Dükkan - İşyeri Açma Fikirleri

Sigorta Acentesi Açma Maliyeti, Kazancı Ve Şartları Nelerdir?

Günümüzde birçok insan birçok halı ve sektöre yönelmektedir. Bunlarla birlikte iş fikirleri ortaya çıkmaktadır. Yapılan her sektörün ve tercih edilen her alanın farklı bir hizmeti var olmaktadır. Bu doğrultuda da dükkan açma fikirleri kişileri cezbetmektedir.

Son yıllarda en çok gündeme gelen sigortacı acentesi işlemleri fazlasıyla tercih edilen ve açılmak istenen dükkanlar arasında bulunmaktadır. Kişinin sigorta acentesi açmak için muhakkak üniversite ya da meslek yüksekokullarından bu bölümle ilgili bir bölümden mezun olması gerekmektedir. Sadece bu okullardan mezun olmak bu acenteyi açmak için yeterli olmamaktadır.

Bunların yanında SEGEM kurumunun düzenlediği kurslara katılarak buradaki teknik bilgileri alıp sınavda başarı sağlayarak bu kurumda verilen belgenin alınması gerekmektedir. Kişi Bu belgeyi aldıktan sonra muhakkak bir mesleki deneyim kazanması gerekmektedir. Mesleki deneyim süreleri 2 yıllık okullar için 24 ay 4 yıllık okullar için 18 ay sigortacılık ile ilgili fakültelerde ise deneyim şartı aranmamaktadır. Maddi anlamda iyi kazançlar sağlayan bir yatırım olarak bilinmektedir. Böylelikle tercih edilme miktarı da artış sağlamaktadır.

Sigorta Acentesi Nedir?
Sigorta Acentesi Nedir?

Sigorta Acentesi Nedir?

Herhangi bir olumsuz durumda sıkıntı yaşandığı zaman kişi talep ettiği paraları sigortadan karşılamaktadır. Yani bu sektör kendini yenileyerek gelişmeye devam etmektedir. Günümüzde sigorta acenteleri belli bölgede bulunan sigorta şirketlerine aracılık eden ya da bunları onların adına yapan tüzel kişilerden oluşmaktadır.

Bu sektörde çalışan kişiler yani sigorta acentesi sigorta yaptırmak isteyen her birey için farklı sözleşmeler ve farklı kontratlar hazırlamaktadır. Bu şekilde sigorta şirketlerine bağlı kalarak onların adına süreçleri takip etmektedir.

Onların yanında düzenli olarak poliçeler hazırlayarak aynı zamanda danışmanlık hizmetleri de sağlamaktadır. Sigortanın insanlar için birçok avantajı bulunmaktadır. Herhangi bir olayda mağdur olmalarını önlemektedir. Bu sebepten dolayı da günümüzün mesleği haline gelmiş bulunmaktadır.

Sigorta Acentesi Nasıl Açılır?
Sigorta Acentesi Nasıl Açılır?

Sigorta Acentesi Nasıl Açılır?

Bu acenteleri açmak muhakkak yeterlilik koşulları gerektirmektedir. İlgili bölümlerden mezun olması durumunda gerekli şartları yerine getirmesi ile birlikte acenteyi rahat bir şekilde açabilmektedir. Bu konuda oluşabilecek sigorta acentesi nasıl açılır gibi sorular böylece giderilmiş olmaktadır.

Kişinin her şeyden önce maddi anlamda da uygun bir sermayesi olması gerekmektedir. Bunlar dışında bu işleme girişebilmek için muhakkak Türkiye’de yerleşik bir düzeni olması, asgari varlığın en az 25.000 TL olabilmesi, birçok vasıflı bünyesinde taşıması, iflas etmemesi gibi hususlar devreye girmektedir. Bunların yanında hiçbir şekilde suça karışmaması da önemli bir detay olmaktadır.

Sigorta şirketleri insanlara güvenceler sağladıkları için muhakkak bunları karşılayabilecek mal varlıkların olması gerekmektedir.

Diğer iş yeri açma prensiplerinden biraz daha farklı olsa da inanılmaz derecede kar getiren bir meslek olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu sektörde ilerleyecek olan kişilerin kesinlikle anlayışlı güler yüzlü olabilmesi de müşterileri açısından fazlasıyla önem taşır.

Sigorta Acentesi Açma Şartları
Sigorta Acentesi Açma Şartları

Sigorta Acentesi Açma Şartları Nelerdir?

Kişinin işini düzgün yapması ve güvenilir olması en önemli şartlardan biri olmaktadır. Bunun yanında muhakkak verilen okullardan mezun olması, sabıka kaydının olmaması, SEGEM belgesine sahip olması, diploma aslı, Bu konuyla ilgili kesinlikle teknik bir altyapıya ve aynı zamanda donanıma sahip olması gerekmektedir.

Bunların dışında yanında çalışan personel bulundurması, kayıt olan müşterilere kesinlikle bir teminat sağlaması gerekmektedir. Bu acente genellikle maddi anlamda kullanılan bir yer olduğu için maddiyat bu konuda fazlasıyla önemlidir. Alınan verilen her şeyin en ufacık detayı bile acenteler için büyük önem taşımaktadır.

Bu şekilde olan kişiler sigorta acentesi açma şartları konusundaki tüm şartları yerine getirerek acenteyi açabilmektedir. Sonrasında derileri ile arasındaki güven duygusunu arttırarak daha fazla alana hitap etmektedir.

Sigorta Acentesi Açmak Karlı Mı
Sigorta Acentesi Açmak Karlı Mı

Sigorta Acentesi Açmak Karlı Mı, Kazancı Ne Kadar?

Sigortada oluşabilecek kar oranları her sene boyunca değişmektedir. Gelene vurulduğu zaman fazlasıyla iyi karlar elde edilmektedir. Bu yüzden sigorta acentesi kazancı fazla olmaktadır. Kişi yaptığı ve belirlediği her tutardan belli bir komisyon almaktadır. Buradaki komisyon miktarları genellikle maddiyata göre değişmektedir.

Yatırılan tutarların büyüklükleri arttıkça kendilerine düşen oranlar da artış sigorta acentesinin yaklaşık olarak 4-5 müşteri çekmesi aylık kazancını minimum 20.000 TL civarında yapmaktadır. Bu oranlar doğrultusunda müşterilerin fazla olması acenteye her zaman fazla para kazandırmaktadır.

Müşterileri çekmek ise bu acentenin elindedir. Böylece kısa zamanda açma maliyetini fazlasıyla karşılamaktadır. Genele vurulduğu zaman sigorta acentesi açma maliyeti 40.000 TL olduğu için bu oran yaklaşık 2 ay süre içerisinde kazanılmaktadır. Kişi fazlasıyla kar edecektir.

Sigorta Acenteleri Komisyon Oranları
Sigorta Acenteleri Komisyon Oranları

Sigorta Acenteleri Komisyon Oranları Ne Kadardır?

Ödenen her miktarda komisyon oranları sürekli olarak değişim göstermektedir. Genele vurulduğunda sigorta acentesindeki komisyonlar %8 ile arasına çıkarılabilmektedir. Komisyon tutarlarındaki miktarlar ne kadar fazla olursa acentenin de kazanacağı tutar miktarı o kadar fazla olmaktadır.

Her boyutta ve bütçede sigorta acenteleri komisyon oranları değişmektedir. Daha kapsamlı bakıldığı zaman çok fazla para kazandıran bir meslek dalı olduğu için kişiler ufak çaplı büyük çaplı da olsa muhakkak iyi paralar kazanmaktadır.

Yapılan büyük tutarlarda firmaya düşen komisyon oranı da fazla olacaktır. Tamamen müşterinin ve acentenin elinde olmaktadır. Acente her şeyi hesap ederek mali tabloları müşterilere sunmaktadır. Böylece müşteriyi kendine daha fazla çekerek daha fazla ücret kazana bilmektedir.

Sigorta Acentesi Açma Maliyeti
Sigorta Acentesi Açma Maliyeti

Sigorta Acentesi Açma Maliyeti Ne Kadar?

Bu maliyet içeriğe göre değişim göstermektedir. Her sigorta acentesi açma maliyeti kapsamlara göre değişmektedir. Sigorta dalları birçok alana ayrılmaktadır. Bu alanlara bakıldığı zaman kimi sağlık kime güvence kimi kasko gibi konuları ele alınmaktadır. Bu doğrultuda ilerlendiği takdirde farklı oranlar gün yüzüne çıkmaktadır.

Bu da açma maliyetini etkilemektedir. Genele vurulduğu zaman sigorta acentesi açmak için kişinin cebinde en az 40.000 ile 100.000 tutarında para olması gerekmektedir.

Bu sermaye için fazlasıyla önem taşımaktadır. Daha sonra zamanla içerisindeki ürünleri değiştirebilmektedir. Kişinin elinde olan bir sistem olmaktadır. Mevkii, yeri, uygunluğu hepsi ince detaylar arasında bulunmaktadır. Tüm bunlar göze alınarak bu şirket açılabilmektedir. Bahsedilen bu tutar kabataslak birçok şeyi kapsamaktadır.

Sigorta Acentesi Açmak İçin Gerekli Belgeler
Sigorta Acentesi Açmak İçin Gerekli Belgeler

Sigorta Acentesi Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kişi sigorta acentesi açmak için birçok belgeye ihtiyaç duymaktadır. Bu belgeler;

  1. Nüfus cüzdanı,
  2. Ticaret sicil gazetesi,
  3. Vesikalık fotoğraf,
  4. İkametgah belgesi,
  5. Adli olmak üzere sicil kaydı,
  6. Diplomanın aslı ya da olabilecek şekilde fotokopisi,

gibi belli başlı belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgeler sayesinde sigorta acentesi açmak için gerekli belgeler toplanmış olmaktadır. Böylece ortada hiçbir sorun kalmamaktadır. Diğerleri gönderilen belgeler onaylanmak için sonuç beklemektedir.

Sonrasında işlem onayı gerçekleştirildikten hemen sonra gerekli işlemlere başlanmaktadır. Sigorta acentesinin verdiği hizmetlerden kişiler eğer memnun kalırsa çevresini önerecek ve böylece bu acente yaygınlaşarak tercih edilmeye devam edecektir. İşlemler hızı ve pratik gerçekleşmektedir. Her işlemin fiyat aralıkları farklılık göstere bilmektedir.

Tüm bunlar göz önünde tutulduğu zaman birçok teferruattan ve istatistiklerden oluşmaktadır. Bu sayede para kazanma yolları gelişmiş ve kişilerin aklına yeni iş fikirleri gelmektedir. Sigortacının testisi açma Fikri fazlasıyla karlı bir iş olup birçok ayrıntıyı bünyesinde barındırarak kişilerin her şeye dikkat etmesini sağlamaktadır.

Kişiler insan ilişkileri konusunda fazlasıyla sağlıklı iletişimler kurmaktadır. Bunların yanında Karlı iş fikirleri bu şekilde araştırılarak bulunmaktadır. Gelişen teknoloji değişen çağ sayesinde birçok yeni iş alanı üretilmektedir. Çağımızın devamı sigorta acentesi üzerine etki sağlamaktadır.

Maddi anlamda büyük kazançlar sağlayacak olan bu şirketler müşterilere birçok avantaj sağlamaktadır. Her ay her yıl düzenli olarak yatırılan paralardan acente şirketleri büyük oranlarda tutarlar kazanabilmektedir. Bu tamamen şirketin tutumu ve müşteri kitlesine bağlı olmaktadır.

En popüler mesleklerden biri olan sigortacılık konumunu genişletmeye devam etmektedir. Dünyanın her bir yerinde uygulanan Bu meslek dalı birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Okulu okunup süreklilik sağlanıp devam edilebilecek bir meslek dalıdır. Bu sektörden büyük paralar kazanmak mümkündür.

Yorum Aboneliği
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makale hakkında ne düşünüyorsun? Şimdi Paylaş.x