Para Kazanma Yolları Ve Rehberi

7 FARKLI: Alışveriş Yaparak Para Kazanma Yolları Ve Siteleri Hangileridir?

Türkiye’deki alış veriş siteleri hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız. Size yedi (7) farklı başlık ve üç (3) video ile internetten alışveriş yaparak para kazanmak hakkında merak ettiklerinizi tek tek işledim. Ayrıca alışveriş yap para kazan mantığı ile çalışan tüm siteleri sizin için listeledim. Alışveriş sitelerinden para kazanmak hakkında detaylara geçelim.

Dünya’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak Türkiye’de yeni yoğun kitlelere sahip olmaya başlamıştır. Alış veriş yaparak para kazanma yöntemleri ile insanlara kazanç sağlamaktadır. Büyük kitlelere sahip alışveriş sitelerinden hem gereksinimler karşılanırken hem de kazanç sağlanabilmektedir. Siteler alışveriş alışkanlıkları olan kişiler için alışverişleri esnasında kazanç sağlama imkanı tanımaktadır.

Herkes için bir mutluluk kaynağı olan alışveriş esnasında insanların kullanabileceği miktarlarda ödemeler yapılmaktadır. Bu sayede yeni alışverişlerin önü açılmaktadır. Alışveriş ile para kazanmak basit bir sistem ile işlemektedir.

Ne kadar çok alışveriş yapılırsa o kadar çok para kazanma imkanına sahip olunur. Yani insanlar yaptıkları alışverişlerin karşılığı olarak ödüllendirilmektedir. Bu imkanlar sonucunda hem site hem de alışveriş yapan kişiler belirli miktarda kazanç sağlarlar.

İnsanlar alışverişleri sonucunda nakit paralar, kuponlar ayrıca ödüller kazanabilmektedir. Alışveriş sonrasında paranın bitmesi cüzdanın boş olmasına üzülmek bu yöntem sayesinde yok olmaktadır. Yapılan alışverişler sonrası cüzdanlara tekrar para girişi yapılabilmektedir. Alışveriş esnasında harcanılan para miktarına göre kişilere ödemeler yapılmaktadır. Alışveriş insan hayatında önemli bir yere sahiptir.

Alışveriş insanların zamanlarını ayırdığı önemli işlemdir. Bu sebeple insanların oldukça önemli olan bütçelerine indirimler, kuponlar veya nakit paralar aracılığıyla katkı sağlanmaktadır. Kişilerin ise tek yapması gereken bu sitelerden alışverişler yapmaktır.

Kupon ve paraların ise kasada daha fazla birikmesi için tekrar siteler ile etkileşim halinde olmaktır. Alışveriş esnasında ihtiyaçlara ya da beğenilen ürünlere sahip olunur. Yeni alışverişler için ise siteler aracılığıyla kazanç sağlanır. Alış veriş yap para kazan şeklinde yapılan alışverişler ve kazançlar günümüzde oldukça önemlidir.

Alışveriş Yaparak Para Kazandıran Siteler
Alışveriş Yaparak Para Kazandıran Siteler

Alışveriş Yaparak Para Kazandıran Siteler Nelerdir?

Alışveriş yaparak para kazandıran siteler kesin bir mantık ile işlemektedir. Alışveriş yapıldığı zaman site kazanmaktadır. Site kazandığında alışverişi yapan kişide kazanmaktadır. Bu durumda ne kadar çok alışveriş iki taraf içinde o kadar çok kazanç demektir. Bu siteler aracılığıyla alışveriş yaparken harcanan paraların belli miktarının iadesi site hesabındaki cüzdanlara aktarılmaktadır.

Alışveriş yaparak para kazandırmakta olan güvenli siteleri sizin için listeledik. Bu siteler üzerinden yapılacak olan her alışveriş değerlidir. Alınan ürünlerin yeni sahiplerine hediyeleri ve getirileri vardır. Bu siteler sayesinde harcamalar sonucunda kazançlar sağlanabilmektedir. Yukarıda isimleri verilen sitelerin yazı içerisinde incelemeleri yapılmıştır. Ayrıca nasıl kullanıldıkları anlatılmıştır.

  1. İbotta
  2. İadeal
  3. Beruby
  4. Artıway
  5. Shopkick
  6. Avantajix
  7. Digiavantaj

1) İbotta sitesi

Kişiler İbotta sitesinde basit görevleri yerine getirerek veya ürünü satın alarak kazanç sağlama imkanı bulmaktadır. İbotta sitesinde kazanç sağlamaya başlamak için sitedeki teklifler isimli alanın açılması gerekmektedir.

Teklifler bölümünde ürün resimleri ve teklifleri bulunmaktadır. Ürünlerin resminin altında nakit para kazancı görüntülenmektedir. Kullanıcılar almak istediği ürünü satın almasının ardından para kazanabilmek için görevleri tamamlaması gereklidir.

Bu görevlere kazan butonuna tıklayarak ulaşılmaktadır. Para kazanmak için verilen görevlerin biri veya tümünü tamamlamak gerekmektedir. Ancak kazanılan miktar tamamlanan görevlerin fazlalığına göre belirlenmektedir. Site içerisinde bulunan ürün tekliflerinden minimum bir görev tamamlanması sonucu ürün sitede kontrol listesine eklenir. Bu şekilde ürünler üzerinden para kazanılmaktadır.

2) İadeal Sitesi

İadeal sitesi kullanıcılarının online şekilde yapmış oldukları alışverişlerinden para iadesi kazanmasını sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcılarının İadeal sitesine kazandırmış oldukları yeni üyelerin alışverişlerinden kullanıcılara reklam geliri kazandırmaktadır.

İadeal sitesi Türkiye’de tanınan reklam firmalarıyla birlikte çalışmaktadır. Ayrıca İadeal sitesi üzerinden birçok alışveriş sitesine erişim sağlanabilmektedir. Yapılan internet alışverişlerinin ardından kullanıcılarına kazanç sağlamaktadır.

İadeal sitesi kullanıcılarından kesinlikle kredi kartı bilgilerini istememektedir. İadeal sitesinin bir diğer avantajı ise kişiler alışverişlerini istediği mağazanın web sitesinden yapabilmektedir.

İadeal sitesini kullanabilmenin farkı kullanıcılar yapacakları alışverişlerde kullanmak istedikleri mağazaların web sitesine İadeal üzerinden gitmektir. Ayrıca kullanıcılardan sadece IBAN numarası istenmektedir. İadeal sitesinde kazanılan kazançların ödemesi kişilerin IBAN numarasına yapılmaktadır.

3) Beruby Sitesi

Beruby sitesinin oldukça fazla üyesi bulunmaktadır. Beruby sitesi Türkiye’nin seçkin markaları üzerinden yapılan alışverişlerde kullanıcılarına nakit olarak para ödemektedir. İndirimlerin nakit olması da denilebilmektedir.

Beruby sitesi kullanıcılarına yaptıkları alışverişlerden üzerinden kazanç sağlayan bir sistemdir. Beruby sitesine üye olduktan sonra site içerisindeki kategorilerden ihtiyaç olanı seçilir. Mesela seçilen kategori ev ise bu kategoride çok fazla site üyesi marka bulunmaktadır.

Ayrıca bu markalardan ürün başına ne kadar ödeme yapıldığı site içerisinde görülmektedir. Bu geri ödemeler yüzdelik oranlar ile site içerisinde gösterilmektedir. Kullanıcılar kategori içerisinde seçtikleri siteye giderler. Kategori alanında seçilen yüzdelik orana sahip siteden alışveriş gerçekleştirilir. Kullanıcıların kazancı 2-3 gün arasında hesaplarına aktarılır.

4) Artıway Sitesi

Artıway sitesi 2011 senesinde kurulmuştur. Artıway e-ticaret ile sosyal platformları birleştiren ilk hizmet platformudur. Artıway sitesi kullanıcılarına internetten üzerinden yaptığı alışverişler için para iadesi imkanı sağlamaktadır.

Artıway sitesi TR IBAN numaralı banka hesaplarına ödeme yapabilir. TransferWise ile ödeme yapabilir. Bu şekilde iki adet ödeme şekli bulunmaktadır.

Kullanıcılar uygun ödeme şeklini seçebilmektedir. Bu işlemden sonra bulunan bonuslarını nakit para şeklinde alabilmektedir. Kullanıcıların bonus kazanabilmek için Artıway hesaplarına girmeleri gerekmektedir. Ardından istedikleri mağaza linkini kullanarak alışverişlerini tamamlamaktır.

Artıway sitesinin mağazalar sayfasında birçok kategori bulunmaktadır. Artıway sitesi içerisinde kullanıcıların alışveriş yapabilecekleri mağazalar bulunmaktadır. Sitede 350’den fazla yerli veya yabancı alışveriş mağazaları bulunmaktadır.

5) Shopkick Sitesi

Shopkick sitesi ile kullanıcılar mağazalarda yaptıkları alışverişler karşılığında fazlasıyla hediye kartı kazanırlar. Shopkick sitesi kullanıcılarına toplam 78 milyon dolardan fazla hediye kartı kazandırmıştır.

Shopkick sitesi puanlama sistemi ile çalışmamaktadır. Shopkick sitesinde puan yerine tekme kazanırsınız. Tekmeleri kazanabilmek için Shopkick sitesine üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin ardından 5 ABD doları hediye çeki kazanılmaktadır.

Site içerisinde tek yapılması gereken alışveriş yaptığınız mağazaların ürünlerinin barkodlarını taradıktan sonra ürünleri satın almaktır. Ayrıca faturalara da tarama işlemi yaparak daha fazla tekme kazanılır.

Toplanılan tekmeler farklı seçkin mağazalarda ya da restoranlarda kullanılabilmektedir. Kullanıcılar kazandıkları hediye kartları sayesinde paradan tasarruf edebilirler. Bu şekilde daha uygun fiyatlı ve akıllıca alışverişler yapılır.

6) Avantajix Sitesi

Avantajix sitesinde listelenmiş olan mağazalardan alışveriş yapan kullanıcılar yüzde oranlara bağlı olarak para kazanmaktadır.

Avantajix üyeleri mağazalardan alışveriş yaptıklarında bu mağazalar alışveriş karşılığında Avantajix sitesine komisyon ödemektedir. Avantajix sitesi aldığı komisyonları kullanıcılarına vermektedir.

Avantajix sitesi kullanıcılarına ödediği bu komisyon ücretlerine “para iadesi” demektedir. Avantajix sitesi üyelerinden para talebinde bulunmamaktadır. Kullanıcılardan kart bilgilerini istememektedir. Avantajix bir satış sitesi değildir.

Avantajix sitesi kullanıcılarına yalnızca nakit para olarak ödeme yapmaktadır. Her ayın 25’inde Avantajix hesabındaki para banka hesaplarına aktarılmaktadır. Aktarımın gerçekleşmesi için hesapta minimum 25 TL nakit bulunması gerekmektedir.

Kullanıcı bilgilerini kimseyle paylaşılmamaktadır. Site bilgileri yalnızca kullanıcılarına daha kaliteli hizmet sunabilmek için kullanmaktadır.

7) Digiavantaj Sitesi

Digiavantaj sitesi kullanıcıların internet üzerinden yapmış oldukları alışverişler ya da rezervasyonlar sayesinde indirim kazanmanızı sağlamaktadır.

Digiavantaj ile kazanılan indirimler kullanıcıların Digiturk faturasına indirim olarak yansıtan bir platformdur. Digiavantaj sitesinden indirimler kazanabilmek için siteye giriş yapmak gerekmektedir.

Kullanıcılar Digiavantaj sitesi ile anlaşmalı olan web sitelerinden alışveriş ya da rezervasyonlar yaparak indirimleri kazanmaktadır. Önemli olan nokta ise yapılan alışverişlerin iptal veya iade edilmeden tamamlanmasıdır.

Ayrıca yapılan rezervasyonlarda iptal edilmemelidir. Digiturk abonesi olan kullanıcılar kazandıkları indirimleri otomatik olarak kullanmaktadırlar. Kullanıcılar indirim kazandıkları tarihten en geç 4 ay sonra Digiturk faturasına indirimler yansıtılmaktadır. İndirimlerden yararlanabilmek için kişilerin aylık faturası oluşturulan yurtiçi bireysel Digiturk uydusu abonesi olması gerekmektedir.

Para İadesi Yapan Alışveriş Siteleri
Para İadesi Yapan Alışveriş Siteleri

Para İadesi Yapan Alışveriş Siteleri Hangileri?

Teknoloji başta olmak üzerine her alanda gerçekleşen aşırı hızdaki büyümeler son yıllarda ödeme alanına geçmiştir. Nakit ödeme kullanımlarının oldukça azalması ile internet üzerinden alışverişler popüler olmuştur.

Günümüzde nakit ödemeler yerini kartlı ödemelere bırakmıştır. Genellikle çipli kartlar, mobil cüzdanlar ve temassız ödemeler alışverişlerde kullanılmaktadır. Bu durumda kartlı ödeme sistemlerindeki rekabetlerin artmasına neden olmuştur.

Bu rekabet cashback para kazanma sistemini ortaya çıkarmıştır. Başta Amerika olmak üzere birçok ülkede kullanılmaya başlanmıştır. Cashback yapan olarak adlandırılan para iadesi yapan siteler kullanıcılarının online harcama yapmalarını teşvik etmektedir. Bu sayede kullanıcılarına alışveriş esnasında yaptıkları harcamanın belli miktarını iade etmektedir.

Para iadesi yapan alışveriş siteleri genellikle tüm harcamalarda iade vermektedir. Kullanıcılar yaptıkları alışverişlerine göre %4 ve aralığında değişen ödemeler almaktadır. Hatta bazen daha fazla geri ödemeler alabilmekte mümkündür. Türkiye’deki pek çok para kazandıran alışveriş siteleri aracılığıyla harcamalara iadeler alınmaktadır. Genellikle nakit para olarak kullanıcıların banka kartlarına aktarılmaktadır.

Aktarılan ücretler herhangi bir şart olmadan kullanıcıların dilediği gibi harcamasını sağlamaktadır. Herhangi bir ücret ödemeden kayıt olunabilen siteler pratik, hızlı ve güvenli ödemeler yapan sitelerdir. Para iadesi yapan sitelere herhangi bir ücret ödenmez.

Ayrıca bu sitelerden ek kazançlar sağlanır. Para iadesi yapan sitelerin anlaşmalı olduğu üye mağazalarında alışveriş yaparak para iadesi alınır. Para iadeleri almak için herhangi bir ekstra olan harcama ya da emek verilmemektedir.

Sadece her zamanki alışverişleri bu siteler aracılığıyla yaparak para kazanılmaktadır. Sadece aldığınız ürünlerin toplam tutarını kartınızla ödersiniz. Alışverişlerin tamamlanması ile beraber kullanılmakta olan sitenin belirttiği oranda kazanılan para iadesi hesaplara yüklenmektedir. Ayrıca kullanılan sitelerin para iadesinden yararlanmak için alışveriş yapılan mağazanın indirimlerden vazgeçilmesi gerekmez. Aşağıda para iadesi yapan siteler bulunmaktadır.

Sonuç itibariyle web sitemizde para kazanma yolları arayan kişilere yaptığı incelemeler ile yardımcı olmaktadır. Bütçelerine ek gelir isteyen ve bütçe tasarrufu konusunda yardıma ihtiyaç duyan kişilere yardımcı olmaktadır. Yeni iş fikirleri adresinde verilen bilgiler tamamen doğru ve güvenilir olmaktadır.

Sunumlar internette yayınlanmadan önce konular hakkında derin araştırmalar ve incelemeler yapılmaktadır. Bu araştırmalar ve incelemeler sonucunda veriler yayınlanmaktadır.  Sitemizin amacı insanlara merak ettiği ya da fikir almak istediği konularda yardımcı olmaktadır. Günümüz şartlarında gelişen teknoloji ve yeni dünya düzeni ile Karlı iş fikirleri da ortaya çıkmıştır.

Bu içerikleri kontrol ederek ev bütçenize katkı sağlayabileceğiniz birçok iş imkanından uygun olanlarını seçebilirsiniz. Ayrıca yapılan her iş verildiği değer doğrultusunda kişilere kazanç sağlar. Bu nedenle bu iş fikirlerini kendiniz için büyütebilirsiniz.

Aylık kazançlarınızı bahsedilen iş imkanları ile sağlayabilirsiniz. Zaman her insan için oldukça değerlidir. Zamanınızı verimli harcayarak kendiniz için evde para kazanma yolları hakkında olumlu katkılarını muhakkak göreceğinizi düşünüyoruz.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Para Kazanmanın GERÇEK Sırları