Para Kazanma Yolları Ve Rehberi

7 SORUDA: Blog Yazarak Para Kazanma Yolları Ve Rehberi – Tüm Cevaplar Burada…

Son yıllarda internet kullanımın hızla artmasıyla birlikte kişiler sosyal medyayı verimli kullanma arayışına yönlenmiştir. Amaç hem gelir elde etmek, hem bilgi birikimi hem de duygu ve düşüncelerini aktarıp deneyim kazanmaktır. Kişilerin bu bilgi aktarma eğilimi ile birlikte blog yazarları ve yazıları gün geçtikçe artmıştır.

Bu da internette sınırsız bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlamaktadır. Blog yazarlarına blogger denilmektedir. Sanıldığı üzere oturduğun yerden para kazanma anlamına gelmemektedir.

İlk önce geniş bilgi birikimi ve sabır gerektiren, kişinin bloggerliğini işi olarak görüp emek harcaması gereken platformdur. Kişi aslında özgürdür, istediğiniz her konuda yazılar yazabilir, deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. İstediğiniz fotoğrafı paylaşabilir, kişisel bilgilerinize yer verebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken hususlar ise yasal sınırlar içerisinde her türlü paylaşım yapabilirsiniz. Yazılarınızda imla ve noktalama kurallarına uyarak anlatım bozukluğu olmadan özgün yazılar yazabilir ve bu sayede okuyucuyu etkileyerek kitlenizi artırabilirsiniz. Bu kurallara uyduğunuz takdirde de zamanla okuyucu kitlenizi artırıp daha çok insana ulaşmanızı sağlayacaksınız. Böylelikle tıklanma başına günlük para kazanmaya başlayacaksınız.

İyi Bir Blog Nasıl Olmalı?
İyi Bir Blog Nasıl Olmalı?

İyi Bir Blog Nasıl Olmalı?

İlk önce kararlı ve hedefleyici olmalısınız. Hangi konuda ne ile ilgili Blog açacağınıza karar verip net olmalısınız ki ilerlemenizde kolay olsun. Blogunuzun ismini belirlerken dikkat çekici, akılda kalıcı, özgün ve içeriği hakkında fikir uyandıracak olmasına özen gösterin. Blog yazarak para kazanmak istiyorum diyorsanız ilk önce emek vermelisiniz.

Blog Yazarken Nelere Dikkat Edilir?

  1. Dikkat çekici ve özgün, bilgi birikimli anlatıma sahip olması gerekir.
  2. Güncel olmalı
  3. Blog içeriğinize göre günlük ve haftalık değişimler hakkında bilgiler verin Örneğin; giyim üzerine ise trendleri takip edin sektör, fiyatlar hakkında doğru bilgiler verin
  4. Kullanıcılarınızın yaşamış olduğu sorunları önemseyin ve düzeltmeye çalışın. Emin olun kitlenizi artırır.
  5. Blogunuzun logosunu belirleyin.
  6. Uzun, sıkıcı yazılardan kaçıcının.
  7. Hangi konuda ne üzerine açarsanız açın bloğunuz da kendiniz olun, özgün olun.
  8. Blogunuzdaki yorumları takip edin ve cevaplamaya özen gösterin.
  9. Sabırlı olun ve severek isteyerek yazmaya devam edin.
Yazı Yazacağım Sektörü Nasıl Belirlemeliyim?
Yazı Yazacağım Sektörü Nasıl Belirlemeliyim?

Yazı Yazacağım Sektörü Nasıl Belirlemeliyim?

Yazarken sıkılmadan severek yazabileceğiniz ilgi alanlarınızı, sevdiğiniz konuları sıralayıp, bilgi sahibi olduğunuz konuları göre blog açmaya karar vermelisiniz. Öğrenmeyi, araştırmayı seviyorsanız herhangi bir konuda da karar verip o konu üzerine de bloğunuzu oluşturabilirsiniz. Hem kendinizi geliştirmiş olursunuz hem paylaştığınız bilgilerle belirli kitleye ulaşırsınız ve böylelikle blog yazarak para kazanmak mümkün olur.

Diğer bir öneri ise ana başlık belirleyip birçok konuyu içerisinde barındıran geniş yelpazeli bir blog da açabilirsiniz. Bu hem size daha çok konu üzerine yazı yazmanıza yardımcı olur hem de daha fazla okuyucuya ulaşmanızı sağlayabilir.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?
Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

İlk konuda olduğu gibi burada da ilk önce Google ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm firmalar hem reklam hem de daha fazla kitleye ulaşmak hem de rekabette Google ilk sırasında olmayı hedeflerler ve bunun için tüm firmalar Google para öderler. Bu yüzden Google Adsense bloggerlerin en güvenilir ve garantili para kazanmalarını sağlayan yerdir. Google adsense ye siteniz kabul edildikten sonra her tıklanma başına para öder size.

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?
Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Günlük 500-1000 kişinin ziyaret ettiği site aylık 400-800 TL tıklanmayla kazanabilir. Buna reklam ve ürün tanıtımı eklenirse daha da artar.

Blogum Ne Zaman Para Kazandırır?
Blogum Ne Zaman Para Kazandırır?

Blogum Ne Zaman Para Kazandırır?

Google bloggerleri ilk sıraya çıkarmasıyla ile birlikte bloggerlere rağbet artmıştır. Yani blogger olarak sitenizi devamlı güncel tutup Google dikkatini çekip ilk sıraya yerleşmelisiniz. arama motorunda ilk sırada olmanız daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacak bu sadeye tıklanmanız artıp reklam ve ürün tanıtımlarıyla da kazanımlarınızı artırmış olacaksınız.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hatun

Blog yazarak para kazanma hakkında güzel yazı olmuş. Devamını bekleriz 🙂

Meriç

İnternetten para kazanma hakkında araştırma yaparken bir çok farklı yolun olduğunu gördüm. Bunlardan biriside blog yazarak para kazanma konusuydu. Sitenizi sık kullanılan listeme ekledim. Sık sık takip edeceğim.

Para Kazanmanın GERÇEK Sırları