Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

Çiğköfteci Dükkanı Nasıl Açılır? Maliyeti Ve Aylık Kazancı Kaç Liradır?

Günlük hayatta en çok yenecek yiyeceklerden biri olan çiğ köfte her öğün tüketilebilme özelliğine sahiptir. Bu olaydan dolayı ortaya çıkan dükkan açma fikirleri sürekli gündeme gelmektedir. Çoğunlukla öğle vakitlerinde daha çok tercih edilen çiğ köfteler iş çıkışlarında bile yoğun ilgi görmektedir.

Bu konudan dolayı herkesin aklına çiğköfteci dükkanı açma olayı gelmektedir. Fiyat bakımından oldukça makul fiyatlarda satılan çiğ köfteler lezzetleri sayesinde de fazlasıyla dikkat çekmektedir.

Günümüzde en popüler girişimler arasında bulunan çiğ köfteci dükkanı açmak birkaç işlemden sonra oldukça kolaydır. Bu da yeni iş fikirleri ortaya çıkararak kişi dükkan açma maliyetini aylık kazancı tek tek hesap etmektedir.

Geçen gün kalitesini ve müşteri kitlesini arttıran çiğ köfteci dükkanlarını açmak için muhakkak işe girişilmesi gerekmektedir. Birbirinden lezzetli değişik soslar üretilen çiğ köfteler alıp yiyen herkes tarafından tam not almaktadır. Maliyet açısından yapımı da oldukça uygun olduğu için sıklıkla tercih edilen dükkanlar arasında bulunmaktadır. Bu da çiğ köftenin adını her geçen gün daha çok duyurmasına sebep olmaktadır.

Çiğ Köfteci Açmak İstiyorum
Çiğ Köfteci Açmak İstiyorum

Çiğ Köfteci Açmak İstiyorum Nereden Başlamalıyım?

Bu konudaki en önemli detay bayilik olmaktadır. Kişinin doğru bayiyi seçmesi çiğ köfte dükkanı açarken oldukça karlı işler sağlamasına sebep olmaktadır. Bu konuda başvuru yapan çiğköfteci dükkanı açmak istiyorum diyen herkes belli araştırmalar yaparak bu konular hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Araştırmasında dükkanın nerede açılacağı hangi noktada eksikliklerin olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir. İşlemin devamına bu doğrultuda başlarsa daha iyi sonuçlar çıkaracaktır. Çiğ köfteci dükkanı açarken adı duyulmuş bayilikleri tercih etmek daha fazla ürün alınmasını sağlamaktadır.

Böylece kısa zamanda yaptığı tüm harcamaları çıkarabilmektedir. Yapılan iyi araştırmalar sonucunda en iyi dükkan rahatlıkla açılacaktır. Böylece işini en iyi şekilde yapacak dükkan sahipleri olacaktır.

Çiğ Köfteci Açmak Karlı Mı?
Çiğ Köfteci Açmak Karlı Mı?

Çiğ Köfteci Açmak Karlı Mı?

Çiğ köfteci dükkanı açmak karlı sonuçlara sebep olmaktadır. Bu konuda yaklaşık olarak 130 adet şirket ve bayilik bulunmaktadır. Maliyet yapılan iş oldukça ucuz olduğu için muhakkak kişi dükkan açtığı zaman bundan kar yapacaktır.

Bu konu ile ilgili kişinin aklında oluşacak çiğköfteci dükkanı açmak karlı mı gibi sorular böylece giderilmiş her dükkan açarken bazı maddi anlamda zararlara girilmektedir ama çiğ köfteci dükkanlarında bu tam tersi şekilde olmaktadır.

Yaptığı tüm harcamaları buradan birkaç ay içerisinde çıkarabilmektedir. Satışı çok fazla olan çiğ köfteler gitgide yaygınlaşmaya ve alınmaya devam etmektedir. Uygun bayilik seçildiği takdirde bu dükkan çok fazla maddi anlamda gelirler kazanacaktır. Bu sebepten dolayı bayilik seçimi önemli bir kriterdir.

Çiğköfteci Dükkanı Nasıl Açılır?
Çiğköfteci Dükkanı Nasıl Açılır?

Çiğköfteci Dükkanı Nasıl Açılır?

Bu dükkanı açmak için kişinin öncelikle belli araştırmalar yapması gerekmektedir. Dükkanın nereye açılacağı hangi büyüklükte olacağı gibi koşullar önemli detayları oluşturmaktadır. İlk önce alanın bu konuma uygun olup olmadığına karar verilmektedir. Daha sonra gerekli yerlere başvurularak dükkanı istediğini belediyeye bildirmesi gerekir.

Muhakkak her şeyini kafasına tasarlamış ve belirlemiş olarak giden kişiler belediyeye başvurarak buradan ruhsat alması gerekmektedir. Bu doğrultuda oluşacak olan çiğköfteci dükkana nasıl açılır gibi soru işaretleri de giderilmiş olmaktadır. Bu süreç gerekli belgeler ve evraklar tamamlandıktan sonra kısa zaman içinde halledilmektedir. Tüm prosedürler ince ince tamamlandıktan sonra dükkan açma ile ilgili herhangi bir problem teşkil etmemektedir.

Çiğköfteci Dükkanı Açma Maliyeti
Çiğköfteci Dükkanı Açma Maliyeti

Çiğköfteci Dükkanı Açma Maliyeti Ne Kadardır?

Çiğ köfteci açmak maliyeti gitgide değişmektedir. Son yıllarda yapılan çalışmaların sonucunda bir çiğ köfteci dükkanı açmak için yaklaşık olarak 12.000 ile 15.000 arasında bütçenin olması gerekmektedir. Bunun içerisinde belgeler dükkanın kirası tutulması ruhsatı ve bunun gibi tüm detaylar bulunmaktadır.

Bu bakımdan bakıldığı zaman çiğköfteci dükkanı açma maliyeti diğer dükkanlara oranla daha minimum düzeyde olmaktadır. Çiğ köfte ailesi daha fazla büyüyerek gelişmeye devam etmektedir. Bu bütçenin içerisinde genellikle dükkanın tasarımı şekli dekorasyonu ve bunun gibi detayları da yer verilmektedir.

Her gün düzenli olarak gelen çiğ köfte ve bunu dönen ücretler de bu fiyatların içinde yer almaktadır. Oldukça zevkli ve bu o kadar da eğlenceli olan bu sektör artık günümüzde her yere rahatlıkla açılabilmektedir.

Çiğköfte Dükkanı Aylık Kazancı
Çiğköfte Dükkanı Aylık Kazancı

Çiğköfte Dükkanı Aylık Kazancı Kaç Liradır?

Bu tamamen dükkanın nereye açıldığına ne kadar iş yaptığına göre değişmektedir. Genellikle orta halli bir dükkan olarak düşünüldüğünde çiğköfteci dükkanı aylık kazancı 10.000 TL ile değişmektedir. Eğer açılan yer çok işlek bir yerse bu kazanç daha da artmaktadır.

Dükkan kazancını arttıracak olan dükkanın içeriği lezzeti de önemli detaylar arasında bulunmaktadır. Genellikle insanlar adı duyulmuş faaliyetleri daha çok tercih etmektedir. Dükkan eğer merkez bir yerde ise ve oldukça fazla tanınan bir ismi varsa bu dükkanın aylık kazançları 20.000 bulmaktadır.

Her detay ince ince işlenerek dükkan en iyi ve güvenilir bir şekilde açılmaktadır. Yapılan analizler sonucunda her çiğ köfte dükkanı belli kazançlar kazandırarak yapılan tüm masrafları büyük oranlarda karşılamaktadır.

Çiğköfteci Açmak İçin Gerekli Belgeler
Çiğköfteci Açmak İçin Gerekli Belgeler

Çiğköfteci Açmak İçin Gerekli Belgeler Hangileridir?

İş kurmak için en karlı girişimlerden biri olan çiğ köfteci dükkanı için açılması gereken birçok belge vardır. Bu belgeler kimlik belgesi fotokopisi, işe başlama bildirim belgesi, 4 adet vesikalık fotoğraf, vergi levhası fotokopisi, esnaf ve sanatkarlar odasına kayıt yapılması gerekmektedir.

Bunların yanında adres bildirimi, dükkan kira ise kontrat kendinin ise tapu fotokopisi ve bunun gibi belgeler gerekli olmaktadır. Bu konular tamamlandıktan sonra çiğköfteci dükkanı dekorasyonu fikirleri de önemli yer tutmaktadır.

Dekorasyon yapımı ne kadar iyi olursa müşteri kitlesi o kadar artacaktır. Genellikle küçük iskemleler tatlı ufak masalar dükkanın üzülmesini sağlayabilmektedir. Her zaman otantik dükkanlar daha fazla dikkat çekmektedir.

Çiğ Köfte Açmak İçin Devlet KOSGEB Desteği
Çiğ Köfte Açmak İçin Devlet KOSGEB Desteği

Çiğ Köfte Açmak İçin Devlet KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

Bunun için birçok şarta ihtiyaç duyulmaktadır. Bu şartların hepsi doğru ölçüde sağlandıktan sonra KOSGEB desteği rahatlıkla alınabilmektedir. KOSGEB desteğini çiğ köfteci dükkanı açmak isteyen kişilerin rahatlıkla alabilmesi için öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

Bunun dışında 18 yaşını muhakkak doldurması şartı aranmaktadır. Bu desteye daha önce başvurmaması gerekmektedir. Bu eğitim süresi yani 32 saatlik girişimcilik destek eğitimini tamamlayıp sertifikanın alınması gerekmektedir. İşletme içerisinde kullanılacak olan teçhizatların muhakkak 3 yaşından daha büyük asla olmaması gerekmektedir.

Tüm bunlar tamamlandıktan sonra çiğköfteci dükkanı açmak için KOSGEB desteği sağlanmış olmaktadır. Bu destek sayesinde açılan dükkan daha rahat bir şekilde açılıp maddi anlamda da rahatlıklar sağlanmaktadır.

Çiğ Köfteci Dekorasyonu ve Gerekli Ekipmanlar
Çiğ Köfteci Dekorasyonu ve Gerekli Ekipmanlar

Çiğ Köfteci Dekorasyonu ve Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Çiğ köfteci dükkanı açmak için gerekli malzemelerin alınması gerekmektedir. Ekipmanlar soğutucu dolabı, masa, sandalye, çiğ köfte tepsisi, streç film gibi ürünlerin alınması gerekmektedir. Bunların yanında dükkan için alınacak onlar ise cam giydirme, afiş, broşür, tabela, magnet gibi ürünlere fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır.

Tüm bu ürünler çiğköfteci dükkanı dekorasyonu için gerekli her şeyi kapsamaktadır. Göze hoş gelen tüm malzemeler sayesinde müşteri memnuniyeti daha fazla artacaktır.

Yapılan reklamlar çiğ köfteci dükkanın adını duyurmak için oldukça olumlu ve iyi bir çözüm oluşturmaktadır. Açılış zamanından önce herkes o konumda çiğ köfteci dükkanın açılacağını bilmektedir. Ne kadar çok müşteri çekilirse o kadar çok maddi kazançlar sağlanacaktır.

Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Sonucunda bir çiğ köfte dükkanı açmak için öncelikle iyi bir araştırmanın yapılıp bu araştırmaların sonucunda belli bilgiler toplandıktan sonra nelerin eksik olduğuna karar verilmesi gerekmektedir. Yapılan tüm işlerin ortalaması olarak Karlı iş fikirleriKarlı iş fikirleri ortaya çıkacak olmaktadır.

Çiğ köfteci dükkanı açmak diğer sektörlere göre fazlasıyla kolay olmaktadır. Yapılan hesaplamalardan sonra oluşacak olan bütçeler yola çıkarak para kazanma yolları çiğ köfteci dükkanı açarak daha kolay olmaktadır. Bu konuda bu işin pazarlaması dükkanın mevkisi, seçildiği yer büyüklüğü her biri en ince noktasına kadar farklı detayları ele almaktadır.

Oldukça uygun bütçeler ile çiğ köfteci dükkanı açmak her zaman daha kolay olmaktadır. Bunun için gerekli alanlar genellikle 15 metrekareden büyük olacak dükkanlar olmaktadır. Ekipmanlar ve kullanılan malzemeler de kaliteli ve düzgün seçildiği takdirde özellikle iş çıkışlarında, öğle aralarında ya da okul çevresinde daha fazla tutulacaktır.

Bin bir lezzetli halde bulunan çiğ köfteler istenirse dürüm istenirse porsiyon şeklinde de rahatlıkla satılıp yenebilmektedir. Dükkanların küçük ve tatlı olması da kişileri cezbetmek için oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x