Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

50 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı Garanti İş Fikirleri Nelerdir?

50 bin tl ile ne yapılır sorunuza net cevapları burada bulacaksınız. On iki (12)  farklı 50 bin lira ile yapılacak işler hakkında size rehberlik edecek makalemi uzun araştırmalar sonucunda sizin için hazırladım. İş fikirleri oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilirken 50000 tl ile ne iş yapılır, 50 bin tl sermaye ile ne iş yapılır sorularınızın tüm cevaplarına videolardan da ulaşabilirsiniz.

Günümüzde ticarete atılmak ve kendi işini kurmak oldukça popüler. İnsanlar hem kendi işinin patronu olmak hem de daha çok para kazanmak için ticarete atılıyorlar. Her zaman kazanç elde etmek bir çok kişinin bir işe başlamadan önce düşündüğü tek nokta fakat bir kişinin yapabileceği iş fikirleri o kadar geniş ki ilk önce kişi kendinin ne işler yapabileceğini görebilmeli.

Doğru bir şekilde bilgi birikimi yapılır ve yeterli bir şekilde elinizde sermayeniz olursa ticarette çok güzel bir şekilde para kazanabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Ticarette yapılabilecek işler oldukça fazladır. Bu makalede 50 bin tl sermaye ile yapılacak işler hakkında bilgileri sizlere aktaracağız. İşte 50 bin tl ile ne iş yapılır sorunuza net cevaplar makalemizde…

50.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?
50.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Elli Bin (50.000) TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

 1. Organizasyon Şirketi Kurmak
 2. Trader Olmak
 3.  Halk Ekmek Bayiliği Almak
 4. Etsiz Çiğköfteci Dükkanı Açmak
 5. Kağıt Bardak Üretimi Yapmak
 6. Manav Açmak
 7. Bijuteri Dükkanı Açmak
 8. Kuaför Dükkanı Açmak
 9. Fotoğrafçı Dükkanı Açmak
 10. Dönerci Dükkanı Açmak
 11. Hırdavatçı Dükkanı Açmak
 12. Köy Kahvaltısı Salonu Açmak

1) Organizasyon Şirketi Kurmak

Organizasyon şirketi, belli bir konuda A’dan Z’ye her türlü servisi sağlamayı hedefler. Aynı zamanda oldukça kapsamlı bir alandır. Organizasyon şirketi kurarak sermayenizi ikiye üçe katlayabilirsiniz. Peki organizasyon şirketi nasıl kurulur?

Gelişen teknoloji sayesinde yapmak istediğimizi tek tıkla yapabiliyoruz. İnternet üzerinden organizasyon şirketinizin kurulumunu yapabilirsiniz. Organizasyon şirketi düğün, kına, nişan, doğum günleri ve bunlar gibi daha bir çok özel gün organize eder.

Düğün örneği üzerinden gidecek olursak, öncelikle müşterinin tam olarak ne istediğini belirler, ona göre bir plan belirler. Bu doğrultuda düğünün kır düğünü mü salon düğünü mü olacağını, davetli masalarının nasıl tasarlanacağını, eğer salon düğünü ise ortamın nasıl süsleneceğini vs belirler.

2) Trader Olup Al Sat Yapmak

Trader nedir? Trader, borsada finansal piyasalarda işlem yapan kişidir. Biraz daha açmak gerekirse borsada, finansal piyasalarda yatırım yapan kişiye denir. Trader olabilmek için borsayı tanımak gerekir. Matematik ve ekonomi bilmek de önemlidir.

Bununla birlikte SPK nın verdiği lisansı almak gerekir. SPK tarafından düzenlenen sınava girip, lisansı alabilirsiniz. Fakat bu lisansı almak yeterli değildir. Çünkü aldığınız lisans sayesinde sadece piyasada oyun oynama izni almış olursunuz. İnsanları kendinize çekmeyi başarırsanız, 50 bin tl ile nasıl yatırım yapılır sorusunda da  en karlı olanlardan birine kucak açmış olacaksınız.

3) Halk Ekmek Bayiliği Almak

Fırınlarda satılan ekmeklere gelen zamlardan sonra insanlar halk ekmeği tüketimine yönelmiştir. Bununla beraber halk ekmeklerindeki pide kuyruğunu andıran uzun kuyruklardan da anlaşılabildiği gibi epeyce hayranı da vardır.

Halk ekmek bayiliği alarak iyi bir gelir elde etmenizi sağlayan bir diğer önemli şey ise ekmeğin hem ucuza satıldığı için müşterisinin çok olmasıdır, hem de ekmeğin her gün tüketilen bir besin olmasıdır.

Bu yüzden 50 bin tl sermaye ile bir halk ekmeği bayiliği alarak rahatça gelir elde edebilirsiniz. İstanbul’un belli ilçelerinin işletme müdürlüğünü arayarak veya internet üzerinden halk ekmeği bayiliği açmak için başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

4) Etsiz Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak

Çiğköfte çocukların, gençlerin, yediden yetmişe ülkemizin en çok sevilen ve en çok tüketilen yiyeceklerindendir. Özellikle de öğrencilerin gençlerin karınlarını doyurmak için sıklıkla tercih ettiği yiyeceklerdendir.

Özellikle etsiz çiğköfte satımı etli çiğköfte satımına göre çok fazladır. Günümüzde bu kadar popüler bir işletme size iyi bir kazanç sağlayacaktır. Buradaki en önemli unsur doğru mekandır. Çiğköfte dükkanı açacağınız yer kuytu, zor bulunan bir yer değil, tam aksine işlek bir cadde de ya da kolay ulaşılabilir bir yerde olmalıdır. Böylece insanlar daha çabuk fark edebilir ve böylece insanların daha fazla çekebilir ve iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz.

5) Kağıt Bardak Üretimi Yapmak

Ticaret riskli olsa da tutturulursa her zaman kazançlıdır. Sermaye ve doğru bilgi birikimi ile ticarete atılmak mümkündür. 50 bin tl ile yapabileceğiniz bir başka iş ise kağıt bardak üretimi yapmak olacaktır. Kağıt bardak üretimi yaparak toptan bir şekilde firmalara satış yapabilirsiniz.

Daha fazla ulaşılabilir olmak için, daha fazla tanınmak için ve daha çok satış yapmak için dükkanın yanı sıra sosyal medya üzerinden de hesap oluşturabilirsiniz. Böylece daha fazla satış yapma imkanınız olur.

Ayrıca sadece kağıt bardak üretimi değil bunun yanı sıra plastik tabak, çatal, kaşık ve bunun gibi daha bir çok plastik ve kağıt ürünlerin üretimini yapabilirsiniz. Kağıt bardağı çeşitli iş yerleri ve fabrikalar sıklıkla tercih ettiği için güzel bir para kazanmak oldukça mümkün. 50 bin tl sermaye ile sizde kağıt bardak üretimi işine girebilirsiniz.

6) Manav Açmak

İnsanlar var oldukça gıda sektörü de her daim kazançlı olacaktır. Ticarete atılmak istiyorsanız gıda sektörü ile ilgili bir şey yapabilirsiniz. Gıda sektörü hem iyi bir kazanç olur hem de kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Gıda sektörünün başında manav gelmektedir.

50 bin tl sermaye ile çeşitli mevsimine göre meyvelerin sebzelerin satıldığı güzel bir manav açarak ticaret dünyasına giriş yapabilirsiniz. Manav açacağınız dükkan kuytu ya da insanların rahat ulaşamayacağı bir yerde değil, aksine insanların rahatça görüp alışveriş yapabileceği, kalabalık bir yerde olmalıdır.

Bu taktik sayesinde insanlar sizi daha kolay fark edebilir ve böylece daha iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Öncelikle meyve ve sebzeleri halden almak için büyük ve iş görür bir kamyonunuzun olması gerekmektedir. Ne kadar büyük ve kapsamlı bir dükkan açarsanız maliyeti o kadar artacaktır, fakat getirisi de o kadar fazla olur.

7) Bijuteri Dükkanı Açmak

Bijuteri dükkanları takı ve değerli süs eşyalarının satıldığı mağazalarda denilir. Kadınların tercih ettiği değerli süs eşyaları takılar vs gibi bir dükkandır. Eğer bir bijuteri dükkanı açmak istiyorsanız kâr oranının yüksek olması önemlidir ve öncelikle oturup planını programını güzelce hazırlamalıdır.

Bijuteri dükkanınızı işlek caddelerde çarşı, okullar, alışveriş merkezleri gibi yerlerde açmanız daha iyi olacaktır. Açtığınız dükkanda takıları güzel sergilemek çok önemlidir insanların ilgisini çekmeniz için. Dükkanınızın içine raf, askılıklar gibi montajı yaparak ürünlerinizi sergilemeniz için bunları oluşturmanız gerekmektedir.

Bu işlemleri yapmak için kaliteli bir işi bilen usta tutup yardım isteyebilirsiniz. Ve nasıl bir düzen istiyorsanız yapabilir ve hayalinizdeki bir dükkana sahip olabilirsiniz. Bijuteri dükkanlarında olması gereken takılar şunlardır.

 1. Yüzük
 2. Kolye
 3. Bileklik
 4. Toka
 5. Halhal
 6. Cüzdan
 7. Küpe
 8. Çanta
 9. Güneş gözlükleri
 10. Eşarp
 11. Tesbih
 12. Anahtarlık

Ürün çeşitliliğiniz ne kadar olursa o kadar iyi olur. Kolye ve yüzüklerin kadınların beğeneceği şekilde olmalıdır. Ve mağazanızda bayan eleman olması iyi olur.

8) Kuaför Dükkanı Açmak

İnsanlar daha doğrusu kadınlar var oldukça bir diğer ölmeyecek sektör ise kuaförlüktür. 50 bin tl sermaye ile yapılabilecek bir diğer iş ise kuaför dükkanı açmak olacaktır.

Her ne kadar riskli olsa da tutturulursa çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Kuaför dükkanı açmak için öncelikle doğru ve büyük bir dükkan bulmanız gerekmektedir. Daha sonra kuaförlüğe dair fön makinesi, çeşitli saç boyaları, ağda, makas, ağda makinesi gibi bir çok malzeme almalısınız.

Tabii her şeyden önce kuaförlüğe dair belgeniz ve bilgi birikiminizin olması şarttır. Daha sonra ihtiyacınız kadar çalışan almanız gerekmektedir. İsterseniz deneyimli bir çalışan alabilir isterseniz de deneyimsiz bir çalışan alıp işi siz öğretebilirsiniz.

Bu tamamen size kalmış bir durumdur. Gelelim kuaför dükkanında hangi işlemlerin olduğuna. Aslında kadınlara ve güzelliğe dair çeşit çeşit birçok işlem mevcuttur. Bunların başında ağda, kaş bıyık alma, makyaj, fön, saç kesimi, saç yapımı, manikür, pedikür gibi işlemler gelir. Kuaför Dükkanı açmadan önce iyi bir gelir sağlamak istiyorsanız, iyice araştırmalı ve öyle açmalısınız.

9) Fotoğrafçı Dükkanı Açmak

50 bin TL sermaye ile açabileceğiniz bir başka dükkan çeşidi ise fotoğrafçı dükkanı açmak olacaktır. Günümüzde fotoğrafçılar oldukça iyi para kazanmaktadır. Eğer siz de doğru bir şekilde fotoğrafçı dükkanı açarsanız güzel paralar kazanabilirsiniz.

Ayrıca yanınıza ortak ya da çalışan eleman almanıza gerek olmadığından dolayı bütün para size kalacaktır. Fakat fotoğrafçı dükkanı açmak için öncelikle fotoğrafçılığa dair eğitimimizin olması gerekmektedir. Ayrıca profesyonel makinenizin ve küçük bir stüdyonuzun olması da gerekli olan şeylerin başında gelmektedir.

Sosyal medya üzerinden de dükkanınızı tanıtacak ve yaptığınız işleri paylaşacak bir hesap oluşturabilirsiniz. Böylece daha fazla insana ulaşabilir ve daha fazla tanınıp daha fazla paralar kazanabilirsiniz.

Fotoğrafçıda vesikalık fotoğrafları, özel gün fotoğrafları, biometrik fotoğraf ve bu gibi birçok fotoğraf çekme işlemi yapılır. Ayrıca sadece fotoğraf çekme işlemi değil, çekilen fotoğrafları kupa bardağa, yastığa ya da bu tarz şeylere basılabilir ve satış yapılabilir. Ayrıca dükkanın boyutu tamamen size kalmıştır. Büyük ya da biraz daha küçük bir dükkan tutabilirsiniz.

10) Dönerci Dükkanı Açmak

Gıda sektörü günümüzde ve hiçbir zaman bitmeyecek bir sektördür ve Karlı iş fikirleri ve güzel paralar kazandırılabilir. İnsanlar karnını doyurmak içinde çok ideal bir tercihtir. Hem fiyat olarak da uygundur. Öğrencilerde rahatlıkla tercih edebilir.

Dönerci dükkanı açmak isteyen birisi şunlara çok dikkat etmelidir. Açacağı yerin işlek olması ve merkezi yerlerde olması çok mühimdir. Herkesin tercih edebilmesi için uygun fiyatlandırma olması lazımdır.

İnsanların gözüne hitap edecek şekilde içeriyi güzel bir şekilde dekore etmekte önemli ve kuryenizin de olması önemli bir unsurdur. Çünkü insanlar artık internet üzerinden veya kuryeyle siparişi daha çok tercih ediyorlar. En önemlisi bu iş için kaliteli olmalısınız.

11) Hırdavatçı Dükkanı Açmak

Halk arasında hırdavatçı dükkanı olarak bilinip, söylense de daha doğru olanı nalburdur. Nalbur dükkanında tamirat, boya ya da bahçe işlerine dair neredeyse her şey bulunur. Hırdavatçı ya da nalbur dükkanı açmak için öncelikle büyük ve işlek bir yerde dükkanınızın olması gerekmektedir.

Daha sonra işi bilen ve işin ehli bir usta çağırıp dükkana bir çok raflar yaptırmanız gerekmektedir. Rafların temel amacı malları koymaktır. Açacağınız dükkan çok büyük olmasa da malların rahatlıkla sığabileceği büyüklükte olması gerekmektedir. Ne kadar çok ve çeşitli mallar olursa o kadar insanların dikkatini çeker, satışlarınız artar ve kazancınız da katlanır.

12) Köy Kahvaltısı Salonu Açmak

Kahvaltı salonu açmak istiyorsanız şehir merkezinden biraz uzakta olması ve insanların genelde hafta sonu tercih etmesi için şehirden uzakta olması daha iyi olacaktır. İnsanlar boş vakitlerinde kaçamak yapabilirler. İşlek caddelerde de olabilir. Bu gibi sektör de iyi olmak için lezzetli sunumlar ve tatlar olmalıdır.

Kahvaltı salonunuzun iç konforu rahat ve şık olmalıdır hatta eskiyi anımsatan dekorasyon olabilir. Ve yöreden yöreye menü çıkarabilirsiniz. Yöresel lezzetler olabilir ve bunlar içinde ev hanımlarıyla çalışmanız daha iyi olacaktır, çünkü tecrübelilerdir. Ve açacağınız yer sosyal medyada da çok popüler olması çok iyi olur hem insanlar gelmeden önce mekana sayfanızdan göz atabilirler.

Özel bir konsept açmak istiyorsanız maliyetinizi arttırabilirsiniz. Kahvaltı çeşitlerinde bal, reçel, çikolata, zeytin, peynir, kaymak, tereyağı ve yumurta çeşitleri simit, poğaça gibi vs. köy ekmekleri de tercih edebilirsiniz. Menü ne kadar zengin olursa o kadar iyi olur, insanların gözüne hitap edilmesi için.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri