağlantısını e-ticaretin kalbinde tutmak ve yetenekli satıcıların fikirleri başarılı işlere dönüştürmesine yardımcı olmaktır.

Birçok Etsy.com incelemesi, sitede satılan eski ürünler ve benzersiz fabrika yapımı ürünler hakkında övgüler alıyor. Genellikle Etsy’de başka hiçbir yerde satılmayan şeyler bulabilirsiniz. Ayrıca alışveriş yapabileceğiniz birden fazla kategori bulacaksınız.

Etsy Güvenilir Mi?

Merak ediyor olabilirsiniz, “Etsy yasal mı?” veya “etsy güvenli mi?” çünkü herkes sitede ürün satabilir – yani toplu üretim ürünleri olan büyük bir şirketten ziyade bir kişiden satın alıyorsunuz. Etsy.com 2005’ten beri internette var ve şu anda 2,3 milyon aktif satıcıya ve 42,7 milyon aktif alıcıya sahip. Sitede satılık 60 milyondan fazla ürün bunuluyor.

Genel merkezi Brooklyn, NY’de bulunur, ancak aynı zamanda San Francisco, Dublin, Paris, Londra ve Yeni Delhi şehirleri de dahil olmak üzere dünya çapında sekiz farklı yerde ofisleri vardır. “Etsy yasal mı?” sorusunun cevabı: Evet. Etsy yasal bir web sitesidir. Daha önemli soru şudur: “Etsy güvenli mi?” ve orada iş yaptığınız satıcılara güvenebilir misiniz?

Etsy'de Nasıl Mağaza Açılır?
Etsy’de Nasıl Mağaza Açılır?

Etsy’de Nasıl Mağaza Açılır?

Çevrimiçi birçok olumsuz Etsy incelemesi, satıcılar hakkında şikayetleri olan alıcılardan kaynaklanmaktadır. Birkaç Etsy incelemesi, satıcılar tarafından sitede sağlanan açıklamalardan veya fotoğraflardan farklı olan düşük kaliteli ürünlerden bahseder.

Diğer Etsy şikayetleri, ürünlerin vaat edilen zaman dilimi içinde ulaşmadığını belirtir. Bu Etsy şikayetleri arasında ortak bir görüş vardır: Etsy satıcısı her zaman söz verildiği gibi teslimat yapmıyor ve bazılarının “para iadesi yok” politikaları var, bu da bir ürünü iade etmeyi imkansız hale getiriyor. Peki, bunun nedeni nedir? Cevabı ise; etsy magaza açma hakkı neredeyse herkesin Etsy’de satış yapabilmesinden kaynaklanıyor olabilir.

Etsy’de En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Aşağıdaki yer alan kategorilerde etsy de en çok satılan ürünler bulunmaktadır.

 1. Takı ve Aksesuarlar,
 2. Giyim ve Ayakkabı,
 3. Ev yaşantısı,
 4. Düğün ve parti ürünleri,
 5. Oyuncaklar ve Eğlence,
 6. Sanat ve Koleksiyon,
 7. Zanaat malzemeleri,
 8. Nostaljik.
Etsy'de Nasıl Satış Yapılır?
Etsy’de Nasıl Satış Yapılır?

Etsy’de Nasıl Satış Yapılır?

Örgü işi yapıyor musun? El yapımı çay fincanları yapıyor musunuz? Benzersiz mobilya parçaları yapıyor musunuz? Cevabınız “Evet” ise, büyük olasılıkla etsy nasıl satış yapılır, etsy satış arttırma konularında çok da kafa yormadan Etsy’de satış yapabilirsiniz. Site, zanaatkarların para kazanması için bir yol sunmayı amaçlıyor, ancak vicdansız satıcılar da bundan yararlanabilir.

Pek çok Etsy satıcısı, kendi işleri olan dürüst girişimcilerdir, diğerleri ise ekstra para kazanmak için hobi olarak ürün satmayı sever. Birçoğu, çevrimiçi bir forum aracılığıyla satış yapmanın işlerini büyütmenin en iyi yolu olduğunu bulan olağanüstü zanaatkarlardır. Diğer Etsy satıcıları ne yazık ki Etsy dolandırıcılığı yaratıyor. Bunlar genellikle alıcıların olumsuz Etsy.com incelemeleri yazmasına neden olanlardır.

Birçok Etsy incelemesi, Etsy’nin satıcılarını taramadığını iddia ediyor. Bu doğru. Etsy’de satış yapmaya başlamak için satıcı olarak kaydolmanız yeterlidir. Etsy’nin savunmasında, çok fazla olumsuz müşteri yorumu aldıktan sonra Etsy’nin mağazasını kapatmasıyla ilgili bazı satıcı şikayetleri bulduk. Görünüşe göre müşteri incelemelerini ciddiye alıyorlar ve çok fazla şikayetle Etsy satıcılarını ayıklamak için çalışıyorlar.

Etsy Satış Teknikleri ve Yöntemleri
Etsy Satış Teknikleri ve Yöntemleri

Etsy Satış Teknikleri ve Satış Artırma Yöntemleri Nelerdir?

Şimdi etsy satış teknikleri konusunda yapmanız gereken önemli notlara bir göz atalım;

 1. Neyi Satıp ve Satamayacağınızı Bilin,
 2. Kopya ürün ile Özgün ürün Arasındaki Farkı iyi Anlayın,
 3. Mağazanız için Doğru Mağaza Adını Seçin,
 4. Birden Fazla Ödeme Seçeneği Ekleyin,
 5. Posta Listenizi Oluşturun,
 6. Satıcı Ücretlerinin Nelerden olduğunu, böylece maliyetinizi kolayca hesap etmeyi öğrenin,
 7. Etkileyici Bir “Hakkında” Sayfası Yazın,
 8. Etsy Shop Profilinizi Optimize Edin,
 9. Mağaza Politikanızı Basit Tutun,
 10. Ürün Fotoğraflarını Optimize Edin,
 11. İlgili Kategoriler ve Özellikler Ekleyin,
 12. Anahtar Kelimelerinizi İyi Seçin,
 13. Etkili Ürün Açıklamaları Yazın,
 14. Bir Ürün Fiyatlandırma Stratejisi Belirleyin,
 15. Rekabetçi Kargo Seçeneklerini İyi Kullanın,
 16. Çok Kanallı Satışları Keşfedin,
 17. Müşterilerinizi Etkileyin,
 18. En İyi Trafik Kaynaklarınızı Belirleyin,
 19. Düşük Performanslı Ürün Listelerinizi İyileştirin

Etsy’de Vergi Ve Komisyon Oranları Ne Kadardır?

Etsy üzerinden satış yapmak isteyenleri tabi ki etsy yüzde kaç komisyon alıyor? sorusunu sıkça sorarlar. Etsy’nin en yaygın komisyon tutarı; 20 cent listeleme ücreti, satış başına %5 işlem ücreti ve işlem başına %3 + 25 cent ödeme işlem ücreti ile özelleştirilebilir reklam ücretleri vardır.

Etsy’de Satış Yapmak İçin Şirket Gerekir Mi?

Etsy üzerinden ürünlerini satmak isteyen, bunu tam zamanlı bir iş olarak gören veya hobi maksatlı ürettiği ürünleri satmak isteyen ya da evden oturup para kazanmak isteyen herkes şirket kurmaya gerek olmaksızın Etsy’den satış yapabilir. Yani kısaca etsyde satış yapmak için şirket gerekli mi? Tabi ki hayır.

Bir Alıcı Etsy’de Nasıl Yorum Bırakır?

Etsy inceleme sistemi, alıcıları satıcılarla olan işlemlerini aşağıdaki kriterlere göre derecelendirmeye teşvik eder:

 1. Ürünün kalitesi açıklanan veya beklenenle eşleşiyor mu?
 2. Ürün belirtilen zaman aralığında geldi mi?
 3. Bu satıcıyla tekrar iş yapar mısınız?

Bunun yanında bir alıcı, ürün ve satıcı için 1 ila 5 arasında bir yıldız derecelendirmesi vermek için Etsy.com’da veya Etsy mobil uygulamasında 5 yıldızlı Etsy inceleme sistemini kullanabilir ve ayrıca deneyimleriyle ilgili daha fazla yorum bırakabilir. Etsy inceleme sistemi, satın alınan ürünün bir resmini otomatik olarak eklerken, müşteriler ayrıca 5 yıldızlı bir incelemeden ayrılırken kendi resimlerini ekleme seçeneğine de sahiptir.

Satın Almadan Ne Kadar Süre Sonra Bir Yorumu Bırakabilir/Düzenleyebilirsiniz

Siparişiniz teslim edildi olarak işaretlendiğinde veya tahmini teslim tarihinde bir Etsy ürün incelemesi bırakabilirsiniz. İncelemenizi 100 günlük bir süre içinde istediğiniz sayıda düzenleyebilirsiniz. Bir alıcının bakış açısından Etsy incelemelerindeki bu esneklik, dürüst müşteri incelemelerini tanıtmanın harika bir yoludur. Genel Etsy incelemeleri, bir satıcının son 12 aydaki puanlarının ortalamasını alır. Ortalama, alıcıların o satıcıdan satın almaya karar vermeden önce göz önünde bulundurmaları için görüntülenecektir.

Etsy’nin alıcı inceleme süreci, hem alıcılar hem de satıcılar için avantajlar sunar. Yeni alışveriş yapanlara güven aşılayan olumlu müşteri yorumları toplayarak satıcıların iyi bir itibar oluşturmasına yardımcı olur. Alıcılar için, birinin incelemekte oldukları ürünü gerçekten satın aldığını ve yeni ek ayrıntılar eklemek için tam 100 gün verildiğini bildiklerinde satın alma işlemi yapmak daha kolaydır (örneğin, bir ürünün teslim alınmasından hemen sonra kırılmış olması gibi).

Her madalyonun iki yüzü vardır ve Etsy’deki satıcılar, müşterilerinin bıraktığı Etsy incelemelerine erişebilir. Bu, “Etsy’yi bu Etsy inceleme sistemiyle satın almak güvenli midir?” Sorusunu ortaya çıkarır. Bu duruma göre değişir. Satıcıların, Etsy.com inceleme sistemi aracılığıyla iletilen Etsy şikayetlerini aşağıdaki yöntemleri kullanarak ele alma seçenekleri vardır:

 1. Satıcının ürünü tam olarak yansıtmadığını düşündüğü fotoğrafları gizleyin
 2. Satıcının Etsy politikalarını ihlal edebileceğini düşündüğü fotoğrafları bildirin
 3. Sorunu hakkında soru sormak için gözden geçirene özel olarak yanıt verin
 4. Etsy’de 3 yıldız veya daha az yıldız içeren bir incelemeye, inceleme sayfasında herkese açık olarak yanıt verin
 5. Etsy’nin politikalarını ihlal eden incelemelerin kaldırılmasını talep edin,

Bir satıcı, bir alıcının incelemesine herkese açık olarak yanıt verdiğinde, satıcı yanıtını daha sonra silmiş olsa bile, incelemeyi yapanın artık yorumunu veya puanını düzenleyemeyeceğini ve alıcının satıcı inceleme sayfasında yanıt veremeyeceğini unutmamak önemlidir.

Bir satıcının sayfasında listelenen Etsy incelemeleri ve derecelendirmeleri, son 12 aya ait görüntülenir ve bir yıldız derecelendirmesi, yalnızca o dönemin ortalamasını yansıtır. Yani bir satıcı müşteri hizmetlerini geliştirirse, kötü değerlendirmeler sonunda düşecektir.

Etsy İncelemelerine Yanıt Verme

Bir Etsy satıcısı, 3 yıldız veya daha az yazılı yorumları çürütme ve ardından alıcının orijinal incelemesini düzenlemesini engelleme yeteneğine sahip olsa da, bu mutlaka kötü bir şey olduğu anlamına gelmiyor. Alıcılar gibi, satıcılar da hem özel hem de genel olarak olumsuz bir müşteri deneyimini ele alma ve potansiyel olarak çözme yeteneğine sahip olmalıdır.

Bu bağlamda Etsy, hem özel mesajlaşma hem de genel Etsy inceleme forumu ile birden fazla iletişim kanalını açık tutma konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Satıcılar bir incelemeye yalnızca bir kez yanıt verebilir, bu nedenle bundan sonra tüm iletişimlerin özel mesajlaşma sistemlerine taşınması gerekecektir. Bu, düşünceli bir yanıtı teşvik eder ve alıcının sorununu çözmeyi amaçlar.

Etsy İncelemelerini İşaretleme

Hem Etsy satıcıları hem de alıcılar bir incelemeyi, satıcı mağazasını veya fotoğrafı işaretleyebilir. Satıcılar ayrıca incelemenin kaldırılmasını talep edebilir, ancak aşağıda belirtilen kriterlerden birini içeriyorsa talep reddolur:

 1. Gizliliğinizi ihlal ediyor,
 2. Müstehcen, ırkçı veya taciz edici,
 3. Reklam veya spam içeriyor,

İnceleme Etsy veya üçüncü bir taraf hakkındadır ve işlem/satıcı/alıcı ile ilgili değildir. Etsy, bir incelemenin bir fikir olduğunu ve Etsy satıcılarının yalnızca bildirimde bulunma ve meşru Etsy ürün incelemelerini kaldırmayı beklememeleri gerektiğini oldukça net bir şekilde ortaya koyuyor.

Tek başına, olumsuz bir inceleme, kaldırmayı garanti etmez. Etsy’nin inceleme politikalarını oldukça adil ve dengeli bulduk ve alıcılar ve satıcılar arasındaki olumsuz yanıtlardan ziyade çözümleri teşvik etmek için tasarlandı. Her birine kendi tarafını dile getirme fırsatı verilir.

Alıcılar, incelemelerin meşru olduğundan ve bir satıcının Etsy onlara bu yetkiyi vermediği için beğenmedikleri yorumları silmekle yetinmediğinden emin olabilirler. Birisi bir fotoğraf göndermekten bahsediyorsa ve fotoğraf orada değilse, bu, satıcının bir nedenden dolayı resmi gizlemeyi seçtiği bir uyarıdır. Satıcılar için, Etsy’nin politikalarını ihlal ettiğini düşündükleri incelemeleri bildirerek mücadele etmek ve hatta ürünlerini tam olarak yansıtmadığını düşündükleri fotoğrafları kaldırmak için ellerinde birkaç araç var.

Satıcılar, belki de yavaş sevkiyat gibi bir nedenden dolayı zorlu bir başlangıç ​​yapmışlarsa daha iyisini yapma şansına da sahiptirler. Müşteri desteği üzerinde çok çalışırlarsa ve iyi incelemeler alırlarsa, kötü incelemelerin onları sonsuza kadar rahatsız etmeyeceğini bilirler.

Etsy'den Ödemeler Nasıl Alınır?
Etsy’den Ödemeler Nasıl Alınır?

Etsy’den Ödemeler Nasıl Alınır?

Etsy alıcılarının Etsy aracılığıyla bir ürün için ödeme yapmanın birkaç yolu vardır, ancak yöntemler Etsy satıcısının takdirindedir. En popüler ödeme yöntemlerinden bazıları PayPal, kredi/banka kartı ve Etsy hediye kartlarıdır. Satıcıların Etsy mağazalarında ödeme yapmak için seçebilecekleri tüm seçenekler şunlardır:

 1. Kredi kartları
 2. Banka/banka kartları
 3. Etsy Hediye Kartları ve Etsy Kredileri
 4. PayPal
 5. Apple Pay
 6. Google Pay
 7. Klarna Fatura ödemeleri (Almanya)
 8. iDEAL (Hollanda)
 9. Sofort (Avusturya ve Almanya)

Bu ödeme yöntemlerinin tümü, satıcıya güvenli ve güvenli bir ödeme yöntemi sağlayan Etsy Payments (eskiden Etsy Direct Checkout olarak adlandırılanın yeni sürümü) kapsamındadır.

 1. Etsy, sitelerinde güvenli bir şekilde satın almak için yapmanız gerekenler:
 2. Satın almadan önce bir satıcının incelemelerini ve mağaza politikalarını kontrol etme,
 3. Yetkisiz bir kredi kartı ücreti görürseniz, doğrulama@etsy.com adresinden Etsy’yi bilgilendirme,
 4. Satıcıya Etsy veya PayPal dışında ödeme yaptıysanız yardımcı olamayacakları için satıcılara Etsy arayüzünde ödeme yapmanızı sağlama.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x