Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

11 DETAY: Ps Cafe Playstation Salonu Açmak Kazancı, Maliyeti Ne Kadar?

Gençlerin en çok rağbet ettiği alanlardan birisi olan Ps cafe Playstation salonu açma konusu hakkında tam on bir (11) başlık ve üç (3) videodan oluşan, tüm detayları ile  playstation salonu açmak hakkında tüm detayları paylaşıyorum. Playstations salonu ne kadar kazandırır ? bu işten kazancınız ne olur gibi soruların yanında playstation cafe açma maliyeti gibi konuları detayları ile anlatarak size bilgi vermeye çalıştım.

Playstation, birçok yaş grubunun sevdiği eğlence araçlarından biridir. Özellikle çocukların ve gençlerin ilgisini çeken bu eğlence cihazlarına herkesin sahip olabilmesi mümkün değil. Bu nedenle Playstation cafe açmanın girişimcilik anlamında faydalı olduğu görülüyor.  Bir PS kafe açmanın maliyetini ve diğer tüm konuları iyi bir şekilde inceleyerek işinize başlayabilirsiniz. Çeşitli iş fikirleri için yeterli sermayeye ve deneyime sahip olmak şarttır.

Bir Playstation kafe açmak için de aynı deneyime sahip olmanız zorunludur. Bu alanda sadece ekipman toplamak ve dükkan kiralamak yeterli değildir. Her şeyden önce, işinizi sürdürmek için nitelikli olmanız gerekir. Bu, özellikle elektronik, bilgisayar ve oyun konsollarıyla ilgileniyorsanız ideal bir alandır. PS cafe ne kadar kâr edecek diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Playstation Salonu Açmak Mantıklı Mı?
Playstation Salonu Açmak Mantıklı Mı?

Playstation Salonu Açmak Mantıklı Mı?

Playstation salonu açmayı planlıyorsanız ilk yapmanız gereken sermaye stoğunuzu belirlemektir. Ne kadar para harcayacağınızı ve bu paranın ne kadar ekipman için kullanılacağını bilmeniz gerekir. Bu alanda iş kurmanın iki farklı yolu vardır. Mevcut bir işletmeyi satın almaya veya sıfırdan başlamaya karar vermelisiniz.

Playstation salonu açmak kârlı ve daha az karmaşık görünebilir. Ancak, birçok dezavantajı olduğu unutulmamalıdır. Bir şirketin kontrolünü ele geçirmek, içindeki cihazları olduğu gibi almak anlamına gelir.

Oyun sektörünün son derece dinamik olduğu ve her yıl yeni nesil makinelerin piyasaya sürüldüğü unutulmamalıdır. Bu nedenle devraldığınız mağazadaki oyun konsolları ve baz üniteler bozuk veya çok eski modeller olabilir.

Playstation Salonu Yönetmeliği Nedir?
Playstation Salonu Yönetmeliği Nedir?

Playstation Salonu Yönetmeliği Nedir?

Bir işletmeye başlamak için bir işletme lisansına ihtiyacınız vardır. İnternet salonları ve oyun alanları sıhhi tesislerdir. İnternet salonları ve oyun alanları, sıhhi tesislerin tabi olduğu kullanım şartlarına göre işletilmekle birlikte, ticari faaliyette bulunma ve kullanma izinlerinin verilmesine ilişkin yönetmelikte yer alan genel şartlara ek olarak, bazı özel şartlar da bulunmaktadır.

Playstation salonu Yönetmeliği’ni de kapsayan şartlar aşağıdaki gibidir, bilgi ve beceri geliştirici oyunların, beden veya zekanın oynandığı işyerlerinde genel hükümlere ek olarak aşağıdaki şartlar aranır:

 1. Çocuklar ve ebeveynler için yeterli alan var.
 2. Gürültünün yayılmasını önlemek için ses yalıtımı kullanılır.
 3. Isıtma, soğutma ve havalandırma, ısıtma veya klima ile sağlanır.
 4. Yüksek sesli oyunlar veya oyun ekipmanları ayrı bir alanda tutulur.
 5. Aynalı, lavabolu, sıvı sabunlu, kurutuculu veya peçeteli kadın ve erkekler için yeterli tuvalet olacak.
 6. Otomatik veya yarı otomatik, mekanik veya elektronik oyun ekipmanları arasında makul bir mesafe korunur.
 7. Lobi ve salonun zemini kolay yıkanabilir, dezenfekte edilebilir mozaik, mermer, parke ve benzeri sert malzemelerle kaplanmıştır.
 8. Girişte antre ve uygun büyüklükte vestiyer bulunacaktır. Lobi ve salon dahil tüm duvarlar yağlı boya veya benzeri malzemelerle boyanmakta veya kaplanmaktadır.
Playstation Salonu Kaç Para Kazandırır?
Playstation Salonu Kaç Para Kazandırır?

Playstation Salonu Kaç Para Kazandırır, Kazancı Ne Kadar?

Playstation Cafe açmak son yıllarda en kazançlı işlerden biri oldu. Harcamalarınıza bağlı olarak, gelirinizin miktarı da değişebilir. Bu işe önce 5 veya 6 konsol ile başlarsanız ne kadar kazanacağınızı kolayca hesaplayabilirsiniz. Sektördeki en düşük oyun fiyatları saatte 8 TL‘den başlıyor.

Cihazı on saat çalıştırırsanız 10 saatte 80 TL kazanç elde edebilirsiniz. 6 konsol varsa 480 TL kazanç elde edeceksiniz. Ancak burada faturaların ödenmesi de dikkate alınmalıdır. Ayrıca 480 TL günlük gelirin bir parçası olarak cihazın bakım ve onarım masraflarının yanı sıra vergi ödemeleriniz de var. Bu nedenle, bu maliyetleri kâr hesaplamanıza dahil etmeniz gerekir.

Günlük cironuz 480 TL, bu da size aylık 14400 TL gelir sağlıyor. Bu satışlardan faturalarınız ve vergileriniz kesilirse playstation salonu kazancı aylık en az 10-12 bin civarında kâr elde edebilirsiniz.

Playstation Salonu Malzemeleri Nelerdir?
Playstation Salonu Malzemeleri Nelerdir?

Playstation Salonu Malzemeleri Nelerdir?

Playstation Cafe açarken mutlaka bulundurmanız gereken playstation salonu malzemeleri şunlardır:

 • Büyük Konsol Ekranları: Büyük her zaman iyidir. Örneğin, ters projeksiyonlu veya projeksiyonlu Playstation kafeler ortaya çıktı.
 • Müşterilerinizin konforu için rahat koltuklar: Müşterilerinizi rahat ettirdiğiniz sürece onlar da sizden memnun kalacaklardır. Bu yüzden koltuk seçerken dikkatli olun.
 • Uygun Konum: Büyük bir üniversitenin karşısında Playstation cafe açmanız tavsiye edilir. Ayrıca bakınız: Yakınlarda başka bir Playstation kafe var mı? Biraz araştırma yapmalısınız.
 • Fiyatlandırma: Fiyatlandırmada birçok hata yapılıyor ama örneğin 10 dolar çok fazla ve 1 dolar çok az. Makinelerin yeniliğine göre bu rakamlar arasında fiyat belirleyebilirsiniz. Yakın kafelerdeki fiyatlar da fiyatların belirlenmesinde önemli bir kriterdir.
 • “Bütün oyunları bedavaya alabilirim” yanılgısı: Sektörün dışından bazı kişiler bir nedenden dolayı bu fikre kapılır ve oyunların tüm Oyun Merkezleri için ücretsiz olduğunu düşünürler. Microsoft, Sony ve Nintendo bize ücretsiz oyun verdiğinde kendilerini tanıtacaklarını düşünüyorlar. Ancak, durum kesinlikle böyle değil.
 • Playstation Café Yiyecek Satmak: Müşteriler güzel bir kafeye gidip orada yiyecek, sandviç, içecek ve atıştırmalık satmak isterler. Ayrıca yiyecek satarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.
 • Ayrıntılı iş planı: Başarılı olmak ve gelecekteki riskleri en aza indirmek için ayrıntılı bir iş planı oluşturmanız gerekir. İş planı rehberinizdir. Bir iş planı bulamıyorsanız, profesyonel yardım alabilirsiniz.
KOSGEB Playstation Cafe Desteği
KOSGEB Playstation Cafe Desteği

KOSGEB Playstation Cafe Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB (kredi) desteği ile Playstation kafe nasıl açılır? Son yıllarda özellikle en değerli destek biçimlerinden biri haline gelen KOSGEB Playstation cafe desteği, son yıllarda pek çok girişimcinin tercih ettiği sütunlardan biri oldu.

KOSGEB hibeleri ve faizsiz kredilerin üretimi, ekonomik büyümeyi ve istihdam yaratmayı teşvik etme amacı göz önüne alındığında, ülke ekonomisine katılan her türlü küçük ve büyük işletmenin çok önemli bir katkı sağlayacağı açıktır.

KOSGEB, girişimcileri, kendilerine gelen bir kafe açılışı için örnek bir iş planının hazırlanmasından önce en az 32 saat ve ortalama dört gün süren KOSGEB’deki girişimcilik öğrenme süreciyle tanıştırıyor.

Girişimciler KOSGEB bölge ve ilçe müdürlüklerine ilk başvurularını yaptıktan sonra, girişimcilerin başvurduğu sektöre bağlı olarak ortalama 15 gün ile bir ay arasında bir eğitim kursu planlanmakta ve katılımcılara KOSGEB Girişimcilik Belgesi düzenlenmektedir. Tamamen ücretsiz KOSGEB eğitim kurslarına katılmak ve KOSGEB girişimcilik sertifikası almak, iş kurmak için şarttır.

Playstation Cafe Konsepti Nasıl Belirlenir?
Playstation Cafe Konsepti Nasıl Belirlenir?

Playstation Cafe Konsepti Nasıl Belirlenir?

Son yıllarda genç girişimcilerin Playstation cafe açmak için ne kadar yatırım yaptığını görüyoruz. Playstation cafe açmak kolay gibi görünse de ufak detaylara dikkat etmezseniz pek de yürümeyecek bir işe dönüşebilir. Playstation Cafe’deki koltuklar rahat ve ergonomik olmalıdır.

PS oyunlarını sevenler, zamanlarının çoğunu burada geçirdikleri için rahatlamak isterler. Oyuncuların kendilerini en rahat hissettikleri koltuk modeli Roza Playstation koltuk modelidir.

Daha ucuz ve daha konforlu armut veya fasulye torbaları hem oyun severlere hem de PlayStation cafe sahiplerine hitap edecektir. Playstation cafe‘nin öne çıkan özelliklerinden biri, geniş televizyon yelpazesidir. Oyuncuları mutlu etmenin ana yolu, seçeceğiniz büyük Playstation TV‘dir.

Sıra dışı tasarımlar ve özel odalar şeklinde oluşturduğunuz playstation Cafe konseptleri müşterilerinizin ilgisini çekecektir. Son olarak playstation cafe malzemeleri seçilirken cihazların dayanıklılıkları da göz önünde bulundurulmalıdır. Karanlık ortamlara uygun aydınlatma seçmelisiniz.

Playstation Salonu Açma Maliyeti
Playstation Salonu Açma Maliyeti

Playstation Salonu Açma Maliyeti Kaç Paradır?

Bir PS kafe açmanın maliyeti birçok faktöre bağlıdır. İlk olarak, yalnızca bir Playstation masasında LCD TV, sehpa ve PS cihazı bulunur. Ortalama olarak her masaya harcamanız gereken para 10.000 TL’yi bulabilmektedir. Beş masa ile işe başlarsanız, playstation salonu açma maliyeti 50.000 TL.

Diğer aksesuarlarla birlikte bu maliyet 70.000 TL‘ye ulaşıyor. Nakit sıkıntısı çekiyorsanız, uzun vadeli kredilerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca 6 ay içerisinde insanların size alışması sürecinde nakit paranızın olması gerekiyor. Başarılı olmak ve maliyetlerinizi kısa sürede amorti edebilmek için işletmenizi açacağınız yeri doğru seçmelisiniz.

Playstation Cafe Açmak İçin Gerekli Belgeler
Playstation Cafe Açmak İçin Gerekli Belgeler

Playstation Cafe Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Playstation salonu açmak için gerekli belgeler almayana  kadar işletmenizi açmamalısınız. Bu işlem sizden bir sürü evrak işi gerektiriyor. Her belgenin uygunluğu ve eksiksizliği, bir iş kurma sürecini kısaltır. Playstation cafe açmak için gerekenler aşağıdakileri içerir:

 1. Sabıka kaydı
 2. İkamet belgesi
 3. SGK giriş bildirimi
 4. Abonelik broşürleri
 5. Yapı ruhsatı kanunu
 6. 2 adet vesikalık fotoğraf
 7. Odadan faaliyet belgesi
 8. İtfaiyeciler Uyum Raporu
 9. Apartman sakinlerinden izin
 10. Kira kontratı veya tapu fotokopisi
 11. Okullar ve özel eğitim kurumları için 100 metre mesafe kriterini karşılayın.

Bu belgeler, tüm belediyelerde yeni kurulan işletmelerden istenmektedir. Ayrıca bulunduğunuz belediyeden ek belgeler talep edebilirsiniz. Bu nedenle güncel evrak listesini evrak işlemleri sırasında mutlaka ikamet ettiğiniz belediye ile teyit ettirmelisiniz.

Playstation Cafe Ruhsat Şartları
Playstation Cafe Ruhsat Şartları

Playstation Cafe Ruhsat Şartları Ve Nasıl Alınır?

Playstation cafe açmak için ruhsat ve vergi belgenizi almalısınız. Peki, ama playstation cafe ruhsatı nasıl alınır? Vergi ruhsatı almak 1 gün, işletme ruhsatı almak 1-2 hafta sürer. Şehir denetimi en az 2 hafta sürer. Ama merak etmeyin, lisans almak yine de kolay olacak.

Oyun konsolu, oyunlar, masa, oyun koltuğu gibi ekipmanlar. Bu ürünleri satın aldığınızda kesinlikle şirket faturanızı alacaksınız. Büyük bir vergi avantajınız var. Playstation cafe ruhsat alma şartları:

 1. Mağazanın büyüklüğü en az 100 metrekare olmalıdır.
 2. Depolama tavanı en az 3,5 metre yüksekliğinde olmalıdır.
 3. Okula ve camiye en az 100 metre uzaklıkta olmalıdır.
 4. PS Cafe’nin açılacağı binada, site sakinlerinin çoğunluğunun onayı gerekiyor.
 5. Yiyecek ve içecek servisi yapılırken mutfak bulunmalı ve mutfağın hijyenik olması sağlanmalıdır.

Playstation Cafe Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

PS Cafe açmak, yüksek kârlılığı ve iş potansiyeli nedeniyle birçok girişimcinin düşündüğü Karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır. 2000’li yılların internet kafe açma efsanesinin yerini alan Playstation Cafe’yi açarak beklediğiniz aylık geliri aşabilirsiniz. Para kazandıran işler arayanlara Playstation salonu açmak büyük avantaj olabilir. Playstation tamiri konusunda iyiyseniz, iş tecrübeniz varsa her yerde başarılı olabilirsiniz.

İşe başlamanın ilk birkaç ayında tüm cihazlar yeni olduğu için onarım ile ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız. Sadık müşterileriniz sizi kabul ettikçe kazancınız artacaktır. Yani yeterli sermayesi olanlar için bir playstation cafe açmak en karlı meslekler arasında yer alır.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yüksek Gelir Potansiyelli İş Fikri