Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

40 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı GARANTİ İş Fikirleri Nelerdir?

Az parayla ne iş yapılır merak ediyor musunuz? Az parayla yapılacak karlı işler hakkında bu yazımı sizin için hazırlarken evde yapılabilecek az sermayeli işler konusunu düşünerek makalemi hazırladım. 40 bin tl ile ne yapılır sorunuza net cevapları burada bulacaksınız. On (10) farklı 40 bin lira ile yapılacak işler hakkında size rehberlik edecek makalemi uzun araştırmalar sonucunda sizin için hazırladım. İş fikirleri oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilirken 40000 tl ile ne iş yapılır, 40 bin tl sermaye ile ne iş yapılır sorularınızın tüm cevaplarına videolardan da ulaşabilirsiniz.

Her insan kendi hayatını bir noktasında muhakkak ki kendi işinin sahibi olmayı ister. Bu ideallerini gerçekleştirmek için yeteri kadar sermaye olmaz. Bundan dolayı en karlı ticaret ürünleri iş sektörleri ve farklı yapabilecek işler arayıp durur. Bu yüzden orta seviye olarak değerlendirilen 40 Bin TL’lik sermaye ile farklı işler yapılarak yüksek kazançlar elde etmek mümkündür. Aşağıda farklı iş fikirleri ile sizde para kazanma adımlarına başlayabilirsiniz.

40.000 TL Sermaye İle Ne işler Yapılır?
40.000 TL Sermaye İle Ne işler Yapılır?

Kırk Bin (40.000) TL Sermaye İle Ne işler Yapılır?

 1. Çocuk Aktivite Merkezleri Açmak
 2. Ev Yemekçiliği
 3. Oto Yıkamacılığı Yapmak
 4. Emlakçılık Yapmak
 5. Nakliyecilik Yapmak
 6. Ev Yapımı Pastane ürünleri Yapmak
 7. Çay Kahve Dükkanı Açmak
 8. Halı Yıkama işi Yapmak
 9. Evcil Hayvan Bakım Merkezi
 10. internette Marketing Sistemi

1) Çocuk Aktivite Merkezleri Açmak

Son zamanlarda rağbet gören en önemli iş kollarından bir tanesidir. Özellikle çalışan anne ve babaların güvenebilecekleri, bakıcı bulmanın zor olduğu ve özellikle çocukların sokaklarda sıkça vakit geçirmeleri sebebiyle çocuk aktivite merkezi açmak zorunlu bir ihtiyaç haline geldi.

Tüm gün olmasa daha çok çocukların belli bir zaman diliminde vakitlerini geçirebileceği çocuk aktiviteleri merkezleri olması gerekir. Bu işi herkes yapamayacağı, belirli bir eğitimde formasyona sahip olması çok önemlidir.

2) Ev Yemekçiliği

Kurslarda, yemek organizasyonlarında, düğün ve nişanlarda bu alanda hizmet vermek, işletme sahibi için çok önemlidir. Çünkü bu konuda ihtiyaç duyulan alanlardan bir tanesi ve başarısız olma ihtimalinin düşük olduğu bir alandır. Ama önemle belirtilmesi gereken bir husus var ki; hijyen kurallarının tam olarak yapılması ve kullanılacak malzemelerin belirli bir kalitenin seviyesine inmemesi bir avantajdır.

Önce yavaş yavaş başlayıp belli bir zaman geçtikten sonra büyüyecek iş kollarından biridir. Bunun için fazla bir sermayeye ihtiyaç yoktur ev ortamında güzel yemekler yaparak daha fazla para kazanılabilir. Ama biraz da işletme sahibi kendini geliştirmesi gerekir.

3) Oto Yıkamacılığı Yapmak

40 Bin TL gibi bir sermaye ile düzgün iş yapılabilecek meslek kollarından birisidir. Oto yıkamacılığı yapmak bir kişinin bir kere gelip de memnun kalmadığı zaman, bir daha uğramayacağı dükkanlardan biri’de oto yıkamacılığı dükkanıdır. Bu işi düzgün şekilde yaparak güzel paralar kazanılabilir. İhtiyaç duyulan bir alandan küçükten başlanarak ilerleyen zamanlarda yüksek sermaye yapabilecek iş kullarından bir tanesidir.

Düzgün ve temizliği iyi yapabilecek bir elemanın olması şarttır. Aksi halde müşteri kaybına neden olacaktır. Mümkün mertebede bu işin uzmanı olan kişileri tercih etmek memnuniyet açısından hem iyi olacak hem de iyi para kazandıracaktır.

4) Emlakcılık Yapmak

Kuşkusuz ülkemizde en hızlı şekilde büyüyen sektörlerden birisi de emlakçılık işidir. Bu alanda iş yapmak isteyenler için yüksek miktarda kazanç sağlaması mümkün olabilir. İnşa edilen konutlar, gayrimenkul danışmanlığı, ardı ardına yükselen binalar da kişinin çuvalla para kazanmasını sağlayabilir 40 Bin TL gibi bir sermaye ile ortaklık kurarak daha büyük işler yapılabilir ve çok para kazanılabilir. Tabii bu işin biraz da erbabı olmak gerekir. İster münferit olarak ister de bayilik şeklinde az bir sermaye ile bunu başarmak mümkündür.

5) Nakliyecilik Yapmak

Nakliyecilik büyüyen sektörler arasında yerini çoktan almıştır. Özellikle memur kesiminin belirli bir zamandan sonra tayin gibi nedenler sürekli ev değiştirmesi, evden eve nakliyecilik hizmetine ihtiyaç duymaktadır. Özellikle birçok insanın evi ve iş yerinin kiralı olması ve öğrencilerin sayısının fazla olması gibi durumlar ev değiştirmeye neden olmaktadır.

Bu işin dezavantajlarından birisi de, güven problemidir. Özellikle bilinçsiz, tecrübesiz ve yeteri kadar dikkat etmeyen firmalar olması ve tanınmayan kişilerle nakliyecilik işi yapmak, birçok problemlerle karşı karşıya kalmaya sebebiyet verecektir. Yapılacak iş, profesyonel reklamlar ve web sitesi aracılığıyla tanınmış güvenilir kişilerle ilerlemek mümkündür.

Şayet 40 Bin TL gibi bir sermaye yetmemesi durumunda güvenilir bir ortakla birlikte bütçeyi kasmayacak şekilde evden eve nakliyecilik işi yapmak mümkündür. Bu sermayenin, şehirler arası nakliyecilik işi yapmaya yetmiyorsa, şehir içerisinde evden eve nakliye işi yapmak da güzel getirisi vardır.

6) Ev Yapımı Pastane Ürünleri Yapmak

Birçok insan yapay ve boyalı gıdalar yerine daha çok doğal şekeri olan besinler ve içecekleri tüketmeye başladı. Özellikle 40 Bin TL gibi bir sermaye ile ve kendi yeri olan bir işletmeci, kendi adına küçük bir dükkan açarak mükemmel kazançlar sağlayabilir. Şayet ham ürünleri kendisi yetiştirmiyorsa farklı yerlerden getirebilir. Yapay katkılar kullanmadan da satışlar gerçekleştirebilir.

Az sermaye ile yüz güldürebilecek ve güzel kazançlar sağlayabilecek bir iş koludur. Eğer işlek caddelerde dükkan açabilme imkanı varsa kazançların ibresi de yukarıya doğru seyr edecektir. Bu da az sermaye ile çok kazanç demektir.

7) Çay Kahve Dükkanı Açmak

Ne kadar klişe görünse de az sermaye ile yapılacak işlerin arasında çok önemli yer almaktadır. Son zamanlarda yükselen girişimcilik çay kahve dükkanlarını ön plana çıkarmaktadır. Çay, kahve ülkemizde vazgeçilmez içeceklerdendir.

Her zaman her mevsimde tüketilebilir. İkramın, muhabbetin olmazsa olmazlarındandır. Bir kilo çaydan 100-150 TL kar yapılabilir. Güzel demlenen çay müşterinin ayağını alıştırır. 40 Bin TL sermaye ile sokak aralarında yada yeşil bir bahçede açılması durumunda iyi gelir getirir. Çok büyük ve kalabalık alanlarda dükkanın kirası çok pahalı olacaktır ve bu da bütçeye aykırıdır.

40 bin TL sermaye ile yapılacak pek çok iş önerisi bulunmaktadır. Kendi işini kurmak isteyen kişiler ilgi duydukları sektörler hakkında bilgi edinerek bu alanda kırk bin tl ile yapılacak işler hakkında çalışmalar başlatabilmektedir. Kısa sürede hızlı ve karlı kazanç elde etmek isteyen kişiler için 40 bin tl ile ne iş yapılır konu başlıkları altında toplanan iş seçenekleri güzel bir şekilde değerlendirilmelidir.

8) Halı Yıkama İşi Yapmak

40 bin tl sermaye ile neler yapılır sorusu için pek çok iş önerisi bulunmaktadır. Bu işlerin başında halı yıkama gelmektedir. Halı yıkama sektörü alanında büyük ilgi toplayan ve geniş müşteri kitlesine sahip iş olanaklarından biridir. Az bütçe ile güzel kazanç elde etmek isteyen kişiler halı yıkama dükkanı açarak kendi işinin patronu olabilmektedir. Günümüzde halı yıkama sektörü oldukça gelişmektedir. Bu sektörün genişlemesi ile birlikte duyulan ilgi de artmaktadır.

Evden teslim alınıp eve teslim edilen halı yıkama şirketleri müşterilerin beklentilerini karşılamaktadır. Halıların güzel bir şekilde temizlenip kurutulma işleminin yapılmasının ardından, adrese teslim edilen halılar, müşteriler tarafından büyük beğeni toplamaktadır. Böylelikle halı yıkama alanında iş kuracak olan kişiler kısa süre içerisinde büyük kazançlar elde etmektedir.

9) Evcil Hayvan Bakım Merkezi

Kendi işinin patronu olmak isteyen kişilerin ilgi duydukları sektörlere yönelmesi, kazançların daha rahat ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. 40 bin tl ile kendisine iş kurmak isteyen bir kişi evcil hayvan bakım merkezi kurarak, semtine ve dış semtlere hizmet vermektedir. Müşteriler müsait olmadıkları zaman hayvanlarını bu merkeze bırakarak güvenle işlerini halledebilmektedir.

Evcil hayvan merkezileri günümüzde oldukça büyük ihtiyaç haline gelmektedir. Özellikle iş için seyahat etmek zorunda olan kişiler sık sık hayvanlarını bu evcil hayvan merkezine bırakarak güvenle yolculuk edebilmektedir. Hayvanlarının bakımlarının yapılması ve gerekli ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan bu sektör alanında oldukça büyük başarılar elde etmektedir.

10) İnternette Marketing Sistemi

Son zamanların en kazançlı işlerinden biri marketing ve pazarlama sektörüdür. Belli ürün kategorileri için internet sitesi kuran kişiler 40 bin tl bütçe ile ürün satın alarak bu ürünleri müşterilere pazarlamaktadır. Temizlik ürünlerinden kozmetiğe kadar uzanan bu marketin sistemi büyük kazançları da beraberinde getirmektedir.

40 bin TL, bazı insanlara göre oldukça fazla miktarda bir parayı ifade ederken bazı insanlara da yapılacak işler için az miktarda parayı ifade etmektedir. Bunun nedeni bireylerin yaşam tarzları, ortalama aldıkları maaşlar ve diğer kriterler elde ettikleri para miktarı ile ilgili hayallerini oluşturur.

Yaşam tarzına göre 40 bin TL elde etmiş bir bireyin aklında dolayısıyla kar elde edebilmek amacıyla 40 bin TL ile ne yapılır, 40 bin TL ile ne iş kurulur sorularıyla dolar. Çünkü insanlar az ya da çok ellerinde bulunan parayı döndürmek, değerlendirmek ve daha fazlasına katlayarak kar elde etmek isterler.

Kırk Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
Kırk Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

40 Bin (Kırk Bin) TL Sermayeli İş Fikirleri Nelerdir?

Para miktarına göre belirli iş fikirleri ya da hangi alanlara yatırım yapabileceği aslında bellidir. Bu konu bir işe ne kadar sermaye ayrıldığı ile ilgilidir. Elinde 40 bin TL olan bir birey 40 bin TL sermayeli işler, 40 bin TL iş fikirleri konularını aktif bir şekilde araştırmaya koyar. Acele edilmeden zamanı da tasarruflu kullanmak bazı iş kolları için önemlidir.

40 bin TL ile yapılabilecek iş fikirlerine gelinecek olursa, oto yıkamacılığı işi bu sermaye ile yapılabilecek bir iş koludur. Bu iş kolu bir insanın bir kere geldiğinde memnun kalmazsa bir daha gelmeyeceği bir iş koludur. Bu sebepten dolayı bu sermaye ile bu iş kurulduktan sonra düzgün ve kaliteli işçilik gösterildiği taktirde başarı oranı yüksektir.

Bir diğer iş kolu ise, teknolojinin geliştiği bu dönemde risk faktörünü seven bireyler için borsaya yatırım yapmak da bir iş koludur. Bilindiği gibi dünyayı saran salgın nedeniyle artık insanlar evden de yapabilecekleri işleri tercih listelerine eklemektedir. Bu yüzden de teknoloji en önemli araç haline dönüşmüştür.

Kırk Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?
Kırk Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

40 Bin (Kırk Bin) TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

40 bin TL sahibi olanlar, bu parayı yatırımda değerlendirmek istiyorsa 40 bin TL ile nasıl yatırım yapılır sorusunun içine girer. Yatırım yapılacak alanlar mutlaka bilinmelidir. Neye yatırım yapılacağı bilindiği taktirde nasıl yapılacağı konusu da kolaylaşmış olacaktır.

Aşağıda 40 bin TL ile yatırım yapılabilecek alanlar liste şeklinde yer almaktadır. Bu alanlardan her birey kendisine en uygun seçeneği tercih edecektir. Doğru olan ve yapılması gereken de budur. Karar aşaması tamamlandığında başarının zaten büyük bir kısmı gerçekleşmiş olur.

 1. Ucuza ürün getirerek satmak
 2. Hediyelik eşya satan dükkan açmak
 3. Borsaya yatırım yapmak
 4. Teknoloji üzerinden e-ticarete giriş sağlamak
 5. Su bayisi kurmak
 6. Oto yıkamacı açmak
 7. Butik yani küçük bir kahve dükkanı açmak
 8. Bitcoin madenciliğini gerçekleştirmek
 9. Tasarım yapıp internet üzerinden satmak

Yukarıda belirtilen iş kollarından neye yatırım yapılacağı ya da ne iş yapılacağı ya da ne iş kurulacağı ile ilgili alanlardan her birey kendisine en uygun olanı seçebilir. Bu seçim doğrultusunda kazanç sağlayacağı alanı da belirlemiş olacaktır. Böylece kendisini

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri