Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

7 BİLGİ: Spotçu Dükkanı Açmak, İkinci El Eşya Satışı Yapmak Ne Kazandırır?

Tüm kesimlere hitap ederek her türlü insanın merak odağı olmuştur. Bu durumda çoğu kişinin aklına yeni iş fikirleri gelmekte ve yeni dükkan açma fikirleri, spotçu dükkanı açma gibi fikirler de gelmektedir. Çoğu insan geçimini bu şekilde sağlamaktadır. İşi yaptığınız semte ve elinizdeki parçalara göre kazanma olasılığınız doğru orantılı olarak artmaktadır.

Bazı alıcılar bunu sadece hobi olarak bile yapabilir. Sürekli ikinci el eşya alıp satarlar ya da o eşyalar ile bir koleksiyon bile yapabilirler. Bazıları buna meditasyon gözü ile bakıp rahatladığını bile düşünebiliyor. Eğer isterseniz sizde bir dükkan açıp ya da al sat yaparak kendinize bir meşguliyet bulabilirsiniz. Ayrıca uygun fiyatı kovalayıp pazarlık yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda hem çevrenizi genişletebilirsiniz hem de alım satım gücünüz artar.

Spotçu Dükkanı Nasıl Açılır?
Spotçu Dükkanı Nasıl Açılır?

Spotçu Dükkanı Nasıl Açılır?

Spotçu dükkanı açmanız sizi maliyet açısından çok fazla zorlamayacaktır. Çünkü ikinci el eşya alım satımı yapacağınız için sıfır eşyalar ile kıyaslarsak maliyet açısından düşüktür. Bu durumda spotçu dükkanı açmak karlı mı sorusuna evet cevabını verebiliriz.

Ortalamanın üzerinde satış yapan bir spotçu dükkanını açmak için 25 ila 32 bin TL arasında bir bütçeye ihtiyaç olacaktır. Bu bütçenin içerisinde kamyonet masrafı dahil değildir. Kamyonet ile birlikte bu bütçe için toplam 250 bin TL civarı bir bütçe ayırmanız sizin için yeterli olacaktır.

Çünkü kamyonet sizin dükkan açmanızda çok önemli bir etkendir. Sadece kamyonetiniz ile birlikte taşımacılık yapsanız bile ilk aylar için dükkan masrafı ile birlikte kendi kendinizi çevirebilirsiniz.

Spotçu Dükkanı Açmak Karlı Mı?
Spotçu Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Spotçu Dükkanı Açmak Karlı Mı?

İnsanlar yeni bir iş yapmak için birçok araştırma yapmasına rağmen çoğu kişi yapmak istediği işe hep bir önyargı ile yaklaşır ve hatta vazgeçebilir. Bu makalemizde spotçu dükkanı açmak karlı mı sorusuna cevap bulalım. Ne gibi avantajları var hep birlikte inceleyelim.

Özellikle ekonominin bu kadar kötü olduğu bir dönemde insanlar evlerine alacakları eşyaları daha uyguna alabilmek için spot dükkanlarına yönelmiştir. Kaliteli ve uygun eşyaların satılmış olduğu spot dükkanlarında her türlü eşyayı bulabilirler. Elektronik eşyalardan tutun mobilya, beyaz eşya vb. türevlerine. Hal böyle olunca satım gücünüz artar ve ciddi derecede kar elde edersiniz.

İkinci El Eşya Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?
İkinci El Eşya Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

İkinci El Eşya Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Spotçu dükkanınızda satın almış olacağınız ürünlerin maliyeti sizin ne kadar kazanacağınızı belirler. Yani ne kadar kaliteli ve ayrıca maliyeti düşük olarak alacağınız mallar ikinci el eşya dükkanı kazancı olarak sizin kara geçeceğinizi belirler. Nakliyesiz yapacağınız satış ortalama seyirlerde 10.000 TL ila 25.000 TL arasında seyir gösterecektir. İlk başlarda bu rakamlar size çok fazla gelebilir fakat dükkanın bulunduğu muhite göre bu rakamlar değişkenlik gösterebilir.

Bu durumda eğer spotçu dükkanı açmak istiyorsanız ilk önce açmak istediğiniz muhiti araştırmanız ve gözlemlemeniz gerekir. Nakliye işinizi kendiniz yapmanız karınızın iyice artmasını sağlayacaktır. Yanınıza alacağınız yardımcı elemanlar ile işlerinizi ve nakliyenizi hızlı bir şekilde halledip müşteri memnuniyetini arttırabilirsiniz.

Spotçu Dükkanı Açma Maliyeti Kaç Liradır?
Spotçu Dükkanı Açma Maliyeti Kaç Liradır?

Spotçu Dükkanı Açma Maliyeti Kaç Liradır?

İlk başlarda ortalamalarda seyreden bir Spotçu dükkanı açma maliyeti, olarak kamyonet masrafınız ile birlikte size 200 bin TL civarına mal olacaktır. Kamyoneti olan ve bu işe girmek isteyenler için ise alacağınız parçalar ile değişir.

Fakat ortalama olarak başlangıçta 15.000 TL ile 20.000 TL arası yeterli olacaktır. İlk başlarda güzel araştırma yaparak ve güçlü bağlantılar kurarak bu fiyatlara dükkan açmanız oldukça mümkün. Sağlam bir pazar araştırması yaparak dükkanınızı zengin parçalar ile doldurup satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Bulunduğunuz konum pazar açısından iyi bir yer ise alacağınız parçalara çok cüzi miktarlar ödeyerek hatta hiç bir şey ödemeden sahip olabilirsiniz. Unutmayın isteyen herkes bu işi yapabilir.

Spotçu Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler
Spotçu Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Spotçu Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Hangileridir?

Her dükkan ya da mülkiyetin açılırken gerekli olan evrak ve belgelerin olduğu gibi spotçu dükkanı açmak için de gerekli olan belgeler vardır. Bu belgeleri dükkan açma başvurusu yapmadan önce eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

Aksi taktirde belgeleri tamamlayana kadar sürekli uğraşırsınız ve bu durum sizi oldukça yoracaktır. Dükkan açmaya karar verdikten sonra bu belgeleri noksansız bir şekilde tamamlayınız. Aşağıda sizlere Spotçu dükkanı açmak için gerekli belgeler sırasıyla belirtilmiştir ;

  1. Tapunuzun bir adet kopyası,
  2. Adli sicil kaydınız,
  3. Kira kontratınız,
  4. Sgk giriş belgeniz,
  5. Vergi levhanız,
  6. Esnaflar odasına kayıt olup kaydınızı yanınızda bulundurmanız gerekiyor,
  7. Faaliyet belgeniz,
  8. İmza örneğiniz,
  9. İtfaiye açısından uygunluk gösteren rapor,
  10. Çevreye temizlik olarak ödenen verginin makbuzu,

Yukarıda sizlere spotçu dükkanı açmak için gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde anlatmaya çalıştık. Dükkan açmak için gerekli olan her şey ve avantajları aklınızda bir soru işareti kalmaması için derledik. Sizde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Özellikle günümüzde bu kadar stresli ve yoğun iş ortamlarında yapamayıp kendine sermaye yapmış ve işini kurmak isteyenler için güzel bir seçenek olabilir.

Herkes bu işi yapabilir. Bir miktar sermayeniz ile birlikte ve satıcılık yeteneğinizi geliştirebilir hatta ve hatta çevrenizi genişletip yeni arkadaşlıklar bile kurabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak ve işinizi genişletmek sizin elinizdedir. Oldukça kar marjı olan bu sektörde ilerleyip işinizi büyütebilir ve hatta ilerleyen zamanlarda kendi şirketinizi bile kurabilirsiniz.

Unutmayın hiç bir şey imkansız değildir ve siz istediğiniz sürece sadece biraz zaman alır. Her kesimden insan biraz sermaye ile bu işi yapabilir ve ciddi oranda kazançlar sağlayabilir. Özellikle öğrenci kesimine ya da yabancı uyruklu ülkemize taşınan insanlara ciddi oranda satışlar sağlayabilirsiniz. Oldukça kar amacı güden bir sektör olmakla birlikte eğlenceli de olabilir.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri