Para Kazanma Yolları Ve Rehberi

Amazon Mechanical Turk Nedir? ve Para Kazanma Yolları Neler?

Amazon mturk ile para kazanma yollarını açıklayacağımız makalemizde bir çok detay noktalar bulacaksınız. Evinizden çıkmadan para kazanma yolları içerisinde bir altarnatif olan amazon mechanical turk, yurt dışı ve yurt içinde bir çok kişiye gelir kapısı oluyor. Makalemde altı (6) başlık ve üç (3) videoda size amazon mechanical turk hakkında tüm detayları paylaşıyorum.

Teknoloji gelişmeye devam ettikçe, insanlar içeriği denetleme, verileri tekilleştirme veya araştırma yapma gibi bilgisayarlardan çok daha fazlasını yapabilirler. Geleneksel olarak, bu görevler, zaman alıcı, pahalı ve genişletilmesi ya da geri çekilmesi zor olan çok sayıda geçici iş gücü toplayarak gerçekleştirilir. Amazon mechanical turk para kazanma adımlarına başlayabilirsiniz.

Amazon Mechanical Turk Nedir?
Amazon Mechanical Turk Nedir?

Amazon Mechanical Turk Nedir?

Amazon mechanical turk nedir (MTurk), bireylerin ve işletmelerin süreçlerini kolayca yüklenebileceği ve bu görevleri sanal olarak gerçekleştirebilecek, dağıtılmış bir iş gücüyle çalışabileceği bir kitle kaynak pazarıdır.

Bu, basit veri doğrulaması ve araştırmasından daha öznel görevlere (anket katılımı, içerik yönetimi gibi şeyler) kadar her şeyi içerebilir. Amazon mechanical turk, şirketlerin iş süreçlerini basitleştirmek, veri toplama ve analizini artırmak ve makine öğreniminin gelişimini hızlandırmak için dünya çapındaki çalışanların ortak bilgeliğini, becerilerini ve kavrayışlarını kullanmalarını sağlar.

Kitle kaynak kullanımı, zaman alan manuel projeleri İnternet üzerinden dağıtılmış çalışanlar tarafından gerçekleştirilebilen daha küçük, daha yönetilebilir görevlere bölmenin harika bir yoludur.

Amazon Mechanical Turk Ne Kadar Para Kazanılır?

Bazen ağır gibi görünen büyük görevler bazen her biri bağımsız olarak gerçekleştirilebilen bir dizi daha küçük, daha yönetilebilir mikro görev haline gelebilir. İnternet kullanıcılarına iş dağıtarak kitle kaynak kullanımı, yenilik ve çevikliği kullanarak etkili bir organizasyon stratejisi olabilir. Bu paragraftan sonra amazon mechanical turk nasıl kullanılır sorusuna cevap bulacaksınız.

İşletmeler veya geliştiriciler amazon mechanical turk‘ü binlerce isteğe bağlı çalışana erişmek için kullanabilir ve daha sonra bu çalışmanın sonuçlarını doğrudan iş süreçlerine ve sistemlerine entegre edebilir. Yaygın örnekler arasında web ve sosyal medya içeriğini denetleme, ürünleri veya görüntüleri sınıflandırma ve web sitelerinden veya diğer kaynaklardan veri toplama yer alır.

Amazon mechanical turk, ML gelişiminin her aşaması için gereken maliyeti ve zamanı azaltmanın iyi bir yoludur. amazon mechanical turk ile, makine öğrenimi modellerinin eğitimi için gerekli olan büyük miktarda veri kolayca toplanabilir ve açıklanabilir. Etkili makine öğrenme modelleri oluşturmak için sürekli tekrarlama ve düzeltme gereklidir.

Amazon mechanical turk‘un ML gelişimi için bir başka kullanımı da, insanların geri bildirimlerinin modelleri doğrulamak ve yeniden eğitmek için kullanıldığı Döngüsel İnsanlar (HITL) ‘dir. Örneğin, bilgisayar vizyonu modelleri için yüksek kaliteli bir veri seti oluşturmak için sınırlayıcı bir kutu çizmektir, burada görev tamamen mekanik bir çözüm için veya çok sayıda insan için zordur. Dolayısıyla bu durum nasıl bir görev üstlendiğinin en büyük göstergesidir.

Amazon Mechanical Turk Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sistemden para kazanmak için bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için amazon mechanical turk resmi adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Siteye girdikten sonra iki seçenek göreceksiniz. Sağdaki Personel Hesabı Oluştur’u tıklayın ve hesabınızı oluşturun.

Tabii ki, burada bilmeniz gereken hesap hemen etkinleştirilmeyecektir. Yaklaşık 3 iş günü sürer. Bu nedenle, hemen etkinleştirilmesini beklemeyin. Ancak bu süre verilen maksimum süredir. Dolayısıyla hesabınız belki 12 saatte belki 2 günde aktif olacaktır.

Üyeliğiniz onaylandığında size e-posta ile bilgi verilecektir. Bu adımı tamamladıktan sonra hesabınızı girin ve “Kabul Et ve Çalış” yazan yeri tıklayın. Bu işlemden sonra, yapabileceğiniz görevlerin bir listesini göreceksiniz. Bir hesap oluşturmak ve işi halletmek kolaydır.

Amazon Mechanical Turk
Amazon Mechanical Turk

Amazon Mechanical Turk Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Amazon Mekanik Türk sistemindeki birkaç noktayı anlamak yararlıdır. Amazon daha önce üyelerin Türkiye’ye geçmesine izin vermedi. Artık Türkiye’de yaşamak için son onay sistem üzerinden para kazanabiliyor. Ödeme için Amazon hediye sistemini kullanın.

Başka bir nokta ise, bir hesap oluşturduğunuzda çalışma kısıtlamaları olmasıdır. Başka bir deyişle, ilk 10 gün için maksimum günlük tıklama sayısı 100’dür. On gün sonra bu sınır ortadan kaybolur. Bu nedenle, günde en fazla 100 işi tamamlayabilirsiniz.

Amazon Mechanical Turk Nasıl Ödeme Alınır?

Amazon Mekanik Türkçe ödeme sisteminden ödeme alabilmek için önce belirtilen tutarı kazanmanız gerekir. Bu miktar, kullanıcıya ve gerçekleştirdikleri görevlere bağlıdır. Bu tutara ulaşıldığında, tek yapmanız gereken “Ödeme” sayfasına gidip “Kredi Kartı” veya “Hesap” seçeneklerinden birini seçmektir. Seçiminizi yaptıktan sonra ücreti girmeniz gerekir. Para çekme tutarını girdikten sonra, paranız mümkün olan en kısa sürede hesabınıza yatırılacaktır.

Buna ek olarak, çalışmanızı onaylamanız için 24 saatiniz var. Bu nedenle, anında ödemeler hesabınıza yazılmaz. Benzer şekilde, ilk on gün içinde kazandığınız parayı talep edemezsiniz. Bu sınırı belirlemenin amacı, Amazon sisteminin niyetlerinizi gerçekten anlamasını sağlamaktır.

Bu nedenle, 10 gün boyunca sürekli çalışıyorsanız, gerçek bir çalışan olduğunuzdan ve sistemin daha kolay hale geldiğinden emin olabilirsiniz. Tabii ki, gelir azalmış gibi görünse bile, dolar arttıkça ekstra bir zafer elde edeceğinizi söyleyebilirim.

Amazon Mechanical Turk Avantajları
Amazon Mechanical Turk Avantajları

Amazon Mechanical Turk Avantajları Nelerdir?

Bu sistemin kullanıcılara sunduğu pek çok avantaj vardır. Bunların en başında hiç kuşkusuz çalışma saatlerinin esnekliğidir. Böylece çalışanlar istedikleri zaman tatil yapabilir istedikleri saatlerde çalışabilir ve kendi planlarını çok daha kolayca yapabilir.

Çalışanlar tamamı ile istedikleri saatlerde çalışabilmektedir. Bir diğer avantaj ise paraların nakit olarak ödenebilmesidir. Kullanılanlara avantaj sağlayan bir diğer husus ise zorunlu şartların sunulmamasıdır. Böylece çalışanlar yaratıcı ve rahat olabilmektedir.

Burada bir çok farklı yol ile para kazanma imkanı vardır. Bir diğeri ise amazon görev yaparak para kazanma yoludur. Bu yol ile sistem içerisinde ki farklı görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Para Kazanmanın GERÇEK Sırları