Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

5 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı GARANTİ İş Fikirleri Nelerdir?

Düşük ile yapılabilecek işler arasında oldukça fazla seçenek vardır. Küçük ticaret fikirleri ile adım atım kendinizi deneyebilirsiniz. Küçük (düşük) sermayeli işler kendinizi ticarette denemenize imkan sunar. Bu yazımda 5 bin tl ile ne yapılır sorunuza net cevaplar vereceğim. On dört (14)  farklı 5000 lira ile yapılacak işler hakkında size rehberlik edecek makalemi uzun araştırmalar sonucunda hazırladım. 5000 tl nasıl değerlendirilir, 5 bin tl ile ne yapılır gibi sorularınızın cevaplarına geçelim.

Ekonomik şartlar göz önünde bulundurulursa 5 bin tl ile iş kurmak gibi bir düşünce günümüz şartlarında biraz zor gibi görülse de çok imkansız da değildir. Çünkü kolay yoldan para kazanmak istemeyen herkes kendisine göre bir çıkış yolu arayacaktır.

Hiç sermaye olmadan yapılacak işlerden farklı olarak 5 bin TL sermayeyle, birçok iş yapılabilir. Bu yollar ile aylık belirli yada performansınıza bağlı para kazanma yolunda adımlar atmış olabilirsiniz. Listede kendinize uygun olan iş fikirlerini değerlendirdikten sonra, ayrıca işle ilgili araştırmalarınızı yapabilirsiniz.

5.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?
5.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Beş Bin (5.000) TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Aşağıda sizin için 5000 tl sermaye ile yapılacak işler hakkında kısa kısa bilgiler vererek neler yapabileceğiniz konusunda yardımcı olmak istedik. Ekonomik daralmalardan dolayı 5000 tl ile ne alıp satabilirim gibi sorularınıza da yanıtlar verecektir.

 1. Hediye Sepeti Oluşturmak
 2. Nohut Dürüm Satışı
 3. Çay Ocağı Açmak
 4. Düşük Kapasiteli Hindi Yetiştiriciliği
 5. Seyyar Dürümcülük
 6. Al-Sat İşleri
 7. Küçük Çaplı E-Ticaret
 8. Telefon Alıp Satma
 9. İkinci El Ticareti
 10. Bisiklet Tamiri
 11. Seyyar Kitap Satışı
 12. Online Takı Satmak
 13. Youtube Kanalı
 14. Online Yemek Satışı
Beş Bin TL Sermaye İle Yapılacak İşler
Beş Bin TL Sermaye İle Yapılacak İşler

Beş Bin TL Sermaye İle Yapılacak İşlerin Detayları Neler?

Rakam küçük olsa da yukarıda listelediğimiz işler haricinde bir çok iş dalı mevcuttur. Size 5 bin tl sermaye ile yapılacak işler arasında bir kaç örnek vermek istedik.

1) Hediye Sepeti Oluşturmak

Hediye sepeti oluşturma fikri, kadınların özellikle ilgi duydukları alanlardan birisidir. Gittikçe gelişen bu alanda bir iş fikri oluşturmak, kazanç kapısı olabilir. 5 bin TL sermaye ile yapılacak en karlı iş fikirlerinden birisi olan hediye sepeti oluşturma fikrini sizde hayata geçirebilirsiniz. Bunun için analiz ve araştırma yapmanızı öneriyoruz.

2) Nohut Dürüm Satışı

Nohut dürüm iş fikri, özellikle son dönemlerin ilgi duyulan alanlarından birisidir. Nohutlu dürümlere olan ilginin artmasıyla, 5 bin tl ile ticaret konusunda da başlangıç olabilir, sermaye bu yöne doğru harcanabilir. Nohut dürüm satışı yapmak için belediyeden gerekli izinleri almayı, işin kurallarını tam anlamıyla öğrenmeyi unutmamanız gerekiyor. Nohut dürüm satışı, gittikçe popülerleşen iş fikirleri arasında yer aldığından, sizde 5 bin TL sermayeyle başlayabilirsiniz.

3) Çay Ocağı Açmak

İşlek bir cadde üzerinde 5 bin TL sermayeyle çay ocağı açmanız pek mümkün olmayacaktır. Ama pasajlarda veya iş yerlerinin az olduğu bölgelerde 5 bin TL ile çay ocağı açabilirsiniz. Çay ocağı açtıktan sonra aylık bin TL kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Türkiye şartlarında bu para yetersiz görünüyorsa, başka işlere yönelebilirsiniz.

4) Düşük Kapasiteli Hindi Yetiştiriciliği

Hindilere olan ilginin artması ve yıl başı hayvanı olması nedeniyle, bu iş fikrinin popüler olduğu söylenebilir. 5 bin TL ile hindi yetiştiriciliği yapmak için gerekli planlarınızı yapmanız gerekiyor. Her ne kadar bu parayla çok büyük beklentilere girilmiyor olsa bile yine aylık gelirinin bin TL civarında olabilir. Düşük kapasiteli hindi yetiştiriciliği, 5 bin TL sermaye ile yapılabilecek en iyi iş fikirleri arasında bulunuyor.

5) Seyyar Dürümcülük

Seyyar dürümcülük deyince, akla sadece pilav satmak veya kestane satmak geliyor olabilir. Ama seyyar dürümcülüğü bununla sınırlandırmaya gerek yok. 5 bin TL ile kitap satışı, hediyelik eşya satışı ve benzeri birçok iş yapılabilir. Size hangisi uyuyorsa, 5 bin TL sermayenizi o yönde harcayarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

6) Al Sat İşleri

Alım satım işleri genellikle büyük sermayeyle yapılabilen iş olarak görünür. Fakat 5 bin tl ile al sat işine girebilirsiniz. Daha çok küçük çaplı ürünlerde al-sat yapabilirsiniz. Örneğin, ikinci el ürün alarak, başka alıcılara ulaştırıp kar elde edebilirsiniz. Aylık geliri tamamen sizin satış yapma performansına bağlı diyebiliriz. Eğer satış konusunda yetenekliyseniz, kısa süre alım satım ağınızı daha geniş hale getirebilirsiniz.

7) Küçük Çaplı E-Ticaret

E-ticaret dijital ortamda, belli kar payıyla satış yapmadır. Klasik ticaretin dijital alana yansımış halidir. 5 bin TL ile küçük çaplı da olsa e-ticaret yapmanız mümkün. Gelir seviyesi ortalama 500 TL civarında olabilir.

8) Telefon Alıp Satma

Alım satım işlemlerinin tümü, ikinci el ürünlerle gerçekleştirilebilir. Sıfır ürün alıp satmaktan kar elde etmeniz mümkün olamayacağı için bunu ikinci el sektöründe yapabilirsiniz. İkinci el alım satım ağlarının program sayılarının artması, buraya yönelik pazar oluşmasını sağlıyor. Sizde ikinci el bir telefonu makul fiyatlarla alabilir, karınızı ekleyerek satabilirsiniz. Çalışma seviyenize göre ayda 300-500 TL kazanç sağlayabilirsiniz.

9) İkinci El Ticareti

İkinci el ticareti yapmak için çok büyük sermayenizin olmasına gerek yok. Sadece 5 bin TL gibi rakamlarla bile bu sektördeki yerinizi alabilirsiniz. Satış hacmi yüksek olan ürünleri ikinci el olarak satın alıp, diğer alıcılara karınızı ekledikten sonra satabilirsiniz.

10) Bisiklet Tamiri

Bisiklet tamirat işlerinden anlıyorsanız, 5 bin TL ile küçük bir dükkan açabilir, işe başlayabilirsiniz. İş için size gerekli olan malzemeler fazla olmadığından, yatırımınızla işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

11) Seyyar Kitap Satışı

Kitap okuma seviyelerinin az olmasına aldırmayın. 5 bin TL ile seyyar kitap satışı fikrinizi hayata geçirebilirsiniz. Muhakkak kitaplarınızı alacak insanlarla karşılaşırsınız. İşin piyasası az geliştiğinden, araştırmalarınızı detaylı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

5 bin TL sermayeyle yapılabilecek iş fikirleri bunlardır. Bunların haricinde dilerseniz, paranızı borsada değerlendirebilir veya değerlenmesi için firmalara verebilirsiniz. 5 bin TL Türkiye’de çok değerli olmayan bir para olsa bile, paranızı zaman içerisinde büyütüp, farklı iş kollarında ilerleyebilirsiniz.

Her işte olduğu gibi yapacağınız işlerin sıkıntısı vardır. Tüm bunları aşarsanız, geleceğinizi için daha emin konuşabileceğini işler yapmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik 5 bin TL ile işe başlayıp, sürdürmeye gayret etmeli ve ilerlemelisiniz.

12) Online Takı Satmak

Toptancıdan uygun fiyata takı malzemeleri alıp kendiniz takı yapıp online bir şekilde satış yapabilirsiniz. Hem uygun bir sermaye ile yapmış olacaksınız hem de kolay bir iş olacaktır. Tabii ki bu işe girmeden önce İyice araştırılması gerekiyor. 5 bin tl sermaye ile neler yapılır, diye düşünüyorsanız bu yöntem de işinize yarayacaktır. Bu sayede evden çalışabilirsiniz. Unutmayın ne kadar güzel ve çok tasarım o kadar çok satış demektir.

13) Youtube Kanalı

Kendinize güzel ve kaliteli bir kamera alıp YouTube kanalı açarak para kazanma adımını atmış olabilirsiniz. Böylece hem evden çalışmış olursunuz hem de kanalınız tutarsa paranızı katlayabilirsiniz. İstediğiniz kanalı açabilirsiniz. Konusu tamamen size kalmış. Kanalı açmadan önce kesinlikle iyice araştırıp bilgi sahibi olun ve daha sonra kanalınızı açın.

Güzel bir konsept, kanalınıza ilgi çekici bir isim, güzel ve kaliteli bir kamera ve arka plan ayarlarsanız kanalınızın tutma ihtimali daha çok artar. Böylece sizde daha çok para kazanmış olursunuz. Unutmayın ki ne kadar iyi içerik üretirseniz o kadar başarılı olursunuz.

14) Online Yemek Satışı

Eğer yemek konusunda iyiyseniz ve kendinize güveniyorsanız kesinlikle online bir yemek sitesi oluşturabilirsiniz. Evde kendiniz yaptığınız yemekleri internetten satıp para kazanabilirsiniz. Hem evden çalışmış olursunuz hemde güzel paralar kazanabilirsiniz.

Önemli olan sitenizin duyulması ve elinizin lezzeti. Böyle bir site açmadan önce isterseniz araştırıp isterseniz de kursa gidip elinizi daha çok geliştirebilirsiniz, beş bin tl ile yapılacak işler için güzel bir alternatiftir. Gelişen teknoloji ile online işler hızla artmışken bu yöntemi de tercihi edebilirsiniz.

İnsanlar, para kazanmak için, elde bulunan parayı, sermayeyi daha fazla katlayabilmek için, sevdikleri ve yapmak istedikleri iş fikirlerini hayata geçirmeye çalışırlar. Genellikle, yaptıkları işler haricinde, ek olarak az sermaye gerektiren işler bulunmaktadır.

5 Bin TL İle Ne İş Yapılır?
5 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

5 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

Çalışmayı çok seven insanlar zevk alacakları ve devamlı olarak yapacakları işlere yönelmektedirler. Sermayenin kişiye zarar vermeyeceği şekilde az olması dikkat edilenler arasındadır. Elde bulunan 5 bin tl ile ne yapılır soruları ile karşılaşılmak olası bir durumdur. Sermaye ile birden fazla iş alternatifi vardır. bu iş alternatiflerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Özellikle kadınların yapabileceği ve yönelebileceği güzel bir iş fikridir. Ünlü bir yöresel yemek olan nohut dürüm iş fikri güzel sonuçlar doğuran yatırım olabilir. Yöresel yemeğin yaygınlaşması, talebin de fazla olabilmesi anlamını da taşımaktadır.

Elbette vazgeçilmez olan içeceklerden biri çaydır. Uygun bir sermaye ile çay ocağı açılabilecek bir alternatif sunabilmektedir. Düşük olan 5 bin tl ile ne iş kurulur denildiğinde akla gelebilecek ve özellikle ilgi alanı olanlar için Hindi yetiştiriciliği yapılabilir. Belli bir kapasite, bu sermaye için uygun olabilmektedir. Teknolojiyi iyi kullanan ve sürekli bu platformlarda zaman geçiren insanlar için ikinci bir uğraş olarak al-sat işleri yapılabilir.

E-ticaretin yaygınlaştığı zaman diliminde bunu fırsata çevirmek de mümkündür. İkinci el satışları da yapılabilecekler arasında yerini almaktadır. Tamir işleri, kitap satışları, yemek satışları yada yemek bilgileri, telefon aksesuar gibi çok çaplı kolay iş imkanları ve düşük sermayeli iş alternatifleri bulunmaktadır.

5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri Nelerdir?

Hemen hemen herkesin elinde bulunabilecek bir sermaye miktarıdır. Herkesin yapabileceği ya da sevdiği, uğramak istediği işler için 5 bin tl sermayeli işler kolayca bulunabilir.

Rahat bir şekilde ve iş seçeneklerinin çok fazla olduğu 5 bin tl sermayeli iş fikirleri kurulabilir. Başlangıç için yeterli bir sermayedir.

Akla gelebilecek ufak uğraş sağlayabileceğiniz ve ek gelir elde edebileceğiniz işleri kurmak bu sermaye ile mümkündür. Ayrıca bu sermaye ile genellikle, ek olarak çalışmak isteyen ve işini kurmak isteyen insanlar yönelmektedir.

Düşük sermayeli işler yapmanın fazlaca olumlu yanı bulunmaktadır. Hevesle kurmak istediğiniz iş için büyük kayıplar yaşamazsınız. Çalışmaktan vazgeçtiğinizi varsayarsak, devir almak isteyen insan taleplerinin fazla olduğunu görebilmek mümkün hale gelecektir.

5 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?
5 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

5 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

Teknoloji çağda yaşadığımız zamanın, ne kadar güzel iş kollarının ortaya çıktığını görmezden gelemeyiz. Bu gelişmelerden faydalanarak ve insanların tecrübelerinden yaralanarak çok iyi bilgiler elde etmek kolaydır.

Tecrübelerden kazanılan bilgiler ve sonuçlar dahilinde, 5 bin tl ile nasıl yatırım yapılır cevabına ulaşmak, insanın yeni fikirler ortaya çıkarmasını doğurabilecek en güzel sonuç olabilir.

Ek gelir olarak ya da elde bulunan parayı değerlendirerek, sırf uğraş olsun veya kendimizi iyi hissetmek için uğraştığımız bu fikirler, başka insanlara da ilham olarak geri dönüşler sağlayabilmektedir. İyi araştırılan iş fikirleri kişilere iyi sonuçlar doğurması muhtemel olacak ve kazanç sağlamak olanaklı bir hal alacaktır. Teknoloji sayesinde herkesin olanaklarını çoğaltan bir fırsat sunmaktadır.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x