Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

1 Milyon TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı GARANTİ İş Fikirleri Nelerdir?

En güzel yatırım fikirleri arasında nasıl 1 milyon tl ile yatırım yapılır sorusudur. 1 milyon tl ile yapılır sorunuza net yanıtları buradan alacaksınız. Ayrıca beş (5) farklı 1 milyon lira ile yapılacak işler hakkında size rehberlik edecek makalemi uzun araştırmalar sonucunda sizin için hazırladım. İş fikirleri oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilirken 1000000 tl ile ne iş yapılır, 1000000 bin tl nasıl değerlendirilir sorularınızın tüm cevaplarına videolardan da ulaşabilirsiniz.

Genel olarak baktığımızda 1 Milyon TL gibi büyük bir sermayeyi kazanmak zor olsa da genel anlamda sanıldığından daha reel bir hedeftir. 1 Milyon TL’ye sahip olmak için milli piyango gibi şans oyunlarına bağlı kalmaya gerek yoktur. Ama bir memur ya da işçi maaşıyla kısa vadede elde edilecek miktar da değildir. Ama sağlam bir planlama ile elde edilecek 1 Milyon TL gibi büyük parayla çok iş güzel yatırımlar yapılabilir. Eğer aşağıda ki iş fikirleri sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Extra para kazanma yolları olarak değerlendirebileceğiniz muazzam fikirler verebilir.

1.000.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?
1.000.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Bir Milyon (1.000.000) TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

  1. Lokanta Açmak
  2. Arsa Alım Satım
  3. Gayrimenkul Alım Satım
  4. Butik Otel Açma
  5. Güneş Enerjisi Santrali Kurmak

1) Lokanta Açmak

Yemek yeme insanlar için vazgeçilmezdir ve her zaman gereken ihtiyaçtır. Bu yüzden 1 Milyon TL ile orta seviyeli güzel lokanta kurulabilir. Lokantanın işlek yerlerde tercih edilmesi durumunda daha fazla kazanç sağlayacaktır. Hem alt tabakaya hem elit kesime hitap edecek şekilde yapılmadır. Lokantanın gereken demirbaşları temin edilmelidir ve eşyaları 1 Milyon TL’ye göre ayarlanması gerekir. Lokantayı kendisi kuran yatırımcı çalıştırabilir aynı zamanda kiralayabilir.

2) Arsa Alım Satım

Elinde 1 Milyon TL gibi sermayesi olan arsa alımına yönelirse ileri ki zamanlar için çok kazanç sağlayacak bir iş yapmış olacaktır. Arsa alıp bekletmek altın gibi git gide değerlenmektedir. Alınacak arsa ne kadar büyükse ileri ki zamanlarda kazandıracağı kazanç da o kadar büyük olacak. Hele sanayi kuruluşu veya binaların yapıldığı alanlara yakın olursa alındığı paranın 5 katına kadar da çıkabilir.

Arsayı alan kişi ayrıca arsanın istenildiği gibi yatırımlarda kullanılabilir ve değerlendirilebilir. Bu durumda imkanı olan müteahhit aracıyla da daha fazla kazanabilir. Arsalar zamanla değer kazanır. Çünkü farklı işlerde kullanılmak üzere bekletilir. Özellikle devlet kurumlarına yakın arsalar olduğu zaman bunun 30 katına çıktığı da söylenebilir.

3) Gayrimenkul Alım Satım

Gayrimenkul denilince akla sadece evler, arabalar, dükkanlar, binalar gelmemelidir. İnsanların rağbet gösterdiği ya da gösterebileceği gayrimenkul yatırımı yapmak gerekir. Ancak insanların talep etmeyeceği gayrimenkul alımı yapılırsa, ileride paranın geri dönmesi uzun bir zaman diliminde gerçekleşebilir.

Bu durum gayrimenkul alımı yapan kişi için sıkıntı oluşturabilir. Fakat son zamanlarda bina yapılarının revaçta olması ilerleyen zamanlarda farklı kazançlar sağlayacak alanlardan biridir. Gayrimenkul satın alırken 1 Milyon TL gibi büyük sermayeyi yatırırken oluşabilecek değişikliklere dikkat etmek gerekir.

Çünkü bu değişiklikler gayrimenkul alımı yapmadan önce saha araştırması yapılması gerekir. Bu araştırmanın amacı ise bölgeyi tanımak ve şartları hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Bu nedenlerden dolayı geniş çaplı araştırma yapmadan lokasyon ile alakalı bilgi sahibi olmadan harekete geçilmemelidir.

Doğru zamanda ve doğru yerde hızlı hareket etmek 1 Milyon TL gibi büyük sermayeyi iyi değerlenecek ve güvenli bir yatırım haline gelecektir. Bunların aksi bir durumu söz konusu olunca ve dikkatli hareket edilmezse kısa bir zaman dilinde büyük sermaye kaybolabilir ve başa da büyük felaketler açabilir. Son olarak bu gayrimenkul alımına girmeden önce kesinlikle güvenebilecek ve işin erbabı olabilecek kişilerin olması gerekir. Bu şekilde olursa sağlam zeminde iş yapılabilecektir.

4) Butik Otel Açma

Butik oteller büyük otellere göre farklı şekilde dizayn edilmiş tamamen otantik bir ortamı oluşturan, mutfağı, banyosu tuvaleti olan doğal evlerdir. Elinde 1 Milyon TL gibi bir sermayesi olanlar gündelik olarak kiralanabilecek evleri satın alıp kendisi işletebilir ya da kullanılmayan evleri kiraladıktan sonra düzenler ve günlük kiralayabilir. Butik oteller fazla rağbet görmektedir. Yatırımcı elindeki imkanları doğru kullanmayı bilirse zamanla kazancını kat kat arttırabilir ve büyük otel açmak için kapıyı aralayabilir.

Eğer yatırımcı tatil beldelerinde küçük ancak işlenişi yoğun olan bu otellere yönelirse hem kendisi ve ailesi tatil yapıp tadını çıkarabilir hem de kiraladığı evlerden de kazanç sağlayabilir. Son zamanlarda insanlar artık büyük oteller yerine butik otelleri tercih etmektedir. Hem sıcak samimiyet hem de maliyet açısından aileler için cazip hale gelmiştir.

Ailelerin çocuklarıyla rahat edebileceği güzel muhabbet edebileceği, şehrin elit insanların sohbetlerinden bir nebze olsun kurtulması için tercihlerini butik otellerden yana kullanmaktadırlar. Butik oteller hem kiracıyı hem de yatırımcıyı kazançlı kılar. Hele masraftan kaçınmak isteyenler için mükemmel tercihtir.

5) Güneş Enerjisi Santrali Kurmak

Son yıllarda elektrik, petrol gibi enerji alanlarının tüketim alanları azalması sonucu ve önemlisi fiyat artışlarının bariz şekilde görülmesi, cep yakan faturaları gören vatandaşlar için zor bir durum oluşturmuştur. Bundan dolayı elinde 1 Milyon TL sermayesi olan kişiler güneş enerjisi santrali kurması kendisine farklı kazançlar sağlayacaktır. Çünkü ülkemiz güneşlenme süresi uzun olan bir ülkedir.

Elinde bu sermayesi olan herkes yasalar çerçevesinde bu enerji santralini kurabilir. Zamanla enerji sistemini büyüttükten sonra çevreye ve yakın binalara elektrik enerjisi satımı yapabilir. Güneş enerjisinin santrali kurulacağı yer çok önelidir. Özellikle güney bölgelerinin tercih edilmesi bu alanda daha fazla kazanç sağlayacaktır. Uygun bir alan bulunduktan sonra bütün teçhizatlar getirilir ve kısa zamanda güneş enerjisi santralinden satım gerçekleştirilebilir. Bu şekilde yatırım yapılan sermaye 3-4 katı kadar kazanç sağlayacaktır.

Bütün iş seçeneklerine rağmen halen akla yatmayan bazı şeyler olabilir. O halde 1 milyon tl ile ne iş yapılır diye düşünülürken kişilerin kendi istekleri de değerlendirilmelidir. Bu değerlendirmeler ile bir sonuca varılması gerekir ki para değer kaybetmeden atılım yapılabilsin. Fakat yine de 1 milyon tl sermaye ile neler yapılır diye düşünülürken ülke çapında en büyük sektörler göz önüne alınmalıdır.

6) Günümüz Şartlarında Aktif Endüstri

Son zamanlarda yatırımlar baya yön değişebilmektedir. Dolayısıyla da bir milyon tl ile yapılacak işler içerisinde en garanti işler de vardır. Dünya genelinde en çok pay sahibi olan sektör gıda endüstrisinin yer aldığı sektördür. Öyle ki bu sektörün batması söz konusu olamaz. Çünkü insanlık var olduğundan bu yana ticaret hep en önemli yaşam kaynağı olmuştur.

Yaşam kaynağı demişken sadece bir geçim kaynağı düşünmemek gerek. Aksine insanın yaşayabilmesi için mutlaka besinlere ulaşması gerekir. Bunun yanında günümüz şartlarında reklam koşulları geliştiğinden artık insanlar sadece yaşamak için tüketmiyor. Zevkler ve can sıkıntısı da insanları tüketime yöneltiyor.

Hepsine ek olarak organik ürünlere de rağbet arttığından gelir oranı çok yüksektir. Diğer ürünlere kıyasla daha yüksek fiyat biçilerek pazarlama yapıldığından en mantıklı işlerdendir.

1 Milyon TL İle Ne İş Yapılır Ve Kurulur?
1 Milyon TL İle Ne İş Yapılır Ve Kurulur?

1 Milyon TL İle Ne İş Kurulur?

Bugün 1 milyon sermaye yeni bir iş fikri için ülkemizde oldukça güzel bir paradır. Birçok alanda değerlendirilebilir. 1 milyon TL ile birçok iş alanına el atılabilir ve güzel kazançlar sağlanabilir.

1 milyon TL ile ne yapılır sorusuna birçok cevap bulunabilir. Yatırım en mantıklı şekilde toplam paranın %70’i ile yapılmalıdır. Yani %70 kadar makine, bina, çeşitli teçhizat işlemleri için kullanılır, kalan para ise işin yürütülmesi için finansman olarak değerlendirilmelidir. Ancak bu standart her iş için aynı olmayabilir.

Günümüzde 1 milyon para aslında oldukça kıymetli bir meblağdır. Bu nedenle paranın nasıl kullanılacağı, ne işe yatırım yapılacağı, nasıl değerlendirileceği en ufak ayrıntısına kadar hesap edilmelidir.

Gelelim 1 milyon TL ile ne iş kurulur sorusunun cevabına. Eğer hazır bir portföy bulabilirseniz kapsamlı bir sigorta şirketi kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra hep canlı olan gıda sektörüne girebilirsiniz. Bir kafe açıp hizmet sektöründe rekabete girmek yerine güzel bir üretim fabrikası kurarak devletin teşviklerinden de faydalanabilirsiniz.

Tüm bu sektörlerin yanında, küçük bir finans şirketi, güzellik salonu, araç kiralama şirketi, temizlik şirketi gibi yatırımlarda da bulunabilirsiniz.

1 Milyon Sermayeli İş Türleri
1 Milyon Sermayeli İş Türleri

1 Milyon Sermayeli İş Türleri Nelerdir?

1 milyon TL sermayeli işler oldukça fazla seçenekte değerlendirilebilir. Bu sermaye ile birçok sektöre girebilirsiniz. Üretim, eğitim, pazarlama, otomotiv gibi birçok sektörde yatırım yapmanız mümkündür.

1 milyon TL sermayeli iş türleri arasında en çok kazandıran işler gıda, sağlık, güzellik, giyim gibi sektörlerdir. Doğru bir yatırımı ilgi alanınızla birleştirerek ciddi anlamda gelir elde edebilirsiniz.

Gerçek anlamda gelir elde etmek için doğru yatırımlar yapılması şarttır. Bu durumda en önemli faktör parayı değerlendirmek için enine boyuna düşünmektir. Yatırım fikri asla başkasına ait olmamalıdır. Kendi istediğiniz işi kendi istediğiniz şekilde yapmak her zaman size fayda sağlayacaktır.

İş fikri küçük bir yatırım da olabilir. Bu durumda paranızın geri kalan kısmını doğru değerlendirmeniz gerekir. Yapacağınız işi en iyi şekilde oluşturduktan sonra kalan paranızı da farklı bir iş dalında kullanabilirsiniz.

1 Milyon TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?
1 Milyon TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

1 Milyon TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

1 milyon TL ile nasıl yatırım yapılır sorusunu kendimize birçok kez sormuş olabiliriz. 1 milyon TL ile en doğru yatırımı yapmak için öncelikle paramızın tümünü yatırımı aktarmamalıyız. Bir kısmını finansmanda bekletmekte fayda vardır. Finans için ayırdığınız parayı gelir elde etmesi açısından banka faizine ya da uzun vadeli kullanmayı düşünmüyorsak altına yatırım yapabiliriz.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x