Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

70+ En Karlı İş Fikirleri – Çok Kazandıran İşler Nelerdir? – TAM LİSTESİ

Herkesin merak ettiği konu garanti para kazandıran işler nelerdir? Makalemde en karlı iş fikirleri ile ilgili aramanıza net cevaplar verip, en çok kazandıran işler hakkında bilgiler sunuyorum. Üretim fikirleri nelerdir yada üretim yapılacak işler nelerdir gibi sorularınıza yetmiş (70) farklı iş fikirleri ile cevap vererek beş (5) video ile daha fazla bilgi almanızı sağlıyorum. Getirisi yüksek işler hakkında web sitemde onlarca başlık bulabilirsiniz.

Girişimciler için ilham kaynağı olacak yetmiş farklı iş fikirleri, hali hazırda işletme sahibi kişilere de avantajlı bir fırsat sunuyor. Daha verimli bir süreç için, ürün yenilemek, marka yüzüne yenilikler getirmek, dijital çağa ayak uydurmak ve yeni bir ürün icat etmek için nasıl bir yol izlendiğini, örneklerden yola çıkarak kendi kariyer hedefinizi planlayabilirsiniz. Ciddi oranlarda para kazanma hamleleri yapabilirsiniz.

Başarılı yeni iş fikirleri düşünce aşamasından çıkıp uygulama sürecine nasıl geçildiği, ne gibi kademelerden geçildiğini anlatan bu yazıda kendinize örnek alabileceğiniz çok farklı kategoride iş fikirleri bulunmaktadır. Finansal başarı sağlamış girişimcilerin yer aldığı iş fikirleri farklı konu başlıklarından meydana gelir.

Bazı iş fikirleri eski senelerde hayata geçirilmiş olsa bile yenilik getirir. Daha verimli bir süreç için, ürün yenilemek, marka yüzüne yenilikler getirmek, dijital çağa ayak uydurmak ve yeni bir ürün icat etmek için nasıl bir yol izlendiğini, örneklerden yola çıkarak kendi kariyer hedefinizi planlayabilirsiniz.

Ciddi oranlarda para kazanma hamleleri yapabilirsiniz. Bazı iş fikirleri eski senelerde hayata geçirilmiş olsa bile yenilik getirilen birçok ürünün nasıl başarı kazandığı anlatılmaktadır.

Diğer iş fikirlerinden farklı olarak inovasyon düşünce ile hayal gücünün birleşimi, başarılı iş fikrini doğurur. Bu da sonuç olarak iyi kazanmayı, kazanımlarda değeri yükselmiş yatırım sürecini başlatır.

Çok kazandıran İş Fikirleri Nelerdir?
Çok kazandıran İş Fikirleri Nelerdir?

Makale içi Navigasyon...

En Karlı İş Fikirleri – Çok Kazandıran İş Fikirleri Nelerdir?

Geleceğin favori işleri her yıl farklılık gösterse bile daha önce başarılı olmuş iş fikirleri önemini kaybettirmiyor. Elde edilmiş olan gelirin sonraki aylarda üçe beşe hatta on kat yükselmesiyle, günümüz en karlı iş fikirleri popülaritesini koruyor, birçok girişimci bu yolda ilerlemeye devam ediyor. Ayrıca aşağıdaki listede size uygun olabilecek tam yetmiş adet en çok kazandıran iş fikirleri hakkında tam listeyi bularak, tüm detaylara ulaşabilirsiniz

 1. Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak
 2. istiridye Mantarı Yetiştiriciliği Yapmak
 3. Reishi mantarı yetiştiriciligi yapma
 4. Yarasa Gübresi satarak para kazanma
 5. Çiçekçi Dükkanı Açma Fikri
 6. Catering Hizmeti Verme
 7. Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapımı
 8. Takı Tasarımı Yapma
 9. Oto Kurtarıcı İşi Yapma
 10. Yaşam Koçluğu Yapmak
 11. Bayan-Erkek Üzerine Butik Açma
 12. Fotoğraf Stüdyosu Açmak
 13. Yumurta Üretimi Yapmak
 14. Çay Ocağı Açmak
 15. Evden Eve Taşımacılık Yapmak
 16. Network Marketing
 17. Balık Üretim Çiftliği Kurmak
 18. Balık Yumurtası Üretim Çiftliği Kurmak
 19. Okul Kantini Açmak
 20. Seyyar Satıcılık Yapmak
 21. Reklam Ajansı Açmak
 22. Çikolata Dükkanı Açmak
 23. Yoga ve Pilates Salonu Açmak
 24. Organizasyon Şirketi Kurmak
 25. Çocuk Aktivite Merkezi Açmak
 26. Meyve Suyu Barı – Vitamin bar Açmak
 27. Oto Yıkama Dükkanı Açmak
 28. Güzellik Salonu Açmak
 29. Etüt Merkezi Açmak
 30. Antika Dükkanı Açmak
 31. Dans Okulu Açmak
 32. Doğal-Organik Oyuncak Yapma Fikri
 33. Kreş-Gündüz Bakımevi Açmak
 34. Böcek Yetiştiriciliği Yapmak
 35. Kişiye özel Makyaj Hizmeti Vermek
 36. Salep Yetiştirme Fikri
 37. Rüzgar Enerjisi ile Elektirik Üretme
 38. Spa Merkezi Açma Fikri
 39. Fast food dükkanı açma fikri
 40. Dönerci Açma Fikri
 41. ÇigKöfteci Açma Fikri
 42. Evlilik Danışmanlığı ve İlişki Terapistliği Yapma
 43. Dikey Tarım Yapma Fikri
 44. Araba Şarj İstasyonları Oluşturma
 45. Güneşten Elektrik Üretme Fikri
 46. Robotik Kodlama Eğitimi Verme
 47. 3D Baskı Makinası Satışı Yapma
 48. Cep Telefonu Tamircisi Açma
 49. Mobil danışmanlık Hizmeti Verme
 50. Tercümanlık Ofisi Açma Fikri
 51. Gemi ve Helikopter Turizmi Yapma
 52. Chatbot (Sohbet Robotları) Tasarımları Yapma
 53. Drone Ticareti Yapma
 54. Forum Sitesi Açma
 55. Mobil Uygulama Yapma
 56. Jet Pack (Sırt Roketi) Kiralama Fikri
 57. Evde Yaşlı Bakım Hizmeti Verme
 58. 3d Yazıcılarla Ev İnşaatı Yapma
 59. Yoga ve Meditasyon Stüdyosu Açma
 60. Sanal İç Mimari Danışmanlığı Yapma
 61. Sanal Gerçeklikle Canlı Yayın Etkinlikleri
 62. Arkadaşlık Flört Uygulamaları Tasarlama
 63. Sürücü Kursu Açma
 64. Çağrı Merkezi Açma
 65. Radyo Kanalı Açma
 66. Aktar Dükkanı Açma
 67. Muz Serası ile Muz Üretimi Yapma
 68. E-Ticaret Sitesi Kurma
 69. Seo Eğitimi Verme
 70. Dijital Pazarlama Eğitimi verme

1) Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak

Solucan gübresi üretim tesisi açmak iyi bir yatırım aracı ve iş fikri olabilir. Peki, bunu yapmak için neler gereklidir. Her işte olduğu gibi solucan gübresi üretim tesisi kurmanın da bir getirisi vardır. Solucan gübresi toprakların da onarılması istendiğinden son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. Çiftçiler için de suni gübrenin yerini tutan solucan gübresinden küçük, ortalama tesislerde giderler çıktıktan sonra 5.000- 10.000 tl arası bir kazanç elde etmek mümkündür.

2) İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Yapmak

İstiridye mantarı üretilirken çoğu zaman çadır kurulmaktadır. Fakat bu durum tercihe bağlı olduğundan dolayı çadır kurulması zorunlu bir durum değildir. İstiridye mantarı yetiştiriciliği için uygun ortamı sağlamak en önemli işlem olduğu için işe başlanmadan önce yapılması gereken uygun ortamı oluşturmaktır.

Genellikle kümes veya ahır gibi kapalı alanlarda üretimi gerçekleştiren istiridye mantarından yüksek ölçekte hasat elde edilebilmektedir. Kümes veya ahır imkanı olmayan kişilerin genellikle saksıya yöneldiği görülmektedir. Bu sebeple uygun nem ve düşük sıcaklık sağlandıktan sonra depo gibi nemli ortamların kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmemiştir.

3) Reishi Mantarı Yetiştiriciliği Yapma

Uzak doğuda sıklık ile tercih edilen bir besin maddesi olan Reishi mantarı, son yıllarda ülkemizde de sıklık ile tercih edilen ve adı duyulan bir besin maddesidir. Tüketim açısından sağlık faktörüne hiçbir yan etkisi bulunmayan zehirsiz bir ürün olması ile beraber zengin protein içeriğine sahip bu mantarın belirli standartlar altında yetiştirilmesi gerekmektedir.

Yeni bir meslek çeşidi olan reishi mantar yetiştiriciliğinde uygun tesisler kurmak, ürünü doğru yetiştirmek üretmek ve pazarlamak gerekir. Bu nedenle kurulacak tesislerin en uygun koşullarda hazırlanması gerekir. Maliyet olarak üreticinin alan büyüklüğü önem arz eder.

4) Yarasa Gübresi Satarak Para Kazanma

Geçmişten bugüne dek ülkemiz topraklarında insanlarımız tarım ve hayvancılık işleriyle uğraş vererek geçimlerini sağlamaktadır. Üzerinde yaşıyor olduğumuz toprakların ne kadar bereketli ve ne kadar candan olduğunu bilmekteyiz. Ülkemizin dört bir yanında yetiştirilen meyveler, sebzeler, bakliyatlar ve gıda ürünleri hem sınırlarımız dahilinde tüketilmekte hem de başka ülkelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ihraç edilmektedir.

Yedi adet yaşam bölgesi olduğunu hesaba kattığımızda her bir bölgemizde kendine has meyve, sebzeler ve gıda ürünleri yer almaktayken, üzerinde yaşıyor olduğumuz toprakların ne kadar bereketli ve canlı olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle deniz veya akarsuları içinde barındıran bölgelerde bu canlılığın daha fazla şekilde hissedildiği görülmektedir.

5) Çiçekçi Dükkanı Açma Fikri

Bir çiçekçi dükkanı açmanın ve bu alanda başarılı olmanın en önemli etkeni açılacak dükkanın konumudur. Çiçekçi dükkanları genelde herkesin görebileceği ve kalabalık ve uğrak yerlerde bulunur. Bu nedende dolayı her daim mevcut satışın korunması ve uğrak alan oluşturulması gereklidir. İyi ve işlek bir konumda bulunan çiçekçiler diğerlerin çok daha fazla kar elde etmektedir.

Bir diğer öneri olarak özel günlere kesinlikle hazırlıklı olunmalıdır. Anneler günü, sevgililer günü ya da babalar günü gibi özel günlerde çok fazla sipariş alınması olasıdır. Fazla sipariş fazla yoğunluk demektir. Bu yoğunluğun kesinlikle önlenmesi gerekir. Alınan siparişlerin hızlı bir şekilde teslim edilmesi açısından bazı gerekli önlemler alınmalıdır. Örneğin sadece bu günlerde kullanılmak için daha fazla motor kiralanabilir. Kiralanan motorların kullanan birisini bulmak adına günlük eleman bulunabilir.

6) Catering Hizmeti Verme

Bir olayın planlanması ve organize edilmesi sıkıcı bir iştir, çünkü onunla ilgili tam dikkat gerektiren çok sayıda yön vardır ve ayrıca herhangi bir etkinliğin en önemli yönlerinden biri catering hizmetidir. Bir etkinlik planlamanın büyük bir kısmı, katılımcılarınız için olmasını istediğiniz yiyeceklerin etrafında döner.

Bir etkinlikte kaç kişi için yiyecek hazırlamanız gerektiğini ve hangi yiyeceklerin servis edileceğine karar verme süreci yeterince zordur, ancak daha sonra yiyecekleri hazırlamak ve servis etmek zorunda kalmak işleri daha stresli hale getirebilir. Bu, catering şirketlerini etkinlikler için çok önemli kılan şeydir.

7) Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapımı

Ülkemizde şehirleşmenin başlaması ve büyükşehirlerin yoğunluğu başlamasıyla birlikte insanların doğadan uzaklaşmaya başlıyor olması maalesef kabul edilemez bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok büyükşehirde şehirleşmenin siteler veya apartman dairelerine dönüşümü doğa ve bahçelere olan özlemimizi arttırırken, yeşillikten ve güzelliklerden yavaş yavaş uzaklaşmamıza sebep olmaktadır.

Tatillerde veya boş zaman dilimlerinde insanların doğaya özgü alanlara hücum ediyor olması da bu yüzden şaşırılacak dönemi geçmiş bulunmakta. Trafiğin, karmaşanın ve yorucu alanların aksine insanı dinginleştiren doğa, bağ bahçe alanlarımız gün geçtikçe azalmakta olduğunu görmekteyiz.

8) Takı Tasarımı Yapma

İş arayan kişilerin garanti bir iş bulma düşünceleri sonucunda ortaya çıkan bir sektör takı tasarımı yapmadır. Bu iş sektörü kişilerin kolaylıkla belirli modellere oluşturarak takı modelleri ortaya çıkarmasıdır. Bu anlamda sosyal ağlardan yardım alarak takı modelleri arasında inceleme yapılıp ürün meydana getirilebilir.

İhtiyaç olan ürünler boncuk, misina ip, dekoratif taşlar, bağlama aparatları gibi kolay bulunabilir ve yüksek ücret çıkarmayacak ürünlerdir. Burada ürünün fiyatı kişinin alacağı malzemelere bağlı olarak artar veya azalır. Takı tasarımı modeli yapmak için bir el becerisi gerektirmez. Bu sayede erkek, kadın veya çocuklar bu sektörü tercih edebilir.

9) Oto Kurtarıcı İşi Yapma

Ülkemizde ve diğer birçok ülkelerde trafik ile ilgili sorunlar çığ büyümekte ve büyüme de devam etmektedir. Bireylerin araçlara olan hassasiyeti ve gün geçtikçe her haneye ait bir ya da bir kaç aracın mevcut olması bu denli araç trafiğinin en etkili sebeplerinde bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle gün içerisinde işe giriş ve işten çıkış saat dilimi aralarında ortaya çıkan trafik yoğunluğu bu tezin en büyük kanıtı olarak görülmektedir.

Araçların trafiğe çıkışı ve trafikte oluşturmuş oldukları yoğunluğu hesaba kattığımızda bunun akabinde gelebilecek sorunları göz ardı etmemek doğru olacaktır. Zira trafikte yer alan araç sayısı arttıkça trafik içerisinde çıkan sorunlar, tartışmalar kazalar ve hatta bir çoğunun ölümle sonuçlanıyor olması ne denli bir sorunu teşkil ettiğini görmemizi sağlamaktadır.

10) Yaşam Koçluğu Yapmak

Kendini keşfetme yolculuklarında herkesin yardıma ihtiyacı olabilir. Hedefiniz daha emin olmak ya da bir tutku projesinde tatmin bulmak olsun, A noktasından (bir hedef belirleyerek) B noktasına (aslında devam etmek ve bu hedefe ulaşmak) nasıl ulaşacağınızı anlamak oldukça zor olabilir.

Yaşam koçu devreye girer. Terapist gibi, yaşam koçu da güçlü ve zayıf yönlerinizi belirlemenize ve sizi geride tutan engellerin üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek kişidir. Ancak kimi görmeniz gerektiği sorunlarınıza ve neyi başarmayı umduğunuza bağlıdır.

11) Bayan-Erkek Üzerine Butik Açma

İnsanların temel ihtiyaçların her zaman devam edebilecek biri iş ağıdır. Bu iş ağına sahip olan kişilerde devamını sürdürmeleri takdirinde kazançlarını eş değerli şekilde arttırabilir. Gıda, barınma, giyinme gibi temel ihtiyacın dayanağı insandır. İnsan bu dünyada var oldukça bu ihtiyaçlar her daim karşılanmaya mecbur bir durumdur.

Bu ihtiyaçların her geçen gün farklılaştığı ve kapitalizmin insanların zihninde oluşturmuş olduğu farklılık hissini göz önüne aldığımızda temel ihtiyaçlar sürekli değişen ama daima da gelişen bir yapıda olacağı görülmektedir. İnsan doyumunu sağlayabilmek için onun ihtiyaçları giderebilmek ve farklı bir şeye ihtiyacı olmaması sağlamaktır. Günümüz koşullarında hiçbir insan ihtiyaçlarıyla ilgili maksimum doyum kazanamadığı düşünüldüğünde her daim bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla talep yoğunluğu bulunacaktır.

12) Fotoğraf Stüdyosu Açmak

Her insanın kendine dair hobileri, etkilendiği çevre ve takip ettiği bir alan vardır. Bir alanda kendinizi yetenekli buluyorsanız ya da kendinizi geliştire bileceğinize inanıyorsanız, o alanla alakalı hobi olarak kullanımından bir tık daha öteye geçiş yapabilirsiniz. İnsan sevdiği ve takip ettiği alanla alakalı bir iş ile uğraşıyorsa ortaya çıkaracağı çalışmalar oldukça keyifli ve kalite olması olasılığı yüksektir.

Günlük yaşantınız içerisinde belki hiç farkında olmadan yapıyor olduğunuz şeyleri diğer insanlar bir iş kolu olarak yapıyor olabilir. Eğer bundan haberdar değilseniz internet sitelerinde tutkunuza veya yapabildiğinizin şeyler ile ilgili iş kollarını takip edebilir ve kendinizi bir iş kolu ile ilgili geliştirebilirsiniz. Bu yazımızdaki iş kolu ise çoğu insanın cep telefonu ve fotoğraf makinesi ile yapmış olduğu bir iş kolunu içine alan fotoğraf stüdyosu açmak ya da diğer bir deyişle fotoğrafçılık uğraşmaktır.

13) Yumurta Üretimi Yapmak

Yumurta üretimi yapmak her gün birçok insanın uygulamaya geçirdiği bir yatırım ve iş fikridir. Hemen hemen herkesin tükettiği bir besin olan yumurtayı iş fırsatı olarak görmek çok da zararlı olmayacaktır. Fakat her iş kolu gibi yumurta üretim merkezi açmanın da kendi zorlukları bulunmaktadır. Eğer bir fikir sahibi olmadan, maliyeti ve getirisini hesaplayacak duruma bulunmadan girmek istiyor iseniz daha detaylı bir araştırma yapmak sizin lehinize olacaktır. Konu hakkında yeterli bilgiye sahipseniz sizler için çok güzel bir gelir kapısı oluşturabileceğini de söylemeliyiz.

14) Çay Ocağı Açmak

Yaşamımız içerisinde her geçen gün yeni bir iş kolu dünyamıza giriş yapıyor olsa da bazı iş kolları geçmişten günümüze dek konumunu sağlam şekilde tutmaya devam etmektedir. Bireylerin iş alanları ilgili arayışlarını düşündüğümüzde şayet garanti olarak görmek istedikleri iş fikirlerine sahip olmak istiyorlarsa, geçmişten bugüne kadar kendisini korumuş olan iş kollarına da başvurma ihtimallerini düşünmelerini tavsiye edebiliriz.

Zira herkes tarafından bilinmeyen iş kolları her ne kadar avantajlı ihtimalleri içerisinde barındırsa da kendisini kanıtlamış ve sürekli olarak talep gören bir iş kolunun avantajı ve kazancı diğerlerine nazaran daha garanti olarak görülmektedir.

Ülkemizde geleneklere ve göreneklere ne kadar daha bağlı kalınacağını bilinmese de halen daha konumunu sağlam olarak tutan bu tür iş kollarına talep yoğun şekilde devam etmektedir. Bu sebepledir ki geçmişten günümüze kadar hala daha iş alanını başka iş kollarına kaptırmayan işleri de fikirlerimiz arasına dahil etmek yanlış olmayacaktır.

15) Evden Eve Taşımacılık Yapmak

Evden eve taşımacılık yapmak iyi bir yatırım fikri olabilir. Peki, bu fikri gerçekleştirmek için nelere ihtiyaç vardır. Bu işi yapmak için öncelikle sahip olunması gereken şey ulaştırma bakanlığı tarafından sağlanan K belgesidir. Bu belge ile birlikte nasıl bir taşımacılık şirketi profili oluşturmak istediğinizi de bilmelisiniz. Yani ileri seviye ve daha fazla yatırım gerektiren bir taşıma şirketi mi, yoksa daha küçük yatırımlarla ilerlemek isteyen bir taşımacılık şirketi mi kuracaksınız öncelikle buna karar verilmeli. K belgesi kendi arasındaki dallara firma büyüklüğüne göre ayrılmaktadır.

Bir başka gereklilik ise nakliye için uygun araçlar bulundurmaktır. Taşıma yapacağınız evler arasında büyük bir iş yüklenen araçları iyi seçmeniz sizin için iyi bir adım olacaktır. İş gücünü de başka bir gereklilik olarak adlandırabiliriz. Bu işi tek kişinin yapması neredeyse imkansız olduğu için kendinize iş gücünü sağlayacak elemanlar almak zorunda kalacaksınız.

16) Network Marketing

Her firma faaliyet göstermiş olduğu sektörde en yukarılarda olmak ister. Her firma rakiplerinin gücünü alt etmek, onlardan daha kaliteli ve daha bilinir olmak ister. Ve her firma rakiplerine oranla bu sektörde daha çok yer almak ve gücünü sağlam şekilde hissettirmek ister. Bu sayılan durumları başaran, kendi misyonunda ve vizyonunda her zaman bulunduran ve çabası veren firmalar, şuan da herkes tarafından bilinen, insanlar tarafından ürün veya hizmetinden birçok kez faydalanan firmalar olarak sektörlerinin öncüsü konumunda yerlerini almaktadır.

17) Balık Üretim Çiftliği Kurmak

Her insan içinde bulunduğu iş hayatında başarılı olmak ister. Her insan yaptığı işi severek o işte uzman karakterini doldurmak ister. Ama en önemlisi de her insan yaptığı işten hayatını düzende götürebilecek miktarları kazanmak ister. İşte bunları bilen ve içinde hisseden birey girişimci ruhu beyninde beslemeye başlamış demektir. Eğer işinizden memnun değilseniz veya herhangi bir işte çalışmıyor ama kendinize ait, tabiri caiz ise kendi işinin patronu olmayı arzuluyorsanız yapabileceğiniz iş alanları araştırmaya başlamalısınız.

Bu bölümde öncelik yeteneklerinizi göz önünde bulundurarak araştırmanızı gerçekleştirdiğiniz takdirde emin olun ki önünüze güzel fikirler gelmeye başlar. İş hayatında her daim risk vardır ve iş insanı riski minimum seviyelere düşürerek önüne gelen fırsatları değerlendirmek ile yükümlüdür. Bu yüzden girişimci ruhunu içinizde beslediğiniz her an önünüze sunulan fırsatlardan bilginiz olur ve onları kullanabilirsiniz.

18) Balık Yumurtası Üretim Çiftliği Kurmak

Balık yumurtası olarak halk arasında bilinen ve üretim çiftliği bulunan havyar insan sağlığı açısından yüksek faydası bulunan bir besin içeriğidir. Bu anlamda düşünüldüğünde üretim olarak da oldukça bereketli olan bu balık yumurtasının sektöre yeni giren insanlar için de geliri oldukça iyidir.

19) Okul Kantini Açmak

Günümüzdeki en karlı işlerin başında okullara kantin açmak geliyor. Okul kantinlerinin ekonomik açıdan kar etmesi için bir çok unsur bulunmaktadır. Okul kantinleri, oldukça fazla işletme açısından talep edilen yerler olarak bilinmektedir. Öyle ki bazı okul kantinlerine gelen talepleri adaletli bir şekilde sonuçlandırmak için ihaleler açılmaktadır.

20) Seyyar Satıcılık Yapmak

İyi bir kazanç sağlamak için yapılan seyyar satıcılık mesleği eski yıllardan günümüze kadar hala herkes tarafından bilinen bir meslektir. Her mesleğin zorluğu olduğu gibi seyyar satıcılık mesleğinin de zor yanları vardır. Fakat ekonomik bunalım sebebiyle Türkiye’de birçok insan, seyyar satıcılık mesleğine doğru yönelmektedir. Genelde popüler meslekler arasında yer almayan seyyar satıcılık, daha çok tercih edilen mesleklerden kimi zaman daha fazla kazandırmaktadır.

21) Reklam Ajansı Açmak

Bir reklam ajansı başlatmak ilk bakışta gösterişli ve göz alıcı bir iş gibi görünüyor, ancak bir reklam ajansının başarısı büyük ölçüde müşterileriniz için sonuç verme yeteneğinize bağlıdır ve rekabet şiddetli olabilir. Yaratıcıysanız ve reklamcılık ve pazarlama deneyiminiz varsa, o zaman bir reklam ajansı başlatmak sizin için bir iş olabilir.

22) Çikolata Dükkanı Açmak

Çikolata dükkanı açmak gıda dükkanı olduğundan dolayı satış yapamama ihtimali çok düşüktür. Bu nedenle yeni iş fikri arayan işsiz kişilerin tercihen çikolata dükkanı açmaları yerinde bir fikir olarak görülmektedir. Her zaman tatlılar arasında muhteşem bir yere sahip olan çikolata yoğun olarak tercih edilen ve beğenilen bir üründür.

Çikolata dükkanı açmak isteyen kişinin bu iş için herhangi bir özel beceriye sahip olunması gerekmemektedir. Bu sayede elinde yeterli sermayesi bulunan işsiz veya işinden memnun olmayan kişilerin denemesi tavsiye edilmektedir. Çikolata dükkanı açmak oldukça basit bir iş olarak görünse de her işin kendine göre zorlukları mevcuttur.

Gıda üzerine kurulan dükkanların bulundurması gereken belgeleri kesinlikle bulundurmalı ve bulunduğu ilin ilçesinin esnaf odasına kayıt yaptırması gerekmektedir. Ayrıca iş yeri yeme içme üzerine olduğu için her zaman temiz olması gerekmektedir.

23) Yoga ve Pilates Salonu Açmak

Pilates ve Yoga Endüstrisi her yıl büyümeye devam ediyor ve gelecekte de büyümesi bekleniyor. Bu, sağlıklı yaşam deneyimi için hala artan bir talep olduğunu göstermektedir. Doğru pilates ekipmanı satın almaktan büyük açılışınızı planlamaya ve fiyatlandırmaya kadar, kendi salonunuzu açarken düşünülmesi gereken çok şey var.

24) Organizasyon Şirketi Kurmak

Organizasyon şirketleri günümüz gelişen ekonomisi içerisinde büyük ölçekli bir yer tutmaktadır. Organizasyon şirketleri yaptıkları organizasyonlar öte bulundukları ofisler ile tanınmaktadır. Bunların yanı sıra organize edilecek işler için tecrübeli bir eleman gerekmektedir. İşi kuracak kişinin tecrübesi yok ise muhakkak işleri yerli yerinde organize edebilecek iş ahlakı gereği tecrübe sahibi ve çalışma ortamına ayak uyduran bir eleman kesinlikle gerekmektedir.

25) Çocuk Aktivite Merkezi Açmak

Çok fazla değil 10-15 sene önceki döneme geri dönelim. Bu dönemlerde ne tarz bir yaşam biçimine sahiptik? Sosyal hayatın günümüz koşullarında bu denli azalmasıyla o dönemi karşılaştırdığımızda karşımıza nasıl bir farklılık çıkıyor? İşte her şey soruların cevabında gizli. Geçmiş dönemlerde sosyal hayatın, aile hayatının, komşu ilişkilerinin, akraba ilişkilerinin nasıl bir yapıda olduğunu düşündüğümüzde daha içten, saygı ve saygı dolu olduğunu görebiliriz.

Çevrenizdeki herkesin sizi ve ailenizi tanıdığı, size hoş davranışlarla yaklaştığı bir dönemdi 10-15 sene ki dönemler. Anne ve babaların çocuklarıyla daha fazla vakit geçirdikleri ve bunu zevkle yaptıkları yıllardı. Günümüzdeki yaşam biçimine bakıldığında ise anne ve baba işlerinde arta kalan vakitlerini daha çok dinlenebilme arzusuyla geçiriyorlar. Aynı zamanda çevrelerindeki insanlara olan yakınlıkları, iletişimleri geçmişe nazaran oldukça düşük seviyelerde yer alıyor.

26) Meyve Suyu Barı Vitamin Bar Açmak

Vitamin barları, özellikle tatil yerlerinde, geçiş ve uğrak yerlerinde kurulmalıdır. Şehrin veya kasabanın merkezinde en işlek yürüme yollarında, belirli saatlerde trafiğe kapatılan işlek caddelerde, AVM’lerde oldukça iş yaparlar. Çok müşteri çeken mağazaların önüne stant kurarak da vitamin bar açabilirsiniz.

Şahıs firması olarak vitamin bar kurabilirsiniz. Sadece 1 çalışan vitamin barın tüm işlerini tek başına yürütebilir. Yanınızda birini çalıştıracaksanız SGK’ya girişini yapmalı ve primlerini ödemelisiniz. Eğer vitamin-barda siz kendiniz çalışacaksanız Bağ-kur priminizi ödemeniz gerekecektir. Yeni bir iş yeri kuracaksanız, resmi işlemleri için yaklaşık olarak 2000TL harcamanız gerekecektir.

27) Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Çalışma saatleri içerisinde envanter yönetimi ve denetimi gerektiren birçok perakende işletmenin aksine, araç yıkama sistemleri biraz farklı işlevler yaparak birçok girişimci için cazip bir iş girişimi haline getiriyor. Bu tesisler perakende işletmelerinin ihtiyaç duyduğu personele ihtiyaç duymaz. Araba yıkama dükkanı araçların düzenli olarak yıkanması boyalarının korunmasına yardımcı olur ve kış aylarında yol tuzunun zararlı etkilerini azaltabilir.

Çoğu oto yıkama, aracı otomatik oto yıkama yoluyla çeken bir konveyör sistemi içeren kabin içi otomatiğe sahiptir. Kendi kendine çalışan bozuk parayla çalışan araç yıkama sistemleri, sürücünün aracı temizlemek için yüksek basınçlı bir hortum kullanmasını gerektirir. Araçların yıkanması için görevlilerin bulunduğu yerlerde bazı tam hizmetli oto yıkama tesisleri mevcuttur.

28) Güzellik Salonu Açmak

Bir iş planı hazırlamaktan ekipman tedarik etmeye, güzellik terapistlerini işe almaya ve daha fazlasına kadar, ayrıntılı bilgiye sahip olarak kendi güzellik salonunuzu nasıl açacağınızı bilmelisiniz. İyi bir dayanıklılığa sahip olmalısınız; her gün birden fazla tedavi uygulayarak muhtemelen uzun saatler çalışacaksınız. Tesislerin kiralanması, ekipman alınması ve personel ödemesi için büyük bir sermaye gerekecektir. Kararlı olmalısınız ve yaptığınız işi gerçekten sevmelisiniz.

29) Etüt Merkezi Açmak

Ülkemizdeki eğitim sektörleri içerisinde en karlı işler arasında yer almaktadır. Çünkü öğrenci sayısının yüksek olduğu bir yerde, girişimciler ve yatırımcılar için büyük bir önem arz ediyor. Bu süreçte dershanelerin kapanmasıyla birlikte etüt merkezi açmak en mantıklı eğitim yatırımları açısından en yüksekte yer almaya başlamıştır.

30) Antika Dükkanı Açmak

Antikalar çok değerlidir ve ürün eskidikçe, ürüne olan talep ve dolayısıyla fiyat daha fazladır, o zaman bir antika dükkanı bu ürünleri almak ve çok özel bir müşteriyi tatmin etmek için iyi bir yerdir. Bugün eski ürünleri kullanma eğilimi ile, bu pazar önemli ölçüde büyüdü ve bölgeye gerçekten odaklanırsanız iyi sonuçlar elde edilebilir. Antika ve koleksiyon işletmeleri, aletlerden çin figürinlerine kadar geniş bir mobilya yelpazesi sunabilir.

31) Dans Okulu Açmak

Dans kültürü özellikle son dönemde ülkemizde gün geçtikçe gelişen ve yükselen bir değer olarak göze çarpmaktadır. Yaşadığımız çağın içerisinde özellikle gençlerin ilgilerine yönelik açılacak olan dans okulu gibi eğitim kurumları kesinlikle kar getiren ve devamlılığı olan yatırımlar olarak değerlendirilmektedir. Dans okulu açmak da bu yatırımlar içerisinde en çok kar getirebilecek eğitim kurumları arasında gelmektedir.

32) Doğal Organik Oyuncak Yapma Fikri

Çocukların doğumdan itibaren sağlıklı gelişmelerine yardımcı olan araçların en başında doğal oyuncaklar gelmektedir. Organik olmayan malzemeler kullanılarak üretilen oyuncaklar, çocuklarda farklı hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir.

33) Kreş Gündüz Bakımevi Açmak

Her zaman bardağın görünmeyen kısmına bakarak kimsenin görmediği ve hayata geçirmediği şeyleri bulmaya çalışıyoruz. Fakat burada büyük bir yanılgıya düşüyoruz. Aslında bakmamız gereken şey tam anlamıyla yaşamımızın, gözümüzün önündeki şeyler anlayabilmek.

Hayatımız içerisinde anlamlandırmaktan kaçındığımız, farklı arayışlar içerisinde olduğumuz takdirde, gözümüzün önüne gelen fırsatları kaçırmaktayız. İş ve hayat her zaman bireyin yaşamının içine gizlidir. İnsanları ihtiyaçları sizin işiniz, sizin ihtiyaçlarınız onların işi olabilir. Durumu gözle baktığımızda birçok yönüyle iş alanları karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde kadın ve erkeklerin birlikte çalışıyor olmaları, evlerini geçindirme çabaları bununla birlikte ortaya çıkan durumları değerlendirmek aslında farklı bir iş alanını da ortaya koymakta.

34) Böcek Yetiştiriciliği Yapmak

Küçük alanlarda yapılacak olan böcek yetiştiriciliği kişinin yaşamsal koşullarını değiştirecektir. Arıcılık, ipek böcekçiliği, solucan yetiştiriciliği önemli uğraşlar olup hem fazla sermaye gerektirmeden hem de kişinin ekonomik açısından iyileştirmesine yardımcı olacaktır. Böcek yetiştiriciliği pazarlardan gelen taleplere göre değişiklik gösterebilir.

35) Kişiye Özel Makyaj Hizmeti Vermek

Geçmişten günümüze dek bireylerin kendilerine olan bakımı ve bu durumu vermiş oldukları dönem teknolojinin gelişimindeki artış ile birlikte daha fazlalaşarak yoğunlaşmıştır. Ürünlerdeki çeşitliliğin sağlamış oldukları olanaklar göz önünde bulundurulduğunda her insan kişisel bakım durumuyla alakalı ihtiyaç listesi de her geçen artmaya devam etmektedir.

Kişisel bakım ürünlerinin insanların cildine olan etkileri, kullanım süreleri, kullanış amaçları düşünüldüğünde bu ürünlerin her geçen gün çeşitlendirilmesi de azımsanmayacak seviyeler ulaşmış bulunmakta. Böylesine büyük bir ürün yelpazesi içerisinde her insan diğerinde farklılaşmak, kendisini ön plana çıkarabilmek, kendisini iyi hissetmek ve temizliğe vermiş olduğu önemi hesap kattığımızda bireylerin bu ürünlere vermiş oldukları talebi de normal seviyelerde bulabileceğimizi söyleyebiliriz.

36) Salep Yetiştirme Fikri

Salep yetiştiriciliği fikri üreticiye sağladığı büyük faydalar vardır. Bu konu üzerinde bilgisi olan kişilerin kısa bir zaman içerisinde maddiyat açısından daha iyi bir seviyede olacağı söylenebilir. Ülkemizde her yerde, her bölgede yetiştirilmesinin mümkün olan endemik bitki olan salep tohumu ve yumru ile birlikte ciddi bir iş kapısı oluşturmaktadır.

Bu yüzden salep yetiştiriciliği karlı tarım fikirleri arasında yer almaktadır. Salep sütle birlikte içilebilmekle beraber dondurma yapımında ve diğer farklı alanlarda kullanılmaktadır. O yüzden çok değerli bir bitkidir.

37) Rüzgar Enerjisi İle Elektrik Üretme

Rüzgar enerjisi, dış kaynaklara hiçbir şekilde bağımlı olmayan, çevreye zararı bulunmayan, yüksek verimle elde edebilme potansiyeline sahip sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır. Rüzgar Enerjisi, tıpkı su değirmeninden elektrik enerjisi üretmek gibidir ancak, rüzgar enerjisinin sağlamış olduğu avantajlar çok daha fazladır.

38) Spa Merkezi Açma Fikri

Yeni iş fikirleri arayan ve kar sağlayabilecekleri sektör araştırması yapan kişiler için iş fikirlerinden bir tanesi spa merkezi açmaktır. Bu konu hakkında edinilmesi gereken bilgiler ve incelenmesi gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

39) Fast Food Dükkanı Açma Fikri

Girişimciler için gıda bölümünde iş yapmak ve var olan işini başka sektöre taşımak isteyenler için güzel bir alternatif olan fast food dükkanı açma fikri cazip gelmektedir. Gıda sektöründe başarılı bir konuma gelebilmek için iyi bir program hazırlanmalı ve iş planı yapılmalıdır. Bu sektörde başarıyı yakalamış kurumsal firmaların gelişim süreçlerinden zirve noktaya geldikleri durumlar aşamalandırılarak örnek alınmalıdır ki rekabet hızını yakalayabilesiniz.

40) Dönerci Açma Fikri

Bir işyeri açmak isteyen her bireyin aklına gelebilecek olası mantıklı fikirlerden birisi dönerci açma fikridir. Bunun sebebi ise bir dönerci açmanın maliyetinin daha az olmasıdır. Daha az maliyetli olması ve kazanç elde etme olanağının çok fazla olması dönerci açma fikrini daha mantıklı hale getirmektedir. Bir işyeri açarken düşüneceğimiz ilk şeylerden birisi maliyettir.

Daha sonra düşündüğümüz ve odaklandığımız noktalardan birisi ise kazancıdır. Bir dönercinin iş yapabilme ve talep görme olanağı çok fazladır. Birçok döner dükkanı kazanç elde etme konusunda farklı işyerlerine nazaran daha iyi bir durumdadır. Bununla birlikte kar elde edilmiş olmaktadır. Bir dönerci açarken zorunlu olan belgeler vardır

41) Çiğköfteci Açma Fikri

Vazgeçilmez sektörlerden biri olan gıda sektöründe çiğ köfte dükkanları girişimciler tarafından rağbet gören mesleklerden biri haline geldi. Türkiye’de bulunan 25.000 çiğ köftecilik bayisi bu durumu gözler önüne seriyor. Birden fazla çiğ köfte dükkanı bulunan bir yere dükkan açmak riskli olabilir. Bu yüzden açmak istediğiniz bölge ile ilgili araştırma yapmalısınız. Bunun yanı sıra gerekli evrak ve belgeleri toplamalı, iş planı hazırlamalısınız.

42) Evlilik Danışmanlığı Ve ilişki Terapistliği Yapma

Evlilik danışmanlığı dünyada hiçbir ülkede sertifikasız yapılabilen bir meslek dalı değildir. Bu mesleği yapmak isteyen kişilerin uygun alanlardan bu meslek ile ilgili eğitim alması ve meslek sertifikası alması gerekmektedir.

43) Dikey Tarım Yapma Fikri

Dikey tarım yapma fikri tarım arazilerinin azalması ve kentleşmenin büyük bir hız kazanması ile birlikte çok güzel bir iş ve yatırım fikri olmuştur. Söylediğimiz gibi tarım arazileri yavaş yavaş kendilerini beton binalara kaptırmış olabilir. Veyahut köy arazisi satın alıp orada yaşamak istemiyor, sürekli gidip gelmek zorunda olmanın da zor geleceğiniz düşünüyor olabilirsiniz. İşte burada dikey tarımın en önemli özelliği akla gelmektedir.

44) Araba Şarj İstasyonları Oluşturma Fikri

Elektrikli arabaların hayatımıza hızla girmesi ve gitgide popülerleşmeye, kullanılmaya başlamalarından sonra araba şarj istasyonları oluşturmak iyi bir yatırım fikri haline gelmiştir. Elektrikli arabaların daha çoğunlukta bulunduğu ülkelerde şarj istasyonları çoğunlukta olsa bile, hemen her ülkede hızla yayılması ile beraber bu istasyonların da yayılacağını ön görmek mümkün.

Şarj istasyonunu açmanın kilit noktası, normal istasyonlarda da olduğu gibi doğru bir yer seçimi yapmaktır. Yani açacağınız şarj istasyonun yerinin işlek bir yer olup olmadığını, etrafında sizlere alternatif oluşturacak benzer kuruluşların yer alıp almadığını araştırmanız sizler için iyi olacaktır. Eğer herhangi bir şehirde şarj istasyonu oluşturabilecek olanağınız var ise de elektrikli arabaların en fazla yer aldığı ve daha çok metropol şehirlerde açmak daha mantıklı bir yatırım olacaktır.

45) Güneşten Elektrik Üretme Fikri

Güneşten yararlanılarak elektrik üretmek, şehirlerin çoğunluğu, bu durumun giderek artış göstermesi ve bu sayede elektrik ihtiyacının da fazlalaşması nedeni ile iyi bir iş fikri olabilir. Elektrik üretiminde güneşten faydalanmanın en önemli faydası tabii ki tasarruftur. İşte tam da bu avantajı sayesinde bu iş fikri git gide daha çok insan tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Bu bahsettiğimiz tasarruf avantajı bir anda ortaya çıkmayıp, insanların panellere harcayacağı paranın da yıllar içinde kendisini amorti ettiği bilinmektedir. Yani bu avantaj anında değil, ileri dönemlerde oraya çıkmaktadır.

Bu iş fikrinin maliyetine gelecek olursak; Maliyet istenen güneş panelinin ne kadar büyük olacağı veya ne kadar güçlü bir panel olacağına göre değişmektedir. Yani bu işe giren bir insanın kazanacağı para da insanların nasıl bir panel istedikleri ile birlikte değişim göstermektedir.

46) Robotik Kodlama Eğitimi Verme

Teknolojinin çok büyük bir hızla gelişmesi ve bu gelişimin hız kesmeden devam etmesi çağın gerekliliklerine de etki etmektedir. Modern teknolojik çağda yazılım ve kodlama bilmenin hayatın farklı dal ve evrelerinde insana kazandırdığı avantajlar vardır. Bu saydıklarımız ve daha birçok neden ile birlikte insanlar robotik kodlamayı da öğrenmek istemektedirler. Böylece robotik kodlama eğitimi vermek eğer doğru yapılır ise geliri yüksek bir iş kolu haline gelebilir.

47) 3D Baskı Makinası Satışı Yapma

3D baskı makinesi git gide popülerleşen ve yayılan bir sektör haline gelmektedir. İnsanların da bu makinelere daha fazla ilgi göstermesi ile birlikte bu işin satışını yapan insanlar da artmıştır. Bu artışın önemli sebeplerinden birisi akıllı telefon kılıf satışlarının, telefon fiyatlarına doğru orantılı bir şekilde artmasıdır. 3D yazıcı, bir telefon kılıfı basmaya elverişli bir alettir. Özellikle bu kılıfların çeşitli desenlerde, veya kişinin isteğine özel olarak bir isimle veya resimle basılmaları sektördeki artışa etki etmişlerdir. Tabii ki sadece telefon değil, daha birçok şey basılabilir bu makineler aracılığı ile.

3D baskı makinesi satışı yapmanın maliyetine gelecek olursak; Tabii ki bu işin satışını yapmak için bir yere ihtiyaç vardır. Bu yeri gerekli dikkat gösterilerek seçmek de ayrıca önemlidir. Satın alınan ürünün kalitesi ve adedi de fiyata etki etmek ile beraber; bunların toplamında alacağınız ürün sayısı da maliyete eklenmelidir. Bütün bunlara ek olarak elemana da ihtiyacınızın olması ihtimaldir.

48) Cep Telefonu Tamircisi Açma

Cep telefonu tamircisi açmak bir iş fikri olarak telefonların daha kırılgan ve bozulabilir hal gelmesi, neredeyse herkesin cebinde en az bir adet akıllı telefon olması ile birlikte daha çok rağbet edilen bir fikir haline gelmiştir. Maliyeti de diğer iş fikirlerine nazaran daha az olan cep telefonu tamircisi açmak sizler için az maliyetli, çok kazançlı bir iş olabilir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi akıllı telefonlar inanılmaz bir hızla yaygınlaşmaya başlamıştır ve insanlar bazı zamanlarda sorunlarla karşılaşabilirler. Çoğu insanın da bu sorunların nasıl çözüleceğine dair bir fikri olmamakla beraber, telefonların da sağlığı açısından bir uzmana danışmaya özen gösterirler. İşte burada cep telefonu tamircileri devreye girmektedir.

49) Mobil Danışmanlık Hizmeti Verme

İşletmeler en yaygın iş alanlarından biridir. Bu konuda başarılı olabilmenin bazı püf noktaları vardır. En sık karşılaşılanlardan biri cafelerdir. Cafe işletebilmek için öncelikle sabırlık olmak gerekmektedir. İlk adım olarak bir konsept belirlenebilir. Günümüzde sıradan cafelerdense konseptli kafeler daha çok ilgi çekmektedir. Konsept olmasa dahi cafenin hitap edeceği kesim belirlenmelidir. Buna göre de dekorasyon ve menüler oluşturulmalıdır. Böylece popüler bir mekan oluşturabilirsiniz.

Bir diğer pratik ama oldukça ilgi çekici fikir mobil cafeler. Mobil cafeler izin konusunda biraz daha dezavantajlıdır. Ancak caddelerde, sokaklarda ya da aklınıza gelebilecek diğer dış mekanlarda kolaylıkla müşteri kazanılabilmektedir. Bu yüzden en büyük avantajı gezebilen bir yapısı olmasıdır. İhtiyacınız olan şey, ilgi çekici görünüme sahip olan geniş bir araçtır. Pencerelerini alışveriş için kullanacaksınız. Ayrıca küçük sandalyeler bulundurarak araç önünde oturma alanı oluşturabilirsiniz.

50) Tercümanlık Ofisi Açma Fikri

Tercümanlık ofisi açmak çok az bir sermayeye sahip olan kişilerin genellikle tercih ettiği iş kollarından bir tanesidir. Tercümanlık ofisi açma Fikri için sadece birkaç tane dil bilmek ve bir ofis kirası ödeyecek kadar sermayeye sahip olmak işin merkezi sistemini oluşturmanızı kolaylıkla sağlayacaktır.

Tercümanlık ofisleri günümüzde sistemli ve hızlı bir hizmet sunmaktadır. Diğer tercümanlık ofisleri ile rekabet halinde olmak için çok hızlı çeviriler yapmak gerekmektedir. Aksi halde rakip olan tercümanlık ofisleri ile kıyasıya bir rekabet içerisine gerilememektedir. Günümüzde birçok teknolojik araç ile çeviriler yapılabilmektedir. Fakat 0 doğru bir biçimde çeviri yapılabilmesi için çok kişi tercümanlık ofislerini tercih etmektedir.

51) Gemi Ve Helikopter Turizmi Yapma

Turizm sektörünün hızla geliştiği herkesçe bilinen bir gerçektir. Bu gelişmeye ek olarak dünyadaki turizm imkanlarının ve araçlarının da gelişmesi ile gemi ve helikopter turizmi yapma fikri gün geçtikçe daha çok insan tarafından benimsenip uygulanmaktadır.

Uçak, gemi ve helikopterlerde yaşanan büyük gelişmeler sayesinde artık dünyanın hiçbir yeri sanıldığı kadar uzak değil. Çok uzak gözüken yerlere bile bu araçlar sayesinde hızla varılabiliyor. Tabii ki diğer sektörler gibi turizm de bu gelişmeden payını almıştır.

Gemi turizmini farklı kategorilerde inceleyebiliriz. Bunlardan birisi yurt içi gemi turlarıdır. Yurt içi gemi turları çoğunlukla yaz aylarında ve yazlık bölgelerde uygulanır. Bu turizm türü İnsanları bir yerden bir yere götürürken keyifli bir zaman geçirmeleri ve manzaranın tadını çıkarmalarını sağlayabilirken, bir yere varmak amacı olmadan, yani başlanan yere geri dönen gemi turları da bulunmaktadır. Tabii ki belirli turlar aracılığı ile bu iki kategorinin birleşmesi de sağlanabilir. Yani insanları bir yere götürüp, birkaç gün geçtikten sonra geri getiren bir tur politikası da izleyebilirsiniz.

52) Chatbot (Sohbet Robotları) Tasarımları Yapma

Sohbet robotları her geçen daha da artarak karşımıza çıkmaya devam ediyorlar. Pek çok avantajı bulunan bu robotların kullanımının ve bunun sonucunda talebinin de bu kadar artması ile birlikte sohbet robotları tasarlamak iyi bir iş fikri haline gelmiştir. Bazı insanların görüşüne göre konuşacak olursak; yakın gelecekte yardım merkezlerinin çok büyük bir kısmı sohbet robotlarına geçiş yapacaklarını söyleyebiliriz.

Avantajlarına gelecek olursak; Öncelikle hızlı olmaları en büyük avantajlarından birisidir. Diğer bir avantajı ise bu robotların kullanımının yeni yen başlaması ile birlikte insanlarda merak duyguları uyandırmaları, farklı gelmeleridir. Diğer pek çok avantajdan bir başka önemli olanı ise müşteri destek çalışanlarının iş yükünü hafifletmesi olduğunu söyleyebiliriz.

53) Forum Sitesi Açma

Forum sitesi kurmak, toplulukları ve farklı fikirleri bir araya getirmek için en ideal yollardan biridir. Kurulacak olan forum sitesi, kişinin kendini tanıması, eksikliklerin giderilmesi için iyi bir fırsat olacaktır. Bu projenin hangi yönde gitmesi konusunda daha iyi bir fikir ve genel bir bakış açısı kazandıracaktır. Kısacası Forum siteleri kurmak, çeşitli konular üzerinde tartışıp yeni insanlarla tanışmak için güzel ve rahatlatıcı bir özellik taşır.

54) Mobil Uygulama Yapma

Yaratıcı bir fikir sonucunda ortaya çıkan başarılı telefon uygulamaları birçok türde hizmeti kullanıma sunuyor. Telefon uygulamalarının yapılış amacından önce girişimcilerin nasıl ve ne türde bir hizmet sunması gerektiği ile ilgili kafalarında soru işaretleri oluşmaktadır. Fakat başarılı bir uygulama fikri bulabilmek kolay bir iş değildir. Mobil uygulama sektörüne giriş yapmak isteyen girişimciler için bazı önemli fikirlerden birkaçı şu şekildedir:

55) JetPack (Sırt Roketi) Kiralama Fikri

Tarihi 1920’li yıllara dayanan sırt roketi ile uçma fikrini ilk defa uygulayan Osmanlı döneminde yaşamış, mucit Lagari Hasan Çelebi’dir. Fişekler vasıtasıyla uçtuğu söylenen Osmanlı mühendisi uçması için barut macunu kullanmış. İnsan sırtına çanta şeklinde monte edilebilen sırt roketi havada özgürce seyahat edebilmenizi sağlıyor. Teknolojik çağa doğru evrilme ile beraber sırt roketi fikri ile ilgili birçok girişimci bu fikri geliştirmeye devam ediyor.

56) Evde Yaşlı Bakım Hizmeti Verme

Evde yaşlı bakım hizmeti vermenin kuruluş amacı, yaşlıların bedensel, zihinsel ve sosyal sağlıklarının korunması için kurulmuştur. Bunların yanında yaşlıların hastalıkları hakkında bilgi verme, sağlıklarının daha iyi hale getirilmesi veya belirli bir düzeyde tutulması, kendi evlerinde daha rahat sosyal ve sağlık yönden destek verilmesi amaçlanmaktadır.

Ayrıca hastaların yakınlıklarına hastalıkları hakkında belirli bir eğitim verip, evde daha iyi bakmalarını sağlamaktadır. Bu gibi kuruluşların avantajı yaşlıların kalabalık ortamından ve meydana gelebilecek yığılmalardan önlemek için ve hastanede yatılan sürenin azaltılmasında yardımcı olacaktır. Aynı zamanda tedavi maliyetinin düşürülmesinde de etki etmektedir.

57) 3D Yazıcılarla Ev inşaatı Yapma

Her birey kendine ait bir evi olsun ister. Bir ev alacakken tercihini belirleyen unsurlardan biriside evinin ne sürede ve ne kadar güvenli bir biçimde yapılacak olmasıdır. Bu yüzden 3d yazıcılar kendine ait bir evi olsun isteyen bireylerin tercih edebileceği bir şeydir. Çünkü 3d yazıcı ile yapılan evlerin maliyetleri hem daha düşük hem de yapımı kısa sürelidir. Maliyeti düşük ve yapımı kısa süreli bir evi olsun isteyen her bireyin tercih edebileceği bir yöntemdir. Ekonomik anlamda bir problem yaşamayacağınız bir tercih olacaktır.

58) Yoga Ve Meditasyon Stüdyosu Açma

Kendini adamış yoga uygulayıcıları için, bir işi aziz bir gayretle birleştirmenin mükemmel yolu bir yoga stüdyosu açmaktır. Zihinsel, fiziksel ve ruhsal disiplinler pratiği popülerlik kazanmaya devam ediyor. Ancak bir yoga stüdyosu açmak, bir sınıf öğretme yeteneğinden daha fazlasını gerektirir. Ayrıca, ticari işlemler hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Ve çoğu işletme gibi, doğru ekipmanı gerektirir. Ayrıca doğru fiyatlandırmaya karar vermeniz gerekir.

Başarılı bir yoga stüdyosu açmak için çok fazla planlama, azim ve para gerekir, ancak sonuçlar yogaya adanmış bir kişi için son derece faydalı olabilir. Başlamak için, yoga uygulamak için en elverişli alanı bulmak gerekir. Aynı zamanda, bazı yoga türleri, belirli pozları ve uygulamaları kolaylaştırmak için özel ekipman gerektirir. Son olarak, doğru izinlere ve işletme lisanslarına ihtiyacınız olacaktır.

59) Sanal İç Mimari Danışmanlığı Yapma

Her birey sevdiği işi yapabilmek ister. Sevdiği işi yaparken daha başarılı olacağını ve daha mutlu hissedeceğini bilir. Çünkü başarının anahtarı o işe olan yetenek ve tutkuyla bağlantılıdır. Şüphesiz ki mimarlık ve tasarımda yeteneği ve bu işe tutkusu olan her bireyin doğru tercihi olacaktır.

Sizde tasarlamaya ve mimarlığa ilgi duyan bir bireyseniz bu konuda internet üzerinde danışmanlık yapmak sizin için en doğru yöntemlerden birisi olacaktır. İnternet günümüzde çoğu birey tarafından ilgi görmektedir. Dolayısıyla çoğu birey sizin mimarlık hakkındaki bilgileriniz ve yeteneğinizden yararlanmak isteyecektir.

60) Sanal Gerçeklikle Canlı Yayın Etkinlikleri

Bizler için hayatın sıkıntılarından ve zorluklarından bir kaçış yolu görevi görebilen sanal dünyanın en hızlı şekilde geliştiği bir dönemde yaşamaktayız. Özellikle oyun sektörünün yıllar boyu gelişimi dudak uçuklatan cinsten. Artık sanal gerçeklik ekipmanları sayesinde neredeyse yaşayarak oynayabildiğimiz sanal gerçeklik oyunları da büyük kitlelerce talep ve merak edilmektedir. Bu yüzden sanal gerçeklik ile canlı yayın etkinlikleri yapmak iyi bir iş ve yatırım fikri olabilir.

61) Arkadaşlık Flört Uygulamaları Tasarlama

Arkadaşlık uygulamaları son yıllarda giderek artıyor. Ancak arkadaşlık uygulamaları çok sayıda olsa da, kullanıcıların çoğunu tatmin edebilen uygulamalar bir adım öne çıkmaktadır.

Sonuçta, bir tanışma uygulaması ile para kazanmak bir meydan okumadır. Gerçekten değerli bir şey teklif etmezseniz kullanıcılar ödeme yapmaz. Uygulamanızın kendisi için ücret ödeyemiyorsanız, yerel mekanlarla veya hediyelik eşya dükkanlarıyla nasıl ortaklıklar kurabileceğinizi ve bu ortaklıklardan nasıl faydalanabileceğinizi anlamaya çalışın.

62) Sürücü Kursu Açma

Kanun ve yönetmeliklerle ilgili bilgi sahibi iseniz sürücü kursu açmak sizin için kazançlı bir iş olabilir. Bu sebeple kanun ve yönetmelikleri araştırmalı gerek duyulan belge ve formları tamamlamalı ve en son gerekli ruhsat ve izinleri resmi kurumlardan almalısınız. Bulunduğunuz konuma göre maliyetiniz değişiklik gösterebilir.

63) Çağrı Merkezi Açma

Çoğu tüketici, bağlandıklarında, bir botla sohbet etmekten veya bir bilgi tabanı makalesini gözden geçirmek yerine gerçek bir kişiyle konuşmayı tercih ettiklerini itiraf edecektir. Çağrı merkezi açmak için öncelikle çağrı merkezinin önemini anlamak ve daha sonra çağrı merkezi için doğru kişileri seçmek gerekir.

64) Radyo Kanalı Açma

Geçmiş zamanlarda en popüler ve karlı olan işlerden biri de radyo kanalı açma fikriydi. Elinde büyük sermayesi olan kişiler ulusal radyo kanallarına yönelirlerdi. Ama maliyeti düşük olanlar için yerel radyo kanalını tercih ederlerdi. Televizyonlar çıkmadan önce haberleşme ve bilgilendirme radyolardan sağlanırdı. Gelişen teknoloji ile birlikte radyoya olan bağımlılık azaldı ama gene de etkisini sürdürebiliyor.

65) Aktar Dükkanı Açma

Aktar dükkanı açmak her ne kadar küçük ve basit görünse de, bu işe yatırım yapmış olan kişiler için karlı bir yatırım olabilmektedir. Çünkü baharatlar yemeğe lezzet katar. Baharatların hangi yemeklere konulacağı konusunda herkes bilgi sahibi değildir. Ama kullananlar için büyük bir lezzet aldığı söylenebilir.

66) Muz Serası İle Muz Üretimi Yapma

Son yıllarda ülkemizde yapılan girişimler dışa bağımlılığı azaltmak için önemli adımlar atmaya başlamıştır. Önemli sağlık sorunlarına çözüm sunan muzun ithal edilmesi maliyet açısından çok fazladır. Bu yüzden özellikle Akdeniz ve ege sahillerine yakın yerlerde seracılık sistemiyle muzun etkisini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmıştır.

67) E-Ticaret Sitesi Kurma

Fiziki ortamda gerçekleşen alışveriş sürecinden farklı olarak, herhangi bir konuma bağlı olmaksızın farklı ödeme seçenekleriyle ürün veya hizmetin satışının ve dağıtımının online internet aracılığı ile yürütülmesi işlemlerine denir. Avantajlı bir yöntem olan e-ticaret kullanımı, şirketlerin küresel çapta satış yapmalarını sağladığı gibi aynı oranda başarıyı ve büyümeyi de beraberinde getiriyor. E-ticaret kullanımının amacı, istenen siparişin müşteriyi yormadan güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasıdır.

68) Seo Eğitimi Verme

Türkçe karşılığı arama optimizasyonu olarak bilinen Seo internet aracılığıyla gerçekleştirilen arama motorlarının belirli kurallar dahilinde aramalarda üst sıralarda çıkmayı sağlayan bir çalışma olarak avantajlı bir kullanım sunar. Web sitenizin görünürlük ve trafiğini arttırmanın etkili yolu Seo’yu doğru kullanmaktan geçer. Seo Eğitimi ile web sitenizin tanınırlığını ciddi oranda arttırır ve web sitenizi optimize etmeyi öğrenirsiniz. Gerçek Seo teknikleriyle web sitenizi daha uyumlu kullanmaya başlayacaksınız.

69) Dijital Pazarlama Eğitimi Verme

Bir firmanın ya da markanın teknolojik ortam içinde küresel boyutta ürün veya hizmetini eski pazarlama yöntemlerinden farklı olarak daha hızlı bir şekilde tanıtması ve aktarmasına denir. Tercih oranı çok fazla olan bu pazarlama yöntemi firmalar arası rekabet gücünü hızlandırmıştır. Dijital pazarlama sektörüne olan ilginin artmasıyla beraber yeni bir iş alanı da doğmuştur. Dijital pazarlama eğitimi veren birçok seminer düzenlenmiş, online kurslar açılmıştır.

Her gün açılan yüzlerce işletme, başlayan yüzlerce hayal ve planlar vardır. Genellikle çok büyük beklentiler ile açılan bu iş yerleri zamanla iflas etmeye mahkum kalmışlardır. Bunların sebeplerinden biri de sıradanlıktır. Bir iş yerini diğerlerinden ayıracak kriter olmaz ise diğerlerinin arasında kaybolacaktır. Bu sebeple yeni fikirler yeni yollar açabilmektedir.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x