Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

6 BİLGİ İLE: Dürümcü Dükkanı Açmak, Kazancı, Maliyeti, Karı Kaç Liradır?

Kendi işinin patronu olmak isteyen bir kişi dükkan açma fikirleri üretebilir. Bu iş fikirleri arasından birini seçecek olursa kendine en uygun olanı belirlemesi gerekir. Marka olmak istiyorsanız eğer tek bir ürün üzerine yoğunlaşmalısınız. Son zamanlarda da dürümcü dükkanı açma işi yaygınlaştı.

Bu işi öncelikle yapmaya istekli olmak gerekir. Bilgi sahibi olmak için gerekli araştırmaların yapılması için mesai harcanmalıdır. Dürüm işinin bir ekip işi olduğu unutulmamalıdır. Bunun için kendimize ekip oluşturmalıyız. Yakın çevremizden güvendiğimiz kişileri seçebiliriz. Görev paylaşımı yapmalı ve her ekip üyesi görevini uzmanlık derecesinde yapmalıdır. Böylece iyi bir dükkan açılışı yapılabilir.

Dükkan açılışında reklam gereklidir. Paket servisi yapılması da şehir içinde gezen kurye motorlarının da reklamı okunaklı ilgi çekici olursa dükkanınıza daha fazla müşteri çekmiş olursunuz. İlk kez dükkan açan biriyle tecrübeli bir kişinin farkları olacaktır. İsim yapmış dönerciler gezilerek notlar alınıp işletmecinin ona göre bir yol izlemesi gerekir. Tutan işler takip edilmelidir. Günümüzde popülerlik çok büyük öneme sahiptir.

Dürümcü Dükkanı Açmak Mantıklı Mı?
Dürümcü Dükkanı Açmak Mantıklı Mı?

Dürümcü Dükkanı Açmak Mantıklı Mı?

Dürümcü dükkanı açmak isteyen bir kişi öncelikle çevresine ”dürümcü dükkanı açmak mantıklı mı” diye sorusunu yöneltir. Çevresindeki insanların bu konu hakkında yeterli bilgi ve donanıma sahip olup olmamasının bir önemi yoktur. Kişi sadece desteklenmek istediği için yakın çevresine bu soruyu sorar.

Dürümcü dükkanı açmak için belli şartları yerine getirebileceğinizi düşünüyorsanız dürümcü dükkanı açmak mantıklı bir karardır.

Kısa bir araştırmanın sonucunda buna karar vermeniz gerekir. Daha önce dürümcü dükkanı işletmiş biriyle iletişime geçmek ve onun tecrübelerinden faydalanmak sizin için faydalı olacaktır. Bu işte en önemli faktör tabii ki maddi kazanç sağlamaktır. Bunun hesaplamasını yapıp işe girişmelisiniz.

Dürümcü Dükkanı Nasıl Açılır?
Dürümcü Dükkanı Nasıl Açılır?

Dürümcü Dükkanı Nasıl Açılır?

Dürümcü dükkanı açmak isteyenler için dürümcü nasıl açılır? Öncelikle ne kadar bir bütçeye sahip olduğunuzu hesaplayıp alan araştırması yapmalısınız. Hem sermayenize uygun hem de iş yapma kapasitesi olan bir mekanda dükkan bulmalısınız. Sermaye ve dükkanın yeri çok önemlidir.

Dükkanın yerini belirledikten sonra içini tamamlamak için gerekli malzemeleri temin etmelisiniz. Ocak başı, mutfak için gerekli eşyalar, masa, sandalye vb. Daha sonra diğer dürümcülerden ayırt edici bir özellik bulunan dürüm tarifi bulmalısınız. Bunun için birbirine uyan lezzetleri yakalamalısınız. Dürüm bir planlama işidir. Planlamayı en iyi şekilde yapmak sizi yükseltecektir. Uygun sermayeyle yapılan her iş mutlaka olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Dürümcü Dükkanı Açmanın Maliyeti
Dürümcü Dükkanı Açmanın Maliyeti

Dürümcü Dükkanı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Her işin olduğu gibi bu işin de bir maliyeti olacaktır. Peki, dürümcü açma maliyeti ne kadardır? Bu sorunun net bir cevabı yoktur. Seçtiğiniz dürümcünün büyüklüğüne, yapacağınız dekora, açacağınız yerin konumuna, hazır dükkan teslim alıp almadığınıza göre fiyat değişecektir. Dükkanın kirası da çok önemli bir faktördür.

Yüksek kiralı bir dükkanın maliyeti doğru orantıda yüksek olacaktır. Eğer dürüm işini biliyorsanız bu sizi usta maliyetinden kurtaracaktır. Dükkanın büyüklüğüne, iş yapma durumuna uygun sayıda çalışan olması da çalışan sayısı kadar maliyeti artıracaktır. Bu yüzden net bir rakam söylemek doğru olmayacaktır. Sermayenize en uygun dükkan şekline göre maliyet hesabı yapmalısınız.

Dürümcü Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?
Dürümcü Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Dürümcü Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Dürümcü dükkanı açacak bir kişinin en çok merak ettiği konulardan biri aylık ne kadar kazanacağıdır. Tabii ki dürümcü dükkanı kazancı bu işteki asıl amaçtır. Dükkanın konumu eğer okul civarında ise kazanç okul dönemlerinde yüksek olacaktır. Çünkü öğle aralarında hızlı tüketim ürünleri tercih edilmektedir. Dürüm de bunlar arasındadır. Lezzetli bir dürüm öğle yemekleri için vazgeçilmez bir tercih olacaktır. Bu yüzden dürümcüler genellikle gündüz 11-14 saatleri arasında yoğun olacaktır.

Bu yoğunlukta kazancı arttırır. Dürüm için belirlenen fiyat politikası önemlidir. Net bir kazanç söylemek mümkün olmayacaktır. Dükkanın kazancını hesaplamak ve doğru tasarruflar sayesinde kazancın artacağını söyleyebiliriz.

Dürümcü Dükkanı Açmak Karlı Mı?
Dürümcü Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Dürümcü Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Dürümcü açmak isteyen birinin en fazla sorguladığı konulardan biri de bu işte kar sağlayıp sağlayamayacağıdır. Dürüm girişimcisi ” dürüm dükkanı karlı mı? ” sorusunu sormakta haklıdır. Çünkü bu işe girişmeden önce kar sağlama amacı gütmektedir. Bunun için masrafları en aza indirgeyip daha fazla satış yapmanın planı içinde olurlar Peki işin içine giren biri bunu başarabilir mi?

Dürümcü dükkanından kar sağlayabilir mi? Elbette bu işte kar sağlanabilir. Kaliteli bir iş yaparak fiyatları kaliteyle doğru orantılı olacak şekilde ayarlayarak kar elde etmek mümkündür. İşe girmeden önce kar zarar hesabı yapılmalıdır. Çok fazla iş yapan yerler tercih edilmeli ve reklamı iyi yapılmalıdır.

Dürümcü Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler
Dürümcü Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Dürümcü Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bu sektöre girmek istiyorsanız dürümcü dükkanı açmak için gerekli belgeler nelerdir bunları bilmeniz gerekir. Her belediyenin istediği belgeler farklılık göstermektedir. Bu yüzden dürümcü açmak istediğimiz belediyeden bu belgeler hakkında bir liste alabilirsiniz. Aşağıdaki gibi bir liste olacaktır yalnız değişiklikler olabilir.

 1. Tapu fotokopisi,
 2. Kira kontratı,
 3. 2 adet vesikalık fotoğraf,
 4. Adli sicil kaydı,
 5. İkametgah belgesi,
 6. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 7. Baca kullanım izni,
 8. Bina sakinleri izni,
 9. Vergi levhası,
 10. Çevre tarım onay belgesi,
 11. İtfaiyeye uygunluk raporu,
 12. SGK giriş bildirimi,
 13. İlgili esnaf odası veya ticaret odası kaydı fotokopisi,
 14. İmza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi,

Sonuç olarak bize uygun işi seçip doğru planlamaları yaptığımız takdirde karlı bir işe imza atmış olacağız. Birçok girişimci insan para kazanma yolları nelerdir bunları araştırarak işe koyulur ve araştırmanın sonucunda işe koyulur. Bu Karlı iş fikirleri arasında kendine en uygun iş olacaktır.

İnsan yapmaktan hoşlandığı bir işte daima başarı sahibi olur. Dürüm dükkanları da yukarıda bahsettiğimiz gibi kar sağlayan işlerin başında yer almaktadır. İyi hizmet veren dürümcü iyi bir karın sahibi olmaya adaydır. Sadece dürüm değil yanında içecek de satılacağından uygun fiyatlı menüler oluşturmak gerekir.

Satış esansında sipariş alımında kolaylık sağlayacağı tartışmasız bir gerçektir. Kaliteli ve lezzetli dürümler tercih edilir. Tabii bir başka etken de reklamlardır. İnsanlar güvenilir kişilerin referanslarını dikkate alır. Bunun için uygun bütçeli planlamalar yapılır. Hatta ünlüler davet edilip döner ikramı yapılabilir.

Onlarla bir resim çektirip sosyal medyada paylaşmak dükkanınıza katkı sağlayacaktır. Sosyal çevrenizin geniş olması en büyük avantajlardan biridir. Açılış için dostlarınızı davet etmeniz dükkanınızın dikkat çekmesine neden olur.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri