Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

Av Malzemeleri Dükkanı Açma Maliyeti, Kazancı Ve Mantıklı Mı?

Kişi kendi iş yerini açmak istiyorsan muhakkak daha az kullanılan ve faaliyet gösteren bir sektör seçmelidir. Genellikle bu konuda adı az duyulan ama çok fazla faaliyeti olan av malzemeleri dükkanı kullanılmaktadır. Her dönem farklı bir avcılık alanı gelişmektedir. Bu konuda yani dükkan açma fikirleri oldukça geniş olduğu için birçok alana dağılabilmektedir. Ürünler ya da tercihler av sektörüne yönelik olduğu için geniş alanlara yayılarak birçok kitleye hitap etmektedir.

Adını sıklıkla duyuran iş fikirleri arasında birçok dükkan çeşidi bulunmaktadır. Av malzemeleri alanı kısa sürede kar gitmeye başlayan birçok tekniği ve çeşidi bünyesinde barındıran dükkanlardan oluşmaktadır. Bu dükkanların açılabilmesi için en iyi iş planlarının devreye sokulması gerekmektedir.

Bu planlar arasında av malzemesi dükkanı açma en başta yer alması gerekir. Böylece her durumda kişi kar güdecektir. Yılın belli aralıklarında birden çok çeşit av gündeme gelmektedir. Avcılık malzemelerinin seçenekleri çok fazla olduğu için her avcılık hikayesi için farklı ekipmanlar kullanılmaktadır. Son zamanlarda gelişmeye başlayan bu sektör avcıların göz odağına girmiş bulunmaktadır.

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak Mantıklı Mı?
Av Malzemeleri Dükkanı Açmak Mantıklı Mı?

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak Mantıklı Mı?

Açılırken herhangi bir donanıma ya da farklı bir eğitimi kişinin sahip olmasına gerek olmamaktadır. Sinir olarak farklı açılardan gerçekleşen av sektörleri ve mevsimlerini bilmek yeterli olmaktadır.

Bu konuda oluşabilecek av malzemeleri dükkanı açma fikirleri kişilerin araştırma yapmasına neden olmaktadır. Bu dükkanda birçok malzeme bulunmaktadır. Ateşli silahlar kuru sıkı tabancalar pompalı tüfekler gibi bunların yanında av kıyafetleri ve benzeri kostümler yer alabilmektedir.

Ürün çeşitliliği çok fazla olduğu için mevsimsel av işleri için en iyi hizmeti sunmaktadır. Kar edilen bir sektör olduğu için günümüzde birçok yere açılmaya başlamıştır. Bu sektöre girmeden muhakkak kar hesaplaması yapılması ne kadar giderin ne kadar çıkışın olduğunun bilinmesi gerekmektedir. İşletmenin kar edebilmesi kesinlikle işletme sahibine bağlı olmaktadır.

Av Malzemeleri Dükkanında Neler Satılır?
Av Malzemeleri Dükkanında Neler Satılır?

Av Malzemeleri Dükkanında Neler Satılır?

Bu dükkandaki malzemelerin oranı ve tercihleri çok fazla olmaktadır. Bulunduğu bölgeye göre de içerisinde bulunan malzemelerin miktar değişmektedir. Ormana yakın yerlerde satış yapan bir bölgede ise mermi, fişek, silah tarzı ürünler daha fazla satılmaktadır.

Dükkanın konumu hem sahil hem ormana yakın bir yerdeyse av malzemeleri dükkanında satılanlar her türlü içerikten oluşmaktadır. Burada bulunan ürünler olta, bıçak, ilk yardım kiti, patlayıcı, silahlar, sahte balık, kurşun, şamandıra, olta iğnesi, sahte salyangoz gibi malzemelerden oluşmaktadır.

Bunların dışında da kamuflaj giysileri olmaktadır. Satışlar genellikle bulunduğu bölgeye yere ne kadar sıklıkla ava çıkıldığına göre değişmektedir. Özellikle sahil tarafında açılan av malzemeleri dükkanı konumunda bulunan genellikle balıkçılık türü ürünler olmaktadır.

Av Malzemeleri Dükkanı Kazancı
Av Malzemeleri Dükkanı Kazancı

Av Malzemeleri Dükkanı Kazancı Kaç Paradır?

Bu dükkanların kazançları ortalama fiyatları aylık olarak farklılık göstermektedir. Vurulduğu zaman 15.000-20.000 arası aylık kazanç bandı bulunmaktadır. Kişinin tecrübesine hedeflediği sayıya sattığı malzeme oranına ve ürünlerine göre değişmektedir.

Aynı zamanda av malzemeleri dükkanı kazancı oranları lokasyonuna göre de farklılık gösterebilmektedir. Genellikle enerjisi yüksek olan iletişim gücü güçlü olan ve pozitif düşünce sahibi olan işletmeciler müşterileri daha fazla memnun ederek daha fazla satış yapabilmektedir.

Avcılık son yılların hobisi olarak gündeme gelmektedir. Muhakkak arkadaşlar ve aileleri ile paylaşılmaktadır. Göz önünde bulundurulduğu zaman muhakkak kişinin açtığı dükkan parasını hayli hayli çıkaracak bütçelerde paralar kazanılmaktadır. Her yıl ya da her mevsim dönemlerinde farklı satışlar yapılmaktadır ama yapılan bu satışlar hiçbir zaman zarara uğratmamaktadır.

Av Malzemesi Dükkanı Açmak Karlı Bir İş Mi?
Av Malzemesi Dükkanı Açmak Karlı Bir İş Mi?

Av Malzemesi Dükkanı Açmak Karlı Bir İş Mi?

Dükkanın maliyetleri iyi bir şekilde analiz edildikten sonra muhakkak karlı bir sonuç çıkarılacaktır. Av malzemeleri dükkanları açılırken mimarisinin önemli bir duruşu olmaktadır. Bu dükkan muhakkak kar etmektedir. Bu yüzden av malzemeleri dükkanı karlı mı sorularının cevabı evet olmaktadır. Her mevsim muhakkak av yapılmaktadır. Tercih imkanı çok fazla olduğu için kişiler muhakkak malzemeleri almak isteyeceklerdir.

Av malzemeleri dükkanlarının bayisini almak da önemli bir detay olmaktadır. Böylece müşteriler tanınmış markaları daha çok seçecektir. Burada da satılan malzemelerin fiyatları karı rahatlıkla karşılamaktadır. Her üründen beri oranlarda kar güdüleceği için muhakkak iyi paralar kazanılacaktır. Hiçbir zaman boş kalmayan muhakkak her ay dolu olan bu dükkanlar satılan malzemelerin oranları ile kendilerine eşitlemektedir.

Av Malzemeleri Dükkanı Açma Maliyeti
Av Malzemeleri Dükkanı Açma Maliyeti

Av Malzemeleri Dükkanı Açma Maliyeti Ne Kadardır?

Burada satılan ekipmanlar sadece avcılık için değil alanlarda da satılabilmektedir. Burada bulunan ürünlerin hepsi ruhsatlı olduğu için açma maliyeti de ona göre değişmektedir.

Maliyet oranları dükkanın içine yapılacaklar donanım ekipman ile değişkenlik göstermektedir. Açmak için yaklaşık olarak 50.000 ile 100.000 arasındaki bir bütçeyi gözden çıkarmak gerekmektedir.

Mağazanın boyutu işlekliği silahların fiyatları markaları ve dayanıklılığı hepsi maddiyatı etkilemektedir. Bu şekilde av malzemeleri dükkanı açma maliyeti aşağı yukarı belli olmaktadır. Sadece malzemeler değil Burada çalışanların giderleri dükkanın gideri gibi hususlarda göz önünde bulundurulmalıdır.

Hesaplamalar Bu doğrultuda yapılmaktadır. Ayrıca malzemeler muhakkak dükkanda stok halinde bulunması gereken ürünlerden oluşmaktadır. Böylece dükkan açma maliyeti tamamlanmış olmaktadır.

Av Malzemesi Dükkanı Açmak İçin Gerekli Malzemeler
Av Malzemesi Dükkanı Açmak İçin Gerekli Malzemeler

Av Malzemesi Dükkanı Açmak İçin Gerekli Malzemeler Neler?

Öncelikli olarak bu dükkanı açmak için birçok ekip bana ve donanıma sahip olmak gerekmektedir. Hangi malzemelerin satıldığı hangi alanlara hizmet ettiği önemli rol oynamaktadır. Buradaki satılan malzemeler mevsimsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Gelir durumu yüksek olacak müşterilerin tercihi olduğu için silah ekipmanları daha fazla tercih edilir. Onun dışında ufak çaplı balık tutacak al meraklı kişiler ise kova, kepçe, balık, misina gibi ürünler kullanmaktadır.

Dükkanda muhakkak av malzemeleri bulunması gerekmektedir. Bu sektörün av malzemesi dükkanı malzemeleri çeşitlilik göstermektedir. Genellikle konum olarak 40 metrekarelik dükkanlar yeterli olmaktadır. İçerisinde özellikle mermi stoğunun bulunması gerekmektedir. Bu şekilde malzemeler hiçbir zaman eksik kalmamadan müşterilere en iyi hizmetler sunulmaktadır.

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak Gerekli Belgeler
Av Malzemeleri Dükkanı Açmak Gerekli Belgeler

Av Malzemeleri Dükkanı Açmak Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bu dükkanları açmak için gerekli olacak belgeler nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah, oda faaliyet belgesi, sicil kaydı, imza sirküleri, sosyal güvenlik kurumuna ait kayıtlı belge, iş yeri krokisi gibi belgeler eksiksiz bir şekilde bulunmalıdır. Ayrıca kişi eğer iş yerini mesken olarak açtıysa muhakkak muvafakatname alması gerekmektedir.

Bunların yanında kira sözleşmesi ya da tapu kontratı itfaiye uygunluk raporu güvenlik kamerası ve kayıt sistemleri asat iş yeri açma ruhsatı gibi tüm detayları önem verilmektedir. Bu sektörde iş yapabilmesi için kişiler muhakkak av malzemesi dükkanı açmak için gerekli belgeler şeklindeki belgeleri toplayıp şubelere iletmelidir. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra kişiye dönüş yaparak dükkanı açıp açmayacağı konusunda bilgilendirmektedir.

Kişiler öncelikle bu dükkanı açıp açmamak istediğine karar vermektedir. Sonrasında av dükkanını açmak için bulunduğu şehrin ve ilçenin belediyesine giderek izinlerini tamamlaması gerekmektedir. İşin nasıl yapıldığını tanıması ve gerekli sermayeyi sağlamalıdır.

Böylece para kazanma yolları adı altında keşifler yapmaktadır. Müşteri kitlesini belirlemektedir. Hedeflerini seçip bu alanda yapacağı Karlı iş fikirleriadı altında işlere imza atmalıdır. Pazarlama stratejilerini öğrenerek bu doğrultuda hareket etmelidir. Bu sektör özellikle maddi durumu fazlasıyla yüksek olan kişilere hitap ettiği için sektörde para kazanmama olasılığı olmamaktadır.

Bu yüzden dükkan sahipleri belli konumlarda çok iyi paralar kazanmaktadır. Bu iş için doğru planlar oluşturulduğu takdirde açılan sermaye parasını rahatlıkla üçe dörde katlayarak satışlar yapılmaktadır. Sektörü tanıyıp kendini geliştirerek hareket eden satıcılar çok kısa süreler içerisinde kendini bu sektörde tanıtacaktır. Kış ve yaz mevsimleri olarak değişkenlik gösteren satışlar zarara gidilmeden kendini muhakkak kara çıkaracaktır.

Artık son yıllara bakıldığı zaman daha fazla gelişen ve alanının genişletecek olan sektörler arasında bulunmaktadır. Böylece bu konuda açılan her yer daha fazla iş yapacak ve daha iyi paralar kazanılacaktır. Bu durumda da dükkan açılırken kullanılmış olan sermaye parası uzun sürelere gerek kalmadan kısa sürede sonuç vererek kar elde edilecektir.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri