Girişimci Ve En Karlı YENİ İş Fikirleri

100 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Karlı GARANTİ İş Fikirleri Nelerdir?

Ne iş kurabilirim diye merak ediyorsanız; 100 bin tl ile ne yapılır sorunuza net cevapları burada bulacaksınız. On dört (14) farklı en iyi ticaret fikirleri ile  100 milyar lira ile yapılacak işler hakkında size rehberlik edecek makalemi uzun araştırmalar sonucunda sizin için hazırladım. İş fikirleri oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilirken 100000 tl ile ne iş yapılır, 100000 bin tl sermaye ile ne iş yapılır sorularınızın tüm cevaplarına videolardan da ulaşabilirsiniz.

Eğer 100 bin TL paranız varsa, size önereceğimiz iş fikirlerinde değerlendirip, sabit gelir elde edebilirsiniz. Listemizde yer alan iş fikirleri üzerinde iyice düşünerek karar vermenizi, size uygun olanları seçmenizi öneriyoruz. Para kazanma yolunda başarılar. En karlı yatırım yapılacak işler hakkında web sitemde yüzlerce düşünceyi bulabilirsiniz. Nasıl bir iş kurabilirim, ne iş yapmalıyım yada nasıl iş kurabilirim sorularının cevaplamaya geçelim.

100.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?
100.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Yüz Bin (100.000) TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

 1. Halı Saha Açmak
 2. Beyaz Eşya Bayiliği
 3. E-Ticaret Yapmak
 4. Tavuk Çiftliği Kurmak
 5. Medikal Dükkanı Açmak
 6. Pizzacı Açmak
 7. Oto Kurtarıcı İşi Kurmak
 8. Giyim Markası Bayiliği Almak
 9. Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak
 10. Mobilya Mağazası Açmak
 11. Soğuk Hava Deposu Kurmak
 12. Seracılık
 13. Kitap Kafe Açmak

1) Halı Saha Açmak

Halı saha açma fikri en cazip fikirler arasında yer alıyor. Eğer 100 bin TL sermayeniz varsa, orta ölçekli bir yerde halı saha açabilir, buradan iyi paralar kazanabilirsiniz. Halı saha açma ve tanıtma maliyetleri düşünüldüğünde, 100 bin TL yeterli olacaktır. Buradan aylık 5-10 bin net kar kazanabilirsiniz.

2) Beyaz Eşya Bayiliği

100 bin lirayla cazip ve karlı iş fikirlerinden birisi de beyaz eşya bayiliği denilebilir. Tıpkı diğer bayiliklerde olduğu gibi bir beyaz eşya markasına başvurup, kendi bulunduğunuz şehirde kazanç elde edebilirsiniz. Bayilik açacağınız markanın popülerliğine, satış rakamlarına dikkat ederek açtığınızda, bu fikirden tahmin edemeyeceğini düzeylerde paralar kazanabilirsiniz.

3) E-Ticaret Yapmak

Dünyanın en zenginleri listesinde her zaman bu işi yapanların yer aldığını biliyor musunuz? E- ticaret fikri, halen günümüzde en iyi iş fikirleri arasında yer alıyor. En az 50 yıl daha yüksek kar kazancıyla ilerleyeceğini söylemek mümkün.

100 bin lira sermayeniz varsa, en karı e-ticaret fikirlerinden birisini seçerek, başlayabilir aylık 15 bin civarında kazanç elde edebilirsiniz. Daha büyük yatırımla e-ticaret yaparsanız, ayda 50 bin liraya kadar para kazanabilirsiniz.

4) Tavuk Çiftliği Kurmak

Tavuk ve yumurta fiyatlarının gün geçtikçe artması, buraya olan ilginin artmasına neden oldu. Ancak ülkemizde halen tavuk çiftliği eksiklikleri çok fazla. Sizde 100 bin lira paranız varsa, büyük kapasiteli bir tavuk çiftliğine yatırabilir, ayda 20 bin lira para kazanabilirsiniz. Tavuk çiftliğinin en önemli avantajıysa, çiftliğinizi zaman içerisinde büyüterek, onlarca kat daha fazla para kazanabiliyor olmanız.

5) Medikal Dükkanı Açmak

Sağlığa verilen değerin artmasıyla birlikte, medikal dükkanlarına olan ilgiyi kat kat artırdı. Artık medikal dükkanları çok iyi miktarlarda para kazanabiliyorlar. Sizde 100 bin lira paraya sahipseniz, kazanç elde edilebilecek en iyi sektör olan sağlığa yönelebilirsiniz.

6) Pizzacı Dükkanı Açmak

Son dönemlerde ülkemizde sayıları artan pizza dükkanları arasına katılmak ister misiniz? Pizzacı açarak iyi kar payları elde edebileceğinizi rahatça söyleyebiliriz. Bu işten anlıyorsanız, yanınıza 2 kişi alarak bu işe başlayabilir, sermayenizi sabit gelirli kazanca dönüştürebilirsiniz. Dilerseniz, bayilik veren pizza firmalarıyla iletişim kurabilir, daha düşük bütçelerle pizzacı olabilirsiniz.

7) Oto Kurtarıcı İşi Kurmak

Araç sayısının artmaya başlamasıyla, oto kurtarıcılara olan ihtiyaç fazlalaşıyor. Türkiye’de gelişen iş kollarından birisi olan oto kurtarıcı işi, 100 bin lirayla orta düzeyde açılabilir. Oto çekici aldıktan sonra, mekan ve tanıtım maliyetleriyle masraflarını 100 bin lirayı buluyor. Elde edeceğiniz kazanç, aylık ortalama 10 bin civarlarında oluyor.

8) Giyim Markası Bayiliği Açmak

Dünyada en kalabalık ülkelerden birisi olan ülkemizde, giyim merakı oldukça fazladır. İnsanların, karınlarını doyurduktan sonra, giyime yöneldiklerini düşünecek olursak, ülkemiz şartlarında oldukça iyi bir fikir diyebiliriz. Türkiye’de bayilik veren birçok büyük markalarla çalışabilir, 100 bin liranızı bu karlı iş fikrinde değerlendirebilirsiniz.

9) Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

Hediyelik eşya dükkanları, Türkiye’de en iyi iş yapabilen mekanların arasında geliyor. Hem yerli halkın hem turistlerin ilgi duyduğu bu dükkanların, kazanç payları azımsanmayacak kadar iyi. Sizde 100 bin lira sermayenizi hediyelik eşya dükkanına yatırabilir, kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

10) Mobilya Mağazası Açmak

Mobilya mağazasının en iyi yönü, öyle onlarca müşteriyle ilgilenmeye gerek kalınmamasıdır. Az müşterinin az getiri olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama bu işte hiçte öyle değil. Günde 10 müşteriniz olur ve siz bunlardan sadece 1’ine satış yaparsanız bile, ayda çok iyi miktarlarda kazanca ulaşabilirsiniz. 100 bin liranız varsa, araştırmanızı yaptıktan sonra mobilya mağazası açmanızı tavsiye ediyoruz.

11) Seracılık Yapmak

Seracılık ülkemizin bazı bölgelerinde halen aktif şekilde yapılabiliyor. Kar marjının çok yüksek olduğu bu alanda hevesli olmanız yeterli. Eğer tarımla ilgili biriyseniz, seracılık konusunda araştırma yaparak bu işe başlamanızı tavsiye edebiliriz. 100 bin lira maliyetle, en karlı iş fikirlerinden birisi diyebiliriz. Ayda ortalama 20 bin kazanç sağlayabilirsiniz.

12) Kitap Kafe Açmak

100 bin lirayla orta ölçekli, kitap kafe açabilirsiniz. Ülkemizde insanların kitap okumadıklarından yakındığınızı duyar gibiyiz. Evet öyle ama okuyan kesimin ilgisini görünce, ne kadar iyi bir iş yaptığınızı anlayabileceksiniz. Devamlı müşteriler kazanmanın yanı sıra, ayda 15 bin lira kazanç elde edebilirsiniz.

100 Bin TL İle Yapılacak En Karlı İşler
100 Bin TL İle Yapılacak En Karlı İşler

100 Bin TL İle Yapılacak En Karlı İşler Nelerdir?

Belirli bir sermayesi olan her birey en iyi yatırımı nasıl yapacağını merak eder. 100 bin TL gibi bir sermayesi olan bireylerinde yapabileceği birçok şey vardır. Dahil olabilecekleri birçok alan mevcuttur. Böyle bir sermaye ile kafe açılabilir. Bir kafe açarsanız aylık düzenli gelir elde etme olanağınızda olur.

Sermayenizle iyi işler yapmak ve her zaman kar elde edebilmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz birçok iş vardır. 100 bin TL gibi bir sermayeniz varsa 100 bin tl sermaye ile neler yapılır bilmelisiniz. Sermayenizle etüt merkezi açabilirsiniz. Aynı zamanda sermayenizle istiyorsanız kreş açabilirsiniz. 100 bin TL gibi bir sermayeyle birçok önemli işe dahil olabilirsiniz.

100 bin TL kafe açmanız için yeterli bir sermaye olmaktadır. Kafe açmak dışında yapabileceğiniz şeyler arasında mağaza ve dükkan açmak gibi işlerde vardır. Bununla birlikte sermayeniz size internet üzerinde e-ticaret yapma olanağı da tanımaktadır.

İş hayatına atılmak isteyen bireyler en iyi hangi işten kar edeceklerini bilmek isterler. Her birey sermayesini iyi bir biçimde değerlendirmek ister. Yapılabilecek işler sermayeye göre değişebilmektedir. 100 bin TL gibi bir sermayesi olan bireylerinde yönelebileceği birçok iş alanı vardır.

Yönelebileceği işleri merak eden bireyler 100 bin tl ile ne iş yapılır konusunda bilgilenmelidir. Böyle bir sermayeyle işyeri kurabilirsiniz. Sermayeniz sayesinde bir dönerci dükkanı ya da hediyelik eşya dükkanı açabilirsiniz. Bununla birlikte mobilya dükkanı da açılabilir.

100 Bin TL İle Nasıl İş Kurulur?
100 Bin TL İle Nasıl İş Kurulur?

100 Bin (Yüz Bin) TL İle Nasıl İş Kurulur?

Ülkemizde ek gelir elde etmek veya sıfırdan yeni bir iş kurabilmek için 100 bin TL ile nasıl iş kurulur merak edenler mutlaka vardır. Böyle bir miktara sahip olup iş kurmak isteyen kişilerin bazı bilgilere sahip olması gerekmektedir. Öncelikle yaşanılan bölgenin iyi bilinmesi gerekmektedir.

Son dönemde fiyat artışlarıyla beraber tavuk ve yumurta fiyatlarında da önemli bir kar getiren iş kolu olmuştur. 100 bin TL ile hangi işler oluşturulabilir diye düşününler için tavukçuluk iyi bir alternatif olarak sunulabilir.

Ülkemizin neresinde olursa olsun daima kar getirebilecek bir iş kolu olan tavuk ve yumurta yetiştiriciliği ile kazançlı çıkılabilir. Tavukçuluk diğer iş kollarına göre biraz daha meşakkatli bir iştir. Yani bu iş yapılırken zamanın büyük bir çoğunluğu burada geçirilir. Bunun için güvenilir olan yardımcı kişilerle anlaşılarak mevcut iş yükü azaltılabilir.

Yeni bir iş kurmanın bir diğer belli başlı konularından biri ise kişinin daha önce hangi işle meşgul olduğu ve eğitim durumudur. Kişi hangi alanda uzmanlaşmışsa ve uzmanlaştığı alanda ilerlemek istiyorsa 100 bin TL sermayesi olan biri için kazanç elde etmek daha kolaydır.

Ayrıca kişinin eğitim seviyesi de önemlidir. Bununla birlikte çevrede tanınmışlığı olan bir kişinin belirli bir sermaye ile iş kurması, daha hızlı büyümesini ve açılan bir dükkanın bilinirliğini artırarak daha fazla müşteriyi çekebilecektir.

Üretim denilince akla ilk gelen ülkelerden birisi Çin’dir. Dünya ekonomisinde hızla büyüyen ve ekonomiyi egemenliği altına almayı kafaya koymuş olan Çin pazarı, birçok kişinin gelir kapısı olmaktadır.

İşte 100 bin TL ile yapılabilecek en karlı iş diyebileceğimiz kollardan birisi de Çin pazarından faydalanmaktır. Oto-sanayi gibi birçok yedek parça satışı kapsamında bu geniş Çin pazarından fayda sağlamak mümkün olabilir. Bir ürünü piyasaya göre yarı fiyatına kadar düşen bir maliyetle satın alarak ülkemizde kazanç elde edilebilmektedir.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ahmet

100.000 TL ye halı saha nasıl açılacak çok merak ediyorum. 100 bin TL artık para değil. arsan olsa dahi üstüne halı saha yapıp ruhsat işleri yasal prosedürlere para yetmez. haa yok yapılır derseniz. 100 bin para var. bana halı saha nasıl alınır yapılır anlatın. size sinırsız maç ayarlayım.

Hikmet Konak

100 bin tl ye çok az iş yapılır.

İşi yapacak paradan ziyade o işin üzerinde duracak kişinin bilgi, beceri, tecrübesi ve sosyal şletişşm kalitesidir.

2016 yılnda bir gence 20 bin tl kredi çektim ve 710 tl den 36 ay da geri ödedi.

Taksitleri bşttiğinde gencin altında 65 bin tl lik arabası, bir o kadar da döndürdüğü sermayesi vardı.

Bu genç 94 doğumlu ve zamana uygun bir yaşta. Askerliği tecil ettirmek için İzmir’de 2 yıllık tırı-vırı bir okulu 4 senede okudu. Yani ticaret hayatında önce master ve doktora yaptı.
Doktora yaptığı dükkan 60 m karelik ufak bşr dükkandı ve dükkan sahibi, kasayı da dükkanı da ilk birinci senede bu gence bırakıp Bürükseldemi dükkanı ile izmirdeki dükkanına mal yetiştiriyor ve işleri tıkır tıkır işliyor idi.

En nihayetinde patron bu gencin bu işi becereceğini gence söyledi ve doktorasını onaylayıp icazet verdi.
Okuyanlar sabırla ne iş yaptığını merak ede dursun, bu genç dürüstlüğüyle, bilgi birikimiyle ve 2016 ekonomik krizinden tırsmadan Kasım ayında benden Kredi çekmemi istedi.
Bende çektim ve verdim.
Bursa’nın bşr ilçesinde 36 m kare bir giyim dükkanı açtı ve bu yıl 2 ay önce aynı dükkanın bayanlar bölümnü 100 metre kare olarak ayrı bir dükkan açarak işi ilerletti.

Burada işi yapan tecrübe, azşm, dürüstlük, güven, bşr başkasının tezgahında onuru ile yetişmekten geçer.

O günün 20 bin tl si, bu günün 50 bin tl sini geçmez.

100 bin tl ile, esas sermaye olan bilgileri meczedip yapabilen Hablullaha da sarılır, dürüst çalışırsa anasını bile umreye de gönderir.

Üstelik bu genç 2 aylık hamileyken babasız doğmuş ve onun bunun sadaka zekatı ile büyümüş, yani helal ile beslenmiş bir genç.

Sürç-ü lisan ettik ise af ola.

4
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x