Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

9 BİLGİ: Şarküteri Dükkanı Nasıl Açılır? Maliyeti Ve Kazancı Kaç Liradır?

Genel olarak baktığımızda şarküteri dükkanı açma bu alandan para kazanmak için yapılan en iyi iş fikri olmaktadır. Şarküteri dükkan açma fikirleri kişinin bu konu hakkında bilgi toplamasını sağlamaktadır. Bu dükkanlara yönelen kişiler karlı iş fikirleri konusunda detaylı bilgiye sahip olurlar ise daha doğru bir şekilde hareket etmiş olurlar.

Şarküteri dükkanlarında peynir, zeytin, süt, yoğurt, bal ve bunlara benzer kahvaltılık ürünler satışa sunulmaktadır. Bu ürünler taze ve lezzetli olduğu zaman müşteri talebi daha da artmaktadır. Günümüz şartlarında şarküteri dükkanları metropol şehirlerde daha fazla ilgi görmektedir.

Küçük şehirlerde ise şarküteri dükkanlarının yerine kasap, bakkal ve buna benzer işletmeler bulunmaktadır. Tüm bunlara bağlı olarak şarküteri açma fikriniz var ise büyük şehirler veya kalabalık caddelerde bu dükkanları açmak daha uygun bir davranış olacaktır.

Şarküteri Dükkanı Nasıl Açılır?
Şarküteri Dükkanı Nasıl Açılır?

Şarküteri Dükkanı Nasıl Açılır?

Girişimci olarak şarküteri dükkanı açmaya karar verdiğiniz noktada şarküteri dükkanı nasıl açılır diye araştırmalar yapmaya başlarsınız. Şarküteri dükkanında satış yapılacak olan malzemelerin ürün çeşitliliği açıldığı bölgeye göre farklılık göstermektedir.

Buna bağlı olarak da şarküteri dükkanı açmadan önce mutlaka pazar araştırması yapılması ve dükkan açacağınız bölgenin taleplerini karşılayan ürünlerini stoklarınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bunun yanında satışını yapacağınız ürünlerin menülerini deponuza ve de yiyecek atığı kapasitenize uygun olacak şekilde belirlemelisiniz.

Şarküteri dükkanında kendi ürünlerinizi satışa sunmak çok daha karlı ve kazançlı bir iş olmaktadır. Bunun yanında kendiniz üretim yapmıyorsanız depoda stoklayacağınız ürünleri köylerden veya doğal üretim gerçekleştiren bireylerden satın almalısınız. Ayrıca, şarküteri dükkanınızda pastaneden aldığınız veya kendi yaptığınız tatlılarında satışını yapabilirsiniz.

Şarküteri Dükkanı Açma Maliyeti
Şarküteri Dükkanı Açma Maliyeti

Şarküteri Dükkanı Açma Maliyeti Ne Kadar?

Girişimci olarak açacağınız şarküteri dükkanı açma maliyeti, tam anlamı ile ne şekilde bir dükkan istediğinize bağlı olmaktadır. Bazen şarküteri dükkanı açmak 20.000 TL iken bazen de 100.000 TL’ ye kadar da çıkabilmektedir.

Hatta bazı zamanlar 2.000.000 TL’ye kadar maliyetler ile açılan şarküteri dükkanları bulunmaktadır. 20.000 TL tutarında bir maliyet ile açılmış olan şarküteri dükkanı çok fazla kazanç elde edemez.

Şarküteri dükkan açma işinde 40.000 TL gibi bir maliyet daha uygun ve kazançlı olacaktır. Bu konuda en doğru bilgi bu işi yapan esnaflar tarafından öğrenilir. Hem ne kadar maliyetin gerekli olduğu hem de nasıl bir yol izlenmesi gerektiği çok detaylı bir şekilde işin uzmanından öğrenilir ve bu öğrenilen bilgilere göre bir yol izlenir.

Şarküteri Dükkanı Nerelerde Açılmalıdır?
Şarküteri Dükkanı Nerelerde Açılmalıdır?

Şarküteri Dükkanı Nerelerde Açılmalıdır?

Şarküteri dükkanı açmaya karar verdikten sonra en doğru karar şarküteri dükkanının açılacağı yer olmaktadır. Peki şarküteri dükkanı nerede açılır?

İnsanların kalabalık olduğu alanlarda açılmaya uygun olan şarküteri dükkanları için genelde kalabalık bölgeler tercih etmelidir. Özellikle ana cadde, okul, kamu alanlarına yakın bölgeler olması son derece önemlidir. Ayrıca; metropol şehirlerde daha fazla kazanç sağlayacağı için bu bölgelere yoğunlaşmakta fayda vardır.

Şarküteri Dükkanı Aylık Kazancı
Şarküteri Dükkanı Aylık Kazancı

Şarküteri Dükkanı Aylık Kazancı Kaç Liradır?

Şarküteri dükkanı iş fikirleri arasında olan en kârlı bir işlerden biri olmaktadır. Şarküteri dükkanında bulunan ürünlerin kâr oranları %50’ den başlamakta ve %500 ‘e kadar çıkabilmektedir. Tüm bunlara bağlı olarak da şarküteri dükkanı kazancı oldukça yüksek olabilmektedir.

Şarküteri dükkanının aylık kazancı günlük ciroya bağlı olarak belirlenmektedir. Bu bakımdan da her gün değişen cironuz hafta sonları daha da artacaktır. Bu bakımdan şarküteri dükkanının aylık kazançları çok net olmamakla birlikte bu işi çok uzun süre yaptığınız zaman düzenli ve de çok yüksek miktarda aylık gelir elde etmektesiniz.

Şarküteri dükkanı açtığınız zaman tek bir dükkanla çok fazla gelir elde etmeniz zordur. Bu konuda çok fazla kazanç sağlamak istiyorsanız, kurumsallaşmalısınız. Birçok farklı bölgelerde dükkanlar açmalısınız. Bu iş çok fazla sermaye ve emek istemektedir. Ama işinizi kurduktan sonra, zaman içinde başarı sağlayıp marka haline gelirseniz başka dükkanlar açabilir ve kurumsallaştırabilirsiniz.

Şarküteri Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler
Şarküteri Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Şarküteri Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Neler?

Girişimci olarak şarküteri dükkanı açmaya karar verdiniz. Bu konuda şarküteri dükkanı açmak için gerekenler gözünüzü korkutmasın. Şarküteri dükkanı açmaya karar veren kişiler için gerekli olan belgeler çok fazla değişiklik göstermektedir. Gıda ürünlerinin satışını yapacağınız için edinmeniz gereken birçok belge bulunmaktadır. Fakat bu belgeler oldukça kolay elde edebileceğiniz belgeler olmaktadır. Temel olarak gerekli olan belgeler;

  1. Kimlik fotokopisi,
  2. 2 adet fotoğraf,
  3. Vergi levhası fotokopisi,
  4. İmza sirküleri,
  5. Ticaret odası sicil kaydı,
  6. Başvuru formu,
  7. Tapu fotokopisi,
  8. Ticari sicil kaydı,
  9. İtfaiye uygunluk raporu ve yangın tüp faturası,
Şarküteri Açma Ruhsatı Nasıl Alınır?
Şarküteri Açma Ruhsatı Nasıl Alınır?

Şarküteri Açma Ruhsatı Nasıl Alınır?

Girişimci tüm gerekli evrakları sağladıktan sonra şarküteri ruhsatı nasıl alınır? Bağlı bulunduğunuz belediye hangisi ise; web sayfasından başvuru formlarına ulaşılır ve gerekli tüm belgelerde alındıktan sonra belediyeye başvuru formu ile birlikte müracaat edilir. Bu konuda şarküteri açacağınız zaman başarılı bir şekilde yönetmek de istiyorsanız mutlaka gerekli ruhsat ve izinleri almalısınız.

Üstelik vergi dairesine de başvuru yaparak, vergi işlemlerinizi de en kısa sürede halletmelisiniz. Gıda sektörü olduğunuz için Sağlık Bakanlığının ilgili yönetmeliklerindeki gerekli kurallara uymanız gerekmektedir.

Genel piyasaya baktığımız zaman; yeni bir iş arayışı içinde bulunan kişiler girişimci olarak yeni iş fikirlerini araştırmaktadırlar. Bu noktada da genel piyasada çok para kazanma yolları arasında yer alan şarküteri açma işi çok fazla talep gören iş haline gelmiştir. Hem maliyeti hem de sağladığı kazanç düşünüldüğü zaman doğru yöntemler ile çok başarılı bir iş ortaya çıkabilmektedir.

Bu konuda Karlı iş fikirleri kapsamında şarküteri dükkanı açmak en ön sıralarda yer almaktadır. Şarküteri dükkanı açan kişi bazı zamanlar çok yüksek kazançlar elde ederken bazen daha az ciroya sahip olmaktadır. Buna bağlı olarak kazanç sağlamak için gerekli olan ürünleri mutlaka bulundurtmalısınız. Ayrıca müşteri memnuniyetini de düşünerek, hem temiz hem de dekoratif bir dükkana sahip olmalısınız.

Şarküteri dükkanı açmak, iş fikirleri kapsamında yer alan en doğru ve kazançlı işler arasındadır. Bu konuda başarı sağlamak içinde hem doğal hem de taze ürün satışı yapılması gerekmektedir. Tüm bunları sağladığınız zaman hem müşteri sayısınız artar hem de çok kısa sürede büyük başarılar elde edersiniz.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri