Para Kazanma Yolları Ve Rehberi

DEV Rehber 50 Tane: Online Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Neler? – 50 Tane Gerçek Para Kazanma Uygulaması

Telefonların insanlara sunduğu para (euro ve dolar) kazandıran mobil uygulamalar sayesinde kolay şekilde para kazanmak mümkündür. Ayrıca online para kazandıran uygulamalar insanlara sanal para değil gerçek para kazanma imkanı sunmaktadır.

Makalemde yirmi iki (22) farklı yol ve (2) video ile size detaylı bir şekilde para kazanılacak uygulamalar hakkında bilgiler aktaracağım. Para veren uygulamalar hakkında hazırladığım makaleye geçelim.

Bu uygulamalar için gün içinde belirli bir zaman ayırarak kazanç elde edilebilmektedir. Mobil uygulamalar ile para kazanma genellikle verilmiş olan görevleri yaparak, verilmekte olan anketleri doldurarak sağlanmaktadır.

Verilen görevlerin yerine getirilmesi ve anket doldurma işlerinden farklı olarak para kazandıran uygulamalar vardır. Diğer uygulamalar ile eşyalarını satarak, oyun oynayarak ya da reklam izleyerek para kazanmak mümkündür.

Online para kazandıran uygulamalar genelde yakın mantıklar ile çalışır. Bu uygulamalar insanlara farklı çeşitlerde görevler vermektedirler. İnsanlar bu görevleri yerine getirdiği zaman bu görevin karşılığı olarak uygulamalardan belirli bir kazanç sağlar. Mantık olarak insanlar ne kadar fazla görev yerine getirse o derece para kazanmaktadır.

Para kazandırmakta olan uygulamalara verilecek olunan izinler veya kişisel bilgiler konusunda endişe edilmesine gerek yoktur. Konu içerisinde önerilenlerde bulunan bu uygulamaların tümü güvenlidir. Bu uygulamaların dolandırıcılık ihtimali konusunda kapsamlı bir şekilde kontrolden geçtiği bilinmektedir. Ayrıca bu uygulamalar güvenilir olmadığı takdirde Google Play ya da App Store gibi sistemlerde bulunamazlar.

Uygulamalardan ne kadar kazanç sağlandığı konusunda net bir miktara karar vermek zordur. Bu kazançlar uygulamaların çeşidine ya da özelliklerine göre değişmektedir. Anket doldurulması gereken uygulamalar içerisinde günlük 30 dakika zaman geçirildiğinde minimum 10 TL kazanılmaktadır.

Uygulama üyelerinin bu uygulamalar içinde harcadıkları zaman ve verime göre günlük kazanç belirlenir. Bazı kişiler günlük 100 TL kazanırken bazı kişiler günlük 100 TL üzerinde kazanç sağlayabilmektedir. Bu uygulamalarda kazanç miktarı kişilerin kendi elindedir.

Online para kazandıran uygulamalar çeşitliliklerine göre farklılık içermektedir. Bazı uygulamalar verilen görevler, anketler gibi işler yaparak kazanç sağlayan uygulamalardır. Bazı uygulamalar ise kişinin bilgi birikimleriyle kazanç sağlamasına destek olan uygulamalardır.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar
Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Online Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Nelerdir?

Son zamanlarda birçok kişi akıllı cep telefonu kullanmaktadır. Bu kişilerin büyük bir çoğunluğu günlük olarak online para kazandıran mobil uygulamalar aracılığıyla para kazanmaktadır.

Bu uygulamalar sayesinde cep telefonu insanlar için bir kazanç sağlama yöntemi olarak kullanabilmektedir. Para kazandıran mobil uygulamaların en önemli avantajlarından bir tanesi aynı anda bütün uygulamaları kullanabilmektir.

İnsanlar bu uygulamaların hepsinden düzenli bir şekilde para kazanma imkanına sahiptir. İnsanlar birazdan bahsedilecek olan uygulamalardan herhangi bir tanesine giriş yaparlar.

Bu uygulamalar üzerinden anket doldurmak, reklamlar izlemek, fotoğraflar çekmek gibi konularda işlem yaparlar. Bu uygulamalar sayesinde insanlar bütün bu işlemler ya da etkileşimler üzerinden para kazanabileceklerdir.

Bu uygulamalar sayesinde telefon ya da tablet bilgisayarlar üzerinden gelir elde edebilmektedir. İnsanlar boş zamanlarını sosyal medyada harcamak yerine bu kıymetli zamanları kazanç sağlamak için kullanabilmektedir. Her meslekte ne kadar fazla değer o kadar fazla kazanç kuralı bir altın kuraldır. Bu uygulamalara da ne kadar fazla değer verilirse o kadar fazla kazanca ulaşma imkanı olacaktır.

 1. Hadi
 2. İpsos
 3. Ebates
 4. Toluna
 5. YouGov
 6. Mobrog
 7. Lucky Day
 8. Oyna Kazan
 9. Panel Place
 10. Life Points
 11. Survey Pago
 12. BookScouter
 13. Market Agent
 14. Fikir Pazarı
 15. Panel Station
 16. Whaff Rewards
 17. Big Time Cash
 18. Yandex Toloka
 19. Valued Opinions
 20. Surveys On The Go
 21. Money – Break Cube
 22. Google Ödüllü Anketler

1) Hadi Uygulaması

Türkiye’de bir ilk olarak canlı yayınlar ile para ödülü veren siteler içinde bulunan Hadi uygulaması bir bilgi yarışmasıdır. Hadi uygulaması haftanın her günü yayın yapmaktadır. Birçok kategoride yarışmalar düzenlemektedir.

Bu yarışmalarda bütün soruları bilen kişiler para kazanmaktadır. Hadi uygulamasının kullanılması oldukça basittir. Ayrıca yarışmalara da kolaylıkla katılmak mümkündür. Hadi uygulamasını kullanmaya başlayabilmek için öncelikle akıllı cep telefonuna Hadi uygulamasını indirmek gerekmektedir. Ardından kullanıcı ismi belirleyerek kayıt olmak mümkündür.

Üye olduktan sonra uygulama üzerinden cep telefonlarına gelen bildirimler ile yarışma saati takip edilebilmektedir. Hadi uygulaması her gün yayın açmakla birlikte bazı günlerde bir gün içerisinde 3 yarışma düzenleyebilmektedir.

Hadi uygulamasını kullanmaya başladıktan sonra üyeler ilgi duydukları kategorilerin yarışmalarının zamanını ana sayfada menüden öğrenmektedir. Hadi uygulamasının düzenlediği yarışmada bütün sorulara doğru cevap verilmesi gerekmektedir.

Tüm soruları doğru cevaplayan kişiler belirlenen para ödülünü kazanmaktadır. Ancak bütün sorulara doğru cevap veren diğer kişilerle eşit şekilde paylaşmaktadır. Hadi yarışmalarında eğer bir adet soruya yanlış cevap verilirse kişi yarışmadan elenir.

Yarışan kişilerin jokeri varsa yarışmaya devam edebilmektedir. Jokerler kazanabilmek için Hadi uygulamasının sosyal medya hesapları takip edilmelidir. Ayrıca kişiler arkadaşlarını Hadi uygulamasına davet atarak da joker kazanımı sağlayabilmektedir. Bunların yanında her gün yarışmalardan önce bazı sorular hakkında ipuçları paylaşılmaktadır. Yarışmaya başlamadan önce Hadi uygulaması kontrol edilerek önemli ipuçlarına ulaşılmaktadır.

2) İpsos Uygulaması

İpsos anket uygulaması, 1975 tarihinde kurulmuştur. Dünyanın birçok bölgesinde çalışanı bulunan kesinlikle yasal olan bir anket şirketidir. İpsos pazar araştırmaları konusunda uzman olan en büyük şirketlerden bir tanesidir.

İpsos ailesine katılmak ve anketlerini tamamlamak için kişilerin yapması gereken tek işlem kayıt olmaktır. Kayıt işleminden sonra uygulama içerisinde bulunan anketleri doldurarak puan toplanmaktadır. Toplanan puanlar nakit ya da hediye çekleri ile tahsil edilmektedir. İpsos uygulamasına kayıtlı çok fazla üye bulunmaktadır. Uygulama içerisinde anket tamamlama veya anket oluşturma işlemleri yapılabilmektedir.

18 yaşında ya da 18 yaşının üzerindeki her yetişkin İpsos uygulamasını kullanabilmektedir. İpsos uygulamasında hızlı bir şekilde hesap oluşturulabilmektedir. Kısa bir zamanda üye olmak isteyen kişiden bazı soruların cevaplanması istenmektedir.

Bu sorular kişiyi tanımak adına anket öncesi sorularıdır. Bu soruların cevaplanmasının ardından hesabı etkinleştirme işlemini tamamlanmalıdır. Bu işlemlerden sonra anketler tamamlayarak puan kazanılabilmektedir.

3) Ebates Uygulaması

Para kazandıran uygulamalar içinde bulunan diğer bir uygulama Ebates uygulamasıdır. Ebates uygulaması sayesinde Türkiye’de de son zamanlarda kullanılmaya başlanan yeni bir yöntem vardır. Yapılan alışverişler üzerinden para kazanılmaktadır.

Ebates uygulaması kişilere doğrudan şekilde para ödemesi yapmamaktadır. Ebates uygulaması yapılan alışverişlerin sonucunda karşılık olarak ek para vermektedir. Ebates uygulaması içerisindeki ürünler uygun fiyatlı olduğu için kişiler alışverişleri sonucunda kazançlı olmaktadır.

Ebates uygulaması içerisinde 1800 katılımcı perakendeci alışveriş mağazaları bulunmaktadır. Bu perakendecilerin bir tanesinden online alışveriş yapıldığı zaman alışverişte yaklaşık olarak %40 para kazanılmaktadır. Ebates uygulamasına iki kişi davet etmek şartıyla yaklaşık 50 dolar kazanabilirsiniz. Ebates uygulaması hem İOS hem de Android cihazları desteklemektedir.

Ebates uygulaması ödemeleri üç ay ara ile çek olarak ya da PayPal ile yapmaktadır. Ayrıca kazancı yardım kuruluşlarına gönderebilmek mümkündür. Ebates uygulaması kişilere alışverişlerine göre bonus kazandırmaktadır. Kişiler verilen bonuslarını farklı alışverişlerinde kullanabilmektedir. Örneğin 250 TL miktarındaki bir alışverişten kişi 50 TL bonus kazanmaktadır.

Ebates uygulamasının anlaşmalı olduğu yerlerden yapılan alışverişler sonucunda ödenen miktarın belirli bir kısmını iade almaları ve parayı geri kazanabilmeleri mümkündür. Alış veriş yaparak para kazandıran siteler arasında bulunur. Kişiler alışveriş yaptığı anlaşmalı mağazalardan kupon hediyeleri alabilir ve bu kuponları farklı alışverişleri esnasında kullanabilmektedir.

Ebates uygulamasına dahil olan birçok alışveriş mağazaları ve platform vardır. Kişiler bu platformlardan yaptıkları alışverişler karşılığında ek kazanç sağlamaktadır.

4) Toluna Uygulaması

Toluna en çok bilinen anket uygulamalarından bir tanesidir. Toluna uygulamasında tamamlanan her bir anket başına puan kazanılmaktadır. Toluna uygulamasından kazanılan puanlar N11 mağazasında hediye çeki olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca cep telefonunu yüklenen TL olarak ya da Toluna uygulamasındaki diğer ödülleri almak için kullanılmaktadır.

Toluna uygulamasından kazandığınız puanları nakit olarak almak için aylık nakit çekilişine katılmak mümkündür. Toluna uygulaması bazı ülkelerin kullanıcılarına Bitcoin ödeme yapabilmektir. Ancak bu uygulama çok az ülkede geçerli olmaktadır. Toluna uygulaması içerisinde yaklaşık 3000 puanının 1 dolara denk gelmektedir.

Toluna uygulaması içerisinde anketler kişilere genellikle 2000 ile 6000 puan kazandırmaktadır. Toluna uygulamasında anketler yapıldıktan sonra kazanılan puanlar hesaba hemen işlenmemektedir. Puanlar hesaba geçirilmeden önce katılımın doğruluğu teyit edilmektedir. Bu nedenle Toluna uygulamasında kazanılan puanlar çoğunlukla ertesi günlerde hesaba geçmektedir.

Bir çok araştırmacı tarafından desteklenen proje, anket siteleri arasında yıllardır bulunmaktadır. Sosyal medya aracılığı ile araştırmalarınızda bir çok ödeme almış kişileri görebilir siniz.

Ödeme limitine ulaşmak için kaç puan gerekli olduğu ise yaşanılan ülkeye bağlı olarak değişmektedir. Ödeme alt limitleri yaklaşık olarak 7-10 dolar arasında olacaktır. Toluna uygulamasına bol miktarda anket yüklendiği için kısa zamanda alt limiti aşmak mümkündür. Toluna uygulaması ilk kayıt olanlara 500 puan sunmaktadır.

Toluna uygulamasında ilk girişten sonra alınan bütün ücretli anketlerin için en az 1000 puan verilmektedir. Toluna uygulamasında ise kazanılan her 3000 puan 1 $ demektir. Toluna uygulamasında anketleri tamamlamaya devam edildiği sürece kazançlar o miktarda artacaktır.

5) YouGov Uygulaması

YouGov İngiltere’de kurulmuş olan bir anket firmasıdır. YouGov uygulaması Türkiye’de de faaliyet göstermektedir. YouGov uygulamasını indirildikten sonra kayıt işlemleri tamamlanır. Ardından YouGov kullanıcılarına pazar araştırmaları ya da gündemdeki konular hakkında anketler göndermektedir. Kullanıcıların verdiği cevaplar sonucunda ise gerekli veriler toplanmaktadır.

YouGov şirketi toplanan veriler aracılığıyla haber kanalları ya da sitenin çalışmış olduğu şirketlere bilgi iletmektedir. YouGov uygulaması anket doldurarak para kazanma imkanını kullanıcılarına sunmaktadır. YouGov uygulaması kullanıcılarının bilgilerine göre anketlerini şirketlerin kriterlerine uygun olan kullanıcılara göndermektedir. YouGov uygulamasının içerisinde anket başına hesapladığı bir puan sistemi bulunmaktadır.

Puanlama kriterleri ise anket sorularının zorluğu ya da çok olması sayesinden puanlanmaktadır. Uygulama kullanıcıları anketlere katılarak 1500 puan biriktirdiği zaman ödeme talebinde bulunarak kazanılan miktar alınabilmektedir. YouGov uygulamasında her puanlamanın belli miktar ücret karşılığı bulunmaktadır. YouGov uygulaması içerisinde 1500 puan ile yaklaşık 30 TL kazanılmaktadır.

6) Mobrog Uygulaması

Mobrog uygulaması 2008 tarihinde kurulmuş olan Almanya merkezli Splendid Research (GMBH) şirketi üzerinden çalıştırılmaktadır. Mobrog uygulaması bir anket uygulamasıdır. Hizmet verdiği birçok ülke bulunmakla birlikte Türkiye’de de hizmet vermektedir.

Mobrog uygulaması tamamen yasaldır. Ayrıca güvenilir bir uygulamadır. Mobrog uygulaması güçlü bir şirket tarafından kurulmuştur. Bu nedenle uygulama üzerinden güven problemi yaşanmamaktadır. Mobrog uygulaması çok sade bir ara yüze sahiptir. Uygulama içerisinde dikkat dağıtıcı etkenler bulunmamaktadır. Hem kayıt olmak hem de anket tamamlamak oldukça basit bir anket uygulamadır.

Uygulamanın sade ara yüzü uygulama içerisinde yeni anketler keşfetmeyi ya da gezinmeyi kolaylaştırmaktadır. Mobrog uygulaması içerisinde bir anket tamamladığında kişilerin Mobrog hesabına nakit şekilde ücret ödemesi yapılmaktadır. Mobrog uygulaması içerisinde çalışmalar sonucu birikmiş olan anket ödülleri istenilen zaman Skrill hesabına aktarım yapabilmekte ya da çekilebilmektedir.

Para çekmek için tek şart ise 5 Euro ya da ülkenizin para biriminde 5 Euro’ya eşit tutarda nakit kazandıktan sonra ödeme talebinde bulunulabilmektedir. Mobrog uygulamasının minimum limiti diğer uygulamalar göre oldukça düşük bir limittir.

Bu nedenle Mobrog uygulamasından ilk kazancınızı çekebilmek için çok fazla derecede anket tamamlamak gerekmemektedir. Mobrog uygulaması her ülkeden olan kullanıcılarına kişilerin kendi para birimi ile ödeme yapmaktadır. Mobrog uygulaması her bir anket için yaklaşık olarak 3 dolar ödeme yapmaktadır. Mobrog uygulamasının anketleri genellikle 10 ya da 15 dakika aralığında sürmektedir.

7) Lucky Day Uygulaması

Lucky Day uygulaması üyelerine büyük ödüller kazanma şansı sunmaktadır. Büyük ödüller yanında gerçek paralar kazanmak da Lucky Day uygulaması ile mümkündür. Lucky Day uygulaması içeriğinde birçok oyunu ve kazanma şansını barındırmaktadır.

Lucky Day uygulaması ile çekilişlere katılabilir, kazı kazan ya da loto benzeri oyunlar oynanabilmektedir. Lucy Day uygulaması kullanıcılarına bir günde 100.000 Dolar nakit kazanma şansını sunmaktadır.

Büyük nakit paraların yanında büyük ödüller kazanmak şansıda uygulama içerisinde bulunmaktadır. Lucky Day uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Bu nedenle herhangi bir ücret ödemeden uygulamaya kayıt olunabilmektedir.

Ayrıca uygulama içerisindeki oyunlarda tamamen ücretsizdir. Kişilerin şansına göre oynadıkları oyunlar para kazanmalarını sağlamaktadır. Lucky Day uygulaması içerisinde şans oyunları ile kazı kazanlar oynanabilmektedir. Ayrıca çekiliş oyunları sevenler için eşsiz oyun deneyimini kullanıcılara sunmaktadır. Lucky Day uygulaması gerçekçi oyunları ve kazandırdığı ödüller ile kullanıcı kitlesini kendine bağlamaktadır.

8) Oyna Kazan Uygulaması

Oyna Kazan uygulaması para kazandıran bir canlı bilgi yarışmasıdır. Oyna Kazan uygulaması ödüllerini yarışmada son bir kişi kalmış olana kadar vermeye devam etmektedir.

Oyna Kazan uygulamasının yarışmalardaki para ödülü sistemi diğerlerine göre farklıdır. Yarışmada en sona kalmayı başaran bir kişi büyük ödüle sahip olmaktadır. Yarışmada büyük ödül bir kişinindir. Ancak yarışmada kazanan kişi sayısı sadece 1 değildir.

Yarışmada kazandıran sorular bölümüne geçildiğinde yarışma hakkı bulunan tüm yarışmacılar kazanç sağlamaya başlıyor. Para ödülü doğru cevaplar ile birlikte artmaktadır. Oyna Kazan uygulamasının joker kazandırma sistemi de farklıdır. Uygulamada ekstra can, çift cevap ve cevap eleme jokeri olarak üç adet joker bulunmaktadır. Ayrıca isteyen kişiler joker satın alabilmektedir.

Yarışmada sorulan sorular genellikle genel kültür sorularıdır. Uzun soluk yarışmalarda ilk sorular daha kolay sorulurken yarışmanın sonlarına doğru soruların zorluk miktarı artmaktadır. Oyna Kazan yarışması içerisinde son 10 kişinin içerisine katılabilen kişiler kazandıran sorular aşamasına geçmektedir. Kişiler kazandıkları paralarını kasalarında minimum 50 TL olana kadar bekletmektedir.

Kasada içerisindeki para miktarı 50 TL ve üzeri miktarlara ulaşınca çekim işlemi yapılabilmektedir. Oyna Kazan uygulamasında yarışmalar haftanın her günü 10:00, 11:00, 14:30, 20:30 ve 21:15 zamanlarında yayınlanmaktadır. Bunların yanında yarışmalara bir miktar ödeme yapmak şartı ile katılım sağlanabilmektedir. VİP bilgi yarışmaları her gün farklı saatlerde sürekli olarak yapılmaktadır.

9) Panel Place Uygulaması

Panel Place yüzde yüz anket üzerine çalışmakta olan bir uygulamadır. Panel Place uygulamasının kullanımı oldukça kolaydır. Panel Place uygulaması eğlenceli bir ara yüzüne sahiptir. Bu nedenle Panel Place mobil uygulamasında bir taraftan eğlenirken bir taraftan da anket tamamlayarak kazanmak mümkündür.

Panel Place uygulamasının bildirimlerini açarak yeni anketlerden haberdar olur ve kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Panel Place uygulaması içerisindeki anketlerin birçoğu cevaplanması hızlı ve kolay anketlerdir. Ayrıca Panel Place benzerlerine oranla daha yüksek ödeme şartlarına sahip bir uygulamadır. Panel Place uygulamasının hem web sitesi hem de mobil uygulaması bulunmaktadır.

Panel Place uygulamasında hesap açma işlemlerini iki alanda da gerçekleştirmek mümkündür. Panel Place uygulaması 2020 yılının en iyi ödeme ücretlerine sahip anket uygulamalarından bir tanesi olmuştur. Panel Place uygulaması Toluna gibi anket sitelerinden de anketler almaktadır. Panel Place uygulaması dünya çapında bir kullanıcı ile müşteri kitlesine sahiptir. Panel Place uygulamasındaki ödemeler hediye çeki ya da PayPal üzerinden yapılmaktadır.

Panel Place uygulaması anket doldurarak kazanç sağlamak isteyen kişiler için oldukça idealdir. Gün içerisindeki fazla zamanlarda sosyal medyada vakit harcamak yerine Panel Place uygulamasını kullanarak harcadığınız verime bağlı olarak aylık kazanç sağlamak mümkündür.

Gün içerisinde bir kaç dakikada ayırarak dahi aylık olan faturalarınızı ödeyebilmek mümkündür. Panel Place uygulaması eğlenceli arayüzü ve basit kullanımı sayesinde kişilere fikirlerini eğlenerek belirtme imkanı sunmaktadır.

10) Life Points Uygulaması

Life Points uygulaması çok yeni bir anket sitesi ve uygulamasıdır. Life Points daha öncede uygulama şeklinde bir süre hizmet vermişti. Ancak bu süreçten sonra Life Points uygulaması yeni konseptle tekrar piyasaya sürülmüştür.

Life Points uygulamasının dünyanın her tarafından 5 milyondan fazla üyesi bulunmaktadır. Life Points uygulaması Global Test Market ile MySurvey isimli sitelerin birleşimi sonucu ortaya çıkmıştır. Bu iki site 2019 yılında birleşmiştir.

Bu iki siteyi tanımakta olan kişiler muhtemelen Life Points uygulamasını da tanımaktadır. Life Points uygulaması oturum açma işleminden sonra oldukça kolay olan bir anket uygulamasıdır.

Life Points uygulamasının basit olması nedeniyle içeriğinde çok fazla dikkat dağıtıcı unsurlar bulunmamaktadır. Bu sebeple kullanımı oldukça eğlenceli bir uygulamadır. Life Points uygulamasına kayıt olduktan sonra e-posta onaylanınca bazı soruların cevaplanması yeterlidir. Bu işlemlerden sonra kontrol paneline ve ana sayfaya erişim sağlanabilmektedir.

11) Survey Pago Uygulaması

Survey Pago uygulaması evde kazanç sağlanabilecek uygulamalar arasında yer almaktadır. Survey Pago uygulaması bir anket uygulamasıdır. Uygulama hakkında internette çok fazla bilgi bulunmamasına karşı oldukça üye kitlesine sahip bir uygulamadır. Ayrıca güvenlik açısından oldukça sorunsuz bir uygulamadır.

12) BookScouter Uygulaması

Daha önceden kullanılan ya da okunup bitirilmiş olan ihtiyaç fazlası kitapların hızlı şekilde satılabilecek uygulamadır. BookScouter uygulaması Türkiye’de de yaygın olarak kullanılmaktadır.

BookScouter uygulaması sayesinde ikinci el olan kitapları doğrudan ve hızlı şekilde paraya çevirmek mümkündür. BookScouter para kazandırmakta olan uygulamalar içerisinde satış odaklı kazanç sağlayan bir uygulamadır.

BookScouter uygulaması içerisinde para kazanmak isteyen kişiler kitap satışı yapmak zorundadır. BookScouter uygulaması kitap satışı yapan mobil uygulamalar içerisinde en popüler olan uygulamadır.

BookScouter uygulaması, hem İOS hem de Android işletim sistemlerini desteklemektedir. Ayrıca BookScouter uygulaması kitap satışı yapan sitelerin fiyatları karşılaştırma imkanını kullanıcılarına tanımaktadır.

13) Market Agent Uygulaması

Market Agent uygulamasında para kazanma işlemi kişilerin uygulamaya üye olması ile beraber başlamaktadır. Ayrıca Market Ahmet uygulamasında üyelik işlemlerinin tamamladığı anda 1 Euro hediye verilmektedir.

Bunların yanında kişisel bilgilerinizi güncellediğiniz zaman 0.50 Euro daha hediye kazanırsınız. Bu şekilde her yıl kişisel bilgileri güncelleyerek 0.50 Euro kazanmaya şansına devam edilebilmektedir. Bunlardan farklı olarak siteye davet ettiğiniz sizin referansınızla üye olanlar kişiler üzerinden de hediye para kazanmaya devam edersiniz. Bu durumda referans olduğunuz her kişi başına ilk olarak 0.50 Euro kazanılmaktadır.

Bu konuda önemli olan nokta davet edilen kişinin sizin referansınızla uygulamaya üye olmasının ardından ilk anketini cevaplama işlemlerini gerçekleştirirse sizde bu ödüle sahip olabilirsiniz. Uygulamanın en bol para kazandıran yöntemlerinden bahsedecek olursak. Öncelikle kişisel bilgilerinizin doğru girilmesi önemlidir.

Anketler bu kişisel bilgilere göre gönderilecektir ve eğer ilk girdiğiniz kişisel bilgiler ile yeni ankete başlarken vereceğiniz kişisel bilgiler birbiriyle uyuşmazsa o ankete kabul edilmezsiniz. Her anket süresi ve ücreti değişiklik göstermektedir.

14) Fikir Pazarı Uygulaması

Fikir Pazarı diğer ismiyle Opinion World Turkey oldukça popüler olan bir anket şirketidir. Bu anket uygulamasına yoğun olarak üye talebi geldiği için sadece gerçek bilgiler ile hesap açan kişiler uygulamaya kabul edilmektedir.

Bu nedenle uygulama kaydı sırasında doğru bilgiler vermeye dikkat edilmelidir. Ayrıca üyeliğin ardından açılan anketlere doğru cevaplar veren kişiler para kazanabilmektedir. Fikir Pazarı uygulaması, Research Now SSI şirketinin Türkçe dil ile hizmet vermekte olduğu anket firmasıdır. Fikir Pazarı uygulaması Türkiye’de 2013 tarihinde hizmete başlamıştır.

Fikir Pazarı uygulamasına kayıt işlemleri tamamen ücretsizdir. Fikir pazarı, dünyaya yayılmış araştırma şirketi olan SSI firmasının Türkiye’de ki koludur. Bu nedenle Fikir Pazar uygulaması her açıdan güvenli bir uygulamadır. SSI şirketi 1977 tarihinde kurulmuştur. Ayrıca 2018 tarihinde Research Now Firması ile beraber ortaklık anlaşması yapmıştır. Bu İki köklü şirketin güçlerini birleştirmesi sonucu ortaya daha fazla anket çıkmıştır.

Ayrıca daha yeni projelerde ortaya çıkmıştır. Bunların yanında iki güçlü şirketin birleşmesi sonucu ortada güvenlik problemi de kalmamıştır. Fikir Pazarı uygulamasından kazanç sağlayabilmek için ücretsiz kayıt işleminin tamamlanması gerekir.

15) Panel Station Uygulaması

Panel Station uygulaması yabancı anket sitesine bağlı olmakla beraber anketlerin Dili Türkçe’dir. Anket sitesindeki puanları hediye kuponuna dönüştürerek digital kart ile belirli alışveriş sitelerinde online alışveriş yapılabilmektedir. Panel Station uygulaması ödüllerini dolar hesabı üzerinden ödemektedir. Bu sebeple yaklaşık 3000 puan karşılığında 8 dolar, 5000 puan karşılığında 13 dolar verilmektedir.

Ayrıca 250 puan toplayan kişiler bu puan ile bilet alarak aylık çekilişlere katılım sağlayabilmektedirler. Bu çekilişler sonucunda 750 TL ya da 5 adet teselli ödüllerinden bir tanesi olan 175 TL para ödülün kazanılabilmektedir.

Puanlar istenilen ödüle dönüştürülmesinin ardından 6 ve 8 hafta arasında hesaba kayıtlı olan mail adresinize link olarak gönderilmektedir. Bu linke tıklayarak istenilen gerekli bilgileri tamamlamak gerekmektedir. Bu süreçten sonra tıpkı kredi kartı aracılığıyla alışveriş tamamlar gibi ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Panel Station uygulamasının en belirgin özelliği ise Türkçe dil seçeneklerine sahip olmasıdır.

Dünya çapında birçok anket sitesi vardır fakat bu sitelerin birçoğu Türkçe dil desteği sağlamamaktadır. Bu durum Panel Station TR’nin tercih edilmesini oldukça arttırmaktadır. Panel Station uygulamasının günümüzde 2.7 milyon üyesi bulunmaktadır. Bu da uygulamanın ne derece kadar güvenilir bir anket uygulaması olduğunun kanıtlarından bir tanesidir.

16) Whaff Rewards Uygulaması

Whaff Rewards uygulaması diğer benzer uygulamalardan oldukça farklı bir uygulamadır. Whaff Rewards uygulamasında kazanılan ödüllerinde farklı yöntemleri bulunmaktadır. Kişiler Whaff Rewards uygulamasını yüklediği için belli miktarda ödül kazanırlar. Kişiler günlük olarak uygulamayı kullandığı takdirde belirli miktar ödül kazanırlar. Ayrıca kişiler Whaff Rewards uygulamasını cihazlarından silmedikleri içinde belli miktarda ödül kazanırlar.

17) Big Time Cash Uygulaması

Big Time Cash uygulaması kişilerin video oyunları oynamak şartı ile para kazanabileceği uygulamadır. Üyelerin uygulamaya kayıt olduktan sonra para kazanmak için oyunlardan bir tanesini oynamak gerekmektedir.

Ayrıca sürekli olarak yapılan para çekme çekilişlerine giriş yapmak gereklidir. Para çekme çekilişlerine katılım sağlayabilmek için biletlere ihtiyaç olacaktır. Kişilerin bol miktarda bilet toplaması gerekmektedir.

Diğer bir anlam ile çok bilet demek daha çok kazanç sağlama şansı demektir. Çekiliş sonucu kazanılan ödüller PayPal yolu ile transfer edilmektedir. Big Time Cash uygulaması içerisinde uygulama içi satın alma bulunmamaktadır. Ayrıca ödül kazanmak amacıyla ödeme kesinlikle yapılmamaktadır.

18) Yandex Toloka Uygulaması

Yandex Toloka uygulaması, Yandex sitesinin arama sonuçları içerisinde olan kullanıcının beklentilerini karşılamayan içerikleri elemek istemektedir. Ayrıca kullanıcılarının sorusunun sonucu ile uyuşmayan içerikleri belirleyerek eleme uygulaması yapmak istemektedir.

Ancak bu kontrolleri yapay bir zeka teknolojisi ile değil gerçek insan aracılığıyla yapmak istemektedir. Yandex Toloka uygulaması bu nedenle Yandex tarafından geliştirilmiştir. Yandex Toloka sayesinde son kullanıcılardan destek alınmaktadır.

Bu desteğin karşılığında ise belirli bir ücret ödemektedir. Yandex Toloka mobil uygulamalar üzerinden para kazanma amacında olan insanlara kazanç imkanı sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcı kitlesine kaliteli içerik üretmek istemekte olan Yandex arama motorunun fayda sağlamasına aracılık etmektedir.

Bu uygulamada kişiler bilgisayarların yapmaması gereken genellikle kolay olan görevleri yerine getirmektedir. Bu sayede kazanç sağlamaktadır. Yandex Toloka bir görev uygulamasıdır. Yandex Toloka uygulamasının kullanıcılarına sağladığı en büyük avantaj kolay olan görevlere yüksek miktarda para ödemesidir.

19) Valued Opinions Uygulaması

Valued Opinions, Research Now Limited‘in Türkiye’de hizmet vermekte olduğu bir anket firmasıdır. Valued Opinions uygulamasına kayıt olmak tamamen ücretsizdir. Valued Opinions uygulaması son derece güvenilir olan bir uygulamadır.

Research Now Limited, 2000 senesinde kurulmuştur. 2018 tarihinde ise Survey Sampling International şirketi ile ortaklık imzalamıştır. Bu iki köklü şirketin güçlerinin birleşmesi sonucunda ortaya çok daha güçlü bir şirket ve yeni projeler çıkmıştır.

Valued Opinions uygulaması üzerinden para kazanılması için uygulamaya kısa bir sürede ücretsiz olarak kayıt olmaktır. Ardından profil bilgileri tam bir şekilde doldurulmalıdır. Bu işlemlerden sonra gelen anketler tamamlanmalıdır.

Valued Opinions uygulamasında anket başına puanlar verilmektedir. Uygulama sayesinde elde edilen puanlar Hepsi Burada veya CY.SEND siteleri üzerinden kullanılmaktadır.

Valued Opinions uygulaması içerisinden anketleri başarı ile tamamlayan kişiler isteğe bağlı olarak 450 puan karşılığı markaların hediye kuponlarına sahip olabilmektedir. Valued Opinions uygulamasına üye olduktan sonra anketlere katılım sağlanması için kişilere bildirilim gönderilmektedir. Uygulama içerisindeki anketler çevrimiçi olarak yapılmaktadır.

20) Surveys On The Go Uygulaması

Surveys On The Go geniş bir kitleye sahip anket uygulamasıdır. Kazanç sağlamak için oldukça ideal bir uygulamadır. Az bir zaman harcayarak gerekli kazanca ulaşabilinmektedir.

21) Money – Break Cube Uygulaması

Money – Break Cube uygulaması buz küplerinin kırılması ile kolay şekilde para kazandıran bir uygulamadır. Money – Break uygulaması içerisinde para kazanmak için yapılması gereken buzları kırıp ödüller ulaşmaktır.

22) Google Ödüllü Anketler Uygulaması

Google ödüllü anketler uygulaması, Google Surveys tarafından oluşturulmuştur. Google Ödüllü Anketler uygulaması aracılığıyla kısa süreli anketlerin sorularını cevaplanmaktadır. Kişiler tamamladıkları anketler sayesinde Google Play kredisi kazanmaktadır.

Bu uygulama sadece Android cihazlar için kullanılmaktadır. Google ödüllü anketler uygulamasında kişiler için hazırlanmış olan anketler doldurulmaktadır. Tamamlanan her anket kişilere yaklaşık 1,80 tl kadar Google Play kredisi kazandırmaktadır.

Google Ödüllü Anketler uygulaması kazanç sağlamak isteyen kişiler için uygundur. Google Ödüllü Anketler uygulamasını kişiler telefon ya da tabletlerine indirebilmektedir. İndirme gerçekleştikten sonra kayıt işlemini tamamlanmaktadır.

Kayıt işleminin ardından kişilerin kendileri ile ilgili gönderilen anketi doldurması gerekmektedir. Bu anket doldurduktan sonra kişiler anket uygulamasına kabul edilmeyi beklemelidir. Google ödüllü anketler uygulaması kişilere sonuçları bildirim olarak gönderecektir. Onay işlemi gerçekleştirdikten sonra anketleri doldurmaya başlanılabilmektedir.

Google Ödüllü Anketler uygulamasında tamamlanan anketlere bağlı olarak kazanılan krediler değişmektedir. Google ödüllü anketler uygulamasına kayıt olunma aşamasında kişiler bilgilerini eksiksiz olarak girmelidir.

Bilgiler doğru girilmediği tespit edildiği zaman büyük ihtimalle kişiler kayıt olamayacaktır. Google Ödüllü Anketler uygulamasındaki anketlerin doldurması yaklaşık 5 dakika sürmektedir. Kısa anketler sayesinde kısa bir zamanda Google play kredisi kazanabilmek zaman değerlendirmesi açısından oldukça önemlidir.

Kişiler bu kredileri Google play içerisinde dilediği şekilde harcayabilmektedir. Bu kredileri biriktirip daha fazla kazanç sağlanabilecek farklı uygulamalar içinde harcayabilirsiniz. Google ödüllü anketler uygulaması ile az bir zamanda krediler kazanabilinmektedir.

Yukarıda belirtilen uygulamalara kayıt işlemini tamamladıktan sonra, kişisel gerçek olan profil bilgilerinizi eksiksiz olarak tamamlamanız oldukça önemlidir. Eğer eksik veya yetersiz bilgiler olursa uygulama yöneticileri anket, görev gibi gönderimlerini oldukça azaltacaktır. Kısacası kişiler kendini bu uygulamalara ne kadar çok tanıtırsa, o kadar fazla ücretler ve görevler ya da işler kazanırlar. Bu da daha fazla kazanç sağlama şansına ulaşmak demektir.

Kişiler bilgilerini güvenlik açısından endişe ettiği için vermek istemeyebilir. Ancak yukarıda bahsedilen tüm uygulamalar ve sahipleri olan şirketler çok köklü bir geçmişe sahip olan ve güven araştırmalarından geçen uygulamalardır. Yani hepsi güvenilir uygulamalardır.

Bu konuda kişilerin içinin rahat olması açısından bir örnek vermek gerekir ise kişiler güvenlik endişesiyle telefon numarası ya da adres bilgilerini vermek istememektedir. Ancak bu uygulamalar haliyle online ödeme sistemleri ile çalışmaktadır ve kişilerin kazançlarını nakit olarak onlara ulaştırabilmek için İsim Soyisim ya da IBAN bilgilerine ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada ise önemli olan kişilerin karşılıklı güvenidir. Yukarıda bahsedilen uygulamalar üzerinden işlem yapan tüm şirketler üyelerine değer vermektedir.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x