Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

10 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı GARANTİ İş Fikirleri Nelerdir?

Az sermaye ile yapılacak işler arasında çok fazla seçenek bulunmamaktadır. Fakat ufak sermaye ile yapılacak işler nelerdir diye sorduğunuzda bu makalemde 10 bin tl ile ne yapılır sorunuza net cevapları bulacaksınız. Sekiz (8)  farklı 10 bin lira ile yapılacak işler hakkında size rehberlik edecek makalemi uzun araştırmalar sonucunda sizin için hazırladım. İş fikirleri oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilirken 10000 tl ile ne iş yapılır, 10 bin tl sermaye ile ne iş yapılır sorularınızın tüm cevaplarına videolardan da ulaşabilirsiniz.

10 bin lira gibi sermayeyle güzel iş yaparak kişi kendi girişimci ruhunu gösterebilir. Bir girişimci iş fikrini yapabileceğine inandığı zaman ve özellikle bunu çevresindeki insanlarla paylaşırsa, para kazanma adımını atabilir ve onlardan bilgi temin ederse daha fazla kişiye hitap etmiş olacaktır.

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?
10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

On Bin (10.000) TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Sekiz temel madde ile sizi diğer sitelerden farklı olarak 10 bin tl ile ne yapılır sorunuza net cevaplar vereceğiz. Burada amacımız sadece size fikir vermektir.

  1. Hisse Senedi Alımı
  2. Giyim Mağazası Açmak
  3. Butik Cafe Açmak
  4. Çiğ Köfte Dükkanı Açmak
  5. İkinci El Eşya Satmak
  6. İnternet Sitesi Satın Almak
  7. Organik Ürün Satışı Yapmak
  8. Borsaya Yatırım Yapmak

1) Hisse Senedi Alımı

Gerek Özel sektörde gerek kamu alanlarında çalışanlar 10 Bin TL gibi bir sermayesi varsa ve bunu değerlendirmek isteyenler için, önerebilecek en güzel yatırım araçlarından biri de hisse senedi alımıdır. Ama bunu yaparken bir takım risk altında olunacağı da bilmek gerekir. Türkiye’de büyük faaliyet gösteren şirketlerin hisse senetlerini alarak, bu riskleri minimum seviyede olacağı söylenebilir.

Örnek verecek olursak 2012 yılında 10 Bin TL gibi bir sermaye ile Tüpraş’ın hisse senedini alan bir kişi şu anki zamanla bunun 10 katı kadar kazanabilirdi. Yatırımcı çok fazla risk almak istemiyorsa 10 Bin TL gibi bir sermaye ile ülkenin en büyük şirketlerinden hisse senedi alabilir.

2) Giyim Mağazası Açma

Elinde 10 Bin TL gibi bir sermaye olursa, dükkan kendisine ait olan bir kişi de kendi işini kurması akıllıca bir fikir olacaktır. Eğer bu durumda dükkanı olmayan kişiler için dükkan kiraları uygunsa bu işe de başlanabilir. Tabi 10 Bin TL gibi bir bütçe ile yüksek markalı ürünler alınması söz konusu olamaz. Tedarikçiler iyice araştırmalı ve ucuz olan ürünleri uygun fiyata satılırsa kısa sürede kar elde etmek mümkündür.

Bunun için uygun ürünler getirilmelidir. Ne çok kötü olmalı ne de çok iyi olmalıdır. Orta düzeyde olursa bütçeye uygun olacaktır. Aynı zamanda tedarikçi seçimi de çok önemlidir. Bunun için fiyatlarının uygun olması kişi kısa sürede kar yapmaya başlayacaktır.

Eğer girişimcinin elinde 10 bin TL gibi normal ölülerde bir sermaye varsa elit kesimin oturduğu mekanlarda dükkan açmamalıdır. Çünkü bu şekilde kiralar yüksek olursa bunu ödemesi zorlaşacaktır. Alt tabakanın oturduğu yerlerde giyim mağazası açmak daha mantıklı olur ve 10 bin tl sermayeli işler konusuna de rahatlıkla yetecektir.

Ayrıca mağaza açmadan önce hangi kesime hitap edecek çok önemlidir. Bayanlara yönelik bebeklere ya da erkeklere hitap edecek giyim seçilmelidir. Giyim mağazası açacak olan girişimcilerin cadde üzerinde değil de daha çok ara sokakları tercih ederse, hem yüksek kiralardan kurtulur hem de kar yapmaya başlayacaktır.

3) Butik Cafe Açmak

10 Bin TL sermaye ile yapılacak olan işler arasında butik cafe kurulması ile  fazla malzemeye gerek olmayacaktır. Çünkü çay günlük hayat içerisinde en fazla tüketilen içecekler arasında yer almaktadır. 10 Bin TL sermaye ile çok fazla malzemeye gerek yoktur. Çay ocaklarının boyutsal olarak küçük olduğu için birkaç masa ve birkaç sandalye olması yeterli olacaktır. Çay tabağı, çay kaşığı, çay bardağı gibi demirbaş malzemeler gerekli olacaktır.

Örneğin, 1 kilogram çaydan yaklaşık olarak 200 bardak çıktığını düşünürsek bir bardağın 1 TL’ye satması durumunda, ayrıca 1 kilogram çayın 20 ile 30 TL arasında olduğunu da varsayarsak, günde ortalama olarak 180 TL kar elde etmiş olunur. Çay haricinde Türk kahvesi de satılırsa daha çok para kazanılır. Kafelerde 8-10 TL ye satılan kahveleri 2-3 liraya satılırsa bile kar oranı yüksek olacaktır. Ekstradan da başka içeceklerde satılabilir.

4) Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Ülkemizde son yıllarda öğrencisinden öğretmenine çalışandan ev hanımına kadar herkesin gözdesi haline gelen, hem ucuz hem doyurucu çiğ köfte dükkanı açmak en karlı işler arasında yer almaktadır. Çiğ köfte dükkanı açmak fazla maliyet istemeyen ve son yıllarda inanılmaz şekilde gelişen en iyi sektörler arasında yer almaktadır.

Başta ucuz olması ve maddi durumu el vermeyen öğrenciler için ilgi odağı haline gelir. 10 Bin TL sermaye ile herkes çiğ köfte dükkanı açabilir. Çiğ köfte dükkanı için gerekli ekipmanlar başında soğutucunun olması, ziyadesiyle iş görür.

Eğitim kurumunun olduğu yerde ve etrafında hiç çiğ köfte dükkanı yoksa orada çiğ köfte dükkanı açmak mantıklı iş olacaktır. Bu işi yaparken gelir ve giderlerin de hesap etmek gerekir lüks ve pahalı bir yerde çiğ köfte dükkanı açmak çoğu zaman kardan ziyade zarar etmiş olunur.

İnternetin gücü yadsınamayacak düzeylere erişim gerçekleştirdi. Herkesin kolayca erişebildiği internet ortamına ürünlerimizi koyup, satışını yapabiliriz. Hem bu sayede fazla maliyetten de kurtulmuş oluruz. Mesela dükkan kirası gibi. Yani 10 bin tl ile ne iş yapılır, demeyin . Sermayeniz size az gelmesin. Bu meblağlarda güzel bir internet sitesi kurup satış gerçekleştirebilirsiniz.

5) Borsaya Yatırım Yapmak

Bu alanda çalışmalar gerçekleştirerek büyük kazançlar elde etmek mümkün. Peki ya nasıl, 10 bin tl sermaye ile neler yapılır diyorsanız, borsayı takip edin. Her sektörde olduğu gibi, bu sektör içerisinde de risk mevcut. Fakat doğru adımlar atıldığı taktirde, kısa bir süre içerisinde paranıza para katmanız mümkün olacak. Bu sayede 10 bin tl sermaye ile neler yapılır, sorusuna yanıt bulmuş olacaksınız.

6) Organik Ürün Satışı Yapmak

Özellikle şehir merkezlerindeki insanların organik ürünlere ulaşımı oldukça zordur. Bu fırsatı kazanca dönüştürmek isteyen kişiler ellerindeki ufak sermaye ile organik ürünlerin satışını gerçekleştirebilirler. Yani, organik ürün satışı on bin tl ile yapılacak işler arasında yer alır.

Mesela köylülerden organik yumurta satın alarak, üzerine ufak bir kar katarak şehirdeki insanlara satabilirsiniz. Aynı şekilde sütü ve yoğurdu da. Şehirde yaşayan insanlar en çok organik yoğurt bulmakta zorlanır. Sizler onların taleplerini karşılayabilirseniz bu alanda para kazanmanız mümkün olacaktır.

7) İnternet Sitesi Satın Almak

Artık sitelerden para kazanıldığını bilmeyen yoktur. Elinizdeki on bin tl ile hali hazırda reklam kazancı olan bir site satın almayı deneyebilirsiniz. Mesela günümüzde aylık 400-500 tl sabit getirisi olan internet siteleri, oldukça makul fiyatlardan sayışa sunulmaktadır. Yada blog açarak para kazanma yazımı okuyarak da daha fazla bilgi alabilirsiniz.

8) İkinci El Eşya Satmak

Bu zamanda ikinci el ürünlerin satışını gerçekleştiren pek çok site mevcuttur. Sizlerde bu sitelerden ucuza ürün alıp, üzerine kar payınızı koyarak tekrar satışa sürebilirsiniz. Sermayenizin tamamını yatırmanıza gerek olmayan bu iş fikrinde önemli olan satın almalarınızı makul fiyatlardan gerçekleştirmenizdir.

Günümüz şartlarında giderek iş sahibi olmak daha da zor bir hale gelmiştir. Bu nedenle az ya da çok birikim yapmış insanlar, maddi birikimlerini değerlendirmek için çeşitli türde iş kollarına girişmek istemektedir. Peki, 10.000 TL gibi maddi bir birikiminiz olsaydı nasıl değerlendirmek isterdiniz?

10 Bin TL İle Ne İş Yapılır?
10 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

10 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

Türkiye gibi bir ülke şartlarında maddi riski olmayan çok az iş kolu bulunmaktadır. İşte bu nedenle cüzi bir miktarda olsa sermayesi bulunan kişiler bu maddi birikimi değerlendirebilecekleri farklı iş kolları aramaktadır. Peki, 10 bin  TL ile ne yapılır ve 10 bin TL ile ne iş kurulur gelin hep birlikte öğrenelim.

10.000 TL gibi bir sermaye miktarı azda olsa iş kurulmaz dememeniz gerekmektedir. Çünkü düşük maliyetli iş gideri bulunan çok sayıda iş fikri bulunmaktadır. Ayrıca yapmak istediğiniz iş koluna odaklanmadan önce bir iş planı hazırlamanız gelecekte olması muhtemel sorunların önüne geçmenize yarayacaktır. Ayrıca girişimci ruhunuzu kaybetmediğiniz müddetçe az sermaye miktarı ile de yüksek gelirler elde etmek mümkün gözükmektedir.

İş hayatına giriş serüveniniz büyük bir yatırım için olacaksa bunun yanında sponsor desteği de bulmanız gerekir. Aksi takdirde cüzi miktarda bulunan maddi birikiminiz yeterli gelmeyebilir. Fakat ciddi gelir elde edebileceğiniz iş kollarına örnek verecek olsaydık bu örneğin giyim mağazası açmak, web sitesi satın almak ya da ikinci el eşya satmaya başlamak olduğunu söyleyebilirdik.

10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri Nelerdir?

İş kurmak için 10.000 TL gibi bir tutar cüzi miktarda görünse de dikkatli araştırıldığı zaman aslında piyasada çok fazla sayıda iş kolları mevcuttur. Peki, 10.000 bin tl sermayeli işler ve 10 bin tl sermayeli iş fikirleri neler olabilir?

10.000 TL tutarını girişimcilik alanında değerlendirebileceğiniz alanlardan bir tanesi ikinci el eşya satmak olmaktadır. Bu girişimcilik faaliyeti ile hem maliyetlerinizi minimuma indirgeme şansınız olacak hem de kendi evinizde bulunan eşyaları satışa çıkarabileceğiniz gibi asgari tutardan eşya alımı da yapabileceksiniz. Böylece çok fazla miktarda gider akışınız oluşmayacak.

Bunun yanı sıra web site alımı yaparak da mevcut sermaye birikiminizi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca hali hazırda ürün satışı yapıyorsanız küresel bir alan olan internet camiasında da satışlara başlayabilir ve kendi satış rekorunuzu kırabilirsiniz.

Üstelik bir ürün satışı yapmasanız dahi web sitenizde yayınladığınız içerikler sayesinde belli başlı reklam gelirleri elde edebilirsiniz. Şuanda bile sadece reklam gelirleri ile kazanç elde eden çok sayıda kuruluş ve işletme bulunmaktadır. Bu firmalar aylık ciddi oranda kazanç elde edebilmektedir.

10 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?
10 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

10 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

Çok fazla sayıda yatırım yapılabilecek girişimcilik alanı bulunur. Peki, 10 bin TL ile nasıl yatırım yapılır ve yatırım yaparken neler gözden kaçmamalıdır?

10.000 TL ile hisse senedi alımı yapabileceğiniz gibi butik cafe, çiğ köfte dükkanı ve giyim mağazası da açabilirsiniz. Aynı zamanda organik ürün satışı yapabileceğiniz bir dükkan açarak da gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri