Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

200 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı GARANTİ İş Fikirleri Nelerdir?

Alternatif iş fikirleri içerisinde 200 bin tl ile ne iş yapılır nelerdir merak ediyor musunuz? O zaman ilk önce hangi iş çok para kazandırıyor sorusuna cevap bulmalıyız.  Hemen ardından aşağıda hazırladığım sekiz (8)  farklı 200 bin tl ile yapılacak işler hakkında size rehberlik edecek makalemi uzun araştırmalar sonucunda hazırladım. 200 bin tl nasıl değerlendirilir, 200 bin tl ile ne yapılır gibi sorularınızın cevaplarına geçelim.

Günümüzün getirdiği rahatlık ve konfor anlayışı insanları farklı yaşamak için yeni iş kolları aramaya itmektedir. Birçok kişi gerekli yatırım miktarını bulundursa da en karlıi iş fikirleri ve iş kolunu bulmakta zorluklar çekebilmektedir. Örneğin 200 bin lirası olan bir insanın parasını değerlendirebilmesi için yapabilecekleri sınırlı gibi durmaktadır. Fakat bu toplumun genelinin yanlış düşündüğü bir algıdır. Aksine uygun riskler alındığında zengin olmak mümkündür.

200.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?
200.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

İki Yüz Bin (200.000) TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Bazı ülkelerin içinde bulunduğu ekonomik duruma göre 200 bin birim para iyi bir miktardır. Bazı ülkelerde ise bu miktar yeterli değildir. Türkiye’de ise bu durum ne iyi ne de kötü bir para miktarı olarak nitelendirilebilmektedir. Ayrıca aşağıda ki alternatif yollar ile sizde para kazanma yolunda ilk adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz.

 1. Kamp alanı satın almak
 2. Eski ve onarılması gereken evleri tamir edip satmak
 3. Eski klasik arabaları tadilatı
 4. Büyük bir oyun tesisi kurmak
 5. Dalyan balıkçılığıyla uğraşmak
 6. Büyükbaş hayvan ticareti
 7. İşitme cihazları alım ve satımı
 8. Gümrükten ucuz malları almak

1) Kamp Alanı Satın Almak

Kamp yapmak şimdilerde her yaştan insanı cezbeden sağlıklı bir spor haline gelmektedir. Özellikle bir kamp alanında aranan en önemli özellik sıcak su, güvenlik ve ışıklandırmadır. Çünkü günümüzde birçok kampçının ortak şikâyeti kamp alanlarınınım hayvanların yaşam alanı olmasıdır. Bu durum ölüm tehlikesi bile doğurmaktadır. Kamp alanlarında ortalama 2- 14 gün geçirildiği için sıcak su imkânını da kampçıların istekleri arasındadır.

Bu istekler göz ününde bulundurulursa şehirden uzak bir arazı alınması kârlı bir yatırımdır. Öncelikle doğayla iç içe bir arazi seçilmelidir. Devamında araziye sıcak su ve güvenlik imkânları sağlanmalıdır. Daha sonrasında uygun reklamlarla günlü 50-100 lira arasında kamp alanları kiralanabilir.

2) Eski Ve Onarılması Gereken Evlerin Onarım Ve Satımı

Bu iş kolu birçok iş kolu arasında en kârlı olanıdır. Örneğin şehirde ve taşrada 50 -100 bin TL aralığında tadilata ihtiyacı olan evler bulmak mümkündür. Devri gerçekleşen evde uygun ekip ile çalışıldığında o evin değeri yaklaşık üç dört katına çıkabilmektedir. Bu durum 200 bin TL gibi orta halli bir meblağın ikiye katlanması sağlamaktadır.

Bu iş yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yapılan işin kaliteli olmasıdır. Unutulmamalıdır ki iş ne kadar iyi olursa alınan ücret o kadar artar. Tadilat ve yapımda çalışan işçilerin maaşından tut en ufak giderlere kadar ince ince hesaplanmalıdır. Uygun hesaplar yapıldığında ve piyasa iyi takip edildiğinde zarar etme oranı çok düşüktür.

3) Eski Klasik Araba Tadilatı

Yeni arabalar üretildikçe eski arabaların değeri giderek kaybolmaktadır. Fakat eski klasik arabaların değeri birçok kişi için asla düşmemektedir. Bu iş kolundan kar elde edilebilmesi için arabaların orijinalliğine bağlı tamiridir. Diğer en önemli husus ise ortaklık yapabileceğiniz bir tamirci bulmaktır. Arabanın değişen parçalarının hepsini orijinal bulursanız arabayı sattığınızda alınacak ücret alış fiyatının çok üstünde olacaktır.

Unutulmamalıdır ki arabalar alınırken vergi borcunun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Örneğin alacağınız arabanın trafiğe çıkma yasağı varsa alınmamalıdır. Eğer dikkat edilmezse riskli durumlara yol açılabilmektedir.

4) Büyük Bir Oyun Tesisi Kurmak

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte oyun sektörü de çok ilerlemiştir. Mevcut para miktarıyla küçük bir arazi satın alıp lazer oyunları ve parkurlu takım oyunları kurulabilir.  Televizyonda yayınlanan yarışma programları sizin kurduğunuz iş yerinin daha da değerlenmesini sağlayacaktır. Eğer kaliteli bir iş çıkarılırsa genç arkadaş çevrelerinin oyun arayışlarına uygun bir çalışma olur.

Bu iş yapılırken oyuncuların hayatlarını tehlikeye atan her türlü etmen ortadan kaldırılmalıdır. Çünkü oyunu kazanma hırsı birçok kazalara sebebiyet vermektedir. Diğer açıdan oyun alanının bahçesinde her ihtimale karşı bir sağlık ekibi bulundurulmalıdır.

5) Dalyan Balıkçılığı Yapmak

Ülkemizde çok az uğraşanı bulunan bu çalışma alanı oldukça karlıdır. Özellikle ege kıyılarında çok yapılan bu meslek dalının zarar oranı çok düşüktür. Dalyan balıkçılığıyla hem yurt içine hem yurt dışına balık satılabilir. Özellikle yabancı ülkelere tatlı suda yetişen ıstakoz satılabilir. Yurt dışına satılan tatlı su canlıları dolar üzerinde gelir getirmektedir. Bu gelirle ülkemizdeki kur farkından dolayı oldukça karlı gözükmektedir.

Dalyan balıkçılığı yapmak için uygun dolanımlara ve anlaşmalı kurumlara ihtiyaç vardır. Eğer birde soğuk hava deposu bulundurulursa satılamayan balıklar dondurulup saklanabilir. Bu durum dalyan balıkçılığının zarar oranını düşürmektedir.

6) Büyükbaş Hayvan Ticareti

Yurt dışında ve ülkemizin doğusunda büyükbaş hayvan fiyatları yurt geneline göre ucuzdur. Uygun fiyatlara alınan bu hayvanlar uygun bir araç vasıtasıyla çok pahalıya satılabilmektedir. Özellikle ülkemizin doğusunda mera hayvancılığı yapıldığı için hayvanlar daha değerli ve daha az masraflıdır. Yurt dışında ise daha çok modern yöntemler uygulandığı için hayvan üretim maliyeti düşüktür.

Yurt dışından alınan hayvanlar ülke içi piyasada çok rahat bir şekilde satılabilmektedir. Özellikle Hollanda ve diğer Avrupa ülkelerinden alınan hayvanlar ülkemizde çok değer görmektedir. Yapılan araştırmalara göre uygun fiyatlar sağlanırsa kırmızı et diğer etlerden daha çok tercih edilmektedir.

7) İşitme Cihazı Alım Satımı

Toplumda yaygın olarak gözlemlenen işitme probleminin tam net olarak bir tedavisi yoktur. İşitme engelli çocukların ve yetişkinlerin sosyal hayatını dengeye sokması için işitme cihazı şarttır. İşitme cihazı alım satım ve tadilatı devlet tarafından desteklenmektedir. İşitme cihazlarının her yıl bakımın yapılması ve pil değişimi gibi maddi getirileri bulunmaktadır.

Yapılan işlemler ve satılan işitme cihazlarının ücretini kimi zaman bireyden kimi zaman devletten temin edilir. Sağlık bakanlığıyla anlaşmalı bir kurum olunursa her ay belli miktarlarda ödenek alınır. Yapılan işin öneminin ciddiyetinde olunması dikkat edilmesi gereken en önemli özelliktir.

8) Gümrükten Ucuz Mallar Almak

Genellikle Kapıkule ve Gürbulak gibi önemli sınır kapılarından geçirilmeyen önemli alım satım eşyaları mevcuttur. Örneğin kaçak bir şekilde ülkeye sokulmaya çalışılan saatler bunlardan biridir. Devlet yakalanan ve geçirilmeyen gümrük mallarını açık arttırmayla satmaktadır. Genellikle gümrüklerin merkeze uzak olmasından dolayı bu ihalelere çok katılanlarda olmamaktadır. Bununla beraber satılan malzemeler piyasa ücretlerinin çok altındır.

Eğer akıllıca bir seçim yapılırsa ve niş bir ürün bulunursa ülke içinde satımı çok kolaylaşacaktır. Toplum ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulması ve alınan malın olabildiğince ucuz olması önemlidir. Alınan malların bozulmayacak olması ve uygun depoların bulunması da önemlidir. Eğer iyi mallar denk getirilirse zarar etmek çok zorlaşacaktır.

Bu bloktaki iş fikirleri yapılırken unutulmamalıdır ki her işin kendince riskleri vardır.  Yapılması gereken en mantıklı hamle arasından en mantıklısını seçmek olur. Yapılacak olan hatalar sizin kar etme oranınızı düşürür. Ama uygun hesaplamalar ve uygun taktikler uygulanırsa sizi bir anda zenginde yapabilme ihtimali yüksektir.

Yapılan iş büyüdükçe aynı kalite çizgisinde devam edilmelidir. Hatta kaliteyi artırmalı ve iş yerinizi daha büyük oluşumlara dönüştürmelisiniz. Yurt dışı endeksli işlere girilirken ülke içindeki kur oranları sürekli takip edilmelidir.  Çünkü kur farkının artıp azalması sizin kar oranınızı düşürebilir de yükseltebilir de. Listemizde yer alan ve her zaman risk oranı bulunan işleri deneyebilirsiniz.

Yatırım nereye ve ne şekilde yapılmalı ki kar getiren, sürekli bir faaliyete dönüşebilsin. Birikimlerinizi nereye yatırmalısınız, yeni iş fikirleri nelerdir?

En önemli soru ise yatırım yaptığınız iş birikimlerinizi size geri getirecek mi? Günümüzde birçok alternatif fikirler sunan sosyal medya, internet, iletişim yöntemleri vb. sizleri çok farklı alanlara yönlendirebilir. Fakat size göre olan karlı bir işi bulabilmek ise uzmanların alanına girmektedir. Yatırım uzmanlarının fikrini almak bir işe girişmeden evvel yapılabilecek en mantıklı hareket olabilir. Farklı bir bakış açısı ile 200 Bin TL ile ne yapılır? Bunu inceleyelim.

İki Yüz Bin TL İle Ne İş Kurulur?
İki Yüz Bin TL İle Ne İş Kurulur?

200 Bin (İki Yüz Bin) TL İle Ne İş Kurulur?

Kısıtlı bir para ile ne yapılabilir? İş yatırımı nereye ve ne şekilde yapılmalıdır? Birikimlerinizi değerlendirirken riske atacağınız paranızın size getirisi ne kadar olacaktır? Ve belki de milyonlarca soru kafanızda dönüp durmaktayken size öneri sunan pek çok kişi de çıkacaktır.

Bir örnek verecek olursak, 200 bin TL ile ne yapılır? 200 bin TL ile ne iş kurulur? 200 bin TL azımsanacak bir miktar değildir. Bu para ile son derece başarılı bir iş faaliyeti kurabilir, sevdiğiniz işi yaparken para kazanmaya devam edebilirsiniz. İlk olarak hangi alanda ve ne iş yapacağınıza karar vermeniz önemlidir. Hobinizi profesyonel bir alana taşıyabilir ve kar getiren bir işe çevirebilirsiniz. Bu işlerden bazıları ise şöyledir;

 • Spor faaliyetlerine düşkün sosyal bir bireyseniz kamp alanı satın alabilir ya da geçici süreliğine kiralayabilirsiniz.
 • Dekorasyon ve tamir işleri ile uğraşmayı seviyorsanız eğer eski bir ev alarak tamir işlerini yapıp değerinden daha yüksek bir miktara satabilirsiniz.
 • Arabalar ilgi alanınıza giriyor ise eski arabaları satın alıp, onları tekrar toplayıp satabilirsiniz.
 • Balıkçılık ve av sporları ile uğraşıyorsanız bunun ticaretini de yapabilirsiniz.
 • Alım satım işlerini iyi yaparım bu benim ilgi alanım diyorsanız eğer, yurt dışından gelen ucuz malları gümrükten satın alabilir ve değerinden daha yüksek bir paraya internet üzerinden satabilirsiniz.
 • Küçükbaş ya da büyükbaş hayvan ticareti ile uğraşabilirsiniz.
İki Yüz Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
İki Yüz Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

200 Bin (İki Yüz Bin) TL Sermayeli İş Fikirleri Nelerdir?

Yukarıda paylaştığımız gibi 200 bin TL iş fikirleri için yaratıcı sonuçlar çıkabilmektedir. Azımsanacak bir miktar olmayan bu meblağ ile iş fikirlerini geliştirmek de oldukça mümkündür. Peki 200 bin TL sermayeli işler dendiğinde bu iş fikirleri nelerdir?

Klasik araba meraklıların detaylı bir inceleme neticesinde satın aldıkları araçların anlaşmalı bir tamirci sayesinde yeni görünümüne kazandırdıklarında elde edilen aracın yeni satış fiyatının alış fiyatının çok daha üstünde olacaktır. Eski araçların orijinal parçaları, boyası, jantları vb. unsurların fiyatı arttıracağı düşünüldüğünde hobi olarak yapılan işin kar getirici bir faaliyete dönüştüğü görülecektir.

Günümüzde balıkçılık ile uğraşmayı seven pek çok insan bulunmaktadır. Hatta bu spor sırasında çektikleri videolar ile youtube üzerinde fenomen olanların sayısı bile gün geçtikçe artmaktadır. Balık avı sırasında tutulan balıkların satılması, av turları düzenlenmesi gibi faaliyetlerin yine kar getirici iş faaliyetleri arasında saymak mümkündür. Bunun gibi iş konularını hobileriniz ile birleştirerek çeşitli iş fikirleri bulabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x