Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

10 ADIMDA: Lazer Epilasyon Merkezi Açma, Maliyeti Ve Kazancı Kaç Paradır?

Kadınlar hatta erkekler için bile günlük bakım ve vücutta istenmeyen tüylerden kurtulma isteği oldukça artmıştır. Bu da lazer epilasyon merkezi açma iş fikirleri konusunda çok fazla isteğin artmasını sağlamıştır. Tam bu noktada makalemde sekiz (8) başlık ve dört (4) video ile size tüm detayları aktarıp, lazer epilasyon merkezi açmak için gerekli belgeler nelerdir aramanıza cevap veriyorum. Epilasyon merkezi açma maliyeti diye merak edenler için de net rakamlar veriyorum.

Bu konuda para kazanma yolları arasında en fazla tercih edilen işler arasında bulunan lazer epilasyon açma işi çoğu kişinin tercih ettiği ticari girişimler arasında yer almaktadır. Bu alanda girişimcilik yapmayı planlayan kişiler bu sektörü detaylı araştırmalı ve ona göre hareket etmelidir.

Lazer epilasyon kıl köklerinin teknolojik cihazlar kullanılarak köklerinden yakılması sonucu tüylerin ortadan kalktığı bir işlemdir. Son zamanlarda lazer teknolojisi büyük gelişme göstermiştir. Bu da hem talepleri arttırmış hem de bu işin kazancını yükseltmiştir.

Herkes Epilasyon Merkezi Açabilir Mi?
Herkes Epilasyon Merkezi Açabilir Mi?

Herkes Epilasyon Merkezi Açabilir Mi?

Günümüzde lazer epilasyon merkezi açma fikri çok büyük oranda artmış durumdadır. En kazançlı ve temiz iş fikirleri arayan girişimciler herkes epilasyon merkezi açabilir mi diye araştırmalara girmektedirler. Bu sorunun cevabı evet. Herkes epilasyon merkezi açabilir.

Fakat Sağlık bakanlığı yönetmeliklerinde belirtilen şartlara istinaden lazer epilasyon merkezini açacak olan kişi bu kurumda yönetici olabilmek için bu alanda doktor unvanına sahip olmak zorundadır.

Özetle; doktor olmadan bu kurumu açıyorsanız kurumun sahibi olabilirsiniz, lakin lazer epilasyon merkezini açtığınız zaman mutlaka yönetici olarak bir doktor atamanız gerekmektedir. Herkes tarafından açılabilen merkez için sadece ortaya sermaye koymak yeterli olmayacaktır.

Lazer Epilasyon Merkezi Nasıl Açılır?
Lazer Epilasyon Merkezi Nasıl Açılır?

Lazer Epilasyon Merkezi Nasıl Açılır?

Lazer epilasyon iş fikrini kabul ettiniz ve şimdi tek düşünceniz; lazer epilasyon merkezi nasıl açılır? Öncelikle sermaye bu iş için en temel işlevdir. Sermaye bu işin gelişmesini, büyümesini büyük oranda etkilemektedir.

Sermayeniz ne kadar yüksek seviye de olursa o kadar yüksek kazançlar elde edersiniz. Sonrasında tüm şartlara da sahip iseniz; bir doktorda bulundurmak şartı ile işletmenizi açabilirsiniz. İşletmeniz sağlık bakanlığı tarafından incelendiği için; bakanlık ile koordineli çalışmanız gerekmektedir. Ayrıca; işletmede çalışacak olan kişileri alanında uzman doktorlardan seçmelisiniz.

Lazer Epilasyon Merkezi Açmak Mantıklı Mı?
Lazer Epilasyon Merkezi Açmak Mantıklı Mı?

Lazer Epilasyon Merkezi Açmak Mantıklı Mı?

Lazer epilasyon merkezi açmak son derece kazançlı ve yüksek gelir elde edeceğiniz bir iştir. Fakat işi kurmadan önce mutlaka ön düşünce ile tüm detaylar düşünülüp, ona göre hareket edilmelidir. Bir girişimci için  lazer epilasyon merkezi açmak son derece mantıklı olacaktır.

Yapılan iş herkesin beğenisini de kazanırsa kar oranınız daha çok artacak ve daha büyük işler yapacak konuma geleceksiniz. Bu nedenle en fazla tercih edilen işler arasında olan lazer merkezi açma fikri herkesin tercih ettiği ve açmaktan da pişman olmadığı işler arasındadır.

Lazer Epilasyon Merkezi Açma Maliyeti
Lazer Epilasyon Merkezi Açma Maliyeti

Lazer Epilasyon Merkezi Açma Maliyeti Ve Kazancı Ne Kadardır?

Girişimci olarak bu işe başlamadan önce lazer epilasyon merkezi maliyeti hakkında gerekli araştırmaları yapmak durumundasınız. Sermaye ortaya koymakla başlayan bu iş için sadece sermayenin yeterli olacağı bir iş değildir. Lazer epilasyon sektöründe kullanılacak ola cihazların fiyatları maliyetin çok önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu nokta da tercih çok önemlidir.

Girişimci hiçbir maliyetten kaçmayarak Avrupa veya Amerika’da üretilen ürünleri satın almak istiyorsa daha fazla maliyet oluşacaktır. Asya menşeli ürünleri tercih edecekse daha uygun maliyetler oluşmaktadır.

Bu cihazların ortalama fiyatları 15.000 ile 20.000 USD ya da Euro şeklindedir. Özetle; lazer epilasyon merkezi açmak isteyen girişimci 100.000 TL gibi rakamlarla bu işe başlayabilir. Tüm işyerlerinde olduğu gibi lazer epilasyon merkezlerinde de kazancı etkileyen birçok farklı durum ortaya çıkmaktadır. Bunlar;

 1. Epilasyon doktoru işinde uzman ve deneyimli biri olmalıdır.
 2. Kullanılan lazer cihazları son teknolojiye uygun bir şekilde olmalıdır.
 3. Kampanyalar veya uygun paket programları ile müşteri potansiyelini arttırabilirsiniz.
 4. Lazer merkezinde çalışanlar mutlaka deneyimli ve alanında uzman kişiler olmalıdır.
 5. Merkezin temizliği ve modern görünümlü bir iç dekorasyona sahip olması son derece önemlidir.
 6. İş merkezinizin reklamını çok iyi yapmalısınız. Ayrıca; web sitenizin ve sosyal medyanızın olması.
 7. İşyerinin bulunduğu konumdur. Merkeze yakın kalabalığın fazla olduğu yerlerde açmak daha mantıklıdır.
 8. Merkeziniz asla zemin katlarda olmamalıdır. İçerinin görünmesine olanak verilmemeli tasarım ve estetik görünüş olarak göze hitap etmelidir. Bu faktörler kazancı büyük oranda etkileyecektir.

Lazer Epilasyon Merkezi Açmak İçin KOSGEB Destek Veriyor Mu?

Lazer epilasyon işini yapmak isteyen girişimcilerin en çok merak ettiği konu açılan lazer epilasyon merkezi KOSGEB desteği kapsamında mıdır?

Bu sorunun cevabı evet. Açacağınız lazer epilasyon merkezi için hibe desteği alabilirsiniz. Devlet bu konuda sizi destekliyor ve maliyetlerinizi düşürmüş oluyor. Bu destekten faydalanmak için 18 yaşından büyük olmanız yeterli olacaktır.

Hibe şartlarına uyuyorsanız ve tüm belgeleri hazırlayabilecek durumdaysanız KOSGEB size en uygun desteği sağlamaktadır. Girişimciliği geliştirme destek programına başvuru yaparak, iş planınızı sunabilir ve sonrasında tüm olanaklardan faydalanabilirsiniz.

Epilasyon Merkezi Açmak İçin Gerekli Malzemeler
Epilasyon Merkezi Açmak İçin Gerekli Malzemeler

Lazer Epilasyon Merkezi Açmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Girişimci için lazer epilasyon merkezi açmak için gerekli malzemeler hem maliyet açısından hem de işletmenin kalitesi açısından son derece önemlidir. Eğer son derece elit ve kaliteli bir işletme olmak istiyorsanız öncelikle kaliteli cihazlar satın almanız gerekmektedir. Piyasada araştırma yaparak en kaliteli ve en doğru cihazı satın almak öncelikli malzemeniz olacaktır.

Ayrıca; İğneli lazer cihazı da mutlaka bulundurmanız gereken malzemeler arasındadır. Lazer Epilasyon merkezi olarak açılan işletmelerde lazer dışında hizmetler çeşitli hizmetler bulunacağından; cilt temizleme cihazları, sedye, cilt bakım ürünleri ve daha birçok bakım malzemesi bulunmaktadır.

Epilasyon Merkezi Açmak İçin Gerekli Belgeler
Epilasyon Merkezi Açmak İçin Gerekli Belgeler

Lazer Epilasyon Merkezi Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Lazer epilasyon, insan sağlığını koruması gereken son derece önemli bir işletmede konumundadır. Dermatolog alanında olan lazer epilasyon kontrol ve inceleme gerektiren bir işletmedir. Bu işletmeler içinde sadece doktor kontrolünde olanlar ruhsatlandırılır.

Girişimciler; lazer epilasyon merkezi açmak için sertifikalar ve belgeler hazırlamak zorundadırlar. Lazer epilasyon merkezlerinin ruhsatlandırılması için açılan merkezin doktor yöneticiliği ve denetiminde olacağını kanıtladığınız zaman mümkün olacaktır. Başka şartlara da sahipseniz ruhsat alabilirsiniz. Hazırlanacak olan belgeler;

 1. Doktorların bilgileri,
 2. İşyerinizin ikametgah adresi,
 3. Doktorların diplomaları ile fotoğrafları,
 4. Kiraladığınız iş yerinin mimar tarafından onaylanmış krokisi,
 5. Merkezinizde çalışacak uzmanların diplomaları ya da uzman belgeleri,
 6. Merkezinizde kullanacağınız lazer epilasyon cihazlarının ilgili belgeleri eğer yabancı ise belgenin Türkçe tercüme şeklinde olan görüntüsü.
Epilasyon Merkezi Açma Şartları
Epilasyon Merkezi Açma Şartları

Lazer Epilasyon Merkezi Açma Şartları Ve Yönetmeliği Nedir?

Lazer epilasyon merkezi açma konusu medikal estetik sınıfına girdiği için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğine uymak zorundasınız. Öncelikle İl sağlık müdürlüğüne başvurarak gerekli izinleri almalısınız. Girişimcinin lazer epilasyon merkezi açma şartları bulunmaktadır.

Lazer epilasyon merkezi işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı için vergi daireleri veya ilgili belediyeler tarafından gerçekleştireceğiniz prosedürler bulunmaktadır. Tüm bu şartları ve koşulları işyerinizin bağlı bulunduğu vergi dairesinden öğrenebilirsiniz. Öğrenmiş olduğunuz tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak teslim etmeniz gerekmektedir.

Girişimci lazer epilasyon merkezi açma yönetmeliği kapsamında mutlaka 1 uzman doktor ile çalışmalıdır. Yönetmeliğe göre; ruhsat alabilmeniz için en önemli şart budur.

Girişimciler için lazer epilasyon merkezi açmak Karlı iş fikirleri arasında en çok ilgi gören işler arasındadır. Eskiden güzellik merkezleri ile yapılan tüylerin lazer yoluyla temizlenme işlemi Şimdilerde; son teknolojik gelişmelere uygun olarak donatılmış özel lazer merkezlerinde gerçekleşmektedir. Bu gelişim sonucunda da çok büyük talepler olmaktadır. Bu durum girişimciyi lazer epilasyon merkezi açma konusunda etkilemiştir.

Günümüz toplumunda sadece kadınlar değil aynı zaman da erkekler de kişisel bakımına, cilt sağlığına ve hijyenine son derece önem göstermektedir. Bir girişimci için bu kadar talep olması o işin para kazandıran işler  kapsamında olmasını sağlamıştır.

Genel olarak ticari piyasaya baktığımız zaman gelişmiş ışın teknolojileri ile kişisel bakım hizmeti veren merkezler açmak oldukça büyük kazançlar sağlamaktadır. Bu kapsamda; güzellik uzmanlığı da en karlı meslekler kapsamına girmektedir.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x