Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

500 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı GARANTİ İş Fikirleri Nelerdir?

Ne iş yapsam diye iyi fikri bulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yüksek sermayeli iş fikirleri arasında ilk akla gelen 500 bin tl ile ne yapılır sorunuza net cevabını arayan kişiler için bu yazıyı hazırlayarak, içerisinde size on bir (11) farklı 500 bin lira ile yapılacak işler hakkında size rehberlik edecek makalemi uzun araştırmalar sonucunda sizin için hazırladım. İş fikirleri oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilirken 500 bin tl ile ne iş yapılır, 500 bin tl sermaye ile ne iş yapılır sorularınızın tüm cevaplarına videolardan da ulaşabilirsiniz.

Türkiye şartlarında 500 bin TL hiçte azımsanmayacak para. Eğer 500 bin liranız varsa, kendinize en uygun iş fikrini seçmeniz, kar kazanmanız için çok önemli. Hazırladığımız listede 500 bin liranızı nasıl en iyi şekilde değerlendirebileceğinizi, ne kadar kazanç sağlayabileceğini aktaracağız. Aşağıda temel başlıklar halinde iş fikirleri hakkında detayları bulabilir extra para kazanma yoluna adımlar atabilirsiniz. Sermayeniz ne kadar büyük olursa o kadar kazanç sağlarsanız diye bir kural yok. Bunun yerine, doğru işi doğru zamanda, doğru sermayeyle yaparsanız, tahmin bile edemeyeceğiniz kadar para kazanabilirsiniz.

500.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?
500.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Beş Yüz Bin (500.000) TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

 1. Balık Üretim Çiftliği Kurmak
 2. Dans Eğitim Merkezi Açmak
 3. Büyük Kahvaltı Dükkanı Açmak
 4. Otomobil Alıp Satmak
 5. Borsa Yatırımı Yapmak
 6. Özel Tiyatro Açmak
 7. Oyuncak Satışı Yapmak
 8. E-Ticaret Yapmak
 9. Mobilya Satışı Yapmak
 10. Market Açmak
 11. inşaat firması kurmak
Beş Yüz Bin TL İle Yapılacak En Karlı İş Fikirleri
Beş Yüz Bin TL İle Yapılacak En Karlı İş Fikirleri

Beş Yüz Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı İş Fikirleri Neler?

1) Balık Üretim Çiftliği Kurmak

Türkiye üç taraftan denizlerle çevrili bir ülkedir. Bu nedenle balık üretim çiftliği fikri, 500 bin TL sermayeyle yapılacak en parlak fikirler arasında yer alır. Balık pazarını sadece Türkiye ile sınırlandırmaya gerek yok.

Komşu ülkelere satışlar gerçekleştirebilirsiniz. 500 bin TL ile hem yurt içi hem yurt dışı pazarı oluşturabilirsiniz. Yapacağınız işe vereceğiniz zamana göre aylık ortalama 50 bin lira kazanç elde edebilirsiniz.

2) Dans Eğitim Merkezi Açmak

Dans eğitim merkezi kurmanın maliyeti normalde 100 bin lira civarlarındadır. Ancak bulunduğunuz şehirde marka olmak istiyor ve çok iyi paralar kazanmayı hedefliyorsanız, bu iş fikri size göre. 500 bin sermayeyle açacağınız dans kursunda, aylık 40 ile 70 bin arasında gelir elde edebilirsiniz.

3) Büyük Kahvaltı Dükkanı Açmak

Şehirleşmenin artışı, iş yerlerinin çoğalması sağlıklı kahvaltıya yönelme ve zaman azlığı, kahvaltı dükkanı açmak için nedenlerdir. Bu nedenlerin karşısındaki kahvaltı salonu fikrini biraz büyüterek, her yere ulaşabilen bir mekan açabilirsiniz İşi hiç küçümsemeyin, çünkü 500 bin TL sermayeyle açacağınız kahvaltı dükkanı size ayda minimum 35 bin TL kazandıracaktır.

4) Otomobil Alıp Satmak

Otomobil alım satımı, ülkemizde eski dönemlerden bu yana yapılır. Bu işin büyük sermayelerle çok daha iyi yapılabildiğini düşündüğümüzde, 500 bin TL çok ideal para diyebiliriz. Bunun için isterseniz galeri açabilir, dilerseniz ayak üstü satış gerçekleştirebilirsiniz.

Kaç araba alacağınız, işinizin kar payı ölçeklerinin ne kadar olacağı tamamen sizin tercihiniz. İster lüks araba alıp satabilir, ister orta ölçekli arabaların alışverişini yapabilirsiniz. Her iki durumda da ayda ortalama 40 bin kara kazanabilirsiniz.

5) Borsa Yatırımı Yapmak

Borsa, kısaca şirketlerin hisselerine ortak olmak anlamına gelir. Eğer beklentilerinizi karşılayan, büyümesini beklediğiniz şirket veya şirketler varsa, 500 bin TL sermaye size büyük getiriler sağlayabilir. İyi para kazanmak istiyorsanız, araştırmanızı titizlikle yapmanızı öneriyoruz.

6) Özel Tiyatro Açmak

Tiyatroların geçmişi çok eski dönemlere kadar dayanıyor. Dünyanın gelişimi ve insanların bilinç düzeylerinin artmasıyla birlikte, tiyatrolara olan ilgi artmaya başladı. Ülkemizde her geçen gelişen tiyatrolar için izleyici kapasitelerinin arttığını söylemek mümkün. Orta seviyede bir özel tiyatro salonu açabilir, beklentilerinizin üzerinde kar sağlayabilirsiniz.

7) Oyuncak Satışı Yapmak

Oyuncak dükkanı ile oyuncak satışı yapmak arasında büyük farklar var. Aslında 500 bin TL sermayeyle ikisini de rahatça yapabilirsiniz. Ama tavsiyemiz, dijital ortamda geniş bir ağ kurup, oyuncak satışı yapmanız olacaktır. Özellikle Çin gibi ülkelerle anlaşmalar yaparak, dijital alanda iyi getirisi olan oyuncak satışına başlayabilirsiniz.

8) E-Ticaret Yapmak

İster 2 bin ister 500 bin TL paranız olsun, her miktarla e-ticaret yapabilirsiniz. Aradaki fark ise kazanacağınız para olacaktır. 2 bin lirayla ayda 300 TL civarında, 500 bin TL ile aylık 70-80 bin TL civarında kazanç sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken e-ticaretin kurallarını öğrenmek ve kurallara göre hareket etmeniz olacak.

9) Mobilya Satışı Yapmak

Bulunduğunuz şehrin merkezi kısmında mobilya mağazası çok iyi bir fikirdir. 500 bin sermayeyle, rahatlıkla açabileceğiniz mobilya mağazasında, günde 3-5 kişiye satış yaparsanız, aylık ortalama 80 bin lira kazanabilirsiniz.

10) Market Açmak

Marketlerin getirilerinin az olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Eğer çok uğraştırıcı olduğunu düşünüyorsanız, bizce yine yanılıyorsunuz. 500 bin sermayeniz varsa, ayda en az 50 bin lira kazanabileceğini ve birçok işe göre kolay olan marketçiliği düşünebilirsiniz.

11) İnşaat Firması Kurmak

500 bin TL ile bina yapılır mı demeyin, yapılır. 3-4 katlı her bir katta 2 daire olacak şekilde bina inşa edebilirsiniz. İster daireleri tek tek satıp, paranızın 2-3 katını kazanabilir, ister kiraya verip, ortalama 10-15 bin lira getiri elde edebilirsiniz.

500 bin TL Türkiye şartlarında iyi değerlendirilirse, büyük kazançlar getirebilir. Burada yer alan tüm işlerin, yüksek getirisi olan işler olduğunu unutmayın. En önemlisi yüksek sermaye ile yapılacak işler olduğu gerçeğini asla yabana atmamalısınız. Sermayenizi doğru değerlendirirseniz, sizde elinizdeki 500 bin TL parayı, sağlam bir gelir kaynağına çevirebilirsiniz.

Yapmanız gereken, çok iyi araştırma yapıp, düşünmek olacak. Yapacağınız iş hakkında fikriniz ne kadar çok olursa, orada başarılı olma ihtimaliniz artar. Buna dikkat edip, paranızı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışabilirsiniz.

Günümüz Türkiye şartlarında 500 bin tl küçümsenemeyecek bir mebladır. 500 bin tl ile ne iş yapılır diye düşünecek olursak, kar etmek için en iyi iş fikrini seçmek çok önemlidir. Sermayeniz ne kadar büyükse o kadar çok kazanırsınız diye bir kural yoktur. Bunun yerine, doğru işi doğru zamanda, doğru sermaye ile yaparsanız, hayal edebileceğinizden daha fazlasını kazanabilirsiniz.

12) Araç Alım Satım İşine Girmek

Ülkemizde uzun süredir insanlar tarafından özellikle ikinci el otomobil ticareti yapılmaktadır. Bu işin büyük sermaye ile çok daha iyi yapılabileceğini düşünücek olursak, 500 bin TL gayet makul bir mebla diyebiliriz. 500 bin tl sermaye ile neler yapılır diye merak eden girişimciler için otomobil alım satım işi güzel bir başlangıç olabilir. Bunun için bir galeri açılabileceği gibi buna gereksinim duymadan da satış işlemleri gerçekleştirmek mümkündür.

13) Dans Kursu Açmak

Bir dans eğitim merkezi kurmanın maliyeti ortalama olarak 100 bin tl civarındadır. Ancak çok iyi paralar kazanmak amaçlanıyor ise bu iş fikri ideal bir iş fikridir. Beş yüz bin tl ile yapılacak işler listesindeki en karlı fikirlerden bir tanesi dans kursu açmaktır. Dans kursunda ayda 40 ile 70 bin tl arasında gelir elde etmek mümkündür.

14) Borsaya Yatırım Yapmak

Borsa basit tabirde, şirketlerin hisselerinin satın alınması anlamına gelmektedir. Beklentilerinizi karşılayan ve büyüyeceğini düşündüğünüz firmalar varsa 500 bin TL sermaye size büyük getiri sağlayabilir. İyi para kazanmak amacıyla çok tercih edilen ve yıllardır devam eden bir para kazanma yöntemidir.

15) E-Ticaret İşine Girmek

İster 5 bin, ister 500 bin TL sermaye ile kolaylıkla e-ticaret yapmak mümkündür. Aradaki fark, kazanılan para olacaktır. 5 bin TL’ye ayda 300 TL civarında, 500 bin TL ile ayda 70-80 bin TL civarında para kazanmak mümkün. Bunun için e-ticaretin kurallarını öğrenmek ve kurallara göre hareket etmek çok önemlidir.

16) Market, Bakkal Açmak

Market ve bakkallar sanılanın aksine gayet tatmin edici miktarda gelirler elde ederler. Ayrıca hiç de zor bir iş dalı değildir. 500 bin tl sermaye ile yapılabilecek mantıklı işlerden biridir.

Şimdiki zamanda sermayesi olan birinin en çok düşündüğü şey nasıl bir iş kursam. Şuan ki hayat şartları ile birlikte sermayemizi nasıl kullanmalıyız diye düşünürken çok dikkat etmeliyiz. Çünkü şuan ki zamanda ufak bir mal kaybının geri dönüşü çok zor olacak. Bu yüzdende dikkatli bir araştırma yapmak lazım bu konuda mutlaka.

Beş Yüz Bin TL İle Ne İş Kurulur?
Beş Yüz Bin TL İle Ne İş Kurulur?

500 Bin (Beş Yüz Bin) TL İle Ne İş Kurulur?

Günümüzde sermaye olarak iyi bir mebla olsa da çok dikkat etmek gerekir yapılacak işi kurarken. Tabi bu para bile birçok iş için yeterli değil bu yüzden iyi tartıp düşünmek lazım. Sermaye sahibi olan kişilerin aklında olan soru 500 bin tl ile ne iş yapılır olacak işte bu konu hakkında birkaç fikir bulalım sizin için. İş fikri olarak araba piyasaları şuanda bu sermaye için gayet iyi görünüyor. Yada küçük bir kafe ,emlak ofisi, restoran ,güzel bir mağaza veya bir hediye dükkanı olabilir.

Bu işe başlarken bu iş için yemeğinizin olup olmadığı, becerebilecekmisiniz ve en önemli o işi yapıp yapamayacağınızı düşünüp karar vermelisiniz. Yanlış bir karar sizin elinizdekinden olmasına sebep olabilir. İşte bu yüzden 500 bin tl ile ne iş kurulur diye çok iyi düşünmelisiniz.

Beş Yüz Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
Beş Yüz Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

500 Bin (Beş Yüz Bin) TL Sermayeli İş Fikirleri Nelerdir?

Bu sermaye ile ev alıp satma gibi işler yapılabilir. Hediyelik eşya satılan iş yeri de bu sermayeye uygundur. Tabi 500 bin tl sermayeli işler veya 500 bin tl iş fikirleri için bunun gibi bir çok iş seçeneği vardır. Sermayenizi koyacağınız işi önce yapabileceğinizi düşünmek önemli yoksa eğer sadece para yatırmak için yapılan bir iş olursa işin tutunamaması ile birlikte büyük bir mal kaybı yapmış olacaksınız.

Kuracağınız işi yaparken o işi gelecek masrafları ile birlikte hesaplamak önemli hesabınızı iyi tutarsanız çok iyi bir iş kurmakta başarılı olursunuz.

Beş Yüz Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?
Beş Yüz Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

500 Bin (Beş Yüz Bin) TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

Tabi sadece iyi bir yatırım yapmak isteyende var iş kurmak dışında. Bunların aklında olan 500 bin tl ile nasıl yatırım yapılır veya nasıl bir yatırıma harcama yapmalıyım. Eğer bu parayla iş kurmak yerine kalıcı birşey isterlerse bir arsa veya bir ev almak onlar için ideal bir yatırım olur. 500 bin tl ile çok güzel bir ev alabilirsiniz veya arsa alarak geleceğe iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Boş bir iş yeri alıp kiralamakta yatırım yapmak için iyi bir fikir olacaktır. Bu yatırımlar ileriye dönük bir kazan kesin sağlayacaktır. Bu yatırımların hiç biri sizi zarara uğratmaz hatta ileriki bir zamanda kazanç sağlamak için çok iyi bir yöntem olacaktır. Bu yatırımlar geleceğe ve size karşı iyi yapılan yatırımlar olacaktır iyi gerekli araştırmalar yapıldığı sürece.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x