Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

8 BİLGİ İLE: Börekçi Dükkanı (Salonu) Açma Maliyeti, Kazancı Ne Kadar?

Börekçi dükkanlarının açılım maliyetleri mekanına ve konumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genele bakıldığı zaman 50.000 TL ile 200.000 TL arasında börekçi dükkanı açma işlemi değişmektedir. Açılış maliyetini kişi ne kadar minimuma indirmek isteniyorsa börekçi dükkanı açma  konularda o kadar bilgili olması gerekmektedir. Börekçi dükkanlarında kişiyi etkileyecek en önemli olaylardan biri mutfak ve ısıtma tezgahları olmaktadır.

Bunların maliyeti oldukça fazla tutmaktadır. Özellikle son yıllarda ısıtmalık börek tezgahlarının fiyatları ortalama olarak 10.000 TL’den başlamaktadır. Aynı zamanda dükkan açma fikirleri sonucunda maliyet olarak diğer bir detay dükkanın ne kadar büyük olduğu içine ne kadar malzemenin gideceği konumu ve kirası olmaktadır. Bunların hepsi maliyeti etkileyen detaylar arasında bulunmaktadır.

Dükkanın konumu ne kadar göz alıcı bir yerde olursa kirası da aynı doğrultuda artmaktadır. Bu sebepten dolayı dükkanın nereye açıldığı çok önemli bir detaydır. İçine kullanılacak masa sandalye tesisat ekipman ve bunun gibi ürünler de iş fikirleri olarak fiyatlar da değişkenlik gösterebilmektedir. İyi alınan bilgiler doğrultusunda en uygun bütçeli bir şekilde börekçi dükkanı rahatlıkla koşullar sağlanarak açılmaktadır.

Börekçi Dükkanı Nasıl Açılır?
Börekçi Dükkanı Nasıl Açılır?

Börekçi Dükkanı Nasıl Açılır?

Börekçi dükkanında ilk olarak dikkat edilecek husus hangi fırın modeline ihtiyaç olduğudur. Kişi uygun fırın modelini dükkanına alıp, havalandırma işlemini doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra kurulum işlemini yapabilmektedir. Kişi börek ya da mutfak ile ilgili tüm malzemeleri alıp hallettikten sonra dekorasyona geçebilmektedir.

Dükkanın oldukça hijyenik olması gelen müşteriler tarafından fazlasıyla önem taşımaktadır. Aynı zamanda dükkana daha geniş gösterecek mobilya seçilmesi de bu hususta en önemli olaylardan biridir. Kişinin dükkan açtığında iyi bir tanıtım ve reklam vermesi de börekçi salonunun duyulması adına önemli bir yer kaplamaktadır.

Tüm bunlar börekçi dükkanı nasıl açılır, sorusunun cevabını vermektedir. Bu adamlar gerçekleştirdikten sonra çalışan personelin de muhakkak kişi dükkanı açmadan önce tedarik edip tamamlanması gerekmektedir.

Börekçi Dükkanı Açmak Karlı Mı?
Börekçi Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Börekçi Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Börekçi dükkanları genellikle karlı yatırımlar arasında bulunmaktadır. Özellikle konum doğru seçildiği zaman çok büyük kazançlar elde edilebilmektedir.

Son yıllarda okulların ya da işyerlerin yanına açılan börekçiler çok fazla iş yapıp kar kazanmaktadır. Bu sonuçta börekçi dükkanı açmak karlı mı, sorusunun cevabını en doğru şekilde vermektedir. Bu işlemi daha da karlı hale getirmek için eve servis imkanları sağlayarak kişiler kârı daha da fazla arttırabilmektedir.

Börekçi dükkanındaki ürünler günün her saati satılabilme özelliğine sahiptir. Genellikle bu dükkanlar en çok satışı sabah saatlerinde yapmaktadır. Ürünleri oldukça taze ve güzel olduğu için kesinlikle müşteriler tarafından çok kısa sürede duyularak oldukça fazla kazançlar elde etmelerini sağlamaktadır.

Börekçi Bayiliği Veren Firmalar
Börekçi Bayiliği Veren Firmalar

Börekçi Bayiliği Veren Firmalar Hangileridir?

Günümüzde birçok firma börekçi bayiliği vermektedir. Böylece kişinin börekçi dükkanı açma Maliyeti, fazla olsa da adı duyulan bayilikler sayesinde çok kısa sürede kazanç elde bu bayiliklerden bazıları;

 1. Bülent Börek,
 2. Sarıyer Börekçisi,
 3. Levent Börekçilik,
 4. Adana Börek,
 5. Efsane Börek,

Ve buna benzer bayiliklerdir. Son yıllarda börekçi bayilikleri artış göstermektedir. Boşnak Börekçisi, Taner Börek, Tarihi Karaköy Börekçisi bu bayilikler arasında yerini almaktadır.

Kişilerin bayilik alması çok önemli bir detaydır. Genellikle müşteriler adı duyulmuş börekçileri daha çok tercih etmektedir. Bu sebepten dolayı alınan bayilikler satışı da aynı düzeyde arttırmaktadır. Böylece dükkan sahiplerine oldukça kısa sürede karlı işler kazandırmaktadır. İşte bu sebepten dolayı börekçilik bayisi almak oldukça önemlidir.

Börekçi Dükkanı Açma Maliyeti
Börekçi Dükkanı Açma Maliyeti

Börekçi Dükkanı Açma Maliyeti Kaç Liradır?

Börekçi dükkanı açmak maliyetli ama kısa sürede kar getirecek bir işlemdir. Börekçi dükkanı açan kişinin tuttuğu dükkan mutfak araç gereçleri ürün personel belge ücretleri gibi konular göz önünde tutulduğunda minimum 100.000 TL‘yi gözden çıkartması gerekmektedir. Ama kişiler yaklaşık 3-4 ay içinde bu maliyeti fazlasıyla çıkarmaktadır. İlk başta börekçi dükkanı açma maliyeti, pahalı bir işlem gibi gözükse de kısa sürede edilen karlar sayesinde yatırılan para fazlasıyla geri alınmaktadır.

Özellikle bulunan usta müşteri memnuniyeti gibi konular olumlu sonuç verdiği takdirde börekçi dükkanları kısa sürede karlarını katlamaktadır. Kişinin sermayesi ne kadar fazla olursa o kadar kaliteli bir dükkan açabilmektedir. Bu maliyet dükkanın açılacağı şehre göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Börekçi Dükkanının Dekorasyonu
Börekçi Dükkanının Dekorasyonu

Börekçi Dükkanının Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bu dükkanın ferah bir yapıda aynı zamanda mutfak ile ayrı bölmelerden oluşacak şekilde olması gerekmektedir. Dekorasyona uygun mobilyalar ile döşenmesi önemli bir yer tutmaktadır. İşlek bir cadde de olması önemli olaylardan biridir.

Börekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler
Börekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Börekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Hangileridir?

Bu dükkanları açmak için gerekli birçok belgeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu börekçi dükkanı açmak için gerekli belgeler konusunda herhangi bir belgenin eksikliğinde dükkan açılamamaktadır. Bu belgeler;

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 2. Vergi levhası,
 3. İtfaiye uygunluk raporu,
 4. Tapu ve kira kontratı fotokopisi,
 5. SGK giriş bildirimi,
 6. Oda kayıt belgesi,
 7. Faaliyet raporu,
 8. Ticari sicil gazete kaydı olmaktadır.

Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanarak belediyeye verilmesi gerekmektedir. Eksiksiz bir şekilde tamamlanıp verilen Bu belgeler belediyeye teslim edildikten sonra börekçi dükkanı açmak için kişinin başvuru yapması gerekmektedir.

Buraya gerçekleştirilen başvurular gerekli belgeler incelendikten sonra herhangi bir eksiklik olmadığı takdirde kabul edilerek işlemler başlatılmaktadır. Eksiklik olduğu takdirde de eksikliğin giderilmesi sağlanmaktadır.

Kişi bu dükkanı açmadan önce elindeki gelire göre hareket etmelidir. Piyasa araştırması yaparak para kazanma yolları, arasında dükkan açma fikrinin kendi için doğruluk olmadığına karar vermektedir. Daha sonra piyasa araştırması yaparak dükkana ne kadar maliyetin gideceğini hesap etmelidir.

Bunların sonucunda Karlı iş fikirleri, konusunda bir araştırma yapmalıdır. Elindeki miktar ile gerekli malzemelerin alımı belgelerin tamamlanması dükkanın seçilmesine karar vermektedir.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra kendi için en uygun bayi belirleyerek uygun bayilik için başvuruda bulunması gerekmektedir. Uygun bayilik işlemleri de gerçekleştirdikten sonra dükkan açmak için herhangi bir sakınca bulunmadığına karar verilir ve dükkan en kısa sürede açılmaktadır.

Açılan dükkan kısa sürede uygun bayilik ile birlikte satışlarını arttırarak kazanç sağlamaya başlamaktadır. Böylece dükkan açılma sırasında oluşan maliyet kısa bir süre içinde kazanılarak avantajlı konuma geçilmeye başlanmaktadır.

Dükkanın hijyenikliği, ürünlerin tazeliği, müşterilere davranış çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Bu şekilde satışlar kısa sürede artarak dükkanın yeri ve adı daha çok duyulmaya başlanacaktır.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri