Para Kazanma Yolları Ve Rehberi

8 ADIMDA Twitch İle Para Kazanma Yolları – GÜNCEL MAKALE

Twitch para kazanma konusunda hazırladığım makalemde bir çok başlığı bulabilirsiniz. Makale içerisinde sosyal medya ağları içerisinde olan twitch ile para kazanma ve Twitch gelir hesaplama adımlarına dair videoları izleyebilirsiniz..

Twitch Nedir?

Popüler bir canlı yayın uygulaması olan Twitch katılımcılarına kazandırdığı paralar ile ön plana çıkmaya devam etmektedir. Canlı yayını açan kişinin diğer kullanıcılardan direkt olarak bağış alabildiği uygulama, binlerce kanala sahip bir televizyon kadar işlemektedir.

Twitch uygulaması bir sosyal medya platformu gibi görünse de içerisinde ki canlı yayın özelliği ile adından çokça söz edilmektedir. 10 yıla yakın kullanılan ve geçmişi bulunan Twitch, dünya çapında en iyi oyuncuların yada yayın yapan kişilerin diğer insanlarla iletişim halinde olduğu bir yer olmaktadır. İlk çıktığı yıllardan bu zamana kadar popülaritesi artmıştır.

Twitch Hesap Açma Adımları
Twitch Hesap Açma Adımları

Twitch’e Üye Olup Hesap Açma Adımları Nelerdir?

Abonelik seçenekleri bulunan Twitch İştirakler ve Partnerlerin çeşitli yollarla tutkulu hayranlarını ödüllendirip onlarla etkileşimde bulunmasını sağlar. Kullanıcılara özel sunulan avantajlar içerisinde; Twitch genelinde kullanabilmenize imkan sağlayan özel ifadeler, abone rezeti olarak adlandırılan rozet (kanala sadakat rozetleri kullanması gibi durumlarda abone olduğunuz sürelere bağlı kalınarak değişmektedir) ayrıca reklamsız izleme seçeneği ile partnerlerimize ayrıcalıklar sunmaktayız.

Twitch Prime aracılığı ile bir kanala ilk kez yapılan aboneliklere yada aboneliğinizi yenileme durumlarında, sohbet penceresi üzerinde bulunan paylaş düğmesi görülmektedir. Hazır olduğunuzda Paylaş düğmesine tıklayabilirsiniz, aboneliğiniz süresince orada kalmaya devam edecektir. O düğme sayesinde partnerlerinizin veya iştirakin ayarlamış olduğu uyarıları tetikleyecektir, yayıncıya ise kendi mesajınızı gönderebilmenizi sağlamaktadır.

Twitch Takipçi Arttırma Yolları
Twitch Takipçi Arttırma Yolları

Twitch Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir?

Canlı yayın uygulaması olan Twitch sayesinde dünya çapında oyuncular ekranlarını paylaşabilmekte ve başkalarına izletebilmektedir. İzleyici sayısının önemli olduğu bu platformda takipçinizi nasıl arttırabilirsiniz, daha çok Twitch abonesi nasıl yapılır? Hiçbir hileye gerek kalmadan bu taktikleri sizlerle paylaşacağız ve para kazanmanızı sağlayacağız. Twitch uygulamasını bir pasta olarak düşünebilirsiniz. Diğer sektörlerde olduğu gibi burada da bir lider var ve pastadan en büyük dilimi kendisi almaktadır.

Twitch izleyicilerinizi arttırmak istiyorsanız öncelik vereceğiniz konu iyi bir oyuncu olmanızdır. En çok izlenen oyunları PUBG, CS:GO, LoL, Dota2, ve benzerleridir. Bu oyunlardan herhangi birini yada tamamını profesyonel düzeyde oynayabiliyorsanız ve eğlenceli hale getirebiliyorsanız takipçilerinizin artma şansı yüksek olacaktır. Bu oyunların dışında çok izlenen oyunlar ise GTA5, Metin 2, Knight, FIFA olarak sıralayabiliriz.

Twitch canlı yayınınızı takip edenlere kaliteli bir yayın sunmak için internet upload değerlerinizin de yüksek olması gerekir. Ülkemizde upload internet hızı 1 Mbps kadar olabilmektedir, bu seviyelerdeki bir hızda yayın donabilmekte ve memnuniyetsizliğe sebep olabilmektedir. Ortalama Upload aralığı ise 2 ile 5 arasında olmalıdır, bu sayede yayınınız donmadan izleyicilerinizle paylaşmış olacaksınız.

Yayın kalitenizi artıracak bir diğer yöntem ise kullandığınız ekipmanlardan sağlanmaktadır. Takım arkadaşlarınızla oyunlar oynarken sesleri daha iyi algılayabileceğiniz kaliteli bir kulaklık, izleyicilerinizin sesinizi daha net duymasına imkan sağlayan kaliteli mikrofonlar gerekmektedir. Odanızı canlı yayına müsait hale getirmek için yeşil bir perde ile softbox, görüntünüzün yüksek kaliteli yayınlanması için FHD webcam kullanmanız faydalı olacaktır.

Direkt olarak yayına başlayıp insanları beklemek hata olacaktır çünkü siz yayın yaparken başka oyuncularda yayında olacaktır. Bundan dolayı birkaç kişi tarafından izlenirsiniz yada hiç izlenme olmayabilir. Listede ise altta kalacağınız için adınızı dahi göremeyeceklerdir. İnsanların dikkatini çekip yayınınızı izlemesini istiyorsanız ve takip yapılsın diyorsanız çekilişler yapabilirsiniz. Kısa sürede ilgi çekmenizi sağlayacak bu yöntem tanınmanızı sağlayacaktır.

Twitch'ten Nasıl Para Kazanılır?
Twitch’ten Nasıl Para Kazanılır?

Twitch’ten Nasıl Para Kazanılır?

Twitch uygulaması üzerinden, yapacağınız yayınlardan bağışlar alarak paralar kazanabilirsiniz. Biraz daha açıklayıcı olursak, izleyiciler sizin yayına aldığınız videolar veya yaptığınız başka şeyleri beğenip size bağışta bulunabilmektedir. Bu sayede uygulama üzerinden para kazanabilmektesiniz.

Youtube’dan Twitch’e Nasıl Geçiş Yapabilirim?

Twitch’in güçlü yanlarından birisi ise sevilen yayıncıların izleyicileri ile canlı olarak ve anlık bir şekilde paylaşımlarda bulunmasıdır. Diğer platformlarda olduğu gibi Youtube’da ün yapmış ve izleyici kazanmış oyuncular Twitch’e izleyicilerini davet edebilmektedir. Bu sayede takipçi sayınız oldukça fazla olacaktır.

Twitch Kanalımı Nasıl Büyütürüm?
Twitch Kanalımı Nasıl Büyütürüm?

Twitch Kanalımı Nasıl Büyütürüm?

Bir kanalınız var ve sorunsuz şekilde oyunlar oynuyorsunuz. Sohbet dolu ve akıcı yayınlar yapıyorsunuz fakat izlenme sayınız çok fazla düşük. Sadece yayın açıp oyunlar oynamak izlenmek için yeterli olmamaktadır. Kanalınızı büyütmek adına daha fazla izleyici, abone ve takipçiyi sağlayabileceğiniz maddeleri sizler için sıralıyoruz;

 1. Topluluk haklarına saygılı olunmalı, siyaset ve ırkçılık gibi konulardan uzak durup seviyeli yayınlar yapılmalıdır.
 2. Sosyal medya hesaplarınızın içerisinde yayınlarınız ile ilgili sık bir şekilde paylaşımlarda bulunun.
 3. En azından bir veya birkaç oyunu profesyonel şekilde oynayın, özellikle popüler oyunlar tercih edin.
 4. Bilgilerinizi kanalınızda detaylı şekilde ve donanımlı şekilde paylaşın.
 5. Sık bir şekilde düzenli yayınlar yaparak izleyici kitlenizi her geçen gün arttırın.
 6. Diğer yayıncılar ile etkileşimde olup birlikte oyunlar oynayabilir ve çevrenizi genişletebilirsiniz.
 7. Oyunlarla ilgili turnuvalara katılın ve başarılı olmaya çalışın.
 8. İzleyicilerinizle daima etkileşim içinde kalıp sohbeti takip ederek sorulara yanıtlar vermelisiniz.
Twitch’den Ne Kadar Para Kazanabilirim?
Twitch’den Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Twitch’den Ne Kadar Para Kazanabilirim?

İlk aylarda 300 ile 750 lira arasında bir kazanç sağlayabilirken zaman içerisinde topladığınız izleyicilerle daha fazla kazanabilirsiniz. 20.000 izleyicisi olan hesaplar haftada yaklaşık 4.500 TL kazanabilmektedir. Bu hesaplamalardan yola çıkacak olursak yılda 216.000 TL civarında bir rakam görmekteyiz. Twitch’in ilk aşamalarda tam zamanlı işinizin önüne geçemeyeceği gibi buradan yüksek miktarlarda para kazanmak için kaliteli içerikler ile kanalınızı büyütmeniz gerekmektedir.

Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?
Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch yayıncısı olarak bilinen ve akla ilk gelen isimlerden biri Ahmet Jahrein’dir. 1.200.000 üzerinde takipçisi bulunmakta ve yaklaşık 1000 aboneye sahiptir. 2019’da aylık geliri 40.000 TL düzeylerindedir.

 1. Ferit Wtcn Karakaya 400.000 TL,
 2. Kemal Can Parlak, 300.000 TL,
 3. Cem Karakoç 200.000 TL,
 4. Cantuğ Özsoy 150.000 TL,
 5. Kaan Atıcı 150.000 düzeylerinde kazançlar sağlamaktadır.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Para Kazanmanın GERÇEK Sırları