Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

30 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı GARANTİ İş Fikirleri Nelerdir?

Küçük iş fikirleri ve düşük sermayeli işler hakkında detayları incelemeye başlayalım. 30 bin tl ile ne yapılır sorunuza net cevapları burada bulacaksınız. On (10)  farklı 30 bin lira ile yapılacak işler hakkında size rehberlik edecek makalemi uzun araştırmalar sonucunda sizin için hazırladım. İş fikirleri oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilirken 30000 tl ile ne iş yapılır, 30 bin tl sermaye ile ne iş yapılır sorularınızın tüm cevaplarına videolardan da ulaşabilirsiniz.

Zorlaşan yaşam koşulları insanın çaresizliği git gide belirginleşmektedir. Bir başka değişle para baronlarının işçilerinin hakkını gasp ederek tam olarak alın terinin hakkını vermeyerek insanın elindeki kısıtlı bütçeyle kendine yetecek kadar kazanması ve kendi işinin patronu olması kaçınılmaz bir hal almıştır. Bu yüzden küçük sermaye ile büyük kazançlar sağlamayı hedeflenmektedir. Aşağıdaki karlı iş fikirleri sizin için extra para kazanma yollarına dönüşebilir.

30.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?
30.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Otuz Bin (30.000) TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

  1. Tarım ürünleri yetiştirmek
  2. Solucan gübresi yetiştirmek
  3. Çorba Dükkânı Açmak
  4. Yemek Şirketi Açmak
  5. Fide Yetiştirmek
  6. Döner Dükkanı Açmak
  7. Dış Çekim Fotoğrafçılığı
  8. Ayakkabı Satış Dükkanı Açmak
  9. Bebek Giyim Mağazası Açmak
  10. Oto Yıkama Dükkanı Açmak
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler?
Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler?

Küçük Sermaye İle Yapılacak İşler?

Küçük sermaye ile iş yapmak denildiğinde ilk olarak 30 bin tl ile ne iş yapılır diye bir fikir aklımıza gelebilir. Düşük sermaye ile aslında birçok sektörden iş imkanı sağlayabiliriz.

Az Sermaye İle Yapılacak İşler?
Az Sermaye İle Yapılacak İşler?

Az Sermaye İle Yapılacak İşler?

Özellikle de az sermayeli veya sermayesiz işler son zamanlarda çok tercih edilmektedir ancak sermayenin az ya da çok görülmesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse, 100 bin Tl sermaye bazı insanlara göre az sermayeli bir iş fikri olarak görülebilir. Ancak bazı insanlar için 30 bin tl sermaye ile neler yapılır fikri az sermayedir.

Bu nedenle öncelik olarak sermaye miktarı belirlenmelidir. En az tutar belirlendikten sonra zaten en yüksek tutar diye bir şeye gerek olmaz. Bu yazımızda otuz bin tl ile yapılacak işler ve mümkünse daha uyguna yapılacak iş fikirleri hakkında bilgi vereceğiz.

1) Tarım Ürünleri Yetiştirmek

Günümüzde birçok kişinin yeni yeni olarak ortaya çıkan ya da değeri gitgide anlaşılan ürünlere olan istekleri giderek çoğalmaktadır. Özellikle organik ve mavi yumurta olarak ortaya çıkan ürünlere istek artmaktadır.

Bir girişimci bu alanda bir bilgi sahibi olması durumunda, değişik bir sektör olan organik ürünler yetiştirmesi halinde işletmesini kendisi kurabilir. Bunun için yapması gereken en önemli detay, yetiştirmek istediği ürünün piyasalarda ne kadar ilgi gördüğüne bakması gerekir. 30 Bin TL gibi bir sermaye ile bu organik ürünlere kafa yorması durumunda, yetiştireceği ürünlerden kısa bir süre içerisinde ciddi anlamda fazla kazanç sağlayarak işletmesinin büyümesine katkıda bulunabilir.

2) Solucan Gübresi Yetiştirmek

Son yıllarda değeri daha fazla ortaya çıkan ve tarımda önemli alanlarda kullanılan bir tanesi de solucan gübresidir. Gübreler içerisinde en faydalı olan solucan gübresi düşük maliyetli bir iş olması ve kazancının çok fazla olması en fazla tercih edilen işler arasında yer almaktadır.

Bir girişimcinin elinde bulunan 30 Bin TL gibi bir sermaye ile birlikte devletin sunmuş olduğu hibe krediler sayesinde iş kolunu daha fazla büyüterek fazla kazanç elde edebilir. Bu alanda faaliyeti olan bir girişimcinin kendi sermayesi ile solucan çiftliğinden 3 ay gibi bir sürede kazancının iki katını kazanabilir.

Bu alanda ne kadar karlı bir yatırım olduğu anlaşılmaktadır. Bundan dolayı bu gibi işletme türünden 30 Bin TL gibi bir sermaye ile solucan çiftliği açmak mümkündür.

3) Çorbacı Dükkanı Açmak

Gıda sektörü geleceği daima parlak olan ve hiç ölmeyecek iş kolları arasında yer almaktadır. Kar marjı fazla olan gıda işleri arasında sıvı gıda işi olan çorbacılık bu işlere örnek olabilir. Sabahları ve akşam geç saatlerde rahatlıkla tüketilebilen, hafif yemek olması hasebiyle fazla tercih edilen bir gıda ürünüdür.

Çorba dükkanı açmak fazla maliyet istemeyen ve 30 Bin TL gibi bir sermayesi olan herkes, çorbacı dükkanı açabilir. Müşterilerin daha önce tatmadığı çorba türü yapmak daha fazla kazanmaya vesile olabilir.

Çünkü herkesin damak zevki farklı olabilir ama orta düzeyde yapılacak ve herkesin damağına uyacak çorba, fazla para kazandıracaktır. Bunun için ilk önce hijyen kurallara dikkat ederek çorbanın içerisine yabancı maddelerin düşmemesi için eldiven, ve saç maskesi takılmalıdır. Kendine güveni sağlayan kişi kısa süre içerisinde çorba dükkânından yüksek gelir elde etmesi mümkündür.

4) Yemek Şirketi Açmak

Özel sektör gitgide gelişme gösterdiği günümüzde yemek şirketlerine olan talepler artmaktadır. Özellikle de ofislerde çalışan kamu personeli sayısının artmasına bağlı, birçok şirket artık çalışanlarına yemek konusunda yemek şirketleri ile anlaşmanın doğru ve yararlı olacağı konusunda yemek hizmeti sunmaktadır.

Girişimci de 30 Bin TL gibi bir sermaye ile bu alanda hizmet vermek için yemek şirketi açıp, kamu ve özel şirketlere ve buna benzer farklı kurumlara yemek dağıtımı yaparak gelirini arttırma çabası içerisindedir.

Fakat bu alanda başarılı olanın tek şartı, dürüst olmak ve özellikle hijyen kurallara dikkat etmektir. Her alanda olduğu gibi müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Hijyen kurallarından taviz vermeyen işletmeci, duraklamaksızın yoluna devam etmesi ve fazla kazanarak ilerlemesi mümkündür.

5) Fide Yetiştirmek

Fidecilik, her tarım ürününü kapsamaktadır. 30 Bin TL gibi bir parayla her çeşit fide yetiştirmek mümkündür. Özellikle ilkbaharın başlangıcında sebze ürünleri yetiştirmek isteyen çiftçilerin, sürekli fide arama derdindeler. İlkel tarımın devam ettiği yerlerde fidecilik istenildiği kalitede yetişmesi mümkün olmadığı gibi, modern fidecilik yetiştirerek bu açığı kapatmak mümkündür.

30 Bin TL ile binlerce hatta milyonlarca fide alarak normal sermayenin 2-3 katı kadar kazanmak mümkündür. Bu işleri yapacak kişinin fide yetiştirme bilgisine sahip olması gerekir. Gerek bakımında gerekse yetiştirmesinde özen göstererek kaliteli fideler yetiştirmem mümkündür. Fidelerin yetişeceği zeminde toprağın bol mineral içermesi gerekir.

6) Döner Dükkanı Açmak

Fazla sermaye gerektirmeyen, girişimciyi fazla kasmayacak bir faaliyet olan dönercilik, 30 Bin TL ile bu işletmeyi kurmak mümkündür. Öncelikli olarak uygun dükkan kiralanır. Daha sonra birkaç masa ve sandalye temin edilir ve dönerciliğin demirbaşları olan malzemeler hazır olduktan sonra, satış yapılabilir.

Dönerci dükkanı açmak ne kadar kolay görünse de belirli bir tecrübe gerektirmektedir. Bu alanda hiç çalışmayan kişi gelip döner dükkanı açması durumunda kar yerine zarar etmiş olacaktır. Güvenilir olduktan sonra müşterilerin ilgilerini çekmek için de kesinlikle hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekir. Hijyen kurallarının olmadığı yerde döner ne kadar güzel olursa olsun hiçbir anlam ifade etmez.

7) Dış Çekim Fotoğrafçılığı

Öncelikle fotoğraf çekmeyi profosyonel seviyede bilmek gerekir, eğitimi belediyelerin halk eğitim merkezlerinden ya da özel kurslardan alabilirsiniz. Profosyonel bir fotoğraf makinesi için ise yaklaşık 5-10 bin tl arası bir sermaye gereklidir, daha sonrasında çekim yapmaya başlanabilir. Çevre, mekan, ürün çekimleri vb çekimler yapılabilir kısa sürede ise güzel para kazandırır.

8) Ayakkabı Satış Dükkanı Açmak

Ayakkabı satışında kar marjı yüksek olduğu için karlı işlerdendir. Türkiye çok fazla ayakkabı üretim fabrikası bulunur bu nedenle çok kolay temin edilebilir. Günümüzde gelişen teknolojiyle online olarak mağaza açmadan da kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. Kargo anlaşmasıyla da kapıda ödeme avantajları kullanılabilir. 15-20 bin tl bütçeyle ayakkabı satışı yapılabilir.

9) Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebek ürünlerine her zaman ihtiyaç duyulur. Her zaman talep edilir. 10 bin tl civarı bir sermaye ile bebek ürünleri temin edilebilir ve 20-30 bin tl civarına da dükkan dekorasyonu yapılabilir. Yani otuz bin tl ile yapılacak işler arasındadır. Ancak bu sermaye ile büyük bir dükkan açılamaz ufak çaplı bir dükkanla iş yapmaya başlayabilirsiniz.

10) Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Oto yıkama işinin karı iyidir ancak çalışma saatleri düzensizdir bazen gece çalışmak gerekebilir. 15-20 bin tl civarı sermaye ise bu iş için yeterli olacaktır. Orta ölçekli bir dükkan açmak için yeterli olacaktır.

2021 Yılındaysanız ve bir iş girişiminde bulunmak istiyorsanız bunun için belirli bir miktarda paranızın bulunması gereklidir. Çünkü bildiğiniz gibi ticari sektörlerde belirli bir birikiminiz olmadan borçlanarak iş kurmak gerçek anlamda risklidir. Eğer 30000 bin TL’niz varsa ve bir iş kurmak istiyorsanız bulunduğumuz dönemi kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereklidir.

Çünkü pandemi süresi boyunca pek çok esnaf borçlanmış ve batmanın eşiğine gelmiştir. Üstelik batanın eşiğine gelenler yalnızca küçük esnaflar değil buna en lüks mekanlar da dahil olmuştur. İnsanlar artık temel ihtiyaçları dışındaki her şeyi internetten almaya başlamakta. Bunun için kuracağınız işin internet ortamında da pazarlığını yapabilmelisiniz.

30 Bin TL İle Yapılabilecek İşler
30 Bin TL İle Yapılabilecek İşler

30 Bin TL İle Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Bunun için size tavsiyem bulunduğunuz yerin yapısının sosyolojik yapısını kısaca incelemeniz. Örneğin gençler çok var mı ya da işlek bir yer mi? Bundan sonra ilk önereceğim iş çiğ köfteci dükkanı açmak olacaktır. Eğer işlek bir mahallede oturuyorsanız kiralık uygun bir dükkan açabilecek bir yer bakmanız olacaktır.

Eğer herhangi bir çiğ köfte bayisi size sponsor olup anlaşma sağlarsanız bu işinizi büyütmeniz için ekstra güzel bir şey olur. Üstelik dükkanınızın küçük olması hiç de önemli değildir, hijyen ve tadı güzel olduktan sonra müşterilerinizin ayağı alışacak ve siz de paranızı kısa sürede ikiye katlayabileceksiniz.

İkinci iş fikri ise bulunduğunuz şehirde henüz marketin bulunmadığı mahallelerde bir bakkal açmanız olacaktır. Biliyorum bakkalların ömrü tükenmekte ancak henüz süpermarketlerin ulaşmadığı pek çok mahalle vardır ve buradaki çocuk ve yetişkin sayısını da göz önüne alınca insanlar ufak eşyalar için süpermarkete gitmeye üşenecek bu da sizin bakkalınızın büyümesine neden olacaktır.

Yine bakkalınızı açarken ufak bir dükkan kiralayarak başlayabilir ardından bakkalınızı genişletebilirsiniz. Bu işi yaparak çok zengin olan insanlar vardır unutmayın yalnızca cesaretli ve istikrarlı olmanız gerekmekte.

30 Bin TL’ye İnternet Ortamında Para Kazanılacak İş Fikirleri Neler?

Eğer yeteneğiniz varsa eviniz de müsaitse evinizin bir odasını dikiş ve örgü atölyesi olarak kullanıp yaptığınızın ürünleri instagram üzerinden paylaşarak hem daha karlı bir satış yapabilir hem de iş yerinizi büyütebilirsiniz. Artık instagram ortamında pek çok dükkan ve kıyafet sektörü bulunmakta.

Bunun nedeni ise insanlar dükkan parası ödemeden hem karlı hizmetler sunmakta hem de işlerini büyütmektedir. Burada yükselmek isterseniz eğer ürünleriniz dikkat çekici olmalıdır. Takipçi sayınızın artması gerekmektedir. Ürünleri çekeceğiniz telefonun kamerası iyi olmalıdır.

İnstagramda güzel bir sayfa oluşturmalı ve whatsaptan geri dönüş sağlayabileceğiniz iletişim anlamında güçlü olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir. Dönem değiştiği için artık inanlar evden çıkmaya üşenmekte ve internetten alışveriş yapmaktadır. Kısa sürede karlı işler yapabileceğiniz güzel bir platformdur.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ali

para kazanma fikirleri makalesi çok iyi.

1
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x