Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

150 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı GARANTİ İş Fikirleri Nelerdir?

Sermayem var ne iş yapabilirim ne yapabilirim diyorsanız o zaman bu makalemde 150 bin tl ile ne yapılır sorunuza net cevapları burada bulacaksınız. On dört (14) farklı 150 bin lira ile yapılacak işler hakkında size rehberlik edecek makalemi uzun araştırmalar sonucunda sizin için hazırladım. İş fikirleri oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilirken 150000 tl ile ne iş yapılır, 150 bin tl sermaye ile ne iş yapılır sorularınızın tüm cevaplarına videolardan da ulaşabilirsiniz.

150 bin TL Türkiye şartlarında çok iyi bir para olarak görülmüyor. Artık ev fiyatlarının 500 bin TL‘ye yükselmiş olması, bunu doğrular nitelikte. Ama 150 TL ile bir iş yaparak, paranızı büyütebilir veya kendinize aylık bazda iyi gelir elde edebilirsiniz. Listede size uyan işi bulduğunuzda, onun hakkında detaylı araştırma yapmanızı, öyle başlamanızı tavsiye ediyoruz. Ek olarak para kazanma hakkında bu kategorimizi de incelemenizi öneriyorum.

150.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?
150.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Yüz Elli Bin (150.000) TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Aşağıda liste halinde en iyi yapılacak işler hakkında detayları bulabilirsiniz. Eğer bu konu hakkında düşünceleriniz varsa yorum alanına yazmayı unutmayın.

 1. Rent A Car İşi Yapmak
 2. Emlak Sektörüne Girmek
 3. E-Ticaret İşiyle Uğraşmak
 4. Mağaza Açmak
 5. Kahve Dükkanı Açmak
 6. Yemek Salonu Açmak
 7. Fırın Açmak
 8. Elektrik-Elektronik Dükkanı Açmak
 9. Etüt Merkezi Açmak
 10. Küçükbaş Hayvan Çiftliği Kurmak
 11. Telefon Dükkanı Açmak
 12. Butik Açmak
 13. Dil Kursu Merkezi Açmak
 14. Kitapçı Dükkanı Açmak

1) Rent A Car İşi Yapmak

Rent a car, araba kiralama işinin İngilizce karşılığıdır. Eğer arabalar hakkında bilginiz var ve iş yapabileceğinizi düşünüyorsanız rent a car fikri size uygun olabilir.

150 bin TL ile dükkan kiralayıp, 3 araba alacağınızı düşünürsek, ortalama günlük net kazancınız 500 TL’yi bulabilir. Eğer bu işin cazip olduğunu düşünüyorsanız, planlama yapıp, 150 bin sermayenizi iş için harcayabilirsiniz.

2) Emlak Sektörüne Girmek

Emlak sektörü, piyasaya göre şekillenen ve değişen bir alandır. Bu alanda başarılı olmanın en önemli şartı, emlak konusunu tam anlamıyla bilmek ve öğrenmekten geçiyor. Eğer emlak size göre bir iş alanıysa, hiç düşünmeden 150 bin TL sermayenizi bu yönde harcayabilirsiniz.

3) E-Ticaret İşiyle Uğraşmak

Dijital dünya gün geçtikçe büyüyor. İnsanlar, İnternet ortamında alışveriş yapmaya alıştı demek yerinde bir düşünce olur. Piyasanın çok gelişmiş olması, dijital ortamda ürün incelemenin istenildiği kadar yapılması, alanın cazip olma sebepleri arasında yer alıyor.

E-ticaret yaparak sıfırdan zirveye tırmanan, milyarder insanların olduğu düşünülünce, çok iyi fırsat denilebilir. Yapmanız gereken sadece işi yapan firmaların nasıl planlama yaptıklarını incelemek ve sonrasında yatırımınızı yapmak olacak.

4) Mağaza Açmak

Hangi alanı seviyorsanız, ona yönelik bir mağazayı, 150 bin TL sermayeyle açabilir. Giyim, ayakkabı, beyaz eşya, elektronik eşya mağazası seçenekler arasında bulunuyor. Dilediğiniz ve sevdiğiniz alanlara yönelirseniz, 150 bin TL sermayeyle sabit gelir kazanabilir ve başarıya ulaşabilirsiniz.

5) Kahve Dükkanı Açmak

Kahve kültürünün Türkiye’de geçerli olduğunu söylerse yanlış olmaz. İnsanlar eski tarihlerden bu yana bu kültürü devam ettirdiklerinden, sizde kahve dükkanı açarak gelir sağlayabilirsiniz. 150 bin TL harcayarak kahve dükkanı açabilir, ayda 10 bin lira üzerinde kazanç elde edebilirsiniz.

6) Yemek Salonu Açmak

Türkiye’de şehirleşme hızı, 2000’li yıllardan sonra ivme kazanmıştır. Şehirleşme oranının artması, iş alanlarının yükselmesine olanak tanımıştır. Yemek salonu, özellikle dışarıda çalışanlar için dikkate değer mekanların başında geliyor. Zira insanlar, buralardan iş yerlerine siparişler verip, yine bu mekanlardan yemek yemeye gidebiliyorlar. Eğer 150 bin TL sermayeniz varsa, yemek salonu açabilirsiniz.

7) Fırın Açmak

Fırınların savaş koşullarında bile hizmet verdiği biliniyor. Nerede açarsanız açın, işinizi iyi yapıyorsanız, kalıcı müşterilerini mutlaka olacaktır. Fırın açacak kadar kendinizi becerikli görüyorsanız, bu işten ekmeğinizi kazanabilirsiniz. Öyle ki fırın açarak ortalama 20 bin Türk Lirası kazanç sağlamanız mümkün olabiliyor.

8) Elektrik-Elektronik Dükkanı Açmak

Elektrik malzemeleri dükkanı açmak için çok derin tecrübeleriniz olmasına gerek yok. İşi bilen biriyle tanışırsanız, elektrik malzemeleri dükkanı açarak, gelir elde edebilirsiniz. 150 TL ile iş fikirleri arasında en cazip olanın bu olduğunu söyleyebiliriz.

9) Etüt Merkezi Açmak

Türkiye’de eğitim alanı ticari anlamda oldukça gelişmiştir. Hemen herkes, ticari anlamda eğitim alanında gelir sağlayabiliyor. Sizde 150 bin TL sermayeniz ile ortalama etüt merkezi açıp, öğrencilere hizmet sağlayabilirsiniz. Gelir seviyelerinin sizi mutlu edebilecek düzeylerde olduğunu rahatça söyleyebiliriz.

10) Küçükbaş Hayvan Çiftliği Kurmak

150 bin TL ile küçükbaş hayvan çiftliği kurulmaz diyenler olabilir etrafınızda. Size şöyle söyleyelim, eğer isterseniz 100 bin lirayla bile açabilirsiniz. Sadece ortalamadan daha düşük hayvan sayısı ve daha dar alana sahip olursunuz. Ama buradan gelirinizi artırıp, kazancınızı yükseltebilirsiniz.

11) Telefon Dükkanı Açmak

Teknolojinin gelişmesi, insanların telefonlara yönelmesine neden oldu. Artık hemen herkes akıllı telefon sahibi olabiliyor. Telefon dükkanı, eğer bu işi biliyorsanız, oldukça cazip bir fikir. Telefon satıcılığının yanı sıra, tamirciliği gibi ek işleri dükkanınızda yaparak, önemli gelirler sağlayabilirsiniz. Aylık 10 ile 20 bin TL kazanabilirsiniz.

150 bin TL ile kurulabilecek iş fikirleri bunlardır. Fikirleri tek tek inceleme fırsatı buldunuz. Aklınızda işte bu iş benim, dediğini iş fikri varsa bunun için gerekli araştırmayı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Araştırmanızı yaptıktan sonra, artık istediğiniz işten kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Sermayenizi yatırıma dönüştürmeden önce, yapacağınız işin ekonomik ve kişisel etkilerini hesaplamayı unutmamalısınız. Bazı yüksek getirili işlerde risk oranının fazla olması nedeniyle, buralara yönelmeniz, yatırımınızı önemli ölçüde kaybetmenize neden olabilir. Daha düşük riskli işler yaparsanız, aylık sabit gelir elde edebilir ve daha kolay adapta olarak hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Elinde bir miktar parası olan kişiler, kendi işlerini kurma yolunda ilerlemek isteyebilir. Kişi kendisine en uygun işi arayarak son zamanların kazanç sağlayan iş alanlarına yönelim göstermektedir. 150 bin tl sermaye ile neler yapılır sorusu için farklı iş alanları bulunmaktadır.

12) Butik Açmak

Kıyafet sektörünün gelişmesi ile birlikte caddelerde pek çok küçük butikler bulunmaktadır. Mağazalardan farklı olarak tasarım ürünler bulunan bu butikler 150 bin tl ile ne iş yapılır sorusu için önerilen iş alanlarından biridir.

Kendi tasarımlarını sergilemek isteyen kişiler kurdukları bu butikler ile büyük siparişler almaktadır. Özellikle önemli isimler ile çalışmaya başlayan kişiler moda sektöründe adım adım ilerleyerek butiğini genişletebilmektedir. Hem erkek hem de kadınlara yönelik kurulan bu butikler her alanda ürün içerebilir.

13) Dil Kursu Merkezi Açmak

Son zamanların en çok ilgi duyulan iş sektörlerinden biri eğitim alanıdır. Eğitim alanında kendisini geliştirmek isteyen kişiler bir takım kurslara kayıt olmaktadır. Bu kursların başında yer alan dil kursları, büyük küçük herkese hizmet etmektedir. İngilizce başta olmak üzere, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça, Arapça gibi bölümler üzerine kurs merkezi açabilirsiniz.

Lise öğrencileri, üniversite öğrencileri ve yetişkinler için özel seviye sınıflarının oluşturulması ile geniş alanda bir kitleye ulaşılmaktadır. Dil kursları belirli seviyeleri içermektedir. Bu alanda kursa kayıt olan kişiler dili öğrenirken tüm seviye derslerini de almaktadır. Böylelikle büyük kazanç sağlanmaktadır.

14) Kitapçı Dükkanı Açmak

Kitap ve dergi satışının gerçekleştiği dükkanlar her zaman büyük kazançları da beraberinde getirmektedir. Kitap alanına ilgi duyan kişilerin ziyaret mekanlarından biri haline gelen kitapçılar, içerisinde pek çok ürün yelpazesi barındırmaktadır.

CD, DVD, kitap, dergi, gazete, defter ve kırtasiye ürünlerinin bulunacağı kitapçı dükkanları hem kitap satışı hem de kırtasiye ürün satışı yapmaktadır. Kitapçı açan kişiler yılın her zamanında kazancını aralıksız devam ettirmektedir. Yüz elli bin tl ile yapılacak işler arasında kendisine iş kurmak isteyen kişiler özel bir tema belirleyerek kişiler kitapçı dükkanını kurmaya ve hizmet vermeye başlayabilir.

Günümüzde hayat şartlarının ağırlaşması insanları yeni ve farklı iş kollarını araştırmaya itmiştir. Bir işi olan kişiler için ek iş ya da iş bulamayanlar için farklı seçenekler bulmak önem kazanmıştır.

Yüz Elli Bin) TL İle Ne Yapılır Yada iş Kurulur?
Yüz Elli Bin) TL İle Ne Yapılır Yada iş Kurulur?

150 Bin (Yüz Elli Bin) TL İle Ne Yapılır Yada iş Kurulur?

Sermayesi fazla olan kişiler için günümüz şartlarında kurulabilecek yüzlerce iş alanı mevcuttur. Peki az gibi görünen bir sermayeniz var ise ne olacak? Günümüzde 150 bin tl az bir para gibi görünebilir. Sermaye olarak bakıldığında ise ne tür bir iş kurulabileceği konusu endişe yaratabilir.

Peki, 1500000 tl ile ne yapılır, 150000 tl ile ne iş kurulur diye düşünüyorsanız bu konuda pek çok öneri sunulabilir. Bu fikirler az bir sermaye ile ustalığınızı birleştirdiğinizde son derece işe yarar sonuçlara ulaştıracaktır. Bu sebeple kendinize uygun alanı belirlemeli ve az sermaye ile yapabileceğiniz işleri araştırmalısınız. Kendinize güvenmek ve kuracağınız iş hakkında kendinizi eğitmek başarıyı artıran unsurlardandır.

Öncelikle ne tür bir iş kolunda başarı sağlayabileceğinizi düşünmelisiniz. Bu iş kolu küçük bir butik açmak, araba kiralama şirketi kurmak, bir kahve dükkanı ya da yemek salonu açmak olabilir. Ya da belki e ticaret işi ile uğraşmak ya da bir kitapçı açmak isteyebilirsiniz. İşin güzel tarafı sadece 150000 tl ile tüm bunları yapmanız mümkündür.

Yüz Elli Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
Yüz Elli Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

150 Bin (Yüz Elli Bin) TL Sermayeli İş Fikirleri Nelerdir?

Günümüzde pek çok iş kolu için 150000 tl sermayeli işler mümkün değildir. Bu miktarda bir para ile ne yapılacağı dikkatli düşünülmelidir. Ancak özellikle yiyecek ve içecek sektöründe küçük bir yer açmak bu miktarla mümkündür. 150000 tl iş fikirleri deyince aklınıza bir etüt merkezi açmak gelebilir. Günümüzde eğitime verilen önem ve öğrencilerin özel ders alma taleplerinin artması bu iş alanına gereksinimi artırmıştır.

Yine bu miktarda bir para ile bir dil kursu da açılabilir. Global dünyada tüm sınırlar genişlerken diller arasında etkileşim ve her insanın birden çok dil bilme gereksinimi artmıştır. Bu kurslar sadece 150000 tl sermaye ile hayata geçirilebilir.

Bir küçükbaş hayvan çiftliği yada bir fırın açmakta bu miktarda bir sermaye ile mümkündür. Ne tür bir işletme olursa olsun düşük sermaye ile açıldığı unutulmamalı ve dikkatli gelir gider kar hesapları yapılmalıdır. Bunun yanında bu sermaye ile emlak sektöründe de yerinizi alabilirsiniz. Günümüzde araba kiralama işi de arabalardan anlayan pek çok kişi için az sermaye ile yapılabilir bir iş kolu olarak gündemdedir.

Yüz Elli Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?
Yüz Elli Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

150 Bin (Yüz Elli Bin) TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

Bazılarımız belli bir iş kolunda çalışıyor olsak bile elimizdeki az bir paramız varsa karlı bir yatırım yapmak isteriz. Çünkü geleceğimiz hakkında kaygılarımız vardır. Bu anlamda da akıllıca bir iş planına sermayemizi yatırmak mümkündür. İyi bir SEO ile çalışmak bu anlamda büyük bir artı sağlar. Kaliteli bir şekilde SEO yapmak iş alnını sermayemiz için iyi bir yatırım aracına çevirebilir.

O halde sadece 150000 tl ile nasıl yatırım yapılır sorusuna verilecek en iyi yanıt, iyice araştırılmış iş kollarını bulmaktır. Teknolojik gelişimler teknoloji ile yapılan iş kollarını artırmıştır. Teknolojik anlamda en çok tercih edilen alan blog yazmak ya da e ticaret ile uğraşmaktır.

Özel bir alanda eğitimli iseniz ve yazacaklarınız var ise blog iyi bir alandır. E-Ticaret ise hemen hemen bütün kesimleri içine alan bir alandır. Artık özellikle genç kesim alışverişlerinin çoğunluğunu e ticaret yolu ile yapmaktadır. 150000 tl sermaye ile ne iş yapılır diyorsanız yada 150 bin tl ile nasıl yatırım yapılır diye soruyorsanız günümüzde çok geniş bir yelpazede iş alanı olduğunu unutmayınız.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x