Para Kazanma Yolları Ve Rehberi

A’dan Z’ye: İnstagram’dan Para Kazanma Yolları Nelerdir?

İnstagram para kazanma mecralarından birisi olmuştur. Makalemde size instagram satış fikirleri aramanıza yirmi iki (22) başlık ve iki (2) video halinde instagramdan nasıl para kazanılır sorunuza net cevaplar vereceğim. En çok merak edilen sorular içinde instagramda kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusuna doğru yanıtlar veriyorum. Şimdi instagramdan para kazanma yolları araştırmanızı detaylandırmaya geçelim.

İnstagram akıllı telefonlar için bir fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. İnstagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. İnstagram 7’den 70’e günümüzde her yaştan insanın kullanabildiği bir uygulamadır. Hem eğlenmek isteyenler, hem arkadaşlarıyla bir şeyler paylaşmak isteyenler hem de para kazanmak isteyenler instagramı kullanabilir.

İnstagramdan Para Kazanılır Mı?
İnstagramdan Para Kazanılır Mı?

İnstagramdan Para Kazanılır Mı?

Bir çok kişinin interneti kullanarak gelir elde etmenin peşinde. Bu yollardan biriside sosyal medya ağları ile para kazanma şekilleri. Evet sosyal etkileşim ağlarını kullanarak gelir elde etmek mümkün. Gelir elde etmek içinde onlarca farklı şekillerde adımlar atarak kazançlar sağlanabilir. instagramdan para kazanılır mı evet buradan kazanç elde edilebilir. Fakat doğru adımlar atılarak. Makalemin devamında bu adımları tek tek anlatıyor olacağım.

İnstagram Takipçi Nasıl Arttırılır?
İnstagram Takipçi Nasıl Arttırılır?

İnstagram Takipçi Nasıl Arttırılır?

İnstagram hesabındaki takipçi sayısındaki artış, belirli bir noktadan sonra durabilir veya istenen seviyenin altına düşebilir. instagram’daki takipçi sayısını artırmak için düzenli paylaşım yeterli değildir. Bu nedenle, instagram takipçi sayısını artırmak ve kullanıcılarla etkileşimi artırmak için bazı yöntemler vardır.

 1. Popüler etiketler kullanma
 2. Hashtagları doğru kullanma
 3. İnstagram hesabını diğer ağlarla bağlama
 4. Başka hesapların fotoğraflarını beğenme
 5. İnstagram fotoğraflarınızı bloğunuzda paylaşma
 6. Filtrelere önem verme
 7. Başka hesaplara yorum yapma

1) Popüler Etiketleri Kullanın

Etiketler sosyal medya pazarlaması için çok önemlidir. Bu kelimeler sosyal medyanın ayrılmaz bir parçasıdır ve kullanıcıların belirli konuları veya içeriği araştırmasına ve fikirlerini paylaşmasına yardımcı olabilir.

İnstagram’daki popüler etiketleri kullanarak, takipçisi olmayan kişileri bulabilir veya sizi bulmasına izin verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir şey, kullanılan popüler etiketlerin pazarlama stratejiniz ve hedef kitlenizle ilgili olacağıdır. Ayrıca, çok popüler hashtag’leri kullandığınızda, paylaşılan fotoğrafların birçok yayında kaybolma olasılığını göz önünde bulundurmalısınız.

2) Hashtagları Uygun Şekilde Kullanın

Etiketler sosyal ağlardaki etkileşimi büyük ölçüde artırır. Platform çok sayıda hashtag kullanımına izin verir. Sizin için en iyi sayıyı belirlemek için mümkün olduğunca çok hashtag kullanmaya başlayabilir ve ardından denemeyle en iyi etkileşime giren sayıya ulaşabilirsiniz.

3) İnstagram Hesabınızı Diğer Sosyal Medya Hesapları İle Bağlayın

İnstagram hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınızla bağladıysanız, her iki hesabı da birlikte tanıtabilirsiniz. Ayrıca diğer sosyal medyadaki takipçilerinizi de böylece instagram hesabınıza çekmiş olursunuz.

4) Başka Hesapların Fotoğraflarını Beğenin

Diğerlerinin instagram’daki fotoğrafları gibi, yeni hayranlar kazanmanın en iyi yollarından biridir. Başkalarının fotoğraflarını beğenerek diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunabilirsiniz. Ayrıca, platformdaki görünürlüğü artıracağınız için insanların sizi takip etme olasılığı daha yüksektir.

5) Mevcut Etkileşimleri Güçlendirmek

Mevcut hayranlarınıza, takipçilerinize ve e-posta abonelerinize instagram hesabınız olduğunu hatırlatın. Sosyal ağ hesabınızın takip düğmelerini web sitenize eklemek için instagram rozetini kullanabilir ve diğer ağlardaki e-posta abonelerinden ve takipçilerinden sizi instagram da bulmalarına yardımcı olabilirsiniz.

6) İnstagram Fotoğraflarınızı Blogunuzda Paylaşın

İnstagram fotoğraflarınızı web sitenizde veya blogunuzda paylaşmak, ziyaretçilerin instagram’da sizi takip etme şansını artıracaktır. İnstagram hesabınızdan web sitenize gömülerek paylaşılan fotoğraflar kullanıcı adınızı görüntüler ve kullanıcılar fotoğrafa tıklayarak hesabınıza girebilir. İçeriğiniz paylaşılıyorsa daha fazla kişi çekecektir.

7) Nazik Bir Yorum Gönderin

Başkalarının fotoğraflarını beğenmek ve instagram takipçilerinin sayısını artırmak önemlidir; başkalarının fotoğraflarına kibar ve içtenlikle yorum yapmak da önemlidir. Başkalarının fotoğraflarına yorum yaptığınızda, insanlar sizinle etkileşime girmeye ve sizi tanımaya daha istekli olurlar. Yorumlardaki fotoğrafları neden beğendiğinizi gösterin ve yorumlarınızı diğer benzer yorumlardan ayırın. Size yorum yapan insanlardan sizi takip etmelerini istemeyi unutmayın.

8) Filtre Önemlidir

İnstagram fotoğraflarındaki favori filtreler Normal ve Valenda’dır. Ancak bu filtreler etkileşimi gerçekten desteklemedi. TrackMaven’in instagram raporu, Mayfair, #NoFilter ve Inkwell’in en etkileşimli filtreler olduğunu gösteriyor.

9) Rakiplerin Takipçileri İle Etkileşim Kurun

Rakiplerden hayran çekmek, yeni hayranlar elde etmenin harika bir yoludur. Bu kişilerin fotoğrafları gibi, bir yorum bırakın veya takip etmeye başlayın ve başarılı geri bildirim sağlayacaklar. Hedef kitlenize uygun başka sektörlerdeki insanlarla da etkileşimde bulunabilirsiniz.

İnstagram dan Kaç Para Kazanılır?
İnstagram dan Kaç Para Kazanılır?

İnstagram dan Kaç Para Kazanılır?

instagramdan para kazanmak isteyen herkes bu soruyu düşündü, ancak bu soruya hızlı ve doğru bir şekilde cevap vermek zor. instagram’da bilgi paylaşarak kullanıcıların para kazanmasını etkileyen birçok faktör vardır. Bu faktörlere örnek olarak hesabınızın konusu, para kazanma şekliniz, yayınların kalitesi, takipçi sayısı ve daha fazlası olabilir.

Ancak her ne olursa olsun alınan gelir kişiden kişiye değişir, çünkü herkes kendi markasının fiyatını belirler. Örneğin İnstagram dünyasına yeni giriş yapmış bir kişi başlangıçta uygun fiyatlara reklam alacak ve geliri buna göre olacakken yıllardır instagram içerisinde olan ve bu piyasayı çok iyi bilen biri çok daha büyük gelirlere sahip olabilecektir. Bununla beraber sayfa sahibinin ünlü olması gelirleri oldukça yükseltebilirken aynı şekilde reklam, hediye, çekiliş gibi benzeri şeylerde gelirleri arttıran önemli hususlardır.

Dolayısıyla genel olarak baktığımızda kazanılabilecek bir aralık veya sınır yoktur. İnstagramdan 50 Tl kazananda var 50 bin kazananda 500 bin kazananda bu yüzden çok geniş ve bağımsız bir mecra.

İnstagramda Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Markalar, etkili araştırma çalışmaları yürütürken pazarlama bütçelerini etkin bir şekilde kullanabilen kişileri arar. Bu yüzden takipçi sayısı oldukça önemlidir. Çünkü markalar ne kadar fazla kişiye ulaşırsa o kadar iyi olarak düşünürler.

Para kazanmak için kaç takipçi gerekir sorusunun cevabı çok net değildir. Çünkü en az takipçi sayısı kadar önemli olan başka faktörlerde vardır. Örneğin sayfanın takipçilerle olan iletişimi. Ancak takipçi sayısının geliri direkt olarak etkilediği de bir gerçek.

Söz konusu miktara bakmadan para kazanmak ise ortalama 30 bin takipçili bir instagram hesabı çok küçük miktarlarda da olsa para kazanabilir. Sayfanın konusu ,paylaşımları veya amacı ne olursa olsun para kazanma konusunda takipçi sayısıyla doğru orantılıdır.

Bu yüzden takipçi sayısı arttıkça gelir artar. Düzenli bir şekilde para kazanmak için en az 100 bin takipçi gerektiği bir gerçektir. 100 bin ve civarı takipçisi olan bir sayfa iyi veya kötü düzenli para kazanabilir. 500 bin ve üzeri sayfalar ise çok büyük paralar kazanabilmektedir. 500 bin ve üzeri takipçisi olan sayfalar en çok tercih edilen sayfalar olmakla beraber hem düzenli hemde ciddi paralar kazanmaktadır.

İnstagramda En Çok Para Kazanan Ünlüler
İnstagramda En Çok Para Kazanan Ünlüler

İnstagramda En Çok Para Kazanan Ünlüler Kimlerdir?

İnstagramdan para kazanan ünlüler arasında bir çok insan var. Özellikle instagram fenomenleri ve ünlüler bu mecradan çok büyük paralar kazanmaktadır.

Örneğin dünyada instagramdan en çok kazananlardan biri Kylie Jenner; 139 milyon takipçisi olan K.Jenner’in gönderi başına 1 milyon 250 bin dolar kazandığı biliniyor. 158 milyon takipçisi olan Ariana Grande ise Gönderi başına 900 bin dolar para kazanıyor

Ülkemizde ise instagramdan en çok para kazan kişiler bilinenlerden biri ise Çağrı Taner. Çağrı Taner’in birden fazla ve milyonları bulan sayfalarından aylık 250 bin civarı para kazandığı düşünülüyor. Bir diğer yüksek para kazanan ünlü ise Reymen. Reymen instagramdan tanınıyor ve sayfasına ayda 1-2 reklam alarak 100 bin civarında para kazandığı biliniyor.

İnstagram'dan Para Kazanma Yöntemleri
İnstagram’dan Para Kazanma Yöntemleri

İnstagram’dan Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

 1. Ürünleri satarak para kazanma
 2. Hizmetleri satarak para kazanma
 3. Seminer yaparak para kazanma
 4. Afiilate ürün satışı yaparak para kazanma
 5. Sponsorluk anlaşması yaparak para kazanma
 6. Story reklamları ile para kazanma

1) Ürünler Satarak Para Kazanmak

İnstagramda para kazanma yollarından biride hesap üzerinden ürün satmaktır. Günümüzde İnstagram üzerinden pek çok ürün satılmakta hatta en az dışarıdaki kadar bir ilgi görmektedir. Öncelikle instagramdan ürün satarak para kazanmayı düşünüyorsanız bir ürün alanı seçmelisiniz. Örneğin elektronik aletler mi, bitkiler veya hayvanlar üzerine eşyalar mı, giysi kıyafet veya bakım ürünlerimi…

Eğer takipçi sayınız fazla ise ve bu andan sonra buna karar verecekseniz bu kararı takipçilerinizin ilgi alanına göre yapabilirsiniz. Örneğin çok fazla erkek tarafından takip edilen bir sayfaysanız arabalarla veya futbol takımlarıyla ilgili bir şeyler satmak güzel bir gelir elde ettirebilir. Aynı şekilde kadın sayısının fazla olduğu bir sayfanız varsa bakım ürünleri veya giysi vb ürünleri tercih etmeniz para kazanmanızı kolaylaştıracaktır.

Satacağınız ürüne karar verdikten sonra ilk yapmanız gereken ürünlerin fotoğraflarını veya videolarını paylaşmak olacaktır. Böylece takipçileriniz ürünleri inceleme fırsatı bulur.Ayrıca Ürünlerinin fotoğraflarının altına muhakkak açıklama yazılması gerekir. Örneğin bir makine ise özellikleri bir kıyafet ise bedeni kumaşı vb gibi. Böylece takipçilerinizin ilgi göstermesi daha olası olacaktır.

2) Hizmetler Sunarak Para Kazanmak

İnstagramda para kazanmanın bir diğer yolu ise hiç kuşkusuz hizmet sunmaktır. Bu hizmet aklınıza gelebilecek her şey olabilir. Özellikle bu konuda yaratıcı fikirleri olan kullanıcılar ciddi paralar kazanmaktadır. Örneğin çektiğiniz güzel fotoğrafları düzenlemek veya başkalarının fotoğraflarını düzenlemek bu hizmetlerden biridir.

Bununla beraber hizmet sunarak kazanılacak para tamamı ile sunulan hizmete göre değişmektedir. Bu hususta hizmet ne kadar yaratıcı ve farklı olursa gelir de bu oranda artmaktadır.

3) Seminer Yaparak Para Kazanmak

Öncelikle Web semineriniz için kısa tanıtım videosu çekmelisiniz. Bu video hem ilgi çekici hem de merak uyandırıcı olmalı. Seminer başlamasına yakın mutlaka takipçilerinizi haberdar eden bir bildirim gönderin. (Mesaj veya paylaşım )

Daha sonra seminerlere katılım arttıkça gelir artacaktır. Seminer ile para kazanma yöntemi genellikle yoğun bir bilginiz olan bir konu hakkında olmalıdır. Bu katılan kişileri hem memnun edecek hem de sizin reklamınızı yapmalarını sağlayacaktır.

4) Affiliate ürün satarak Para Kazanmak

Bu yol instagram sayesinde direkt olmayan ancak dolaylı olarak para kazandıran bir yoldur. Bu para kazanma yolu anlaştığınız veya anlaşmadan kazanabileceğiniz ürünlere takipçilerinizi ulaştırmanız karşılığında size verilen komisyon ile gerçekleşir. Takipçilerinizi komisyon alacağınız ürünlere ulaştırmak için sayfanızda fotoğrafını yada videosunu paylaşarak altına da linkini paylaşmalısınız.

Burada en dikkat edilecek husus takipçilerin bu linke veya ürüne yönelmesi için videoları güzel ve kaliteli hazırlamanızdır.

5) Sponsorluk Anlaşması Yaparak Para Kazanma

Sponsor yayınlarının instagram’dan para kazanmanın en popüler yolu olduğunu söylemeliyim. İnstagram üzerinden para kazananların en çok para kazandığı yollardan biri olan Sponsorluk anlaşmalarında en önemli şeylerden biri takipçi sayısıdır.

Bunun nedeni sponsor olacak markanın çok kişiye reklam yapmak istemesidir. Bu yüzden çok fazla takipçiniz varsa sponsorluk anlaşmaları ile çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu şekilde para kazanmak için yapmanız gereken tek şey sayfanızın ilgili olduğu alan ile ilgili markaların dikkatini çekmek.

Çok takipçili sayfalara markalar genellikle kendileri teklif götürebilmektedir. Ancak bunun dışında siz sponsor olmasını istediğiniz marka ile iletişime geçip anlaşma da yapabilirsiniz.

6) Story Reklamları İle Para Kazanma

Günümüzde en çok tercih edilen instagramdan para kazanma yolundan biridir story reklamı ile para kazanmak. Herhangi bir ürünün, markanın veya sayfanın story de reklamını yaparak gösterim başına para alabilirsiniz. Bu para kazanma yönteminin en büyük avantajı sayfanızda kalıcı olmaması ve sadece 24 saat gözükmesidir. Bu durum fiyat olarak diğerlerine göre daha az kazanç getirse de yine takipçi sayınızın fazlalığı ile gelir artabilmektedir.

İnstagram'da Dikkat Edilmesi Gerekenler
İnstagram’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnstagram’da Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnstagram üzerinde en çok dikkat edilecek husus hiç kuşkusuz güvenliktir. Hesabınızı mutlaka zor bir şifre ile koruyun. Ayrıca telefon doğrulamasını gerçekleştirerek güvenlik korumasını 2 katına çıkarabilirsiniz.

Bunun dışında kesinlikle bilinmeyen takipçi arttırma vb programlar kullanmayın. Bu programlar instagram hesabınızın çalınmasına neden olabilmektedir. İnstagram hesabınızda yapacağınız paylaşımların instagram kurallarına uyup uymadığını mutlaka kontrol edin. Aksi halde paylaşım kaldırılabilir veya hesabınız kapatılabilir.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

7 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kullanıcı

Para kazanma yolları hakkında detaylı bilgiler verdiğiniz için tşk ederim.

Gizem

Para kazanma hakkında dolu dolu bilgiler veren bir kaynak….

Kasım

instagram dan para kazanma adına bilgi verici bir makale olmuş. Emeğinize sağlık.

Davut

Para kazanma adına okumaya değer bir blog oluşturmuşsunuz. instegram dan para kazanma yolları makalenizde bir çok detay bilgiye ulaştım emeğinize sağlık.

7
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x