Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

6 BİLGİ İLE: Bilardo Salonu Açma, Maliyeti Ve Karlı Mı? – Tüm Detaylar Burada

Girişimcilik yapmak isteyen birçok insanın da dikkatini çekmeyi başaran bilardo salonları günümüzde raabet görmeyi sürdürüyor. Makalemde bilardo salonu açma konusunu detaylı anlatacağım. Bilardo salonu açma maliyeti ve özellikle merak edilen bilardo salonu açmak karlı mı sorularına net cevapları burada bulacaksınız. Şimdi bilardo salonu para kazandırır mı cevaplarını vermeye geçelim.

Sermaye ve kazanç oranları incelendiğinde ise para kazanma yolları olarak eğlence sektörü listelerin başında yer almaktadır. Vakit geçirmek için vazgeçilmez bir alan olan eğlence sektöründe, bilardo salonları da talep gören alanlardan biri olmayı başarmıştır. Hal böyle olunca birçok girişimcinin aklına iş fikirleri olarak bilardo salonu açma fikri de gelmektedir.

Peki, bilardo salonu açmak zor mu? Maliyeti ne kadar? Bilardo salonları kar eder mi? Bu soruların cevapları bir kaç farklı unsura dayanmakla beraber, açacağınız salonun konumu, özellikleri, o bölgede ki yaş ve nüfus oranları, seçeceğiniz malzemeler ve bu malzemelerin özellikleri belirleyici etkenlerden olacaktır.

İnsanların eğlence sektörüne bağlılığı ve arkadaş çevresi ile eğlenceli vakit geçirme isteği, bu iş fikrinin kulağa hoş gelmesini sağlamaktadır. İnsanların birlikte rekabet içerisinde eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan bilardo salonları, hala popülerliğini devam ettirmektedir.

Bilardo Salonu Açmak Para Kazandırır Mı?
Bilardo Salonu Açmak Para Kazandırır Mı?

Bilardo Salonu Açmak Para Kazandırır Mı?

Eğlence mekanları, yıllardır tercih edilen alanların başında gelmektedir. İnsanların birlikte vakit geçirebileceği yerlerden biri olan bilardo salonları da getirisi yüksek olan eğlence alanlarından biridir.

Peki bilardo salonu açmak karlı mı? Oyunun bir kaç kişi ile oynandığını göz önünde bulundurarak, kişi başı ve saatlik ücretler doğrultusunda hesaplandığında oldukça karlı bir iş olarak gözükmektedir.

Düşük sermaye ile yüksek kazanç sağlayabileceğiniz sınırlı işlerin başında bilardo salonu açmak fikri gelmektedir. Ticaretle ilgili her konuda olduğu gibi bu alanda da müşteri memnuniyeti, kullanılan malzemeler, dükkanın konumu, reklam gibi unsurlar kazancınızı arttırmakta sizlere yardımcı olacaktır.

Bilardo Salonu Yaş Sınırı Kaçtır?
Bilardo Salonu Yaş Sınırı Kaçtır?

Bilardo Salonu Yaş Sınırı Kaçtır?

Birçok eğlence mekanında olduğu gibi bilardo salonlarına giriş için de yaş sınırı bulunmaktadır. Peki bilardo salonu yaş sınırı nedir?

Yaş sınırı ile ilgili özellikle bilardo salonlarına ait bir kanun bulunmamakla beraber, bilardonun temel eğitim yaşı 8 yaş olarak belirlenmiştir. Fakat bilardo salonları gibi oyun oynatılan yerler ile ilgili olarak 18 yaşından küçükler giremez kanunu bulunmaktadır.

Bu gibi eğlence alanlarına 18 yaşından küçük hiç bir birey kendi başına girememektedir. Son yıllarda yapılan kanuni düzenlemeler sonucunda kasti olarak kumar veya kazanç olmayan durumlar için 12 yaşından küçüklerin velileri ya da vasileri ile birlikte, bu gibi alanlara girebilmelerine izin verilmiştir.

Bilardo Salonu Yönetmeliği
Bilardo Salonu Yönetmeliği

Bilardo Salonu Yönetmeliği Hakkında Bilgiler

Hemen hemen her ticari alanda bulunan yönetmelik kanunları, bilardo salonları için de bulunmaktadır. Ülkemizde bilardo salonu yönetmeliği kuralları hem Türkiye bilardo salonları özel spor salonları talimatları ile hem de Gençlik ve Spor il Müdürlüğünce hazırlanmıştır. Bu yönetmelikte ki talimatların dışına çıkmamanız, bilardo salonunuzun daha uzun ömürlü olmasını da sağlayacaktır.

Açılacak bilardo salonlarında ki özellikler, talimat listesinde sıralanmıştır. Bunlardan bazıları, aydınlatma ve ısıtma sistemleri, tuvaletler, havalandırma sistemleri, yangın tüpleri, bilardo oynamaya uygun malzemeler, ruhsat, yaş sınırlaması gibi bazı maddeler bilardo salonu yönetmeliğinde bulunmaktadır. Bu yönetmelikte bulunan talimatlara uygun davranmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Bilardo Salonu Açma Maliyeti
Bilardo Salonu Açma Maliyeti

Bilardo Salonu Açma Maliyeti Ne Kadar?

Bilardo salonunuzun maliyetini önceden hesaplamak, size farklı avantajlar sağlayacaktır. Dükkanınızın kirası, kullanacağınız bilardo masaları, ek giderler, restoran alanı, bekleme alanı, yedek malzemeler, abonelikler ve açacağınız bilardo salonunun dekorasyon bilardo salonu açma maliyeti hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

Bu konuda net bir rakam söylemek sizi yanıltacaktır. Bilardo salonunu açma maliyeti biraz da sizin tercihlerinize bağlıdır.

Basit bir kurulum ile 40 bin tl ile 60 bin tl arasında bir bilardo salonu açabileceğiniz gibi, tercihlerinize bağlı olarak bu rakamı 150 bin tl ile 200 bin civarlarına da çıkartabilmeniz mümkündür. Maliyet hesaplamasını ve alacağınız ürünlerin fiyatlarını önceden iyice belirlemek, sizleri karşınıza çıkacak kötü sürprizlerden de koruyacaktır.

Bilardo Salonu Açmak İçin Gerekli Belgeler
Bilardo Salonu Açmak İçin Gerekli Belgeler

Bilardo Salonu Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Salonunuzu açmak için sizden istenilen evrakları eksiksiz ve zamanında teslim ederseniz, salonu açmak için bekleme süreniz oldukça azalacaktır. Buda sizlere dükkanınızı faaliyete geçirmek için avantaj sağlayacaktır.

Peki bilardo salonu açmak için gerekli evraklar nelerdir? Öncelikle gerekli yerlere dilekçelerinizi ve başvurularınızı teslim etmeniz gerekmektedir.

Sonrasında ise vergi dairesinden vergi levhası, maliye fişleri, açacağınız dükkanın iskanı, tapusu ve adres bilgileri, ticaret odası kayıt belgeleri ve evrakları, dükkanınız kiralık ise kira sözleşmesi, yangın söndürücüler ve bunların fişleri, 2 adet vesikalık fotoğraf, kimlik fotokopiniz, sabıka kaydı, ikametgah adres bilgileriniz, iş yeri açma makbuzları ve sağlık raporu istenilen belgelerdendir.

Bilardo Salonu Malzemeleri
Bilardo Salonu Malzemeleri

Bilardo Salonu Malzemeleri Nelerdir?

Bilardo salonunuzu açmadan önce, temin edeceğiniz malzemecinizi, bu malzemelerin özelliklerini ve maliyetini iyice hesaplamanız ve araştırmanız gerekmektedir. Genelde birçok bilardo salonu birbirine benzer ve bazı bilardo salonu malzemeleri şunlardır;

  1. Sehpalar,
  2. Eldivenler,
  3. Tebeşirler,
  4. Skor tabelası,
  5. Bilardo sopası,
  6. Bilardo masaları,
  7. Top dizme üçgeni
  8. Bilardo topu takımları,

gibi başlıca malzemeler gerekmektedir. Ayrıca bekleme salonu düşünüyorsanız bu alan için, oturma koltukları, sehpalar ve televizyon gibi malzemelere de ihtiyacınız olacaktır.

Salonunuza gelen müşterileriniz için yiyecek içecek servisi düşünüyorsanız da birçok mutfak malzemesine de ihtiyacınız olacaktır. Malzemelerinizin eksiksiz, kaliteli ve dayanıklı olması dikkat etmeniz gereken unsurlardandır.

Bilardo Salonu Açmak Mantıklı Mı?
Bilardo Salonu Açmak Mantıklı Mı?

Bilardo Salonu Açmak Mantıklı Mı?

Eğlence alanlarının vazgeçilmezlerinden biri olan bilardo salonları, arkadaş çevreniz ile tatlı bir rekabet içerisinde hoşça vakit geçireceğiniz alanlardan biridir. Bilardo salonlarına olan talep her geçen gün daha da artmaktadır.

Talebin yoğun olduğu bu sektörde Karlı iş fikirleri ya da para kazandıran işler arasında bilardo salonu açmak fikri oldukça mantıklı gözükmektedir. Bilardo salonu açmak için gereken sermaye hesaplamasını ve kazanç ortalamasını göz önünde bulundurarak en karlı meslekler grubuna bilardo salonlarını da ekleyebiliriz.

Bilardo salonu açma fikrine sahipseniz, öncelik olarak buna uygun dükkanı bulmak ile başlayabilirsiniz. Bilardo salonu açmak için en az 150 veya 160 metrekarelik bir alana ihtiyacınız olacaktır. Seçeceğiniz dükkanın camii, okul, kreş ve öğrenci yurtlarına en az 100 metre mesafede olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz.

Bilardo salonuna uygun dükkanı bulduktan sonra, detaylı bir maliyet hesaplaması yapabilirsiniz. Sermayeniz doğrultusunda hareket etmek, kötü sürprizler ile karşılaşmanızı engelleyecektir. Standart özelliklerde olan bir bilardo salonu, ortalama olarak aylık 7 bin tl ile 15bin tl arasında bir kazanç sağlamaktadır.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri